Rasta

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Widzę, że bardzo mi te posty docierają... Już trzy mi wsysło :/ mniejsza.
Pytanie: Czy według Was postrzeganie rasta jako subkultury jest błędne?

Nie jest błędne. Jest tylko zapomnieniem czym rasta tak naprawdę jest. Jest to ruch społeczno-religijny i sprowadzanie go do rangi subkultury trochę go... degraduje :p
 

MałyTimi

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Warmia-Mazury
Już było chyba mówione w tym temacie, że rastafari można podzielić na: religię i subkulturę. Jako subkulturę można postrzegać kogoś kto ubiera się w trójkolorowe barwy, słucha reggae, popiera po części ideologie rasta, itp., itd. Jako religię? Wiara w Jah, przestrzeganie zasad, tu przykłady:zakaz spożywania przypraw, mięsa, alkoholu, zakaz brania twardych narkotyków, trzeba być antyrasistą, itp. Nie mam zdania, czy to źle, że rastafari stało się subkulturą. Jakos trzeba nazwać fanów reggae, no ale od razu "rasta"? Hmm ...
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Już było chyba mówione w tym temacie, że rastafari można podzielić na: religię i subkulturę. Jako subkulturę można postrzegać kogoś kto ubiera się w trójkolorowe barwy, słucha reggae, popiera po części ideologie rasta, itp., itd. Jako religię? Wiara w Jah, przestrzeganie zasad, tu przykłady:zakaz spożywania przypraw, mięsa, alkoholu, zakaz brania twardych narkotyków, trzeba być antyrasistą, itp. Nie mam zdania, czy to źle, że rastafari stało się subkulturą. Jakos trzeba nazwać fanów reggae, no ale od razu "rasta"? Hmm ...

No właśnie? Muszą mieć od razu swoją nazwę? Ja np. jestem fanką (fanką? no poprostu słucham) metalu a za metalówę się nie uważam. Natomiast metale faktycznie od początku do końca są subkulturą. Natomiast rasta? No nie wiem... Jak dla mnie fan reagge jest fanem reagge, ale rasta jest rasta. Ale oczywiście jeżeli jakiś konkretny człowiek zażyczy sobie, by nazywać go rasta wedle jego, a nie moich kryteriów, mogę się zgodzić.
 

Malibue

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Nowy Sącz
W moich stronach fanów Pozytywnych Wibracji jest tak mało, że nazywanie się rasta jest dobrym sposobem propagandy, praktycznie jedynym... Jako, że jak stwierdziliście, rastafarii zanika to termin "rasta" musi na kogoś przejść, aby nie zginął, więc przechodzi na tych Pozytywnych...
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
W moich stronach fanów Pozytywnych Wibracji jest tak mało, że nazywanie się rasta jest dobrym sposobem propagandy, praktycznie jedynym... Jako, że jak stwierdziliście, rastafarii zanika to termin "rasta" musi na kogoś przejść, aby nie zginął, więc przechodzi na tych Pozytywnych...

Jakiego typu propagandy?
 

Malibue

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Nowy Sącz
Znasz sytuacje kiedy dzieci neo odrywają się od kompa i idą w miasto, i widzą tu dres klnie, tam skin kogoś leje, i biorą z nich przykład. Ja chcę dać pozytywny przykład, że można kochać zamiast nienawidzić...
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Znasz sytuacje kiedy dzieci neo odrywają się od kompa i idą w miasto, i widzą tu dres klnie, tam skin kogoś leje, i biorą z nich przykład. Ja chcę dać pozytywny przykład, że można kochać zamiast nienawidzić...

Ale to przecież można nie tylko będąc rasta. Ja to manifestuję pacyfą na plecaku i zachowaniem :) Zresztą, jak już było wałkowane, ruch rasta nie od tak dawna jest ruchem miłości i tolerancji. Kiedyś było trochę inaczej.
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Znasz sytuacje kiedy dzieci neo odrywają się od kompa i idą w miasto, i widzą tu dres klnie, tam skin kogoś leje, i biorą z nich przykład. Ja chcę dać pozytywny przykład, że można kochać zamiast nienawidzić...
ależ szlachetnie. a jak się objawia dawanie takiego "pozytywnego przykładu"?

Ale to przecież można nie tylko będąc rasta. Ja to manifestuję pacyfą na plecaku i zachowaniem smile.gif Zresztą, jak już było wałkowane, ruch rasta nie od tak dawna jest ruchem miłości i tolerancji. Kiedyś było trochę inaczej.
a ja kiedyś nosiłem krzyż celtycki, w ramach solidarności z Białą Europą, ale mopy nie skumały mojego pozytywnego przekazu
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
a ja kiedyś nosiłem krzyż celtycki, w ramach solidarności z Białą Europą, ale mopy nie skumały mojego pozytywnego przekazu

Dla mnie to umiarkowanie pozytywny :p Ale wiesz... moja kumpela, która z tego typu klimatami nie ma dosłownie nic wspólnego też nosi "celta" bo najzwyczajniej w świecie jej się podoba. Tak więc ten symbol jeszcze nie przyjął się i u większości społeczeństwa nie wywołuje chyba jednoznacznych skojarzeń. Podobnie jak krzyż egipski. Jedni Ci powiedzą, że to symbol Satanizmu, inni, że wolnosci seksualnej, a inni, że to taki ładny krzyżyk, dodatek do ubrania :p
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Dla mnie to umiarkowanie pozytywny :p Ale wiesz... moja kumpela, która z tego typu klimatami nie ma dosłownie nic wspólnego też nosi "celta" bo najzwyczajniej w świecie jej się podoba. Tak więc ten symbol jeszcze nie przyjął się i u większości społeczeństwa nie wywołuje chyba jednoznacznych skojarzeń. Podobnie jak krzyż egipski. Jedni Ci powiedzą, że to symbol Satanizmu, inni, że wolnosci seksualnej, a inni, że to taki ładny krzyżyk, dodatek do ubrania :p
heh celtyk nawet przy złej woli nie ma jakiegoś negatywnego znaczenia: pogański symbol solarny/jeden z obowiązujących krzyży chrześcijańskich, symbol Europy(używany przez wszystkie ludy indoeuropejskie), symbol oporu.
 

MałyTimi

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Warmia-Mazury
heh celtyk nawet przy złej woli nie ma jakiegoś negatywnego znaczenia: pogański symbol solarny/jeden z obowiązujących krzyży chrześcijańskich, symbol Europy(używany przez wszystkie ludy indoeuropejskie), symbol oporu.

Gdzieś czytałem, że ludzie nie maja prawa się dowalić do krzyża celtyckiego, bo jest w pełni zatwierdzony przez Kościół katolicki. Ja raczej negatywnie odpieram ów symbol, bo kiedy widzę osobę to na oko widać co sobą reprezentuje, ale nie mogę nic powiedzieć, bo by było to bezpodstawne.

A krzyż Egipski to symbol wolności seksualnej? :D Moja siostra za dawnych czasów ubierała się jak hipis (moda). Miała taki krzyż jako dodatek. Hm ... może ja o czymś nie wiem :).

Robię nowego posta, bo jest na inny temat! ;)

http://www.zieloni.org.pl/articles.php?id=1250 - warto poczytać. Mi sie artykuł podobał. Ciekawa wypowiedź na temat lekcji religii w Polsce. Ciekawe co by to było gdyby taki positive pan objął by rządzę w naszym kraju?
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
heh celtyk nawet przy złej woli nie ma jakiegoś negatywnego znaczenia: pogański symbol solarny/jeden z obowiązujących krzyży chrześcijańskich, symbol Europy(używany przez wszystkie ludy indoeuropejskie), symbol oporu.

Tak, ale wielu nazioli twierdzi, że nosi go w zastępstwie za swastykę (w końcu idea warta krwi, ale jak straż miejska ma złapać, to lepiej się nie wychylać).
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
MałyTimi - znam to forum, całkiem ciekawe, wiele przydatnych rzeczy tam jest, no i na głównej rrr.com.pl też fajne nweewsy ze świata reggae...
 

Malibue

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Nowy Sącz
Owszem znam to forum, nawet mam tam konto ale za dużo piszą, żebym zdążył się połapać w wątkach z moim ograniczonym czasem. Gdyby w Polsce żył odpowiednik Tanczosa może sensi została by zalegalizowana? Może...
@Narodowiec68: Nie mam nic do Ciebie ale do Twoich przekonań, nie zrozumiem tego, który dyskryminuje innych ludzi po pigmencie skóry. Bo rozumiem, że masz to w zwyczaju... Bless
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Tak, ale wielu nazioli twierdzi, że nosi go w zastępstwie za swastykę (w końcu idea warta krwi, ale jak straż miejska ma złapać, to lepiej się nie wychylać).
za samo noszenie swastyki też nie mogą nic zrobić(no chyba że ma się jakieś dodatkowe napisy jak "heil hitler" czy coś w ten deseń)

@Narodowiec68: Nie mam nic do Ciebie ale do Twoich przekonań, nie zrozumiem tego, który dyskryminuje innych ludzi po pigmencie skóry. Bo rozumiem, że masz to w zwyczaju... Bless
a ja rastamanów/wiggerów z ich ubóstwianiem czarnych. poza tym w jaki niby sposób ich dyskryminuje? nie zgadzam się aby tutaj żyli- mój kraj moje zasady "Polska dla Polaków" a jak ludzie chcą oglądać murzynów pojedzcie sobie do USA/RPA. ja nie bije murzynów i nie zaczepiam ich na ulicy... stay white/14 words
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Bardzo dobrze napisane, Narodowcu.

Sława!


Celtic_cross_Knock_Ireland.jpg
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
za samo noszenie swastyki też nie mogą nic zrobić(no chyba że ma się jakieś dodatkowe napisy jak "heil hitler" czy coś w ten deseń)

Widocznie bolą ich same pogardliwe spojrzenia w tramwajach, bo umiarkowanie dużo widzę takich łysoli ze swastykami.

a ja rastamanów/wiggerów z ich ubóstwianiem czarnych. poza tym w jaki niby sposób ich dyskryminuje? nie zgadzam się aby tutaj żyli- mój kraj moje zasady "Polska dla Polaków" a jak ludzie chcą oglądać murzynów pojedzcie sobie do USA/RPA. ja nie bije murzynów i nie zaczepiam ich na ulicy... stay white/14 words

A ja się nie zgadzam, żebyś ty tutaj żył. I co? Jakoś muszę przeżyć. Mam problem, krótko mówiąc.
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Widocznie bolą ich same pogardliwe spojrzenia w tramwajach, bo umiarkowanie dużo widzę takich łysoli ze swastykami.
w Polsce jest może z 10000 skinów- z czego około tylko 10% przyznaje się do neonazizmu, więc nic dziwnego, że mało ich widać na ulicy, zresztą nawet jeżeli użyją swastyki mogą być np rodzimowiercami z Zadrugi-swastyka(swarożyca/sważyca) jako symbol kultu.
A ja się nie zgadzam, żebyś ty tutaj żył. I co? Jakoś muszę przeżyć. Mam problem, krótko mówiąc.
krótko mówiąc tak.
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
A ja się nie zgadzam, żebyś ty tutaj żył. I co? Jakoś muszę przeżyć. Mam problem, krótko mówiąc.



No właśnie- to Ty masz problem, nie Narodowiec.
To jest jego kraj i to jego przodkowie walczyli o niepodległą Polskę, więc masz tyle do powiedzenia, co za przeproszeniem Żyd za okupacji.
Narodowiec ma prawo mieć swoje zdanie na temat imigrantów, Ty również. Nie masz natomiast prawa nie zgadzać się na to, żeby on żył w swoim kraju.
 
Do góry