Rasizm, napływ imigrantów i inne podobne kwestie

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Zydostwo , Katolicyzm i Muzelmanizm to jedna i ta sama religia oparta na barbarzynstwie, to sa tylko odlamy wywodzace sie od "Boga Abrahama".

Religie monoteistyczne to zlo.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Barbarzyński katolicyzm ????

W 22 rozdziale Ewangelii Mateusza Jezus został zapytany: Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?. Odpowiedział:
Będziesz miłował Pana Boga twego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy. (Mt 22,37-40

Czy wg ciebie wiara oparta na miłości każdego człowieka i wyrzeczenie się przemocy to barbarzyństwo ?
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Naprawde chcesz z tego robi watek religijny.

Nawet o starym testamencie pisac nie bede bo jest on pelen przemocy i barbarzynstwa.

Po pierwsze Jezus jest tylko dla zydow :
[sup]5[/sup] Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: "Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! [sup]6[/sup] Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. [sup]7[/sup]
[sup]4[/sup] Lecz On odpowiedział: "Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela".

Nie zydami pogardza

[sup]4[/sup] Lecz On odpowiedział: "Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela". [sup]25[/sup] A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: "Panie, dopomóż mi!" [sup]26[/sup] On jednak odparł: "Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom". [sup]27[/sup] A ona odrzekła: "Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów". [sup]28[/sup] Wtedy Jezus jej odpowiedział: "O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz!" Od tej chwili jej córka była zdrowa.

a była to poganka, Syrofenicjanka rodem, i prosiła Go, żeby złego ducha wyrzucił z jej córki. [sup]27[/sup] Odrzekł jej: "Pozwól wpierw nasycić się dzieciom; bo niedobrze jest zabrać chleb dzieciom, a rzucić psom"

Wiec Herbatniczku blizni = zyd, goj= pies.

Lepiej dawac datki na Jezusa niz na biednych

[sup]3[/sup] A gdy Jezus był w Betanii, w domu Szymona Trędowatego, i siedział za stołem, przyszła kobieta z alabastrowym flakonikiem prawdziwego olejku nardowego, bardzo drogiego. Rozbiła flakonik i wylała Mu olejek na głowę. [sup]4[/sup] A niektórzy oburzyli się, mówiąc między sobą: "Po co to marnowanie olejku? [sup]5[/sup] Wszak można było olejek ten sprzedać drożej niż za trzysta denarów i rozdać ubogim". I przeciw niej szemrali. [sup]6[/sup] Lecz Jezus rzekł: "Zostawcie ją; czemu sprawiacie jej przykrość? Dobry uczynek spełniła względem Mnie. [sup]7[/sup]

Nakazuje nienawidzic rodzicow !?

[sup]26[/sup] "Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem. [sup]27[/sup] Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem.

Gdzie ta milosc ?

[sup]34[/sup] Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. [sup]35[/sup] Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; [sup]36[/sup] i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. [sup]37[/sup] Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. [sup]38[/sup] Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. [sup]39[/sup] Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.


Naprawde mam dalej wklejac te brednie ???

Albo niestabilnosc emocjonalna Jezusa.
Jezus przekliwa drzewo figowe ze nie wydaje owocow w sezon bez owocowy.

[sup]18[/sup] Wracając rano do miasta, uczuł głód. [sup]19[/sup] A widząc drzewo figowe przy drodze, podszedł ku niemu, lecz nic na nim nie znalazł oprócz liści. I rzekł do niego: "Niechże już nigdy nie rodzi się z ciebie owoc!" I drzewo figowe natychmiast uschło.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to rzeczywiście temat pasujący bardzie do Religii - każdy ma swoje źródła wiary. Jeden ma wyraźne przykazanie miłości inny szuka dziury w całym
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
odnośnie migracji żydowskich,napisze o czymś, o czym mało kto wie, po rewolucji bolszewickiej, podczas której, Żydzi stali w awangardzie rewolucyjnej, jednakże, po chwili rozpoczęły się represje, a z czasem pogromy (największe na Ukrainie) i zaczęły się ucieczki do sąsiedniej Polski, gdzie było bezpiecznie. wobec wzrastającej ilości Żydów (na wschodzie Polski objawiło się to ich dominacją w małych miasteczkach), wcześniej przybyło jeszcze 600 tyś. Żydów uciekających przed Białymi
podjęto decyzję, o "rozwiązaniu problemu żydowskiego" poprzez ułatwienie im wyjazdu za granicę, dofinansowano im bilety kolejowe (niestety zajścia antyżydowskie w zachodniej Europie nie działały na nich mobilizująco, a w Polsce, czuli się dużo bardziej swojsko)
w sumie były 2 miejsca gdzie mogli mieć lepiej niż w Polsce (Anglia i USA), lecz brak własnego portu i obostrzenia niemieckie w Wolnym Mieście Gdańsku znacznie to utrudniały, dopiero propozycja Eugeniusza Kwiatkowskiego, zbudowania portu w Gdyni, uzyskała duże poparcie, ostatecznie gigantycznym wysiłkiem, port ten zbudowano, pierwsze 3 statki jakie do niego przybiły, przypłynęły z USA po emigrantów żydowskich....
a sam port przydał się Polsce później bardzo....

Barbarzyński katolicyzm ????
rozumiem, że to "mądrość" piszącego powyżej, nie przejmuj się... ten typ tak ma, ja włączyłem ignore na jakiego impertynencje i ignorancję, mam z głowy....
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
rozumiem, że to "mądrość" piszącego powyżej, nie przejmuj się... ten typ tak ma, ja włączyłem ignore na jakiego impertynencje i ignorancję, mam z głowy....

Tak, tak miliony ofiar wojen religijnych , inkwizycji , krucjat , nawracania niewiernych pogan , wersety w bilbli gdzie bog nakazuje wyrznac cale plemienia lacznie z noworodkami i zwierzetami(lol) to jest moja ignorancja.

Taaa , panie Brave dalej sobie bujaj w oblokach napewno czujesz sie dzieki temu bezpieczniej.
Dobry dysonans poznawczy nie jest zly prawda ??
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Tak, tak miliony ofiar wojen religijnych , inkwizycji , krucjat , nawracania niewiernych pogan , wersety w bilbli gdzie bog nakazuje wyrznac cale plemienia lacznie z noworodkami i zwierzetami(lol) to jest moja ignorancja.

Taaa , panie Brave dalej sobie bujaj w oblokach napewno czujesz sie dzieki temu bezpieczniej.
Dobry dysonans poznawczy nie jest zly prawda ??
Poczytaj sobie ile osób zginęło w wojnach okresu całego średniowiecza i w czasach bardziej nowożytnych do XIX wieku, potem ile poniosło hańbiącą śmieć z rąk różnych "wysłanników Boga" (inkwizycji) a zrozumiesz że twoje słowa są znacznie na wyrost, do tego osadzone w stereotypach.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Poczytaj sobie ile osób zginęło w wojnach okresu całego średniowiecza i w czasach bardziej nowożytnych do XIX wieku, potem ile poniosło hańbiącą śmieć z rąk różnych "wysłanników Boga" (inkwizycji) a zrozumiesz że twoje słowa są znacznie na wyrost, do tego osadzone w stereotypach.

W samym starym testamencie bog zabil okolo 24,7 milliona ludzi z czego okolo 20 w samym potopie.

Jesli chodzi o liczby sredniowiecza moze moje slowa na wyrost, fakt nie studiowalem tego tak dokladnie, ale napewno religia katolicka nie byla religia cywilizowana.
Dodatkowo akurat krucjaty od biedy moge uznac jako wojny obronne ( problem Islamu )
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Dodatkowo akurat krucjaty od biedy moge uznac jako wojny obronne ( problem Islamu )
Błąd -wykazujesz w wielu postach straszliwe uprzedzenie do arabów islamu, które oparte jest o niewiedzę i własnie o to polskie ksenofobiczne uprzedzenie do islamu do żydów i innych nacji.
Krucjaty nie były działaniami obronnymi a ofensywnymi. Przyczyny krucjat były polityczne, społeczne i religijne - jak znajdziesz gdzieś w historii, że przyczyną krucjat, wypraw krzyżowych były wojny obronne co już durnowato brzmi; wyprawa obronna - to jesteś gość :)

Ataki kierowano przeciwko islamowi, poganom, katolikom, chrześcijanom. Atakowano wiec finów, Żmudzinów, prusaków, Litwinów, Słowian, czeskich husytów, Rusinów i inne wszelkie możliwe narody - łupić i grabiąc - bo w sumie o to chodziło :)


Przeciwko islamowi krucjaty nosiły nazwę wypraw krzyżowych i jeśli logika Ci nie podpowiada "WYPRAWA" to to nie islam, atakował, a ci którzy się wyprawiali w rejon Palestyny - zabijając zarówno żydów jak i islamistów :) Dalego właśnie żydzi uciekali m.in do polski.


Jestem zdania, że aby mieć poglądy należy przeczytać przynajmniej jedną książkę w danym temacie.
 

Zwyczajny93

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2012
Posty
70
Punkty reakcji
1
Miasto
Tczew
Jestem zdania, że aby mieć poglądy należy przeczytać przynajmniej jedną książkę w danym temacie.

Chociaż w czymś mogę się z tobą zgodzić. Zarówno Europejczycy jak i Arabowie na zmianę atakowali lub bronili się. Nigdy nie będziemy mogli żyć z nimi na jednym kontynencie, więc najlepiej niech Morze Śródziemne będzie dla nas strefą buforową i gwarancją pokoju. Mówię o kontrolowanym przepływie ludności, który nie przysporzy nam kłopotów, gdyż to co się teraz dzieje to przyszły powód napięć na tle religijnym, ekonomicznym i kulturowym.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
a podaj przykład z ostatnich 100 lat ataku arabów na Europę :)

Oczywiscie ze nie ma bo Arabowie zostali w tyle za cywilizacja bo ich religia sie nie zreformowala.


A do 14,15 wieku to raczej oni byli agresorami przez okolo 700 lat. Islam sie tak rozprzetsrzenil nie dlatego ze to jest to religia pokoju.

I islam nie tylko napadal katalikow ale rowniez zydow indian no i oczywiscie pogan.

Ataki kierowano przeciwko islamowi, poganom, katolikom, chrześcijanom. Atakowano wiec finów, Żmudzinów, prusaków, Litwinów, Słowian, czeskich husytów, Rusinów i inne wszelkie możliwe narody - łupić i grabiąc - bo w sumie o to chodziło :)

Ale to nie sa te krucjaty o ktorych ja mowilem i o ktorych mowa w historii.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Oczywiscie ze nie ma bo Arabowie zostali w tyle za cywilizacja bo ich religia sie nie zreformowala.

I dlatego cywilizowana kulturalna Europa i Ameryka atakuje ich - cbdo (co było do okazania) Brawo dla cywilizacji :)

A do 14,15 wieku to raczej oni byli agresorami przez okolo 700 lat. Islam sie tak rozprzetsrzenil nie dlatego ze to jest to religia pokoju. I islam nie tylko napadal katalikow ale rowniez zydow indian no i oczywiscie pogan.

Nie zupełnie bo te krucjaty o których zapomniałeś to nie były pokojowe nadal odwracasz historię do góry nogami. Jakoś dziwnie, ale te wszystkie walki z arabami, a przynajmniej większość miała miejsce na ich terenie :) PWN encyklopedia ; decydującym motywem krucjat było dążenie do zorganizowania na wschodzie nowych państw chrześcijańskich. A nawet zakładając , że tłukli się na wzajem to było to w tamtych czasach normalne, zaś wpadanie do Iraku, Wietnamu Afganistanu itp w XXI wieku już nie jest normalne - nie widzisz różnicy ?

I islam nie tylko napadal katalikow ale rowniez zydow indian no i oczywiscie pogan.
jesteś pod tym względem straszliwie zaślepiony - sorry że tak piszę.
A katolicy zabijali ; katolików chrześcijan,hugenotów, Indian to wręcz wyrznęli na całym świcie do zera i zamknęli w rezerwatach, żydów, pogan arabów, hindusów i jeszcze mógłby pisać - i co co na to napiszesz ?

Ja napisze tak, jeśli z zaślepienia nie zauważasz tak oczywistych spraw to twoje wypowiedzi w tym względzie zaczynają nabierać dziwnego kolorytu....

Ale to nie sa te krucjaty o ktorych ja mowilem i o ktorych mowa w historii.

Prosiłem poczytaj nie wiem może mylisz krucjaty z wyprawami krzyżowymi ale to ignoranckie jakieś skoro piszesz to samo ponownie, nie biorąc pod uwagę tego co napisałem w poprzednim poście.


Przeciw muzułmanom

• Wyprawy krzyżowe – szereg siedmiu wypraw prowadzonych przeciw muzułmanom w XI, XII i XIII wieku w celu odzyskania Ziemi Świętej, a zwłaszcza Jerozolimy. Wyjątek stanowiła IV wyprawa krzyżowa, ostatecznie skierowana przeciw prawosławnemu Konstantynopolowi.
• Krucjata aleksandryjska – wyprawa morska przeciw muzułmańskiej Aleksandrii w XIV wieku.
• Krucjata antytatarska – nieudana wyprawa przeprowadzona pod koniec XIV wieku przeciw świeżo nawróconej na islam Złotej Ordzie.
• Krucjaty antytureckie – trzy wyprawy ogłoszone przez papieży do walki z postępującym w Europie Imperium Osmańskim, m.in. wyprawa pod Warnę w 1444 roku.

Przeciw poganom
• Krucjaty północne (bałtyckie) – wspólna nazwa dla szeregu zbrojnych wypraw nadbałtyckich, prowadzonych głównie przez Niemców i kraje skandynawskie od XIIdo XIV wieku przeciw pogańskim ludom mieszkającym na południowym i wschodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Można do nich zaliczyć krucjaty:
• połabskie – przeciw Słowianom połabskim (m.in. Wieletom),
•
o pruskie – przeciw bałtyckim Prusom,
o liwońskie – przeciw takim ludom, jak Liwowie, Łatgalowie lub Kurowie (na terenie późniejszych Inflant),
o szwedzkie – przeciw pogańskim Finom i ewentualnie prawosławnym Nowogrodzianom,
o litewskie – przeciw Litwinom i Żmudzinom (nieudane).

Przeciw innym chrześcijanom
• Krucjaty albigeńskie – na początku XIII wieku na terenie Langwedocji w południowej Francji, skierowane głównie przeciwko Katarom, lecz także przeciw waldensom i innym grupom potępionym przez Kościół rzymski.
• Wojny husyckie – zbrojne działania prowadzone głównie przez Zygmunta Luksemburskiego przeciwko powstaniu czeskich husytów w pierwszej połowie XV wieku.
• Krucjata przeciwko waldensom – w drugiej połowie XV wieku w Alpach Zachodnich na pograniczu Francji i Sabaudii.

Przeciw katolikom
• Krucjata przeciwko stedingerom – wyprawa przeciw mieszkańcom Stedingenu w północno-zachodnich Niemczech w latach 30. XIII wieku.
• Krucjata aragońska – kampania na terenie Katalonii przeciw Królestwu Aragonii pod koniec XIII wieku, będąca częścią większej wojny o kontrolę nad południowymi Włochami (nieszpory sycylijskie).
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
I dlatego cywilizowana kulturalna Europa i Ameryka atakuje ich - cbdo (co było do okazania) Brawo dla cywilizacji :)

No tak. Gdyby cywilizacja europejska dalej tkwila w mentalnosci sredniowiecza to by by po prostu bliski wschod zostal zaorany niczym pole uprawne a islam zniszczony. Wiec jest to postep.

Pozatym religia muzelmansa jest prowokujaca.Mi sie odpala mechanizm samoobrony kiedy w Koranie opisuje sie obcinanie glow niewiernym.


Nie zupełnie bo te krucjaty o których zapomniałeś to nie były pokojowe nadal odwracasz historię do góry nogami. Jakoś dziwnie, ale te wszystkie walki z arabami, a przynajmniej większość miała miejsce na ich terenie :)

Na ich terenie ktory byl w duzej mierze katolicki ( po cesarstwie rzymskim ) zanim islam sie tam rozprzestrzenil.

Jesteś pod tym względem straszliwie zaślepiony - sorry że tak piszę.
Jesli przez zaslepienie masz na mysli zyciowe doswiadczenia z muslimami to pewnie tak.

A katolicy zabijali ; katolików chrześcijan,hugenotów, Indian to wręcz wyrznęli na całym świcie do zera i zamknęli w rezerwatach, żydów, pogan arabów, hindusów i jeszcze mógłby pisać - i co co na to napiszesz ?
A ja na to napisze , co to ma wspolnego z barbarzynstwem muzelmanskim ??

Ja napisze tak, jeśli z zaślepienia nie zauważasz tak oczywistych spraw to twoje wypowiedzi w tym względzie zaczynają nabierać dziwnego kolorytu....
Nie to ty dziwnie wykolejasz dyskusje.

Ja - Islam jest X
Ty - Ale katolicyzm cos tam cos tam.

Sorry ale taka dyskusja jest bezsenu.

Przeciw muzułmanom

• Wyprawy krzyżowe – szereg siedmiu wypraw prowadzonych przeciw muzułmanom w XI, XII i XIII wieku w celu odzyskania Ziemi Świętej, a zwłaszcza Jerozolimy. Wyjątek stanowiła IV wyprawa krzyżowa, ostatecznie skierowana przeciw prawosławnemu Konstantynopolowi.
• Krucjata aleksandryjska – wyprawa morska przeciw muzułmańskiej Aleksandrii w XIV wieku.
• Krucjata antytatarska – nieudana wyprawa przeprowadzona pod koniec XIV wieku przeciw świeżo nawróconej na islam Złotej Ordzie.
• Krucjaty antytureckie – trzy wyprawy ogłoszone przez papieży do walki z postępującym w Europie Imperium Osmańskim, m.in. wyprawa pod Warnę w 1444 roku.

No widziesz jesli chodzi o wyprawy przeciwko muzelmanom wszystkie ( poza atakiem na stepy - za to mongolowie regularnie najerzdzali europe ) byly wycelowane w tereny bylych katolikow ktore po prostu zostaly podbite - Polnocna Afrkya, Poludniowa Europa , Bliski wschod , basen moza czarnego.

Dlatego napsialem od biedy ze moge je uznac za defensywne ( w szerszej perspektywie )
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
No tak. Gdyby cywilizacja europejska dalej tkwila w mentalnosci sredniowiecza to by by po prostu bliski wschod zostal zaorany niczym pole uprawne a islam zniszczony. Wiec jest to postep.
O i tu przyznam Ci racje celnie ujęte :) ale co to za pociecha skotro pretenduje do wielkiego sprawiedliwego

Pozatym religia muzelmansa jest prowokujaca.Mi sie odpala mechanizm samoobrony kiedy w Koranie opisuje sie obcinanie glow niewiernym.
a mi jak czytam w biblii, że gość jest ważniejszy niż żona i córka to mi się scyzoro otwiera;

«Wyprowadź męża, który przekroczył próg twego domu, chcemy z nim obcować». 23 Człowiek ów, gospodarz domu, wyszedłszy do nich rzekł im: «Nie, bracia moi, proszę was, nie czyńcie tego zła, albowiem człowiek ten wszedł od mego domu, nie popełniajcie tego bezeceństwa. 24 Oto jest tu córka moja, dziewica, oraz jego żona, wyprowadzę je zaraz, obcujcie z nimi i róbcie, co wam się wyda słuszne, tylko mężowi temu nie czyńcie tego bezeceństwa». 25 Mężowie ci nie chcieli go usłuchać. Człowiek ten zatem zabrawszy swoją żonę wyprowadził ją na zewnątrz. A oni z nią obcowali i dopuszczali się na niej gwałtu przez całą noc aż do świtu. Puścili ją wolno dopiero wtedy, gdy wschodziła zorza. 26 Kobieta owa, wracając o świcie, upadła u drzwi owego męża, gdzie był jej pan, i pozostała tam aż do chwili, gdy poczęło dnieć. 27 Pan jej, wstawszy rano, otworzył drzwi domu i wyszedł chcąc wyruszyć w dalszą drogę, i ujrzał kobietę, swoją żonę, leżącą u drzwi domu z rękami na progu. 28 «Wstań, a pojedziemy!» - rzekł do niej, lecz ona nic nie odpowiadała. Usadowiwszy ją przeto na ośle, zabrał się ów człowiek i wracał do swego domu. 29 Przybywszy do domu, wziął nóż, i zdjąwszy żonę swoją, rozciął ją wraz z kośćmi na dwanaście sztuk i rozesłał po wszystkich granicach izraelskich.
Więc po co te argumenty jak każda religia jest do bani ?

Na ich terenie ktory byl w duzej mierze katolicki ( po cesarstwie rzymskim ) zanim islam sie tam rozprzestrzenil.
ta a ale dłużej był Filistynów którzy czcili Dagona i Isztar - ogólnie od których nazwa Palestyna pochodzi . Ziemie te na przemian podbijane były w następującej kolejności przez Egipcjan, Hetytów, Hebrajczyków, Filistynów, Asyryjczyków, Arabów, Turków osmańskich, Brytyjczyków i Żydów. I przypomnę, że imperium romanum przeszło na chrześcijaństwo praktycznie tuż przed upadkiem więc powoływanie się na ten argument jest znowu przekręcaniem faktów.
Więc ten argument też taki trochę nie na miejscu wyrwany z kontekstu i nie do końca poprawny. Wiedząc, że chrześcijanie zabijali w tej Palestynie żydów czyli obecnych właścicieli tych ziem :)

A ja na to napisze , co to ma wspolnego z barbarzynstwem muzelmanskim ??
napisałeś wcześniej widzę , że nie czytasz więc napisze poniżej co napisałeś;
I islam nie tylko napadal katalikow ale rowniez zydow indian no i oczywiscie pogan.
ja odpisałem ;
A katolicy zabijali ; katolików chrześcijan,hugenotów, Indian to wręcz wyrznęli na całym świcie do zera i zamknęli w rezerwatach, żydów, pogan arabów, hindusów i jeszcze mógłby pisać - i co co na to napiszesz ?
i teraz pytam jeśli nie zrozumiałeś - jaśniej; jakie ma znaczenie, że islam zabił kilku Indian skoro Europa i amerykanie wyrznęli i zgwałcili wszystkich jacy żyli ? skoro chrześcijanie zabijali chrześcijan hugenotów arabów żydów po co wysuwasz taki argument który sie wzajemnie znosi ?

No widziesz jesli chodzi o wyprawy przeciwko muzelmanom wszystkie ( poza atakiem na stepy - za to mongolowie regularnie najerzdzali europe ) byly wycelowane w tereny bylych katolikow ktore po prostu zostaly podbite - Polnocna Afrkya, Poludniowa Europa , Bliski wschod , basen moza czarnego. Dlatego napsialem od biedy ze moge je uznac za defensywne ( w szerszej perspektywie )
No widzisz , jednak pisałeś wtedy do bani skoro nie widziałeś różnicy pomiędzy krucjatami a wyprawami krzyżowymi - najgorsze, że najpierw napiszesz a potem trzeba obalać to co napisałeś przedłużą to straszliwie dyskusję w podstawowych wręcz elementach. Gdyż nawet jak Ci się napisze abyś zerknął nawet do wiki to i tak tego nie robisz i piszesz od nowa babole w kwestii krucjat.

północna afryka - sądzisz , że mieszkali tam pierwotnie katolicy ? Skąd ty te historie bierzesz ? Najechali wyrznęli, zawładnęli i ustanowili katolicyzm - od tego czasu tak :)
Bliski wschód katolicki ???? Czyli , że co że Sumerowie też :) presja też ? chyba zapominasz, że Chrystus rodzi się zaledwie 2 tyś lat temu, a pierwsza wielka cywilizacja powstaje 6 tysięcy lat temu :) Po za tym sądzisz, że Arabowie, Persowie Asyryjczycy to skąd się wzięli na tym świecie z kosmosu czy przypadkiem nie są to ludy rdzenne bliskiego wschodu ?
W Polsce dziwnie się widzi historię własności ziem - chyba uczciwie by było twierdzić, ze jest tego kto ją miał pierwszy a nie kolejnego złodzieja. To tak jakby tobie ukradziono zegarek potem złodziejowi, potem kolejnemu i kolejnemu a wreszcie sąd przyznałby go przedostatniemu, a nie tobie.

Więc z tym pisaniem czyja ziemia czyzja to byłbym ostrożny
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
a mi jak czytam w biblii, że gość jest ważniejszy niż żona i córka to mi się scyzoro otwiera;

«Wyprowadź męża, który przekroczył próg twego domu, chcemy z nim obcować». 23 Człowiek ów, gospodarz domu, wyszedłszy do nich rzekł im: «Nie, bracia moi, proszę was, nie czyńcie tego zła, albowiem człowiek ten wszedł od mego domu, nie popełniajcie tego bezeceństwa. 24 Oto jest tu córka moja, dziewica, oraz jego żona, wyprowadzę je zaraz, obcujcie z nimi i róbcie, co wam się wyda słuszne, tylko mężowi temu nie czyńcie tego bezeceństwa». 25 Mężowie ci nie chcieli go usłuchać. Człowiek ten zatem zabrawszy swoją żonę wyprowadził ją na zewnątrz. A oni z nią obcowali i dopuszczali się na niej gwałtu przez całą noc aż do świtu. Puścili ją wolno dopiero wtedy, gdy wschodziła zorza. 26 Kobieta owa, wracając o świcie, upadła u drzwi owego męża, gdzie był jej pan, i pozostała tam aż do chwili, gdy poczęło dnieć. 27 Pan jej, wstawszy rano, otworzył drzwi domu i wyszedł chcąc wyruszyć w dalszą drogę, i ujrzał kobietę, swoją żonę, leżącą u drzwi domu z rękami na progu. 28 «Wstań, a pojedziemy!» - rzekł do niej, lecz ona nic nie odpowiadała. Usadowiwszy ją przeto na ośle, zabrał się ów człowiek i wracał do swego domu. 29 Przybywszy do domu, wziął nóż, i zdjąwszy żonę swoją, rozciął ją wraz z kośćmi na dwanaście sztuk i rozesłał po wszystkich granicach izraelskich.
Więc po co te argumenty jak każda religia jest do bani ?
Taki ze katolicyzm jest zreformowany , wiekszosc ludzi na zachodzie nie bierze go na powaznie, za krytyke ci nic nie grozi.
Islam za to jest dalej prymitywny, jest to twor polityczny i jest traktowany w wielu krajach muzelmanskich bardzo powaznie np "prawo sharia", za krytyke grozi ci siecie glowy.

Nie widziesz roznicy ??
Co jest wiekszym zagrozeniem ?



i teraz pytam jeśli nie zrozumiałeś - jaśniej; jakie ma znaczenie, że islam zabił kilku Indian skoro Europa i amerykanie wyrznęli i zgwałcili wszystkich jacy żyli ? skoro chrześcijanie zabijali chrześcijan hugenotów arabów żydów po co wysuwasz taki argument który sie wzajemnie znosi ?
Sorry mialem na mysly indusow/hindusow (ang. Indians) , dlatego mi sie pomylilo.

Ale ja dalej nie rozumiem twojej logiki

Ja - Islam jest X TERAZ
Ty - Ale katolicy X KIEDYS

Halo , my zyjemy TERAZ

północna afryka - sądzisz , że mieszkali tam pierwotnie katolicy ? Skąd ty te historie bierzesz ? Najechali wyrznęli, zawładnęli i ustanowili katolicyzm - od tego czasu tak :)
Bliski wschód katolicki ???? Czyli , że co że Sumerowie też :) presja też ? chyba zapominasz, że Chrystus rodzi się zaledwie 2 tyś lat temu, a pierwsza wielka cywilizacja powstaje 6 tysięcy lat temu :) Po za tym sądzisz, że Arabowie, Persowie Asyryjczycy to skąd się wzięli na tym świecie z kosmosu czy przypadkiem nie są to ludy rdzenne bliskiego wschodu ?
Arabowie pochodza z polwyspu Arabskiego, tak jest to bliski wschod , mi chodzilo o ten kawalek przy morzu srodziemnym czyli Syria i Irak itd.
Persowie zostali podbici przez arabow i wczesniej nie byli muzelmanami ( katolikami tez nie )
Podobnie z Asyryjczykami

"Asyryjczycy są chrześcijanami, należą przede wszystkim do wschodnich kościołów (Kościół chaldejski, Asyryjski Kościół Wschodu zwany również błędnie "nestoriańskim", Syryjski Kościół Ortodoksyjny zwany również błędnie "jakobickim", Kościół katolicki obrządku syryjskiego). Niewielka cześć wyznaje także rzymski katolicyzm i protestantyzm."

Asyryjczycy nie tak dawno zostali pomordowani przez Turkow ( 20 wiek !!! )


W Polsce dziwnie się widzi historię własności ziem - chyba uczciwie by było twierdzić, ze jest tego kto ją miał pierwszy a nie kolejnego złodzieja. To tak jakby tobie ukradziono zegarek potem złodziejowi, potem kolejnemu i kolejnemu a wreszcie sąd przyznałby go przedostatniemu, a nie tobie.

Więc z tym pisaniem czyja ziemia czyzja to byłbym ostrożny
No dobra ale zlodziej ktory umiera smiercia naturalna to jest mniejszy problem niz zlodziej ktory jest pelny wigoru i dalej chce pladrowac.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Persowie zostali podbici przez arabow i wczesniej nie byli muzelmanami

Persowie zostali pobici przez Aleksandra Wielkiego który zdobywa również wiele innych terenów w tym niezdobyty przez 13 lat przez Nabuchodonozora - TYR Tak wygląda upadek wielkiego imperium perskiego czyli IRANU Po rozbiciu persów IRAN i większa cześć okolic ulega hellenizacji a pozostała przypada Macedończykom w zasadzie jest to Syria a może inaczej tyle z tego zostało - potem presja praktycznie jest chłopcem do bicia i może ją zdobywać każdy wreszcie Turcy dają im niepodległość - to tak w skrócie. A że nie byli islamistami to jasne przecie rzecz się dzieje przed narodzinami Chrystusa a juz nie wspomnę o Machomecie :)))

Co do Asyryjczyków - co z tego, kim są dzisiaj ? . Asyria powstaje prawie 3 tysiące lat przed narodzinami Chrystusa więc jakie to ma znaczenie w co wierzy dzisiaj w co wierzyła 100 lat temu a w co 4 tysiące lat temu - trzeba by prześledzić kto i jak nawbijał im obecnych pierdół do głowy

No dobra ale zlodziej ktory umiera smiercia naturalna to jest mniejszy problem niz zlodziej ktory jest pelny wigoru i dalej chce pladrowac.


he, he a które z podbitych plemion umarło śmiercią naturalną :)))) jedno wyklucza drugie :)



Dobra dość tego bo dyskusja zrobiła się nie jasna
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
he, he a które z podbitych plemion umarło śmiercią naturalną :)))) jedno wyklucza drugie :)
Chodzi o to ze katolicyzm i islam sa oboje zlodziejami. Jeden umiera ze starosci smiercia naturalna , drugi jest gotowy na nowy skok.

Kto jest wiekszym problemem i ktorego nalezy sie obawiac

Dobra dość tego bo dyskusja zrobiła się nie jasna
Malo powiedziane.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Żydzi uciekali przed różnymi zagożeniami do Polski.
Z Polakami jakoś udawało się dogadać, chociaż mentalność żydowska nie była u nas w wielkim poważaniu.
A potem, kiedy Rosja wkroczyła do nas 17 września 1939 roku - żydzi znowu byli aktywniejsi od chrześcijan- podobnie jak w rewolucji 1q917 roku. Witali radośnie sołdatów, zgłaszali się do pracy na rzecz "wyzwolicieli" od pańskiej Polski, kolaborowali, wydawali ruskim Polaków.

Znaczy - są w tym narodzie odłamy głupich, co nie zdają sobie sprawy ze swojej pracy na rzecz ostatecznego rozwiązania problemu żydowskiego? Kto ich będzie bronić, jeśli USA bedą mocno zajęte własną obroną? Znowu ich wpuścimy do siebie?

Chociaż, Iwo Pogonowski twierdzi, że oni tutaj byli jako potomkowie tego odłamu Chazarów, który przyjął judaizm ... Nie ma racji - ziemie Chazarów leżały na wschód od ziem naszych przodków.
 
Do góry