Rasizm, napływ imigrantów i inne podobne kwestie

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Z Polakami jakoś udawało się dogadać, chociaż mentalność żydowska nie była u nas w wielkim poważaniu.
A potem, kiedy Rosja wkroczyła do nas 17 września 1939 roku - żydzi znowu byli aktywniejsi od chrześcijan- podobnie jak w rewolucji 1q917 roku. Witali radośnie sołdatów, zgłaszali się do pracy na rzecz "wyzwolicieli" od pańskiej Polski, kolaborowali, wydawali ruskim Polaków.
Po pierwsze żydzi również byli i są Polakami, i oczywiście byli na usługach okupanta, swoich sąsiadów nieraz wydawali ale generalizowanie jest oszczerstwem i to perfidnym, bo jak to k**wy wszędzie się znajdą jednak pamiętać trzeba że przecież i takich co wspierali i krew przelewali było wielu.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Co do generalizowania - masz rację. Ale ja nie mogłem znać danych ogólnych - wiedza moja nie sięgala poza powiat.
Szef UBP,starosta, komendant RKU, połowa kierowników szkół, co dziesiąty nauczyciel, urzędnicy w starostwie, komendant milicji, szef szpitala, burmistrz, właściciel kina.
Może to mało, ale Polacy (starsi ode mnie) bali się!!!.
W aktach RKU wielu poborowych miało wyznanie grekokatolickie, mojżeszowe; narodowość zawsze - polska. A radio zapewniało ( i szkoła) że jesteśmy jednolici narodowościowo, przy czym lud ksuktał, że ONI trzymają się razem i Polaków nienawidzą. To nie była wiedza sprzed wojny, to wiedziano z czasu "wyzwolenia"
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Chodzi o to ze katolicyzm i islam sa oboje zlodziejami. Jeden umiera ze starosci smiercia naturalna , drugi jest gotowy na nowy skok.

Zgoda :) To prawda.

Kto jest wiekszym problemem i ktorego nalezy sie obawiac
Nikogo, Islam nie wychodzi po za swój obręb jeśli nie wrzucamy im grantów i nie obrażamy dając pożywkę przywódcom którzy mówią patrzcie jakie to świnie ci chrześcijanie - z czasem ta religia sama padnie.

Żydzi uciekali przed różnymi zagożeniami do Polski........A potem, kiedy Rosja wkroczyła do nas 17
No ładne potem jakieś 500 lat :) trochę się to żydostwo po wżeniało zapewne przez ten czas w Polskie rodziny więc piszesz o których żydach, żydach żydach , czy pół-zydach , czy tych którzy czuli się żydami czy tych którzy czuli się polakami, czy żydach polskich ? Jakoś to uściślij.

Żydzi uciekali przed różnymi zagrożeniami do Polski..........A potem, kiedy Rosja wkroczyła do nas 17 września 1939 roku - żydzi znowu byli aktywniejsi od chrześcijan- podobnie jak w rewolucji 1q917 roku. Witali radośnie sołdatów, zgłaszali się do pracy na rzecz "wyzwolicieli" od pańskiej Polski, kolaborowali, wydawali ruskim Polaków.

Tu zauważam ciekawe zjawisko piszesz żydzi czyli nie Polacy ? właśnie nie piszesz kogo nazywasz żydem . Jeśli nie Polacy tylko Żydzi to nie ma co ich potępiać bo im akurat wisi kto rządzi. Izrael nie istniał przecie. Europa chrześcijańska rozpieprzyła im chałupę i wygnała.

Z drugiej strony jeśli piszesz o Polakach to w tym wskazywałoby to na antysemityzm polski. Myślę, że żyd w Polsce zawsze będzie żydem choćby krymki nie nosił i był w 10 pokoleniu polakiem co podejrzewam prawie w każdej rodzinie polskiej ma miejsce w jakiejś odnodze drzewa.

Znowu ich wpuścimy do siebie?

Dobre :) a sądzisz, że chcieliby do tej bidy jechać ? Trochę status polski się zmienił :) a i antysemityzm teraz tu większy niż w Holandii Belgii czy Francji, Anglii itp
Sądzę , że dobrych przedsiębiorców fachowców każdy kraj przyjmie ostatecznie nie ważne kim był rockefeler czy Rothschild ważne, czego finansowo dokonał dla kraju :) Polacy tego nigdy nie pojmą z tym swoim zaściankiem w głowie.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Nikogo, Islam nie wychodzi po za swój obręb jeśli nie wrzucamy im grantów i nie obrażamy dając pożywkę przywódcom którzy mówią patrzcie jakie to świnie ci chrześcijanie - z czasem ta religia sama padnie.

Blad Islam w dzisiejszej formie z checia by wyszedl za granice i obreb a jedynie co go powstrzymuje to wlasnie granat od czasu do czasu.

Islam to konstruk polityczny i od zawsze dazyl do eskansji i wogole sie nie zrefomowal.

Oczywiscie nie powstrzymuje to przed jego eksapnsja w postaci emigracji zakladania gett budowania meczetow itd ( blad krajow zachodnich i nadmierna tolerancja dla religi nie tolerancyjnej )
W wielkiej brytanii okolo 40% muzelmanow glosno nawoluje zeby wprowadzi "prawo sharia"
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Blad Islam w dzisiejszej formie z checia by wyszedl za granice i obreb a jedynie co go powstrzymuje to wlasnie granat od czasu do czasu.

podaj przykład

Islam to konstruk polityczny i od zawsze dazyl do eskansji i wogole sie nie zrefomowal.

fakt zreformował się słabo

Oczywiscie nie powstrzymuje to przed jego eksapnsja w postaci emigracji zakladania gett budowania meczetow itd ( blad krajow zachodnich i nadmierna tolerancja dla religi nie tolerancyjnej )

wszyscy emigrują na całym świecie Polacy też, jak również zakładają kościoły w krajach muzułmańskich - więc to żadna rewelacja ani dowód.

W wielkiej brytanii okolo 40% muzelmanow glosno nawoluje zeby wprowadzi "prawo sharia"

to zaledwie jakiś milion na 62 miliony Brytyjczyków i to uważasz, za zagrożenie ? :) to nie wiele zwłaszcza, że sam napisałeś parę postów wczesnej, że religia w Europie umiera więc jakie to zagrożenie ? Ludzie odchodzą od chrześcijaństwa, a sądzisz, ze dadzą namówić się na jakieś islamskie prawa :) sam w to chyba nie wierzysz, więc ten argument jest jak dla mnie wyolbrzymianiem problemu.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Lampart, co do charakteru wypraw, masz oczywiście rację, to była agresja, chociaż była odpowiedzią na wcześniejszy najazd islamski (to tak, aby oddać istotę rzeczy)

Natomiast nie czytałem jeszcze o tym aby Żydzi uciekali stamtąd do Polski

I dlatego cywilizowana kulturalna Europa i Ameryka atakuje ich - cbdo (co było do okazania) Brawo dla cywilizacji :)

Atak na Irak to fakt, ale sprowokowany przez doniesienia semickiego? Mossadu o wirtualnej broni masowego rażenia, (Afganistan to konsekwencja wcześniejszego), ale już w przypadek Libii pasuje, Wietnam, nie był napaścią, tak jak w przypadku np. Libii czy iraku


Jakoś dziwnie, ale te wszystkie walki z arabami, a przynajmniej większość miała miejsce na ich terenie

Błąd, ich teren macierzysty to Płw Aarabski - gdzie indziej byli agresorami


A katolicy zabijali ; katolików chrześcijan,hugenotów, Indian to wręcz wyrznęli na całym świcie do zera i zamknęli w rezerwatach, żydów, pogan arabów, hindusów i jeszcze mógłby pisać - i co co na to napiszesz ?

Wybacz, ale teraz piszesz równie mądrze co twój interlokutor (którego krytykujesz), wiązać katolickość, z wyrzynaniem innych katolików mądrym nie jest, Żydzi mieli się gorzej w krajach protestanckich i emigrowali np. do Polski, Żydów też nie wyrżnęli katolicy, tak jak nie zamknęli ich w rezerwatach, Hitler i jego pomocnicy, byli subtelnie mówiąc indyferentni religijnie, z „poganami” sprawa się miała różnie, hindusów nie napastowali ani nie wyrżnęli i nie pozamykali katolicy, a podbili Indie anglikańscy Brytyjczycy, z resztą podbój był drastycznie inny niż krucjaty czy atak na Irak…


Więc po co te argumenty jak każda religia jest do bani ?

Gdyby chrześcijaństwo było „do bani” to nie stworzyło by cywilizacji jaka zdominowała cały świat
(PS. Kolor czerwony zastrzeżony jest dla moderacji)


północna afryka - sądzisz , że mieszkali tam pierwotnie katolicy ? Skąd ty te historie bierzesz ? Najechali wyrznęli, zawładnęli i ustanowili katolicyzm - od tego czasu tak :)
Bliski wschód katolicki ???? Czyli , że co że Sumerowie też :) presja też ? chyba zapominasz, że Chrystus rodzi się zaledwie 2 tyś lat temu, a pierwsza wielka cywilizacja powstaje 6 tysięcy lat temu :) Po za tym sądzisz, że Arabowie, Persowie Asyryjczycy to skąd się wzięli na tym świecie z kosmosu czy przypadkiem nie są to ludy rdzenne bliskiego wschodu ?
W Polsce dziwnie się widzi historię własności ziem - chyba uczciwie by było twierdzić, ze jest tego kto ją miał pierwszy a nie kolejnego złodzieja. To tak jakby tobie ukradziono zegarek potem złodziejowi, potem kolejnemu i kolejnemu a wreszcie sąd przyznałby go przedostatniemu, a nie tobie.

Więc z tym pisaniem czyja ziemia czyzja to byłbym ostrożny

Wiesz?, ale tak idąc, to zawsze będziemy mieli kogoś wcześniej, aż dojdziemy do sytuacji, gdzie nie będziemy nawet znali nazwy ludu który był wcześniej, nie wiemy skąd przybyli Sumerowie do Sumeru, przykład Europa jest dzisiaj indoeuropejska (poza paroma enklawami) ale indoeuropejczycy przyszli ze wschodu (kwestia dyskutowana to punkt startu), Turcy najechali, podbijając większość Azji (w Europie też w kilku miejscach byli, np. tureccy Bułgarzy, przyjęli język podbitych Słowian i nim się posługiwali), na terenie dzisiejszych Chin 2 tys lat temu żyło kilkaset ludów, przy czym było nawet kilka skoligaconych ze Słowianami, większość tych ludów posługiwała się językami spoza chińskiej grupy językowej, ale zostali podbici i zasymilowani i dzisiaj są Chińczykami...


Persowie zostali pobici przez Aleksandra Wielkiego który zdobywa również wiele innych terenów w tym niezdobyty przez 13 lat przez Nabuchodonozora - TYR Tak wygląda upadek wielkiego imperium perskiego czyli IRANU Po rozbiciu persów IRAN i większa cześć okolic ulega hellenizacji a pozostała przypada Macedończykom w zasadzie jest to Syria a może inaczej tyle z tego zostało - potem presja praktycznie jest chłopcem do bicia i może ją zdobywać każdy wreszcie Turcy dają im niepodległość - to tak w skrócie. A że nie byli islamistami to jasne przecie rzecz się dzieje przed narodzinami Chrystusa a juz nie wspomnę o Machomecie :)))


A Persów pobili Arabowie, wprowadzając Islam i karząc śmiercią, za kultywowanie starych zwyczajów…., z czasem coraz słabiej egzekwowany, to najazd Arabski de facto zniszczył kulturę Persów i prawie wszystkie ich dzieła, po czym po kilkuset latach, zaczął je odtwarzać i przepisywać (dzięki czemu np. z dzieł Zaratrustrańskich mamy nie dużą, część, ale jednak coś mamy)


Co do Asyryjczyków - co z tego, kim są dzisiaj ? . Asyria powstaje prawie 3 tysiące lat przed narodzinami Chrystusa więc jakie to ma znaczenie w co wierzy dzisiaj w co wierzyła 100 lat temu a w co 4 tysiące lat temu - trzeba by prześledzić kto i jak nawbijał im obecnych pierdół do głowy

Potomkowie Asyryjczyków przyjęli chrześcijaństwo w wersji żydowskiej (najprawdopodobniej), później podporządkowali się Kościołowi Wschodniemu, ale część pozostała niezależna

Chociaż, Iwo Pogonowski twierdzi, że oni tutaj byli jako potomkowie tego odłamu Chazarów, który przyjął judaizm ... Nie ma racji - ziemie Chazarów leżały na wschód od ziem naszych przodków.

To bardziej skomplikowane, na terenie Polski żyli ludzie pochodzenia autentycznie żydowskiego i Chazarskiego, po podbiciu przez Rusinów w Kijowie (największym wówczas mieście świata chrześcijańskiego) najokazalsza była dzielnica żydowska (Chazarów, którzy przyjęli Judaizm)


Nikogo, Islam nie wychodzi po za swój obręb jeśli nie wrzucamy im grantów i nie obrażamy dając pożywkę przywódcom którzy mówią patrzcie jakie to świnie ci chrześcijanie - z czasem ta religia sama padnie.

Z Koranu wynika ekspansywność i jest realizowana, kiedyś w Europie, potem na innych kontynentach, a obecnie bez podbojów, poprzez emigrację do Europy…, faktem jest, że np. w Anglii przywileje muzułmanów mogą szokować - moja żona zaprzyjaźniła się z matką córki, która chodziła do tej samej klasy co nasz syn, ona Polka, on Syryjczyk, właśnie wyjechali do Wlk Brytanii, dużo się od nich nasłuchałem o tym jak wygląda życie muzułmanów tamże - on prowadząc tu firmę, otwierał podobną działalność pod Londynem i jeździł tam często, dużo opowiadając...

No ładne potem jakieś 500 lat :) trochę się to żydostwo po wżeniało zapewne przez ten czas w Polskie rodziny więc piszesz o których żydach, żydach żydach , czy pół-zydach , czy tych którzy czuli się żydami czy tych którzy czuli się polakami, czy żydach polskich ? Jakoś to uściślij.

Tysiąc lat blisko, na pewno…, fali emigracji było kilka


Tu zauważam ciekawe zjawisko piszesz żydzi czyli nie Polacy ? właśnie nie piszesz kogo nazywasz żydem . Jeśli nie Polacy tylko Żydzi to nie ma co ich potępiać bo im akurat wisi kto rządzi. Izrael nie istniał przecie. Europa chrześcijańska rozpieprzyła im chałupę i wygnała.

ale powstanie żydowskie, było wbrew Brytyjczykom, którzy, później odpuścili i biernie się przyglądali..


Dobre :) a sądzisz, że chcieliby do tej bidy jechać ? Trochę status polski się zmienił :) a i antysemityzm teraz tu większy niż w Holandii Belgii czy Francji, Anglii itp

Z drugiej strony jeśli piszesz o Polakach to w tym wskazywałoby to na antysemityzm polski. Myślę, że żyd w Polsce zawsze będzie żydem choćby krymki nie nosił i był w 10 pokoleniu polakiem co podejrzewam prawie w każdej rodzinie polskiej ma miejsce w jakiejś odnodze drzewa.

On zapewne pisze o masowym we wschodniej Polsce wsparciu przez Żydów inwazji sowieckiej 17 września, mój dziadek też mi opowiadał, co było w moim rodzinnym mieście.., a żeby było zabawniej ukrywał w lesie, kilkaset metrów od jednostki niemieckiej stacjonującej na lotnisku (pod którym mieszkał) dwójkę biednych Żydów - nawet nie dowiedział się jak się nazywali, po wyzwoleniu uciekli z lasu i tyle ich widział (nawet bez : dziękuję)
ten antysemityzm Polski zapewne powodował, że to w Polsce była kara śmierci za pomoc udzieloną Żydom, a we Francji, Belgii czy Holandii, to sąsiedzi donosili na Żydów (ale tam antysmietyzmu nie było i nie ma), u nas AK wykonało mnóstwo wyroków śmierci na szmalcowników, tam nie słyszałem, aby poza dziękuję od Niemców, coś innego spotkało typowego Francuza czy Holendra, a dzisiaj? słyszałeś o zabójstwie Żyda w Polsce? we Francji to nie jest nic co by się nie zdarzało (były przykłady na forumowisku)

Podsumowując tobie również zdarzyło się nieco mitologii
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Atak na Irak to fakt, ale sprowokowany przez doniesienia semickiego? Mossadu o wirtualnej broni masowego rażenia

ale teraz udajesz czy nie wiesz USA - Izrael nie widzisz powiązań i wspólnych działań ? Dobrze wiesz jak jest więc trochę tu przekręcasz.

Błąd, ich teren macierzysty to Płw Aarabski - gdzie indziej byli agresorami
Tak jak macierzysty Celtów tereny obecnych niemiec ? I co z tego ?
O terenach czyje były kiedy, w której epoce, w którym tysiącleciu przed nasza erą i w naszej erze już tu pisano, jak chce się ustalić czyje to były ziemie kto komu kiedy odbił to może cofnijmy się do ludów pierwotnych, w każdym razie nie należały do współczesnej europy . A jak się upierać to przed hunami i frankami na terenach europy żyły inne ludy które wygnano .bodaj na terenach niemieckich żyli Celtowie może oddać im te ziemie ? :) Właścicielem zegarka jest pierwotny właściciel a nie 13 z 80 złodziei i paserów.

Wybacz, ale teraz piszesz równie mądrze co twój interlokutor (którego krytykujesz), wiązać katolickość, z wyrzynaniem innych katolików

przepraszam, a np krucjata aragońska ? i to nie jedyna przeciwko katolikom nie wspomnę, że szeregowy armii niemieckiej zapewne był katolikiem, po drugie to ironizująca odpowiedz na nowocześniejsze stwierdzenie mojego szacownego rozmówcy że arabii wyrznęli Indian czy coś tam takiego

Żydów też nie wyrżnęli katolicy, tak jak nie zamknęli ich w rezerwatach,

Sory czasami nie wiem o czym piszesz w rezerwatach zamknięto Indian nie żydów :)


1095-1096 - pierwsza krucjata wyrusza w kierunku Ziemi Świętej. Rycerze po drodze pustoszą ośrodki żydowskie w północnej Francji i nad Renem. Zamordowanych zostało ok 5.000 Żydów.
1099 - krzyżowcy oblegają, zdobywają Jerozolimę i masakrują jej mieszkańców.
1147-9 - Druga Krucjata, znowu towarzyszy jej fala przemocy przeciwko Żydom w Nadrenii.

1187-1192 - Jerozolima zostaje zdobyta przez muzułmanów pod wodzą Saladyna. Żydzi mogą ponownie osiedlić się w mieście.

a więc chrześcijanie żydów nękali i mordowali zaś muzułmanie tolerowali :)


Wiesz?, ale tak idąc, to zawsze będziemy mieli kogoś wcześniej,
Masz racje więc nie miejmy już pretensji do ruskich o Litwę :)


A Persów pobili Arabowie, wprowadzając Islam i karząc śmiercią, za kultywowanie starych zwyczajów

Tak jak już Persja była nędzą i zhellenizowaną rozdrobnioną na małe mniejsze państewka. Persów pokonał Aleksander wielki on rozbił potęgę Persji zagarniając ten kraj w części przez jego dowódców. Pisanie o tym , że Arabowie pobili persów jest prawdą ale trzeba na to spojrzeć tak że Arabowie przyszli i wywrócili spróchniały płot i weszli


A no i nie używam czerwonej czcionki trochę bywam na forum i wiem co nieco :) To brąz
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
doskonale są widoczne, USA nie bez kozery wspiera finansowo Izrael, to, że został "wpuszczony w maliny" to też fakt

obezcny prezio chyba nie wie do końca czy ma się pokazywać jako muzułmanin czy wspierać Żydów, więc robi uniki "....i diabłu ogarek"
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
jak również zakładają kościoły w krajach muzułmańskich - więc to żadna rewelacja ani dowód.

Tak ? A to ciekawe. Moze dasz przyklad i postawisz kosciol katalicki w Arabii Saudyjskiej.


to zaledwie jakiś milion na 62 miliony Brytyjczyków i to uważasz, za zagrożenie ? :) to nie wiele zwłaszcza, że sam napisałeś parę postów wczesnej, że religia w Europie umiera więc jakie to zagrożenie ? Ludzie odchodzą od chrześcijaństwa, a sądzisz, ze dadzą namówić się na jakieś islamskie prawa :) sam w to chyba nie wierzysz, więc ten argument jest jak dla mnie wyolbrzymianiem problemu.

Widziales prognozy demograficzne ? Ile dzieci maja ciapaki a ile brytyjczycy.
I tak w GB tak juz np dzialaja sobie osobne sady "sharia" , policja czesto nie aresztuje ciapakow bo sie boja zostac posadzeni o rasizm itd.

Perspektywy sa fatalne.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Tak ? A to ciekawe. Moze dasz przyklad i postawisz kosciol katalicki w Arabii Saudyjskiej.

Dla czego ja mam stawiać ? nie rozumiem ? Hello :) napisałem że chrześcijanie zakładają. Napisałem, gdzieś , że jestem chrześcijaninem ? - Coś nie jasno czytasz i przekręcasz.

Widziales prognozy demograficzne ? Ile dzieci maja ciapaki a ile brytyjczycy. I tak w GB tak juz np dzialaja sobie osobne sady "sharia" , policja czesto nie aresztuje ciapakow bo sie boja zostac posadzeni o rasizm itd. Perspektywy sa fatalne. Lubię to Cytuj selektywnie Odpowiedz Cytuj Dodaj na blog

Ciesze się , że martwisz się tak o UK, mieszkałem tam trochę, pod Londynem - miast nie znoszę - nie widziałem problemu o którym piszesz, ale spoko skoro tak mówisz pewnie wiesz lepiej od anglików. W ogóle to znamienne jest, że Polacy tak dbają o inne kraje i wiedzą co jest dla nich dobre, a u siebie sami ze sobą porządku nie potrafią zrobić :)

Wejdz na BBS news - jestem praktycznie co dziennie, znajdź problem o którym piszesz :)


a tu masz pewne info ;

Wg coraz większej ilości plotek, na ktore powołuje się tak Time jak i muzułmańskie portale (takie jak islamonline) Watykan i rząd Arabii Saudyjskiej prowadzą tajne rozmowy w sprawie możliwości otwarcia pierwszego kościoła na ziemi Saudów. Donosi o tym ostatnio też Guardian. ArcybiskupPaul-Mounged El-Hashem, będący papieskim wysłannikiem w Zatoce wypowiada się na razie bardzo powściągliwie - ale potwierdza fakt prowadzonych negocjacji (rozmowy trwają, na razie nie możemy przewidywać ich ostatecznych wyników). Podobno wstęp do tych niezwykłych - jeśli chodzi o przedmiot - negocjacji miał miejsce podczas wizyty króla Abdullaha Ibn Abdela Aziza w Watykanie (miało to miejsce w ostatnim roku)

Nie wierzę , ze w obecnej sytuacji wypali zresztą ludzie w Arabii się nie zgodzili ale jak widać mylisz się niestety sugerując , że to nie możliwe i że nikt nie próbuje :)))) trzeba czytać, czytać, czytać i nie tylko polskie dzienniki oglądać bo tam jeno kaczor i donald w przerwach M jak miłość
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Dla czego ja mam stawiać ? nie rozumiem ? Hello :) napisałem że chrześcijanie zakładają. Napisałem, gdzieś , że jestem chrześcijaninem ? - Coś nie jasno czytasz i przekręcasz.

Dlatego ze bylbys pierwszym :D

Ciesze się , że martwisz się tak o UK, mieszkałem tam trochę, pod Londynem - miast nie znoszę - nie widziałem problemu o którym piszesz, ale spoko skoro tak mówisz pewnie wiesz lepiej od anglików. W ogóle to znamienne jest, że Polacy tak dbają o inne kraje i wiedzą co jest dla nich dobre, a u siebie sami ze sobą porządku nie potrafią zrobić :)

Ale my mamy porzadek. U nas zamknietych dzielnic muzelmanskich nie ma.

Tak sa co botasze miasteczka w ktorych ilosc ciapatych jest znikowa. To nic dziwnego ze wtedy ludzie problemu nie widza bo sie nie musza z nim stykac na codzien.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Ale my mamy porzadek. U nas zamknietych dzielnic muzelmanskich nie ma.

Porządek ? Ładny porządek, prezydent rozbija się własnym samolotem, leci bez zachowania procedur, z ludźmi których na liście pasażerów nie ma, z pilotem który pił alkohol, na dodatek z połową rządu na jednym pokładzie - sory ten porządek w innych krajach nazywa się "burdel"

Tak sa co botasze miasteczka w ktorych ilosc ciapatych jest znikowa. To nic dziwnego ze wtedy ludzie problemu nie widza bo sie nie musza z nim stykac na codzien.

Nie dochodzi ; napisałem wejdź na stronę BBC i znajdź ten problem w wiadomościach, bo ja go widzę tam bardzo marginalnie.

Po drugie napiszę jeszcze raz, ciesze się , że martwisz się problemem Anglii bardziej niż oni. Wiem, że dostrzegają też problem związany z napływem polaków. prześlę znajomym twoje słowa wsparcia :) tylko nie wiem czy nie skwitują tego złośliwie gdyż w chwili obecnej to Polacy zalewają ten kraj.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
zmieniłeś posta po tym, jak napisałem swego więc nie wiedziałem, że jest tutaj coś więcej, ale już nadrabiam zaległości:
przepraszam, a np krucjata aragońska ? i to nie jedyna przeciwko katolikom nie wspomnę, że szeregowy armii niemieckiej zapewne był katolikiem, po drugie to ironizująca odpowiedz na nowocześniejsze stwierdzenie mojego szacownego rozmówcy że arabii wyrznęli Indian czy coś tam takiego
posty shogu mam ukryte (włączony ignore), to, że pobredzał, nie podlega dyskusji, natomiast jak poczytasz o samej krucjacie aragońskiej, to się dowiesz co nie co o samym papieżu, jego pozycji, o tym, czy był tylko instrumentem w rękach jednego króla i działał przeciwko innemu Piotrowi, nazewniczo i formalnie była to krucjata, de facto nią nie będąc


antyżydowskość wówczas była rzeczą, że się tak powiem naturalną, i zbrodnie na nich popełniane również (nie pochwalam, a stwierdzam fakt), natomiast stosunki muzułmańsko-żydowskie, były dużo bardziej skomplikowane, tak jak np. na terenie Hiszpanii, Żydzi mieli się pod panowaniem muzułmańskim wspaniale, przy zdobyciu Jerozolimy przez muzułmanów, sami pomagali wyrżnąć mieszkańców (blisko 100 tys. chrześcijan), po czym za każdym razem jak dochodziło do zdobywania Jerozolimy, wyrzynani byli mieszkańcy (zależnie od sytuacji kto zdobywał, oponenci ginęli)

Tak jak już Persja była nędzą i zhellenizowaną rozdrobnioną na małe mniejsze państewka. Persów pokonał Aleksander wielki on rozbił potęgę Persji zagarniając ten kraj w części przez jego dowódców. Pisanie o tym , że Arabowie pobili persów jest prawdą ale trzeba na to spojrzeć tak że Arabowie przyszli i wywrócili spróchniały płot i weszli
Persowie byli wyniszczeni 25 letnią wojną z Bizancjum (dla którego ta wojna później okazała się wiekiem do trumny), co gorsza Bizancjum zawarło sojusz z jendą z największych potęg Europy - Imperium chazarskim, które atakowało z północy, nie było rozdrobnienia, po prostu w międzyczasie, najważniejszy sojusznik Persów (Partowie) dokonał wolty, dzięki czemu imperium wymęczone wojnami miało mniej sił, sama władza była słabsza, zmieniali się królowie, a Partowie i Persowie toczyli między sobą wojnę domową o dominację, a i tak pierwsza próba ataku muzułmańskiego została odparta, dopiero druga przyniosła sukces (w postaci podboju Mezopotamii, później na chwilę odzyskanej i ostatecznie straconej, jak i utraconej władzy przez Sasanidów)

A no i nie używam czerwonej czcionki trochę bywam na forum i wiem co nieco :) To brąz
masz rację, teraz się przyjrzałem, to nie był czysty czerwony (mój błąd)

Nie dochodzi ; napisałem wejdź na stronę BBC i znajdź ten problem w wiadomościach, bo ja go widzę tam bardzo marginalnie.
na BBC raczej nie powinieneś się spotkać z czymś takim, bo to BBC
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
przepraszam, a np krucjata aragońska ? i to nie jedyna przeciwko katolikom nie wspomnę, że szeregowy armii niemieckiej zapewne był katolikiem, po drugie to ironizująca odpowiedz na nowocześniejsze stwierdzenie mojego szacownego rozmówcy że arabii wyrznęli Indian czy coś tam takiego

Halo przeciez napisalem ze mi sie pomylilo z indusami.

I nie to ze ich wyrzneli tylko ze ich wynyrzali - stan niedokonanay
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Nie edytowałem podczas pisania na początku kliknąłem za miast cytuj , zapisz wiec ten post był jedna wielką edycją :) Kiedy go wkleiłem była chyba już Twoja odpowedz


natomiast jak poczytasz o samej krucjacie aragońskiej, to się dowiesz co nie co o samym papieżu, jego pozycji, o tym, czy był tylko instrumentem w rękach jednego króla i działał przeciwko innemu Piotrowi, nazewniczo i formalnie była to krucjata, de facto nią nie będąc
Historycznie jest wliczana jako krucjata - tego nie obalimy. I dalej;
Generalnie przechodzimy na ten wyższy poziom rozmowy na którym odnajdujemy drugie trzecie i czwarte dno, tak patrząc, to w zasadzie każda krucjata miała oficjalne cele i te mniej oficjalne. Możemy przyjrzeć się krucjacie w zasadzie dwóm przeciw stedingerom - ostatnia to chyba bitwa pod Altenesch. \
Tam też będziemy widzieć inne powody chodziło o kasę czyli podatki ale fakt pozostaje faktem krucjaty przeciw katolikom chrześcijanom.

antyżydowskość wówczas była rzeczą, że się tak powiem naturalną, i zbrodnie na nich popełniane również (nie pochwalam, a stwierdzam fakt), natomiast stosunki muzułmańsko-żydowskie, były dużo bardziej skomplikowane, tak jak np. na terenie Hiszpanii, Żydzi mieli się pod panowaniem muzułmańskim wspaniale, przy zdobyciu Jerozolimy przez muzułmanów, sami pomagali wyrżnąć mieszkańców (blisko 100 tys. chrześcijan), po czym za każdym razem jak dochodziło do zdobywania Jerozolimy, wyrzynani byli mieszkańcy (zależnie od sytuacji kto zdobywał, oponenci ginęli)

Wiadomo, że jedni drugich lali jednak muzułmanie nie wyżynali żydów pozwolili wrócić do Jerozolimy itp dziwisz się , że bardziej nie cierpieli chrześcijan niż Muzułmanów ? Ja nie.
O zdobyciu Jerozolimy pisze się tak ;

W historii krucjat utrwaliło się ścisłe wyobrażenie o dwóch podbojach Jerozolimy. Krzyżowcy bezwzględnie skąpali miasto we krwi, kiedy zajęli je w 1099 roku. Saladyn w 1187 roku miał natomiast zachować się zupełnie cywilizowanie i zagwarantować ludności bezpieczne opuszczenie domów oraz przemarsz na wybrzeże. Nawet w Europie krążyły później legendy o jego wyrozumiałości.

Oczywiście i tu znajdziemy drugie dno chodziło prawdopodobnie o kasę. Nie mogę tylko zlokalizować tej liczby 100 tysięcy chrześcijan ?

Persowie byli wyniszczeni 25 letnią wojną z Bizancjum (dla którego ta wojna później okazała się wiekiem do trumny), co gorsza Bizancjum zawarło sojusz z jendą z największych potęg Europy - Imperium chazarskim, które atakowało z północy, nie było rozdrobnienia, po prostu w międzyczasie, najważniejszy sojusznik Persów (Partowie) dokonał wolty, dzięki czemu imperium wymęczone wojnami miało mniej sił, sama władza była słabsza, zmieniali się królowie, a Partowie i Persowie toczyli między sobą wojnę domową o dominację, a i tak pierwsza próba ataku muzułmańskiego została odparta, dopiero druga przyniosła sukces (w postaci podboju Mezopotamii, później na chwilę odzyskanej i ostatecznie straconej, jak i utraconej władzy przez Sasanidów)

Wydaje mi się wyrwane z kontekstu gdyż Potęga persów i szczytowy rozwój to okres wcześniejszy chodzi o imperium Achemenidów To tą potężną Persję pokonuje Aleksander Macedoński i to zdecydowanie przed wojnami o których piszesz. Nigdy potem Persja nie odzyskała swojej siły wielkości rangi ni respektu innych. Tereny perskie zostały podzielone, dostały się pod zarząd Seleucydów - "dowódca" Aleksandra. Mało, że się nie ta monarchia nie rozwinęła to na dodatek rozpadła się. Następnie ziemie perskie były zajmowane przez greków baktryjskich i inne nacje - nie ma sensu się rozpisywać. Później było mniej więcej jak piszesz

na BBC raczej nie powinieneś się spotkać z czymś takim, bo to BBC
No własnie po co mieli by pisać o swoich problemach :)

Halo przeciez napisalem ze mi sie pomylilo z indusami.

I nie to ze ich wyrzneli tylko ze ich wynyrzali - stan niedokonanay

Tak ale po fakcie czyli po ojej odpowiedzi o której tu mowa
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Tak ale po fakcie czyli po ojej odpowiedzi o której tu mowa


Tak to napisales ze tylko krzywdzisz tym uzytkownika Brave bo on teraz mysli ze ja pisalem ze arabowie napadali Ameryke i umacniasz go w jego fantazji ze ja jestem glupi a on jest super madry. :D
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Mądrzy ludzie nie myślą o sobie jako o mądrych, bywają tak tylko określani, tak słyszałem.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Tak to napisales ze tylko krzywdzisz tym uzytkownika Brave bo on teraz mysli ze ja pisalem ze arabowie napadali Ameryke i umacniasz go w jego fantazji ze ja jestem glupi a on jest super madry. :D
Nie dramatyzuj po pierwsze w odpowiedzi do niego nie napisałem kto tak napisał :) i nawet co dokładnie napisał.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
W historii krucjat utrwaliło się ścisłe wyobrażenie o dwóch podbojach Jerozolimy. Krzyżowcy bezwzględnie skąpali miasto we krwi, kiedy zajęli je w 1099 roku. Saladyn w 1187 roku miał natomiast zachować się zupełnie cywilizowanie i zagwarantować ludności bezpieczne opuszczenie domów oraz przemarsz na wybrzeże. Nawet w Europie krążyły później legendy o jego wyrozumiałości.
nie negowałem tegoż, ja pisałem o wcześniejszych wydarzeniach, może niezbyt zręcznie mi to wyszło (ale żydowski udział w rzeziach miałem nadzieję wskazywał jednoznacznie o którym zdobyciu pisałem (pisałem z głowy czyli niczego, jednak najczęstszy szacunek to 97 tyś zabitych chrześcijan, dosyć częsty to też 66 tyś (za Strategiuszem)., 100 tyś i więcej rzadziej spotykane), same wykopaliska prowadzone dzisiaj wskazują, iż ofiar było dużo więcej, lecz nie ma pewności, czy są to jedynie ofiary rzezi na chrześcijanach)

No własnie po co mieli by pisać o swoich problemach :)
kiedyś widziałem topic na jakiejś anglojęzycznej stronie, iż BBC to najbardziej zmanipulowana telewizja w tzw cywilizowanych krajach (w jakimś topicu na forumowisko też to się przewijało kiedyś - z przykładami)

po tych dywagacjach historycznych może wrócimy do dzisiejszych czasów poprawności politycznej?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Wżenianie się żydów w rodziny i rody polskie?
Bywało, ale tylko niektórych odłamów żydostwa. Żydzi w większości izolowali się od Polaków. (Nakaz religijny?)
W dwudziestoleciu międzywojennym, w Polsce wielu żydów chętnie utożsamiało obywatelstwo z polskością w rodzaju lampartowej - urodziłem się w Polsce, więc jestem półżydem-półpolakiem.
A co przeważy w chwilach konfliktu Polaków z "wyzwolicielami" Ukraińców, Byałorusinów i polskiej klasy robotniczej?
A co przeważy w duszach członków RAŚ?
A co przeważy w duszach muzułmanów, kiedy chrześcijanie wdadzą się w "argumentowanie" lepszości potomków Jaffeta nad poptomkami Sema i Chama za pomocą wojny?
Trzeba to zgadnąć samemu.
 
Do góry