Rasta

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Ja osobiście nie mam nic do rasta.Podoba mi się ich muzyka ale nie ragge tylko raggae.Podoba mi się ich zamiłowanie do palenia Marihuany (o ile dobrze wiem marihuana dla nich to święta roślinka).No i popieram ich starania o legalizacji Marihuany :)

Co wy do cholery macie z tym "ragge" i "raggae".

Reggae i Ragga. Jesteś kolejną osobą, która pisze, a nie wie co.
 

MałyTimi

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Warmia-Mazury
Rasta? Świetna religia. Jest mi dosyć bliska ze względu, że żyje w środowisku reggae, rastafari, mówi o tym co ja popieram : mówi o niszczeniu rasizmu, pokoju na świecie, miłości i jedności, a przemawia szczególnie przez reggae i jej odmiany ( niezliczone! ^_^ ). Piszę, że rasta jest mi bliska, ale nim nie jestem. Co do legalizacji marihuany, trudno mi powiedzieć. W sumie jestem za. Jeden ogłupiacz więcej nie zaszkodzi xp. Mamy już alkohole, tytonie itp., itd. :).

Pozdrawiam!
Peace! ;)
 

baska2704

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja lubie posłuchać reggae, zagranicznego .Jakoś mnie tak uspokaja i nastawia pozytywnie :) Ale to nie wiąże sie od razu z paleniem, czy dziwnymi poglądami na życie.
 

kubeczek0125

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam!
Ja mam doczynienaia na codzien z ta religia/ subkultura i ona jest siwtna
gdyby nie palenia Marichuany i noszenie dredów z przyjemnoscia zmienilabym wiare ;))

Reggae kompasem myyym!

Pozdrawiam!!
 

babcialol

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
dom:P
Witam sorka ze mnie nie było myslalem ze post sie niezapisal.
po 1 : nie chce dowiadywac sie od wszechwiedzacych Googli :D tylko poznac Wasze opinie na ten temat
po 2: czy ktos mial do "czynienia" z rastafarai(chyba tak sie winno piac :D ) albo "praktykuje"
po 3: dla mnie jest to troche dziwne "aaa pieprzyc babilon (system) a sami jako taki system tworza nie pozwalaja ludzom na cos zabraniaja. poza tym wiele zepołów spiewa "pieprzyc komercje" a jak juz puszcza To na "fife" < bop jeszcze jakies konsekwence bym poniozl :D > to od razu wpuszczaja na rynek koszulki bryloczki albo buty kapelusze nie wiem no > pozrdrawiam. <papa>
 

KaLoLa

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2007
Posty
316
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Jak wygląda światopogląd współczesnego rastamana? Pokój, miłość, jedność, braterstwo, wiara w Jah
To źle?

No cóz , prawdziwy rasta z Ciebie, czyli nikt mądry i nikt wartościowy.

Przeraza mnie troche stopien odmóżdzenia w tego typu "brudasowskich" subkulturach, i wy mówicie ze to łysi są tępi?
A mnie przerażają ludzie którzy nie mają o czymś zielonego pojęcia(?)..ale telewizja tak mowi, google, koledzy..to i ja tak powiem!
Co ty gadasz chłopaku? Znasz jakiegos rastamana? Wiekszość moich znajomych jest wykształcona, mają rodzinę, pracę, dom...radzą sobie w życiu. Znam tez dobrze łysych i nie twierdze, że są tępi..ale nie dziwie sie tez, ze nadal jest nienawiść miedzy wami...to dzięki takim ludziom jak Ty:)
Kocham reggae, lubie sobie zapalić od czasu do czasu(za legalizacją nie jestem) mam dredy a do tego jestem bardzo wartościową osobą.

Czemu nie zaczniecie patrzec na siebie inaczej? jak czlowiek na czlowieka! a nie jak skin na rastamana czy hiphopowiec na metala.


witam!
Ja mam doczynienaia na codzien z ta religia/ subkultura i ona jest siwtna
gdyby nie palenia Marichuany i noszenie dredów z przyjemnoscia zmienilabym wiare ;))

Reggae kompasem myyym!

Pozdrawiam!!
brak słów...

po 3: dla mnie jest to troche dziwne "aaa pieprzyc babilon (system) a sami jako taki system tworza nie pozwalaja ludzom na cos zabraniaja. poza tym wiele zepołów spiewa "pieprzyc komercje" a jak juz puszcza To na "fife" < bop jeszcze jakies konsekwence bym poniozl :D > to od razu wpuszczaja na rynek koszulki bryloczki albo buty kapelusze nie wiem no > pozrdrawiam. <papa>
coooooooooooooooo?! :bag:
Proszę jaśniej i ze słownikiem :)

I tak jeszcze na koniec...duzo jest ksiązek i wiadomosci w internecie ktore są jedną wielką ściemą i tylko nieliczni dochodzą do prawdy.
 

tentrick

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Jak coś powstało, a jak wygląda jego aktualny kształt, to dwie różne rzeczy.
To tak jakby dzisiejszych wyznawców Chrystusa oskarżać o krucjaty jakie były przed laty przeprowadzane - czysty nonsens.
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Dla mnie rastafarianizm to ruch, o którym ja wiem więcej niż jego entuzjaści. Wszyscy oni widzą tylko to, co popkultura zrobiła w kwestii jego popularyzacji, a jak się do nich powie "Hajle Sellasje" to nie wiedzą o co biega :/

Ale tak w codziennym pożyciu to nic do nich nie mam. Moja dobra kumpela z gimnazjum była rasta i była naprawdę super osóbką :)

sorry, nie rastafarianizm, tylko RASTA :p
 

KaLoLa

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2007
Posty
316
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Dla mnie rastafarianizm to ruch, o którym ja wiem więcej niż jego entuzjaści. Wszyscy oni widzą tylko to, co popkultura zrobiła w kwestii jego popularyzacji, a jak się do nich powie "Hajle Sellasje" to nie wiedzą o co biega :/

Ale tak w codziennym pożyciu to nic do nich nie mam. Moja dobra kumpela z gimnazjum była rasta i była naprawdę super osóbką :)

sorry, nie rastafarianizm, tylko RASTA :p

Co ty za brednie wypisujesz?! :mruga: :mruga:
Wszystko jasne.. "moja dobra kumpela z gimnazjum".

Nie gadaj głupot dziewczynko. Znasz wszystkich entuzjastów? Jedna gimnazjalistka która słucha reggae to nie wszyscy.
To, ze przeczytałaś książke "Cesarz" (nie musisz tego pisac a ja juz to wiem) nie znaczy, ze wiesz o rastafari wiecęj niż oni sami. Po pierwsze nie opieraj sie na jednym zrodle! bo więcej ich nie masz..prawda? A wiec krotko mówiąc Twoja wiedza jest taaaaaaaaaaaaaaaakaaaaaaa uboga i jesli nadal chcesz zabłysnąć (jak na razie idziesz w przeciwnym kierunku) w tym temacie to radze najpierw ją wzbogacić.
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Co ty za brednie wypisujesz?! :mruga: :mruga:
Wszystko jasne.. "moja dobra kumpela z gimnazjum".

Nie gadaj głupot dziewczynko. Znasz wszystkich entuzjastów? Jedna gimnazjalistka która słucha reggae to nie wszyscy.
To, ze przeczytałaś książke "Cesarz" (nie musisz tego pisac a ja juz to wiem) nie znaczy, ze wiesz o rastafari wiecęj niż oni sami. Po pierwsze nie opieraj sie na jednym zrodle! bo więcej ich nie masz..prawda? A wiec krotko mówiąc Twoja wiedza jest taaaaaaaaaaaaaaaakaaaaaaa uboga i jesli nadal chcesz zabłysnąć (jak na razie idziesz w przeciwnym kierunku) w tym temacie to radze najpierw ją wzbogacić.

No tak. Jest masa "rasta" którzy g*wno wiedzą o tym ruchu, a noszą zielono-żólto (złoto :p) - czerwone opaski, bo Bob był fajny. A to trochę za mało.
Przede wszystkim w Polsce, gdzie, w razie zakałapućkania się, żyjemy, ruch Rasta jest wzięty z pewnego miejsca poniżej pleców, bo nijak się ma do Polskiej rzeczywistości. Nie ma w niej ani zbyt wielu czarnych, ani tym bardziej uciskanych czarnych. Ja również jestem przeciwniczką rasizmu, i uważam, że to co "białasy" im robiły to czyste sk*rwysyństwo, ale czemu nie moża być poprostu przeciwniczką rasizmu, jak np. ja, tylko bawić się w jakąs subkulturę? Nie kminię. Pozerstwo i popkultura.

Aha. Tak zwana kultura dyskusji, która jak widze jest Ci obca, wyklucza takie sformuowania jak "Nie gadaj głupot dziewczynko". Wróć jak zapoznasz się z zasadami (n)etykiety, a na dzień dzisiejszy: pozdro :]
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
po pierwsze, jak ktoś jest biały to :cenzura: z niego rasta, w końcu rasta niby tacy mili ale są bardzo dla białych często nie tolerancyjni, więc trzeba być idiotą żeby się do nich pchać jak tam Cię nie chcą.
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
po pierwsze, jak ktoś jest biały to :cenzura: z niego rasta, w końcu rasta niby tacy mili ale są bardzo dla białych często nie tolerancyjni, więc trzeba być idiotą żeby się do nich pchać jak tam Cię nie chcą.

tzn. według mnie też nie można założyć, że wszyscy rasta nienawidzą białych, bo z tego co wiem, to też wiele się w tej materii zmienia (chociaż jeszcze jakiś czas temu faktycznie nienawidzili jak psów) ale ja przede wszystkim nie kminię w jaki sposób problem tego ruchu dotyczy białego Polaka mieszkającego w Polsce. Powiedzmy sobie szczerze: nie dotyczy go. Więc po co to wszystko? :]
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
przypomina mi się tekst z basha o koncercie 50centa co był kiedyś w warszawie, leciał jakoś tak: dziesiątki tysięcy białych zaśpiewają jak ciężkie jest życie murzyna :)
 

MałyTimi

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Warmia-Mazury
po pierwsze, jak ktoś jest biały to :cenzura: z niego rasta, w końcu rasta niby tacy mili ale są bardzo dla białych często nie tolerancyjni, więc trzeba być idiotą żeby się do nich pchać jak tam Cię nie chcą.

Idziesz tropem starodawnych rasta. Prawda, prawdą, kiedyś rasta głośno głosili wielką nienawiść do białych i składali się tylko z czarnych. Po jakimś czasie pojawił się Pan o nazwisko Marley i wtrącił swoje 3 grosze. "Wytłumaczył" wiele rzeczy czarnym rasta na temat rasizmu. A, że Bob miał moc przekonywania, był wielką osobą to ludzie sie posłuchali go. Powstała tolerancja między rasta. Mowię tu tylko to co słyszałem od znajomych, którzy znajdują się w tym temacie.


Co do białych rastafari. Gdzieś czytałem właśnie o tym temacie na jakimś forum, czy artykule. Biały wypowiadał się, że wierzy, że Jah nie patrzy na skórę itp., dlatego on jest wyznawcą ów religii.

Nie dziwię się. Załóżmy, że wyznawca judaizmu nie ma totalnie korzeni żydowskich. Jednak taka oto religia przypada mu do gustu i idzie właśnie jej naukami.

Tak więc popieram w pełni białych rasta ;).

Peace :)


PS. Bob Marley był mulatem.
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Co do białych rastafari. Gdzieś czytałem właśnie o tym temacie na jakimś forum, czy artykule. Biały wypowiadał się, że wierzy, że Jah nie patrzy na skórę itp., dlatego on jest wyznawcą ów religii.

Ale ta religia (czy jak woli większośc ludzi: ruch) porusza właśnie problem koloru skóry. Właśnie dlatego powstał, że ludzie mieli różne kolory skóry, a to, czy ich bóg je widzi, zwraca na nie uwagę czy nie, to już zupełnie inna kwestia. Też uważam, że kolor skóry do niczego nas nie predystynuje i mogę wypowiedzieć się w ten sposób zapytana o te kwestie, ale podporządkowywanie całego życia ruchowi, który w żaden sposób nie dotyczy mojej osoby jest co najmniej dziwne :p
 

rastamanka1212

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Ze SnÓw:p
jastem rasta a nie pale bo nie lubie, zraziło mnie to do siebie i szkodzi mi to ...a le jesli sa osoby którym to pomaga to dlaczego nie ... tylko z umiarem bracia i siostry;D peace
 

MałyTimi

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
149
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Warmia-Mazury
panikara straszna ze mnie ... ale niech mi sie skończy ciota to wybiore sie do gineko , bo to jest jednak chyba najpewniejszy sposób z tymi tabletkami ;p pozdrawiam :*


Przepraszam, że kopiuję z innego tematu Twoją wypowiedź, ale mam pewne zapytanie. Mówisz, że jestes rasta, z tego co wiem wyznawcy Jah nie uznaja antykoncepcji i takich podobnych, jak jest u Ciebie z tą kwestią? Podobnie jest z mięsem, alkoholem i narkotykami twardymi. Przepraszam za wypytywanie, ale skoro jest u nas rasta musiałem o to spytać :).

Pozdrawiam!
 
Do góry