Rasta

MałyTimi

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Warmia-Mazury
Możesz rozwinąć myśl? Nie potrafię zrozumiec o co Ci chodzi i o tych Ich aspiracjach. Czyli, że co? Rasta jest po to, żeby żyło im się lepiej wśród nas?
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Możesz rozwinąć myśl? Nie potrafię zrozumiec o co Ci chodzi i o tych Ich aspiracjach. Czyli, że co? Rasta jest po to, żeby żyło im się lepiej wśród nas?
Wprawdzie czytalem tylko wiki ale cos tam pisano o walce z rasizmem itd Z tego co zrozumialem glownie chodzilo o to ze murzyni nie chcieli byc traktowani gorzej. I ten ruch odegral w tym wszystkim duza role. Wiec jak dla mnie rola bialych "rasta" jest tutaj jakas mglista.
 

MałyTimi

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Warmia-Mazury
Poczytaj na forum ktore Ci podałem kilka postów temu. Kiedyś w rasta istniał rasizm, ale zniesiono to i teraz jest zdecydowanie zaprzeczeniem tego co dawniej wierzono. Zwykła zmiana, zresztą dużo oni zmienili. W każdej religii tak samo jest. Biali rasta działają jak czarni, walczą z babilonem (z całym złym systemem), zwalczają rasizm. Nie ma różnicy już teraz dla rasta, czy są biali, czy czarni, czy nawet żółci.

Proszę z RRR forum (wiem, że dużo tego podaje, ale to jest odpowiedź na wszystkie pytania w tym temacie!):
http://www.rrr.com.pl/forum/viewforum.php?f=11 dział o religii rasta. Jest tam o rasizmie, modlitwach, ogółem w co wierzą, itd. Ostatnio raz podaje, bo czuje, ze mogę dostac % za to, co?


Propos, wikipedia.pl może się przydaje, ale często wali stereotypami i ma średnio dobre źródło informacji ... niestety.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Poczytaj na forum ktore Ci podałem kilka postów temu. Kiedyś w rasta istniał rasizm, ale zniesiono to i teraz jest zdecydowanie zaprzeczeniem tego co dawniej wierzono. Zwykła zmiana, zresztą dużo oni zmienili. W każdej religii tak samo jest. Biali rasta działają jak czarni, walczą z babilonem (z całym złym systemem), zwalczają rasizm. Nie ma różnicy już teraz dla rasta, czy są biali, czy czarni, czy nawet żółci.
Ok rozumiem to z tym murzynskim rasizmem na poczatku potem to zmieniono. Ale jak tak czytam to forum (miedzy innymi temat o rasizmie w rasta) to caly czas wydaje mi sie ze to jest ideologia dla murzynow.
Proszę z RRR forum (wiem, że dużo tego podaje, ale to jest odpowiedź na wszystkie pytania w tym temacie!):
http://www.rrr.com.pl/forum/viewforum.php?f=11 dział o religii rasta. Jest tam o rasizmie, modlitwach, ogółem w co wierzą, itd. Ostatnio raz podaje, bo czuje, ze mogę dostac % za to, co?
Za co chcesz te procenty dostac? :)
 

MałyTimi

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Warmia-Mazury
Za podawanie stron. Czytałem, że można miec ostrzeżenie. Chyba, że źle zerknąłem ...

Rasta dla murzynów=Judaizm dla mieszkańców Izraela.

Ja tak samo to widzę, a jednak Judaistą może być nawet żółty. Znów wracamy do wszystkich wyznań. Wszędzie to samo funkcjonuje. Żydem może być każdy, zieloświątkowcem, muzułmaninem, nawet rastafari. Tak więc tu już chyba nie trzeba dyskusji na ten temat.

Peace! ;)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Za podawanie stron. Czytałem, że można miec ostrzeżenie. Chyba, że źle zerknąłem ...
Nie wiem ja tam na okraglo podaje jakies linki i jakos % nie mam.
Rasta dla murzynów=Judaizm dla mieszkańców Izraela.

Ja tak samo to widzę, a jednak Judaistą może być nawet żółty. Znów wracamy do wszystkich wyznań. Wszędzie to samo funkcjonuje. Żydem może być każdy, zieloświątkowcem, muzułmaninem, nawet rastafari. Tak więc tu już chyba nie trzeba dyskusji na ten temat.

Peace! ;)
Wiesz to jest tak ze wielkie religie tego swiata (wiekszosc) ma przekaz uniwersalny. Np Chrzescijanstwo czy Islam. Natomiast ta religia (o ile nia w ogole jest) ma takie wyrazne podloze walki murzynow o wolnosc czy o co tam walczyli. Dlatego wlasnie biali w roli rasta wygladaja troche smiesznie. To jest tak jak pisal Vardamir kilka tysiecy bialych spiewa o tym jak ciezkie jest zycie murzyna. :)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Wiesz to jest tak ze wielkie religie tego swiata (wiekszosc) ma przekaz uniwersalny. Np Chrzescijanstwo czy Islam. Natomiast ta religia (o ile nia w ogole jest) ma takie wyrazne podloze walki murzynow o wolnosc czy o co tam walczyli. Dlatego wlasnie biali w roli rasta wygladaja troche smiesznie. To jest tak jak pisal Vardamir kilka tysiecy bialych spiewa o tym jak ciezkie jest zycie murzyna. smile.gif
Rastafarianie walczyli o swoją wolność na terenie swojego własnego kraju i o wyzwolenie spod kolonizatorów.

Dzisiaj większość ruchów wolnościowych skupia się wokół problemów innych niż ich własne. Przykładem może być chociażby widoczny w Polsce, ale też na całym świecie protest przeciwko represjom w Tybecie. Polscy artyści włożyli sporo pracy w tą kampanię. A przecież nie są buddystami ani Tybetańczykami.
wroclaw_18072008.jpeg

http://www.wrzuta.pl/audio/rKCyPsxaBC/wloc...08_beijing_2008

Albo Inicjatywa Wolna Białoruś sprzeciwiająca się represjom na Białorusi. Mimo, że są Polakami.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Rastafarianie walczyli o swoją wolność na terenie swojego własnego kraju i o wyzwolenie spod kolonizatorów.

Dzisiaj większość ruchów wolnościowych skupia się wokół problemów innych niż ich własne. Przykładem może być chociażby widoczny w Polsce, ale też na całym świecie protest przeciwko represjom w Tybecie. Polscy artyści włożyli sporo pracy w tą kampanię. A przecież nie są buddystami ani Tybetańczykami.
wroclaw_18072008.jpeg

http://www.wrzuta.pl/audio/rKCyPsxaBC/wloc...08_beijing_2008

Albo Inicjatywa Wolna Białoruś sprzeciwiająca się represjom na Białorusi. Mimo, że są Polakami.
Ok ale oni nie udaja Tybetanczykow tylko popieraja ich w kwestii wolnosci ich panstwa.
 

MałyTimi

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Warmia-Mazury
Bardzo dobry przykład jacobbsie.

Bishop,
Na olimpiadzie wielu sportowców ścięło włosy pokazując solidarność z Tybetem.
 

Malibue

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Nowy Sącz
Zachowanie Polaków w wielu względach jest głupie, nieodpowiednie, czasem hiperbolizują. Ale przez takie krótkotrwałe akcje, to był kilkumiesięczny bum Mass Mediów, Polacy ćwiczą jak nie dać się opętać znieczulicy. Im dłużej przyglądam się światu, tej rozmowie i nie wyrażam swojej opinii tym coraz bardziej utwierdza się we mnie wniosek, iż cały świat jest błędem opartym na błędzie, a prawda gdzieś zaginęła. Nikt z wypowiadających się tu nie ma racji, niektórzy mają tylko bardziej radykalne poglądy, inni pacyfistyczne, które są mi bliższe. Aurea mediocritas jest tu nieosiągalny...

Babilon jest metaforą, symbolem... A jeżeli jej nie rozumiecie, to jej nie obrażajcie...
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Zachowanie Polaków w wielu względach jest głupie, nieodpowiednie, czasem hiperbolizują. Ale przez takie krótkotrwałe akcje, to był kilkumiesięczny bum Mass Mediów, Polacy ćwiczą jak nie dać się opętać znieczulicy. Im dłużej przyglądam się światu, tej rozmowie i nie wyrażam swojej opinii tym coraz bardziej utwierdza się we mnie wniosek, iż cały świat jest błędem opartym na błędzie, a prawda gdzieś zaginęła. Nikt z wypowiadających się tu nie ma racji, niektórzy mają tylko bardziej radykalne poglądy, inni pacyfistyczne, które są mi bliższe. Aurea mediocritas jest tu nieosiągalny...
Malibue coś ty taki przygnębiony? ty już nie pal bo zamuły dostajesz :D
filozofia wyłącza człowieka od świata, a Platon, Sokrates jak gorzałka "jeno tęgiej głowie służą", nie ma żadnego cholernego złotego środka, ani kajdaniarzy
w jaskini, życie to sztuka wyboru po to Bóg dał nam wolną wolę abyśmy sami wybierali to co uznajemy za "dobre" i tą drogą szli.
Babilon jest metaforą, symbolem... A jeżeli jej nie rozumiecie, to jej nie obrażajcie...
ok to wytlumacz, w końcu dział o rasta i ich ideologii ;)
każdy z Was pewnie inaczej to widzi, a ja jednak chciałbym poznać wersję od rastamanów a nie z wikipedii (a tym bardziej z tekstów piosenek bo nienawidzę reggae)


Że Polska dla polaków i reszta głupoty
a dla kogo? czy Polska naprawdę musi iść za tym nowym trendem multi-kulti. czy naprawdę nie mogę realizować tej idei, gdzie Polak jest panem i gospodarzem we własnych 312 000 km kw?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Zachowanie Polaków w wielu względach jest głupie, nieodpowiednie, czasem hiperbolizują. Ale przez takie krótkotrwałe akcje, to był kilkumiesięczny bum Mass Mediów, Polacy ćwiczą jak nie dać się opętać znieczulicy. Im dłużej przyglądam się światu, tej rozmowie i nie wyrażam swojej opinii tym coraz bardziej utwierdza się we mnie wniosek, iż cały świat jest błędem opartym na błędzie, a prawda gdzieś zaginęła. Nikt z wypowiadających się tu nie ma racji, niektórzy mają tylko bardziej radykalne poglądy, inni pacyfistyczne, które są mi bliższe. Aurea mediocritas jest tu nieosiągalny...

Babilon jest metaforą, symbolem... A jeżeli jej nie rozumiecie, to jej nie obrażajcie...
metafory są dobre w książkach i malutkich rozmowach, kiedy dochodzi do czegoś wielkiego trzeba mówić prosto i wyraźnie! to niećwiczenie, to była tylko krótka moda dla debili, a prawda idzie w parze z siłą, jedyne co się liczy to zyskać przewagę i pokonać wroga, wtedy prawdą są Twoje słowa, pacyfizm jest słabością, ogranicza, działa słowami, dlatego jest słaby, a prawda z nim nie pójdzie, agresja natomiast nie ogranicza się, atakuje pięścią i słowami, walczy z dwóch stron, kiedy pacyfista broni się tylko z jednej.

A do nas nie przemawia Twoje pieprzenie jacy do biali są ekstra i najlepsi. Że Polska dla polaków i reszta głupoty.

Pozdrawiam!
kur** Mieszko raczej z Chrobrym nie zapierdalali dla czarnuchów!
 

Malibue

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Nowy Sącz
@Narodowiec:
Dlatego jestem przygnębiony, Ty mówisz o Bogu i wyjątkowości człowieka na świecie, a z tego co David Lane opisał w swoich "88 spostrzeżeniach" i z tego co mówi Morion wynika, że człowiek niczym nie różni się od zwierzęcia. Musi zabijać by nie zostać zabitym. Owszem, nie jestem za tym aby Polska uległa globalizacji i stała się krajem wielonarodowościowym, ale również nie jestem za tym aby nienawidzić wszystko co obce jak za czasów szlachty! Jak to Discovery powtarzało "Zachowując kultury, sławmy odmienność", zaściankowość jest dla ograniczonych...
@Morion: Z tego co mówisz wynika, że hasło "Homo homini lupus est" powinno stać się mottem każdego człowieka.
Pacyfista broni się tylko z jednej, bo jest ona ludzka, agresja jest dla ograniczonych...
 
Do góry