Rasta

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Kocham to forum!...

8 stron, które powinny dotyczyć czegokolwiek o kulturze Rasta, z tych 8 stron ok. 30 wypowiedzi jest mniej niż więcej na ten temat. Reszta nadaje się do zupełnie innego tematu. Na szczególną uwagę zasługują halfmodzi, którzy za wszelką cenę próbują się wypowiedzieć a o rasta wiedzą tyle co ja o szczegółowej budowie planety Merkury - czyli mniej więcej nic...

Widzę, że osoby, które deklarują się, że są w subkulturze metalowej abstrahuję już od moderatorów są wrogo nastawieni do czegokolwiek innego niż metal i wypisują to co myślą, że wiedzą.

Ktoś tam wyżej napisał żeby mu powiedzieć o co chodzi z tym systemem czy tam Babilonem ale własnymi słowami, a nie dając cytaty czy tam piosenki reggae... No to było mocne.... To ty drogi autorze tej wypowiedzi powiedz mi coś o Jezusie ale nie dawaj cytatów z Bibli, bo jej nienawidzę... Do dzisiaj myślałem, że osoby, które są bezpośrednio lub pośrednio związani z tą kulturą wiedzą o niej najwięcej i to ich słów należy słuchać... no ale jak wolisz regułki od kogoś kto nie ma o tym pojęcia to luz.
MałyTimi po raz kolejny zaprasza na http://www.rrr.com.pl jest po raz kolejny olewany, bo lepiej pisać swoje wywody niż poczytać coś od kogoś kto się zna...

Zamknijcie ten temat albo usuńcie jego 5 stron, bo przez takich ja wy - co poniektórzy kolejni sieją zamęt i nieprawdę.

Morion edytuję żeby nie dodawać kolejnego postu nie na temat:

Edit dotyczy twojej poniższej wypowiedzi :)

To może zawitaj tu:
http://www.forumowisko.pl/index.php?showto...p;#entry1563669
I daj bana wszystkim, którzy tam piszą, bo chyba łamią bardziej regulamin, niż my tutaj wklejając jeden adres jako stronę, na której jest najwięcej informacji dotyczących tematu... Ale ok, kończę off top.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
za zapraszanie to Wasze na rrr mógłbym dać %, bo to reklamowanie innego forum w miejscu do tego nie przeznaczonym. zamiast się zapraszać piszcie tu argumenty a nie narzekacie że ich tu brak. następne zaproszenie i będzie % ;]
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Ktoś tam wyżej napisał żeby mu powiedzieć o co chodzi z tym systemem czy tam Babilonem ale własnymi słowami, a nie dając cytaty czy tam piosenki reggae...

a ja jednak chciałbym poznać wersję od rastamanów a nie z wikipedii (a tym bardziej z tekstów piosenek bo nienawidzę reggae)
masz problemy z czytaniem? :mruga:
nie chce poznawać tekstów z wikipedii bo są nieobiektywne, niepełne(tak jak ze wspomnianą już liczbą 88 która ma co najmniej 3 znaczenia), jeżeli uzna ktoś że jednak jest dobry może wkleić cytat(gdzie przeczytałeś w mojej wypowiedzi że nie mogą tego robić), a piosenek reggae nie chcę słuchać bo ich nie lubię
No to było mocne.... To ty drogi autorze tej wypowiedzi powiedz mi coś o Jezusie ale nie dawaj cytatów z Bibli, bo jej nienawidzę...
a co to mało bylo prac np historycznych o Jezusie? mogę przytoczyć ci mistrzuniu chociażby streszczenie Mistrza i Małgorzaty jak nienawidzisz Biblii.

Do dzisiaj myślałem, że osoby, które są bezpośrednio lub pośrednio związani z tą kulturą wiedzą o niej najwięcej i to ich słów należy słuchać... no ale jak wolisz regułki od kogoś kto nie ma o tym pojęcia to luz.
toteż się pytałem osób które się tym przynajmnie w teorii interesują <_<
czytaj dokładnie bo jak tego nie robisz to wymyślasz
Sława 14! (wkurzało mnie to wasz bless/ peace to od tej pory ja Was będę pozdrawiał... po rasistowsku :D)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
oj kusisz kusisz.... dałbym... ale nie wypada mi banować osób z poza mojego działu... tak często. daj znać modowi tego działu :)
 

MałyTimi

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Warmia-Mazury
za zapraszanie to Wasze na rrr mógłbym dać %, bo to reklamowanie innego forum w miejscu do tego nie przeznaczonym. zamiast się zapraszać piszcie tu argumenty a nie narzekacie że ich tu brak. następne zaproszenie i będzie % ;]

Te swoje % to powinieneś dać głupocie i ludziom, którzy nie wiedzą co się do nich mówi. Czemu mam nie podawać tutaj forum, czy też strony? Skoro dotyczy tematu to nie widzę przeszkód. Sam Bishop przyznał, że ani razu nie dostał ostrzeżenia za podawanie linków. Nam chcesz dać za ... ?

Będę szczery, myślę, że chcesz nam dać %, bo nie przepadasz za nami. O to Ci chodzi?

Podzielam zdanie Stuq, powinno się zamknąć temat, albo skasować posty na nie temat. Zamiast rozmawiać o tej subkulturze/religii i poglądach gadamy o jakichś bzdetach dotyczących rasizmu, itp.

Chcecie wiedzieć co to Babilon ? Spróbuję wam przybliżyć z mojego punktu widzenia o co w tym chodzi :

Babilon - w rozumieniu dosłownych jest to starożytne miasto położone w Mezopotamii. Rastafarianie widzą Babilon jako miasto które jest przepełnione pieniądzem, złem, jako ucisk wolnych ludzi, podział na gorszych i lepszych. W naszych czasach określenie "Babilon" widziany jest podobnie. Według rasta Babilon znajduje się w okół nas, jest to symbol materializmu, całego zła i niesprawiedliwości (Przykład popularnego dzisiejszego Babilonu: Internet, wojny, markety, sądy, politycy, itd., itd.,). W Babilonie występuje wojna religia vs. religia.
Macie odpowiedź dlaczego rasta nienawidzi tego określenia. Mija się z ich ideologią. Mówicie, że nie chcecie żadnych cytatów z piosenek. Właśnie w reggae jest omawiane to wszystko, reggae jest Waszą odpowiedzią na wszelkie pytania co do rasta :).

Mam nadzieję, że trochę zrozumieliście o co chodzi.

źródło:strona za którą dostanę %, oraz moje "widzimisię"​

Pozdrawiam!
Peace! :eek:czko:
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Co do tych linkow to musze przyznac ze odnosnikow do innych for internetowych nie podawalem natomiast dawalem adresy stron ktore byly zrodlem jakis artykulow czy newsow.

Druga sprawa. To co wy rozumiecie przez Babilon akurat zakumalem ale moje pytanie bylo troszke inne.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Babilon - w rozumieniu dosłownych jest to starożytne miasto położone w Mezopotamii. Rastafarianie widzą Babilon jako miasto które jest przepełnione pieniądzem, złem, jako ucisk wolnych ludzi, podział na gorszych i lepszych. W naszych czasach określenie "Babilon" widziany jest podobnie. Według rasta Babilon znajduje się w okół nas, jest to symbol materializmu, całego zła i niesprawiedliwości (Przykład popularnego dzisiejszego Babilonu: Internet, wojny, markety, sądy, politycy, itd., itd.,). W Babilonie występuje wojna religia vs. religia.
Macie odpowiedź dlaczego rasta nienawidzi tego określenia. Mija się z ich ideologią. Mówicie, że nie chcecie żadnych cytatów z piosenek. Właśnie w reggae jest omawiane to wszystko, reggae jest Waszą odpowiedzią na wszelkie pytania co do rasta smile.gif.
Otóż to. Babilon dla rastafarian jest ucieleśnieniem wszelkiego zła (dla nich złem jest obłuda, kapitalizm, rasizm, niesprawiedliwość, polityka, kościół). Inaczej, dla rastamanów Babilon jest tym, czym szatan jest dla katolików.
 

Malibue

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Nowy Sącz
Te dwa posty chyba wyczerpały temat. Przeciwieństwem babilonu jest Syjon, można o nim długo rozmawiać, ale dla wielu rasta symbolem Syjonu jest Etiopia, dla mnie symbolem babilonu jest Ameryka, zawiera przynajmniej 90% cech, którymi można określić babilon. Odrzuca mnie od niej :/
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Otóż to. Babilon dla rastafarian jest ucieleśnieniem wszelkiego zła (dla nich złem jest obłuda, kapitalizm, rasizm, niesprawiedliwość, polityka, kościół). Inaczej, dla rastamanów Babilon jest tym, czym szatan jest dla katolików.
Jako kapitalista nie moge sie nie spytac. Co takiego zlego jest w tym systemie?
 

MałyTimi

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Warmia-Mazury

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Te swoje % to powinieneś dać głupocie i ludziom, którzy nie wiedzą co się do nich mówi. Czemu mam nie podawać tutaj forum, czy też strony? Skoro dotyczy tematu to nie widzę przeszkód. Sam Bishop przyznał, że ani razu nie dostał ostrzeżenia za podawanie linków. Nam chcesz dać za ... ?

Będę szczery, myślę, że chcesz nam dać %, bo nie przepadasz za nami. O to Ci chodzi?

Podzielam zdanie Stuq, powinno się zamknąć temat, albo skasować posty na nie temat. Zamiast rozmawiać o tej subkulturze/religii i poglądach gadamy o jakichś bzdetach dotyczących rasizmu, itp.

Chcecie wiedzieć co to Babilon ? Spróbuję wam przybliżyć z mojego punktu widzenia o co w tym chodzi :

Babilon - w rozumieniu dosłownych jest to starożytne miasto położone w Mezopotamii. Rastafarianie widzą Babilon jako miasto które jest przepełnione pieniądzem, złem, jako ucisk wolnych ludzi, podział na gorszych i lepszych. W naszych czasach określenie "Babilon" widziany jest podobnie. Według rasta Babilon znajduje się w okół nas, jest to symbol materializmu, całego zła i niesprawiedliwości (Przykład popularnego dzisiejszego Babilonu: Internet, wojny, markety, sądy, politycy, itd., itd.,). W Babilonie występuje wojna religia vs. religia.
Macie odpowiedź dlaczego rasta nienawidzi tego określenia. Mija się z ich ideologią. Mówicie, że nie chcecie żadnych cytatów z piosenek. Właśnie w reggae jest omawiane to wszystko, reggae jest Waszą odpowiedzią na wszelkie pytania co do rasta :).

Mam nadzieję, że trochę zrozumieliście o co chodzi.

źródło:strona za którą dostanę %, oraz moje "widzimisię"​

Pozdrawiam!
Peace! :eek:czko:
gdy kogoś nie lubie przeglądam jego posty i szukam pierwszego lepszego powodu by zbanować ;]
chodzi o to że dyskusja jest tu, więc i argumenty powinny być tu, a nie w jakimś innym serwisie. zamiast odsyłać na jakieś rrry to sami poszukajcie na tamtym forum i się tutaj wypowiedzcie.
 

Malibue

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Nowy Sącz
Jako kapitalista nie moge sie nie spytac. Co takiego zlego jest w tym systemie?

Nie chodzi mi o kapitalizm sam w sobie. Chodzi mi o mentalność ludzi i władzy w tym kraju. Oraz wiele więcej...


Kapitalizm i Kosciol... Brrrr... Kwintesencja zla!

Chyba zapuszcze dredy, zaczne jarac ziolo i bede udawal murzyna. To powinno pomoc.

Jednak z drugiej strony... Celtycki krzyz przemawia do mnie bardziej.

Ja nie kpie z Was, Ty nie kpij z nas, proszę...

gdy kogoś nie lubie przeglądam jego posty i szukam pierwszego lepszego powodu by zbanować ;]
chodzi o to że dyskusja jest tu, więc i argumenty powinny być tu, a nie w jakimś innym serwisie. zamiast odsyłać na jakieś rrry to sami poszukajcie na tamtym forum i się tutaj wypowiedzcie.

Trochę to subiektywne :)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Nie chodzi mi o kapitalizm sam w sobie. Chodzi mi o mentalność ludzi i władzy w tym kraju. Oraz wiele więcej...




Ja nie kpie z Was, Ty nie kpij z nas, proszę...



Trochę to subiektywne :)
Dobrze ale co takiego jest zlego w prywatnej wlasnosci, przedsiebiorczosci, wolnosci gospodarzej?

Nikt z nikogo nie kpi Odwet tylko zazartowal.

Opinie sa z zasady subiektywne.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Dobrze ale co takiego jest zlego w prywatnej wlasnosci, przedsiebiorczosci, wolnosci gospodarzej?
Nie chcę, aby ten temat stał się kłótnią o plusach i minusach kapitalizmu. Ale chodzi przede wszystkim o to, że kapitalizm zmienia się w wyścig szczurów, gdzie światowe korporacje dążą do osiągnięcia jak największego majątku po trupach, a co za tym idzie następuje potężne rozwarstwienie społeczeństwa. Biedni są coraz biedniejsi, a bogaci coraz bogatsi kosztem tych biednych. A rastamani są za tym, aby każdy człowiek był równy. Poza tym gardzą pogonią za pieniądzem, a na niej oparty jest kapitalizm.
 
Do góry