Rasta

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
88 to też liczba nordyckiego boga Thora.

albo 88 spostrzeżeń Davida Lane'a ;)
dla nieznających
http://bramaswiatow.pl/viewtopic.php?p=664...89eb8b38f0db0d1



Tak... przecież oczywiście wierzę, że ktoś na czacie/forum czy innych bzdetach piszący o niższości innych ras i opatrzony tą liczbą w nicku kultywuje Thora splash.gif
mówiłem ci że nie siedzisz w tych klimatach, więc się nie znasz. tak jak ty znasz lepiej symbolikę 3 kolorów/pacyfki itd, tak my lepiej celtyka/swastyki/88/14/salutu rzymskiego
i tak np gdyby mo4x w którymś momencie naszej rozmowy wyjechałby z tekstem że popiera/czci itp. 88 to patrząc na jego sygnaturę przypisałbym najpierw znaczenie "neopogańskie" tej liczbie, bo tekst "on nie umarł za Ciebie" automatycznie kojarzy mi się z tą piosenką http://pl.youtube.com/watch?v=JCPn3-QwQo0
 

Malibue

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Nowy Sącz
hmmm... "88 spostrzeżeń Davida Lane'a" przyznam szczerze nie doczytałem do końca, z braku czasu, ale sporą część pochłonąłem i około połowy jest memu sercu bliskie, reszta to dla mnie rasizm. Ale jego własne słowa potwierdzają fakt, iż mógł się mylić. Ogólnie ciekawa lektura, jednak może być rozumiana na wiele sposobów...
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Vardamir, Narodowiec, rozumiem was, ale poprostu osoba przypinające se swastyke czy 88 musi liczyć się z tym, ze te symbole są z tym a nie innym utożsamiane. A wy tez nie zaprzeczajcie, że nie raz thory, skandynawia, słowianie i inne pierdu-pierdu jest przykrywką dla naziolskiej symboliki :] Niestety, ale znaczenia różnych symboli w kulturze zmieniają się, ewoluują, przyjmują coraz to nowsze znaczenia. Trudno, żeby z dnia na dzień swastyka przestała się ludziom kojarzyć z Trzecią Rzeszą.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
a Tobie pacyfka otwiera w sercu drogę dla Szatana XD
nie no przypominiało mi się to mimo chodzem przepraszam, nie mogę się oprzeć :)
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Nie no czytałam kilka wypocin o tym, że pacyfki nie można nosić, bo to krzyż nerona itp :p Ale to własnie to o czym mówię. Pacyfka przyjęła się w powszechnej świadomości jako znak pacyfizmu (głownie dzięki hipisom w latach sześćdziesiątych). Trudno żeby nagle ludziom zaczeła się kojarzyć z czym innym.
A na religię w rzeczy samej się nie chodziło :)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
ja przechodziłem... n dwójach, bo mi się nie chciało nawet zeszytu kupić :) widzisz, mnie społeczeństwo nie obchodzi i to co myśli, i będe nosił jaki zechce znak, o ile symbolika pierwotna nie będzie przeczyć mi. lub jak to określić. chodzi mi ogółem to że gdzieś mam to jaką symbolikę kto czemu nadaję, to jest jak moda, i to przeminie. właśnie taka moda sama siebie zabije. jeszcze parę lat temu nic nie wiedziałem o celtyku i swastyce. bo oficjalnie nie używanie ich zabija je. ale zabiija tylko tą słabą powłokę, czyli to znaczenie które zostało ostatnio nadane. pierwotne znaczenie przetrwa, i wierze że kiedyś ludzie zapomną o tych głupotach powymyślanych przez ignorantów, a pamiętając to co ważne
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Jak wolisz. Możesz mówić, że nosisz symbole dla siebie, ale nie oszukujmy się. Nosimy je, aby pokazać innym jacy jesteśmy. Może to podświadome i może wydaje nam się jak to nikt nas nie obchodzi, ale przeciez tylko sami dla siebie możemy wyznawać różne idee nie nosząc żadnych znaków. Tak więc według mnie to, co przyjęło się jako znaczenie danego symbolu ma ogromne znaczenie.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
więc jeśli na ramieniu będe miał swastykę to pokaże że kim jestem? nazi jakimś czy kimś fascynującym się wikingami? czysto teoretyzuję. załóżmy że krzyż celtycki ma ogromnie dużą wiarę wg pierwotnego stanu rzeczy, ma o nim zapomnieć z powodu tego co jakiś plebs myśli?
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Dla kogoś patrzącego z boku może to pokazać kim jesteś (czy, jak wolisz dać mu fałszywy obraz Ciebie). A, jak już powiedziałam, symboli nie nosi się dla siebie (przynajmniej według mnie, możesz się z tym nie zgadzać). Tak naprawdę nosisz je właśnie dla tego plebsu :)
 

MałyTimi

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Warmia-Mazury
Zgadzam się z damroką.

Irytujące jest to, że większość ludzi ma strasznie malą wiedzę o świecie i jak widzi kolesia ze swastyką to juz ma człowiek mały pojazd. Jest wiele znaczeń, ale tu sie już nie powtarzam.

Dziwny jest ten świat ... :zamknijoczy:


A propos, zauważyliście, że strasznie trudno trzyma się tu temat. Już ze 4 razy powstały subtematy xD.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
po pierwsze, jak ktoś jest biały to :cenzura: z niego rasta, w końcu rasta niby tacy mili ale są bardzo dla białych często nie tolerancyjni, więc trzeba być idiotą żeby się do nich pchać jak tam Cię nie chcą.

przypomina mi się tekst z basha o koncercie 50centa co był kiedyś w warszawie, leciał jakoś tak: dziesiątki tysięcy białych zaśpiewają jak ciężkie jest życie murzyna smile.gif
Przepraszam ze odgrzebalem taki stary cytat jeszcze z poczatku rozmowy ale on najlepiej oddaje to co mysle o bialych ludziach ktorzy udaja murzynow. Smiech na sali.
 

MałyTimi

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Warmia-Mazury
Przepraszam ze odgrzebalem taki stary cytat jeszcze z poczatku rozmowy ale on najlepiej oddaje to co mysle o bialych ludziach ktorzy udaja murzynow. Smiech na sali.


Kto tu powiedział, że biali rasta udaja czarnych? Propos, religia rastafari w wiekszości pochodzi z Jamajki, jest tam tylu czarnych co i białych. Była juz o tym dyskusja ...
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Nie wiem w jakims potocznym mniemaniu jest to jednak subkultura murzynow. Co do ilosci bialych to nie wiedzialem ze tylu ich tam jest.
Na wiki mozna znalezc takie informacje :
Kod:
Skład etniczny

	* Czarnoskórzy – ok. 90 proc.
	* Mulaci – ok. 7 proc.
	* Hindusi – ok. 1 proc.
Moglbys podac zrodla twoich informacji o bialych jamajczykach?
 

MałyTimi

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Warmia-Mazury
Możesz mówić, że sam sobie wymysliłem, ale czytałem na forum RRR. Teraz nie podam Ci dokładnie tematu, ani nic z tych rzeczy, bo tego jest peeeełnoooo i trochę czasu minęło od przeczytania ów tematu. Możliwe, że były to błędne dane. Przepraszam jeśli się pomyliłem!

O tym Bishopie też była już gadka kilka postów wcześniej (o tym czy rastafari to subkultura, czy religia). Nie można pozostawić stereotypu, że religia trzech kolorów jest tylko dla czarnych. Jeśli chodzi Ci o rasizm to też były wypowiedzi w tej kwestii.

Wypowiedzi rasta i ludzi krążących w tych klimatach na ten temat:
http://www.rrr.com.pl/forum/viewtopic.php?t=3794
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
O tym Bishopie też była już gadka kilka postów wcześniej (o tym czy rastafari to subkultura, czy religia). Nie można pozostawić stereotypu, że religia trzech kolorów jest tylko dla czarnych. Jeśli chodzi Ci o rasizm to też były wypowiedzi w tej kwestii.
Tak sobie czytam o tej "religii" i jakos caly czas nie widze w tym wszystkim bialych. Tam chodzi o murzynow i "ichnie" jakies tam aspiracje.
 
Do góry