Rośnie zasiłek dla bezrobotnych! Darmozjady i pasożyty się c

P

Pawian

Guest
..sprywatyzuj sobie armie i policje..
Armia ulega likwidacji,a policja "sprywatyzowana" już dawno,broni elit bogaczy w strzeżonych dzielnicach willowych przed okradanymi,biedniejącymi z dnia na dzień masami pracującymi."Precz z tyranami, precz z zdziercami!
Niech ginie stary, podły świat!
My nowe życie stworzym sami
i nowy zaprowadzim ład."
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jako, że rozmowa poszła w offtop
wróce mam nadzieję ją tam gdzie jej miejsce
w Polsce większość bezrobotnych (czytałem ostatnio opracowanie z darmowych ankiet) nie pobierajacych zasiłku pracuje na czarno, a rejestruje się tam tylko i wyłącznie po to aby mieć darmową składkę zdrowotną (tu przypomnę, że ta dla nie zatrudnionych na umowę o pracę (tzw dobrowolna) wynosi 310 zł.)
jaka jest więc sytuacja? mamy ponad milion pobierających zasiłek, i tłum tych którzy go nie pobierają, na ten tłum my płacimy składki (podniesione odpowiednio) po to aby oni mogli pracować na czarno
teraz dlaczego pracują na czarno?
na budowach standard to pytanie chcesz 2k legalnie czy 3 nielegalnie...
 

ewunia198612

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2008
Posty
485
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Głowno / Pabianice
To już kolejna próba okradania nas z naszych dochodów na rzecz leniwców którym się nie chce pracować

Mój drogi Forumowiczu przez kryzys zostałam zwolniona z funkcji Menagera (cięcie kosztów w firmie) przez kryzys nie mogłam znaleźć nowej pracy ponieważ firmy zwalniały a nie przyjmowały pracowników i kadrę zarządzającą więc poszłam na zasiłek i nie uważam się za leniwca któremu nie chce się pracować tylko za osobę która nie może znaleźć pracy !!!!!!!!!!!!

Bo moim zdaniem należy w 100% zlikwidować zasiłki dla bezrobotnych.


Troszkę inaczej zaśpiewasz jak stracisz źródło dochodu a oszczędności zaczną się kończyć , wtedy będziesz się się cieszył że zasiłek nie został zlikwidowany bo dzięki niemu Twoja rodzina będzie miała co do garnka włożyć .
Wiesz punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wiesz Ewo, problemem jest to, że instytucja bezrobotnego i otoczenie jej obsłgu jest jednym z czynników pogłębiających bezrobocie
 

ewunia198612

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2008
Posty
485
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Głowno / Pabianice
Ale ja nie pisałam o osobach które specjalnie siedzą na bezrobociu tylko o osobach które maja przejściowy kryzys z pracą . Urząd pracy pomaga w znalezieniu etatu i pomaga finansowo przez ten okres.
Ja były Menager jednej ze znanych firm obecnie przez kryzys siedzę w Markecie na kasie i dziękuje że mam za co żyć.
 
H

hajer

Guest
nie uważam się za leniwca któremu nie chce się pracować tylko za osobę która nie może znaleźć pracy !!!!!!!!!!!!

To co ty o sobie uważasz mnie nie obchodzi, ale bardziej interesuje mnie to, że z pieniędzy ludzi pracujących teraz żyjesz i to ich okradasz z dochodów. (Dobrze że to tylko kilka miesięcy. ) Zasiłek dla bezrobotnych rodzi patologie (Brave kilka postów wcześniej je opisał). Na takie rzeczy się nie godzę. Zasiłek - jeżeli już musi być, powinien zostać odpracowany przez roboty publiczne(np. zamiatanie ulic, odśnieżanie chodników itp.) a nie rozdawany za darmo.


Wiesz punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Być może ale ja się znajduje w tym lepszym miejscu na razie, i myślę że raczej to będzie długo trwało. Życzę powodzenia w szukaniu pracy.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Hola, hola Hajer... To nie Ewa okrada podatników, ale administracja państwowa... Ona jedynie bierze to co już i tak zostało zrabowane...
 

Roman K

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
27
Punkty reakcji
0
Jeżeli chcecie cokolwiek zrozumieć z zasad funkcjonowania biednych i bezrobotnych, polecam poniższy artykuł. Sprawi, że część zdanie zmieni a inni wręcz umocnią się na swoich pozycjach. Ale nikt nie zostanie obojętny...

polisfera.pl/articles.aspx?id=41

Roman K
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Być może ale ja się znajduje w tym lepszym miejscu na razie, i myślę że raczej to będzie długo trwało
To co ty myślisz to nic nie znaczy w dzisiejszych czasach w każdej chwili mozesz zostać kopnięty w zadek i wywalony z ciepłej posadki. No chyba ze trzymasz sie na niej dzieki układzikom, chociaż one mają to do siebie ze też potrafią sie zmieniać.
 

ewunia198612

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2008
Posty
485
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Głowno / Pabianice
To co ty o sobie uważasz mnie nie obchodzi, ale bardziej interesuje mnie to, że z pieniędzy ludzi pracujących teraz żyjesz i to ich okradasz z dochodów. (Dobrze że to tylko kilka miesięcy. ) Zasiłek dla bezrobotnych rodzi patologie (Brave kilka postów wcześniej je opisał)

Nie czuje się żadnym złodziejem bo przecież składki płaciłam tak ????

. Na takie rzeczy się nie godzę. Zasiłek - jeżeli już musi być, powinien zostać odpracowany przez roboty publiczne(np. zamiatanie ulic, odśnieżanie chodników itp.) a nie rozdawany za darmo.

To na co się godzisz nikogo nie interesuje.
Jeśli byś czytał uważnie to już znalazłam pracę..

Być może ale ja się znajduje w tym lepszym miejscu na razie, i myślę że raczej to będzie długo trwało. .

Myślał indyk o niedzieli...
JA też kiedyś myślałam że mam stałą posadę ale jednak było inaczej
Jeśli masz etat ze znajomości to super, tylko układy kiedyś wygasają
natomiast jeśli prowadzisz własną działalność łatwo można splajtować
ale życzę jak najlepiej
pozdrawiam
 

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
To co ty o sobie uważasz mnie nie obchodzi, ale bardziej interesuje mnie to, że z pieniędzy ludzi pracujących teraz żyjesz i to ich okradasz z dochodów. (Dobrze że to tylko kilka miesięcy. ) Zasiłek dla bezrobotnych rodzi patologie (Brave kilka postów wcześniej je opisał). Na takie rzeczy się nie godzę. Zasiłek - jeżeli już musi być, powinien zostać odpracowany przez roboty publiczne(np. zamiatanie ulic, odśnieżanie chodników itp.) a nie rozdawany za darmo.

Prawdziwa z niej złodziejka... :mruga:

Zasiłek - jeżeli już musi być, powinien zostać odpracowany przez roboty publiczne(np. zamiatanie ulic, odśnieżanie chodników itp.) a nie rozdawany za darmo.

Chodziło ci o prace interwencyjne?


Mam cichą nadzieję, że kiedyś życie zweryfikuje twoje 'wolnościowe' poglądy.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Ej nie kazdy bezrobotny to jakis menel, darmozjad itp ! a co wtedy gdy ktos ma np jakas chorobe i nie moze podjac sie pracy? To co ? Tez darmozajd ? Bo bezrobotny? Bezrobotny nie znaczy gorszy, roznie sie zycie uklada !

Poza tym w dzisiejszych czasach rzeczywiscie trudno o prace. I to wcale nie jest tak, ze tylko głąby nie maja pracy i leniwi. Jest duzo madrych, pracowitych ludzi po studiach ktorzy nie moga znalezc roboty.. Gdybyscie mowili o nich zle bo bezrobotni, to bezpodstawnie ich krzywdzicie.. To, ze ktos nie ma roboty to nie znaczy od razu o nim zle..
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
wiesz Ewo, problemem jest to, że instytucja bezrobotnego i otoczenie jej obsłgu jest jednym z czynników pogłębiających bezrobocie

"Instytucja bezrobotnego"?.

To co ty o sobie uważasz mnie nie obchodzi, ale bardziej interesuje mnie to, że z pieniędzy ludzi pracujących teraz żyjesz i to ich okradasz z dochodów. (Dobrze że to tylko kilka miesięcy. ) Zasiłek dla bezrobotnych rodzi patologie (Brave kilka postów wcześniej je opisał). Na takie rzeczy się nie godzę. Zasiłek - jeżeli już musi być, powinien zostać odpracowany przez roboty publiczne(np. zamiatanie ulic, odśnieżanie chodników itp.) a nie rozdawany za darmo.

Wolne żarty... W takich chwilach zastanawiam się, gdzie podziało się w ludziach człowieczeństwo?. Czy niektórzy nie widzą niczego poza swoim własnym nosem?.
"Okradasz z dochodów". A na co do jasnej anielki płaciła podatki, gdy pracowała?. Czy aby nie po to, by w trudnej chwili państwo udzieliło jej pomocy (choćby w postaci zasiłku)?.
Zasiłek dla bezrobotnych rodzi patologie?. A czy sytuacja, w której rodzina traci źródło utrzymania- w wyniku sytuacji losowej- a państwo się od niej odwraca nie jest patologiczna?. Po raz kolejny udowadniasz, że nie widzisz niczego poza swoim własnym nosem.
Odpracowany?. Z tym też wiążą się koszty, zresztą tak jest, gdyż odpracowuje się go pod postacią podatków. System ułomny, ale.... Poza tym jak to sobie wyobrażasz sytuację, gdy znajdujesz pracę, ale musisz się z niej zwolnić, by odpracować zaległe prace interwencyjne o_O

Być może ale ja się znajduje w tym lepszym miejscu na razie, i myślę że raczej to będzie długo trwało. Życzę powodzenia w szukaniu pracy.

Ciesz się... Wielu ludzi nie ma tak komfortowej sytuacji w życiu.

Hola, hola Hajer... To nie Ewa okrada podatników, ale administracja państwowa... Ona jedynie bierze to co już i tak zostało zrabowane...

Łatwo jest teoretyzować będąc na utrzymaniu rodziców. Świat wydaje się taki prosty i przyjemny. W pewnym momencie jednak okazuje się, że nie wszystko jest takie piękne, a życie pełne jest chamstwa, draństwa i straconych szans. Ja już miałem okazję to przejść, Ciebie to dopiero czeka. Tylko się nie zdziw...
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ej nie kazdy bezrobotny to jakis menel, darmozjad itp ! a co wtedy gdy ktos ma np jakas chorobe i nie moze podjac sie pracy? To co ? Tez darmozajd ? Bo bezrobotny? Bezrobotny nie znaczy gorszy, roznie sie zycie uklada !
Akurat to jest osobny problem. Problem bezrobocia, to problem ludzi zdolnych do pracy, którzy tej pracy jednak nie mają. Jeśli chodzi o renty, mało kto jest przeciw nim. Ja osobiście uważam, że ZUS powinien przestać się normalnymi rentami zajmować, a powinny tą kwestie przejąc prywatne dobrowolne polisy ubezpieczeniowe. Jednak problem rent socjalnych powinien pozostać w gestii państwa. Dodatkowo, wypadało by je trochę podnieść, bo to co jest dzisiaj, to jakiś smutny żart.

Odysie. Bezrobotny to instytucja w dzisiejszym systemie, jakby nie było.

Mam jeszcze inne pytanie. Na czym polega wyższość urzędu pracy w szukaniu pracy ludziom w porównaniu odm innych sposobów, jak gazeta, ołówek i telefon. Nigdy nie szukałem pracy przez urząd i nigdy nie szukałem pracowników przez urząd i jakoś jestem zadowolony. Może jednak błądzę?
 

kondziu160

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Warszawa/Hobart
Ciesz się... Wielu ludzi nie ma tak komfortowej sytuacji w życiu.



Łatwo jest teoretyzować będąc na utrzymaniu rodziców. Świat wydaje się taki prosty i przyjemny. W pewnym momencie jednak okazuje się, że nie wszystko jest takie piękne, a życie pełne jest chamstwa, draństwa i straconych szans. Ja już miałem okazję to przejść, Ciebie to dopiero czeka. Tylko się nie zdziw...


IMO, g...o wiesz o tym co go spotkało w życiu i przez co przeszedł, więc przestań chwytac się taniego argumentu jakim jest wiek.

Odnosząc się do powyższego postu: wyższośc urzędu pracy polega na tym, że znajdują w nim pracę inni ludzie, którzy jej potrzebowali. To petent jest dla urzędu, nie urząd dla petenta i tyle.
Gdybym był przedsiębiorcą szukającym jakiejkolwiek klasy siły roboczej/ kadry zarządzającej umieściłby ogłoszenie w gazecie/portalu internetowym. Kandydaci
przeszliby wstępną selekcję tego jak bardzo intensywnie poszukują pracy, tj. ich realną determinację.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
MasiveAttack. Też tak sądzę, i dlatego nie zamierzam nigdy szukać pracownika przez UP.
W ogóle nie widzę żadnego sensu istnienia UP. Ciekawe ile to nas kosztuje, ile kasy idzie w błoto? W niektórych miastach istnieją już po dwa dublujące kompetencje UP. Jeden założył powiat drugi gmina, frajerzy (czyli my) płacą, a co tam. Trzeba gdzieś poupychac, wszystkich kuzynów i znajomych królika.
Zasiłki (zwrotne) może wypłacać na przykład gmina. Ona może też zlecać bezrobotnym prace komunalne, i jak ktoś nie chce to po zasiłku.
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Zasiłek dla bezrobotnych to dobra rzecz. Jednak jak wszystko można wykorzystywać na własną egoistyczną korzyść. Ale nie o tym... Mama straciła pracę, ojciec poważnie chory. Ja w wieku szkolnym. Bite 20 lat pracy i ciągłe płacenie składek i uczciwa ciężka, mozolna praca za cholernie niską pensję. Później zamknęli zakład i pracy nigdzie w naszym regionie dla niej nie było. Ojciec chory potrzebuje na leczenie, przeprowadzka za pracą też nie wchodzi w grę. Ja też musiałem kontynuować naukę. Ratował nas zasiłek który mogła otrzymać. Teraz ma z powrotem pracę i możemy w miarę żyć. Ale gdyby nie było zasiłku to mielibyśmy wylądować na ulicy? Żebrać? Tylko egoista może nazwać taką osobę złodziejką. Ciekawi mnie jak Ci którzy są tacy za tym, że bezrobotni to złodzieje, zachowaliby się gdyby z takiego zasiłku musieli skorzystać w wyniku utraty pracy. Jesteście śmieszni.

I jeszcze jedno. Mama pracowała tyle i tyle płaciła, że z tego zasiłku wybrała i tak kwotę mniejszą niż wpłynęła z jej podatków. A teraz znów na niego płaci więć hajer nie mów że taka bezrobotna okrada innych pracujących bo korzysta nie z ich ale ze swoich pieniędzy. Tak samo jest z Ewą (sorry że skróciłem) płaciła składki, została bezrobotną, brała zasiłek, ma znów pracę i znów płaci. Gdzie tu kradzież bo ja nie rozumiem? Zawiść ludzka czasami mnie przeraża.

Pozdrawiam
 
Do góry