Rasizm, napływ imigrantów i inne podobne kwestie

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
<p>
Brawo Duńczycy :) To jest właśnie demokracja.
to ja się może nie znam, ale jakoś odnoszę wrażenie, że Solon miałby na ten temat co innego do powiedzenia, natomiast to co nazywasz demokracją starożytni nazwali ochlokracją, a jest to pospolita głupota Duńczyków, którzy uwierzyli w postępową mitologię (problemy na własne życzenie)

a co działo się podczas stawiania meczetu w Poitiers? nieśmiała próba blokady wywołała wycie postępowych (czyli wszystkich prawie) mediów i polityków, podczas gdy niszczono kościoły katolików, czy cmentarze, ciężko o tym było informację w mediach znaleźć (kuzynka była świadkiem obrzucenia koktajlami mołotowa kościoła i zeznawała na policji i nie znalazła nic o tym w mediach, chociaż w dzielnicy huczało - dodam, że to dzielnica, gdzie jeszcze muzułmanów mało)
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
to ja się może nie znam, ale jakoś odnoszę wrażenie, że Solon miałby na ten temat co innego do powiedzenia, natomiast to co nazywasz demokracją starożytni nazwali ochlokracją, a jest to pospolita głupota Duńczyków, którzy uwierzyli w postępową mitologię (problemy na własne życzenie)

A co działo się podczas stawiania meczetu w Poitiers? nieśmiała próba blokady wywołała wycie postępowych (czyli wszystkich prawie) mediów i polityków, podczas gdy niszczono kościoły katolików, czy cmentarze, ciężko o tym było informację w mediach znaleźć (kuzynka była świadkiem obrzucenia koktajlami mołotowa kościoła i zeznawała na policji i nie znalazła nic o tym w mediach, chociaż w dzielnicy huczało - dodam, że to dzielnica, gdzie jeszcze muzułmanów mało)
Dla mnie rozważania bez sensu - nie ja wymyśliłem demokrację, zostali wybrani, czy zdobyli władze siłą ? Sfałszowano wybory czy jak ?
Na dodatek Choinka nie ma związku z chrześcijaństwem.

W Polsce w każdej szkole jest nauczana religia, dla nie to nieporozumienie, można jeszcze dołożyć kolejne zajęcia - z magii i zaprosić Harry Pottera na wykłady.
I co mam powiedzieć ? mam napisać , ze to głupota, że to problem ciemnoty na własne życzenie ? Zgoda, więc piszę.
Ponieważ jest mi to obojętne więc, wisi mi że w Polsce na każdym skrzyżowaniu krzyżyk, a we Francji nie bardzo wiedzą , jaki związek wigilia ma z chrześcijaństwem, a w szkołach nie umieszcza się w ogóle choinek, nie umieszcza się żadnych symboli chrześcijańskich, czy to w urzędach, sądach, instytucjach czy szkołach -laicyzacja Francji wpisana jest od rewolucji. Na pytanie o choinkę połowa francuzów odpowiada, że nie ma choinki w domu że choinka to przeżytek ankietę przeprowadzono na yahoo.fr
Zresztą choinkę do Francji przytargała Leszczyńska żona Ludwika - polka - dopiero w roku 1738. Zwyczaj generalnie germański a tak na prawdę pogański nie widzę w ogóle związku chrześcijaństwem zwyczaj fajny wesoły ciepły ale pogański i w takim zakresie go postrzegam.

Bawi mnie to trochę, ja żyję na ile się da po za systemem, zaś wszyscy na tym forum piszą o tym, iż nie ma innego wyjścia jak kapitalizm i demokracja, w pewnym sensie przekonują mnie - potem słyszę, że demokracja tylko wtedy jest cacy kiedy promuje chrześcijaństwo. przepraszam Cię al mnie to nie przekonuje - demokracja, w takim razie, to kolejna lipa ukryta pod płaszczykiem pięknych słów - zresztą "mądra demokracja nie istnieje, więc w zasadzie dla mnie to nic nowego.
Zwróć uwagę , ze ja nie napisałem czy podoba mi się to , że w wyniku wyborów w Danii w jakiejś małej wiosce wybrano radę z większością muzułmanów.
Jednak uczciwość a nie chrześcijańska obłuda pozwala mi zauważyć, ze jeszcze nigdzie w Polsce nie widziałem aby jakaś gmina przeznaczyła choćby złotówkę na religię islamską.
Dlaczego więc ma dziwić mnie fakt iż rada "islamska" nie chce promować religii chrześcijańskiej ? I jestem przekonany, że działa to w obie strony i jedni i drudzy są fałszywi.

Jestem przeciwny religiom nie zabarwia to mojego umysłu - więc widzę taki obrazek ; każdy ciągnie kołderkę w swoją stronę, a ona trochę trzeszczy. I każdy zrobi wszystko aby racja była po jego stronie. dla mnie zabawne nawet śmieszne ale nie mogę się śmiać oficjalnie bo jak tylko zacznę to "zabiją mnie jedni i drudzy" i to pomagając sobie na wzajem - ciemnota.


Po drugie zwróć uwagę na tytuł artykułu widzisz związek - cały artykuł jest wyolbrzymiony i mało rzetelny

tytuł art. " muzułmanie w radzie osiedlowej znieśli obchody Bożego Narodzenia"

Prowokacyjny i zupełnie nie mający oparcia w treści - rada tylko nie chce finansować drzewka itp Natomiast nie znosi tego święta - nikomu nie zabrania. W wielu miastach na świecie nie ma publicznych choinek, a już na pewno na wsiach - zaznaczę, że choinka mi nie przeszkadza ale jednocześnie mam ich w lesie tyle , ze mam to w.....to jak z karpiem program 3 radia oraz wiele innych organizacji walczy o "karpie" i co ? - Nic, sądzę, że tradycja rżnięcia milionów karpi w jeden dzień w roku pewne kiedyś padnie, dla mnie wycinanie choinek też jest bez sensu - na dodatek jeszcze raz; to pogańskie święto nie ma związku z religią
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Pytanie Twoje jest tego typu; czy uważam, że jeśli "demokracja" wybierze na prezydenta Kaczyńskiego to mam chwycić za miecz bo mi się to nie podoba

Czyli rozumiem jesli demokracja ci powie zebys sie wypial i przygotowal wazeline , nie bedziesz stawial oporu ....
Naprawde nie widzisz ze musi byc ustalona jaka granica demokracji innaczej czesto dojdzie do absurdow.

A to ze choinka to tak naprawde poganski symbol nie jest wogole przedmiotem zaistnialego problemu.
Nie problem w tym ze choinke zabroniono tylko z jakiego powodu
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Jezeli mieszkancy zdecyduja ze rzadzic ma Hitler i nie łamie to obowiązującego prawa to ma rzadzic Hitler , koniec i kropka.
Oczywiście , że tak, a co Ty sobie wyobrażasz, że jakieś obce kraje będą ustalać w jakim państwie kto ma zostać prezydentem i udzielać zgody ? Z takim rozumowaniem do europy daleko. Dlatego waśnie pisze o tym, iż polska to zaścianek europy. polska jest ciągle "walcząca" ciągle bojowo patriotyczna, honor, ojczyzna, na dodatek całkowicie religijna, co na świecie już jest czymś co trąca myszką.

Problem nie polegał na wybraniu Hitlera na wodza, a fakt, iż inne państwa dały mu wolna rękę, a nawet przyłączyły się, jak np włochy Japonia. Ty sądzisz, że Hitler zaatakował Polskę bez zgody europy ?
podam Ci przykład bardziej współczesny, jak Rosjanie, Polacy, Niemcy itp napadli na Czechosłowację w 1968 roku to kilka dni wcześniej rosja powiadomiła o tych planach USA, które odpowiedziało, że nie będzie się wtrącać, czy ingerować zbrojnie.

I dalej
A wiesz jak Hitler doszedł do władzy ?
Hitler początkowo był ścigany przez policję, potem dopiero staje się przywódcą NSDAP, organizuje bojówki, tworzy oddziały szturmowe i morduje przeciwników politycznych
Po wydarzeniach w Monachium (pucz), skazany na 5 lat więzienia, tam pisze Main kampf. Zrzeka się obywatelstwa austriackiego. Wspierany przez biznesmenów obawiających się komunistów wypływa jak g....na powierzchnię a co tam będę pisał to powinno być powszechnie znane te wszystkie podpalenia noce długich noży itp

z tą różnicą że Hitler złamał prawo po przejęciu władzy i tu demokracja się skończyła. To że w Niemczech demokracja nie zadziałała nie oznacza że sama w sobie jest zła. Trzeba po prostu przestrzegać jej zasad i tyle. Jak demokracja spowoduje dopuszczenie takiego Hitlera do władzy to ta sama demokracja ma tego Hitlera posadzić gdy złamie prawo

No i bardzo dobrze napisane, Demokracja jeśli wybiera to i obala zdejmuje ze stanowiska jeśli ktoś się nie sprawdza na danym stanowisku to chyba normalne ? Myślałem , ze takich prostych spraw nie trzeba tłumaczyć.


Czyli rozumiem jesli demokracja ci powie zebys sie wypial i przygotowal wazeline , nie bedziesz stawial oporu ....
Naprawde nie widzisz ze musi byc ustalona jaka granica demokracji innaczej czesto dojdzie do absurdow.

A w Polsce większość to Półgłówki ? Jeśli nie, to chyba nie muszę się obawiać, czy sugerujesz, że w Polsce jest o co ? - Bo w Grecji czy Francji nie obawiam się tak debilnych pomysłów czy przepisów - zresztą jeśli nie podoba mi się prawo danego kraju opuszczam go i szukam miejsca które mi pasuje, to tak jak z mieszkaniem, kupuję to które mi się podoba , kąpię się nie w zamulonych jeziorach , a czystych, jadam w knajpach które mi odpowiadają, a nie odwrotnie.

A to ze choinka to tak naprawde poganski symbol nie jest wogole przedmiotem zaistnialego problemu.
Nie problem w tym ze choinke zabroniono tylko z jakiego powodu

Ja tam pogańskich zwyczajów niem ma w zwyczaju bronić, oczywiście, jeśli utożsamia się ktoś z magią, druidami, jakimiś czarownicami, to ok, ja jestem tolerancyjny. Dalej zapytam ;
A zjakiego powodu nie pozwala się swszędzie stawiac minaretów ? :)
Myślałem , ze powód jest znany, wybrana demokratycznie władza podjęła taką decyzję - jeśli ludziom się to nie spodoba, nie wybiorą ich więcej, to jest świadoma demokracja, zaś to co tu słyszę to fanatyzm połączony z brakiem świadomości - polska jest jednak w tyle europy
Dania da sobie radę, jak dawała przez dziesiątki lat za nim polska w ogóle dowiedział się co to demokracja, co to kapitalizm. Zaś Polacy chcą dawać rady, a sami mają bałagan i w zasadzie bidę - bez muzułmanów - dlatego jest ich w Polsce tyle co kot napłakał - kto by chciał.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Lampart całkiem niepotrzebnie się unosisz, to, że większość nazywa jakieś zjawisko (wbrew znaczeniu) jakimś terminem, nie oznacza, że tak jest w istocie
system sprawowanie władzy jaki pojawił się za Peryklesa (podobny do naszego) starożytni stawiali w opozycji do demokracji, nazwano ochlokracją (i to to mi chodziło) - wielcy filozofowie stawiali tą wynaturzoną (prymitywizacja demokracji) formę sprawowania władzy obok ich zdaniem równie chorej formy, jak tyrania...

W Polsce w każdej szkole jest nauczana religia, dla nie to nieporozumienie, można jeszcze dołożyć kolejne zajęcia - z magii i zaprosić Harry Pottera na wykłady.
nie uważam tego za normalne (to efekt zawarcia umowy z Watykanem), tak samo uważam, za nienormalną treść umów zawartych z tzw UE i ich wpływ na rzeczywistość (jedne i drugie są umowami międzynarodowymi)

jaki związek wigilia ma z chrześcijaństwem, a w szkołach nie umieszcza się w ogóle choinek, nie umieszcza się żadnych symboli chrześcijańskich, czy to w urzędach, sądach, instytucjach czy szkołach -laicyzacja Francji wpisana jest od rewolucji. Na pytanie o choinkę połowa francuzów odpowiada, że nie ma choinki w domu że choinka to przeżytek ankietę przeprowadzono na yahoo.fr
walka z chrześcijaństwem tam trwa długo, jakoś walka z islamem (w ramach laickości?) jest mniej udolna (czy to objaw politycznej poprawności, który pozwala walić w związki z Watykanem, jak w bębęn, a import obcych, jest "nietykalny" - no, poza burkami...

Bawi mnie to trochę, ja żyję na ile się da po za systemem, zaś wszyscy na tym forum piszą o tym, iż nie ma innego wyjścia jak kapitalizm i demokracja, w pewnym sensie przekonują mnie - potem słyszę, że demokracja tylko wtedy jest cacy kiedy promuje chrześcijaństwo. przepraszam Cię al mnie to nie przekonuje - demokracja, w takim razie, to kolejna lipa ukryta pod płaszczykiem pięknych słów - zresztą "mądra demokracja nie istnieje, więc w zasadzie dla mnie to nic nowego.
ii tam... ja ochlokracji (nazywanej przez ciebie demokracją) nie uważam, za jakąkolwiek konieczność, ale za niedogodność, której jak najszybciej należy się pozbyć, kapitalizm? istniał wręcz "od zawsze", przynajmniej odkąd pojawił się jakikolwiek handel, czyli kupę tysięcy lat..., nie walczę przeciwko historii...

Zwróć uwagę , ze ja nie napisałem czy podoba mi się to , że w wyniku wyborów w Danii w jakiejś małej wiosce wybrano radę z większością muzułmanów.
Jednak uczciwość a nie chrześcijańska obłuda pozwala mi zauważyć, ze jeszcze nigdzie w Polsce nie widziałem aby jakaś gmina przeznaczyła choćby złotówkę na religię islamską.
Dlaczego więc ma dziwić mnie fakt iż rada "islamska" nie chce promować religii chrześcijańskiej ? I jestem przekonany, że działa to w obie strony i jedni i drudzy są fałszywi.
spotkałeś się gdzieś w Polsce z większymi gminami islamskimi? bo jeżeli zapytasz o to czy my jako podatnicy łożyliśmy na obiekty religii islamu, to odpowiedź już będzie twierdząca (sam jeden taki przypadek kontrolowałem)

Jestem przeciwny religiom nie zabarwia to mojego umysłu - więc widzę taki obrazek ; każdy ciągnie kołderkę w swoją stronę, a ona trochę trzeszczy. I każdy zrobi wszystko aby racja była po jego stronie. dla mnie zabawne nawet śmieszne ale nie mogę się śmiać oficjalnie bo jak tylko zacznę to "zabiją mnie jedni i drudzy" i to pomagając sobie na wzajem - ciemnota.
błąd, ja nie jestem za jakąś konkretną religią (w tym przypadku luteranizmem - jestem luteraninem, ale, że się tak wyrażę, mocno "niepełnosprawnym") - nie mam ciągu na swą grupę religijną (nigdy niczego takiego nie wyczytałeś w moich tekstach i nie wyczytasz), natomiast odrzucam nowomodną ciemnotę politpoprawności, to fakt..., a jej emanacją był przypadek duński...

Prowokacyjny i zupełnie nie mający oparcia w treści - rada tylko nie chce finansować drzewka itp Natomiast nie znosi tego święta - nikomu nie zabrania. W wielu miastach na świecie nie ma publicznych choinek, a już na pewno na wsiach - zaznaczę, że choinka mi nie przeszkadza ale jednocześnie mam ich w lesie tyle , ze mam to w.....to jak z karpiem program 3 radia oraz wiele innych organizacji walczy o "karpie" i co ? - Nic, sądzę, że tradycja rżnięcia milionów karpi w jeden dzień w roku pewne kiedyś padnie, dla mnie wycinanie choinek też jest bez sensu - na dodatek jeszcze raz; to pogańskie święto nie ma związku z religią
brak obiektywizmu mediów to norma (pewna stała - constans), ja nie uczestniczę w rzezi karpii ani jako "ubojowy", ani jako konsument...

piszesz Lamparcie o "zaścianku Europy" widzisz, nie wiem, jak ty jeździsz po Europie, ale mam znajomego (Greka) u którego przed domem cały rok, powiewa flaga Grecji, on jest dumny z bycia Grekiem, co chwila wspomina o swej greckości itd (nie jest prawicowcem), byłem w Szwajcarii, gdzie flag podobnych jest mnóstwo, w Norwegii podobnie, tobie raczej chodzi o coś innego, o czym dzisiaj pisałem w temacie o Patriotyzmie, krytykujesz histerycznych patriotów (polecam zajrzeć)

I dalej
A wiesz jak Hitler doszedł do władzy ?
Hitler początkowo był ścigany przez policję, potem dopiero staje się przywódcą NSDAP, organizuje bojówki, tworzy oddziały szturmowe i morduje przeciwników politycznych
Po wydarzeniach w Monachium (pucz), skazany na 5 lat więzienia, tam pisze Main kampf. Zrzeka się obywatelstwa austriackiego. Wspierany przez biznesmenów obawiających się komunistów wypływa jak g....na powierzchnię a co tam będę pisał to powinno być powszechnie znane te wszystkie podpalenia noce długich noży itp
słabo ci wyszła to chronologia historyczna....

Bo w Grecji czy Francji nie obawiam się tak debilnych pomysłów czy przepisów
oj tam też jest "nieźle" - akurat z tymi dwoma krajami najbardziej "nieźle" w tzw starej Europie

A zjakiego powodu nie pozwala się swszędzie stawiac minaretów ? :)
nie pozwala? nawet Poitiers pozwolono, mimo, że odbył się protest (trudno o ważniejsze w tym względzie miejsce dla historii narodu francuskiego)

mój syn właśnie stracił koleżankę w klasie (a moja żona jej matkę - też koleżankę) właśnie wyjechali do Anglii, powodem były głównie przywileje jakie mają tam muzułmanie...
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Lampart całkiem niepotrzebnie się unosisz, to, że większość nazywa jakieś zjawisko (wbrew znaczeniu) jakimś terminem, nie oznacza, że tak jest w istocie
system sprawowanie władzy jaki pojawił się za Peryklesa (podobny do naszego) starożytni stawiali w opozycji do demokracji, nazwano ochlokracją (i to to mi chodziło) - wielcy filozofowie stawiali tą wynaturzoną (prymitywizacja demokracji) formę sprawowania władzy obok ich zdaniem równie chorej formy, jak tyrania...
Nie unoszę się , źle odczytałeś chyba emocje w moich słowach.
Ale pisząc o tyranii to w jakim znaczeniu tym starożytnym czy obecnym w kiedyś tyrania nie była pojęciem pejoratywnym - były to rządy przedstawiciela ludu po dokonanym przewrocie przejęciu władzy. ZA dużo znaczeń za dużo słów gubię się powoli :)

nie uważam tego za normalne (to efekt zawarcia umowy z Watykanem), tak samo uważam, za nienormalną treść umów zawartych z tzw UE i ich wpływ na rzeczywistość (jedne i drugie są umowami międzynarodowymi)
Ok ale ja też widzę różnice pomiędzy umowami EU, a wyznaniem. jedną z podstawowych różnic jest to , że unii nie mogę obrazić, a uczucia religijne i mogę być spalony na stosie.

walka z chrześcijaństwem tam trwa długo, jakoś walka z islamem (w ramach laickości?) jest mniej udolna (czy to objaw politycznej poprawności, który pozwala walić w związki z Watykanem, jak w bębęn, a import obcych, jest "nietykalny" - no, poza burkami...
No i niech trwa, w każdym razie z islamem nie musza walczyć nie zauważyłem aby rzesze francuzów przechodziło na islam to raz dwa popatrz na to z innej strony jeśli uważasz, żę tam powinna być równowaga to może w Polsce też ? Jakoś nikt w zasadzie z chrześcijaństwem w Polsce nie walczy czego dowodem jest choćby ten konkordat wiec jak to jest z tą polityczną poprawnością ?

ii tam... ja ochlokracji (nazywanej przez ciebie demokracją) nie uważam, za jakąkolwiek konieczność, ale za niedogodność, której jak najszybciej należy się pozbyć, kapitalizm? istniał wręcz "od zawsze", przynajmniej odkąd pojawił się jakikolwiek handel, czyli kupę tysięcy lat..., nie walczę przeciwko historii...
Kapitalizm nie istniał nigdy i nie istnieje do dzisiaj jeśli już tak filozoficznie patrzymy na luziku. Źle mnie rozumiesz. Ludzie handlować zawsze będą i to jest normalne gorzej, że podniesiono to do rangi absurdu otoczono wieloma warstwami g....a.
Zaś z historią - czy ja walczę - ja chyba nie stoję z boku i przeżyję to życie na własnych zasadach. A ak na marginesie gdyby inni nie walczyli z historią byśmy mieli jeszcze średniowiecze ?

spotkałeś się gdzieś w Polsce z większymi gminami islamskimi? bo jeżeli zapytasz o to czy my jako podatnicy łożyliśmy na obiekty religii islamu, to odpowiedź już będzie twierdząca (sam jeden taki przypadek kontrolowałem)
Spotkałem , spotkałem :) W gdańsku jest minaret obok domu Wałęsy i powiem Ci różowo nie było i nie jest.

błąd, ja nie jestem za jakąś konkretną religią (w tym przypadku luteranizmem - jestem luteraninem, ale, że się tak wyrażę, mocno "niepełnosprawnym") - nie mam ciągu na swą grupę religijną (nigdy niczego takiego nie wyczytałeś w moich tekstach i nie wyczytasz), natomiast odrzucam nowomodną ciemnotę politpoprawności, to fakt..., a jej emanacją był przypadek duński...
To nie było do Ciebie to była taka ogólna myśl odnosząca się do wypowiedzi w tym wątku. Zaś polityczna poprawność....hm...uważam, że to jest funkcja zmienna można z nią polemizować zmieniać poddawać ocenie uznawać za zła i zmieniać zaś kiedy wydaje się słuszna brnąć dalej. Zaś religia nie zna polemiki, nie zna zmian to niepodważalne dogmaty wiary to scholastyka bliska sofistyce.

piszesz Lamparcie o "zaścianku Europy" widzisz, nie wiem, jak ty jeździsz po Europie, ale mam znajomego (Greka) u którego przed domem cały rok, powiewa flaga Grecji, on jest dumny z bycia Grekiem, co chwila wspomina o swej greckości itd (nie jest prawicowcem), byłem w Szwajcarii, gdzie flag podobnych jest mnóstwo, w Norwegii podobnie, tobie raczej chodzi o coś innego, o czym dzisiaj pisałem w temacie o Patriotyzmie, krytykujesz histerycznych patriotów (polecam zajrzeć)
Staram się unikać argumentacji jednostkowej. Mogę powiedzieć, że Grecy znają 'dumę" swojej historii jednak mają do niej dystans, mogę też powiedzieć , że tak nie jest. Mój szwagier jest szefem działu kadr u jednego z armatorów, wcześniej pływał jako radiooficer - nie cierpi anglików uważa ich za pijaków, złodziei - złapał jednego za rękę jak go chciał na statku okraść, jednak nie mogę powiedzieć, że Grecy nie lubią anglików. Znam greków którzy nie cierpią Niemców i podobnie, daleki jestem od uogólnień. Mam znajomego w Bahrajnie jest lekarzem i muzykiem, w swoim teledysku "True Love" jest pokazana choinka i święta Bożego narodzenia ale czy to znaczy, że muzułmanie są inni niż ich postrzega świat ? Raczej staram się znaleźć wypadkową i dopiero na jej podstawie stawiać oceny. Mogę też twierdzić, że jestem dumny z bycia francuzem jednak wszystko zależy jak się zachowam w danym określonym momencie wtedy dopiero widać na którym miejscu w hierarchii ważności stoi ta duma i czy pomaga czy szkodzi, czy determinuje jak mocno wpływa na moje poczynania czy też nie.

słabo ci wyszła to chronologia historyczna....
Bardzo ogólna i może nie składna do końca jednak nie chodziło o wykład tylko o wskazanie, że to nie do końca było tak jak ktoś zasugerował.

oj tam też jest "nieźle" - akurat z tymi dwoma krajami najbardziej "nieźle" w tzw starej Europie
He, he no ja w większości dziedzin życia wole ich przepisy. choćby to, że we Francji nikt mi nie zabroni postawić domu bez zezwolenia, nie muszę posiadać nadzoru budowlanego itp. Ale oczywiście są przepisy które mi się nie podobają na ten przykład przepisy dotyczące całowania się w miejscach publicznych - przecie już nie raz pisałem, że te systemy są podobne i ne pasują mi - krytykując je nie rozbijam na kraje.
A już na marginesie to najgłupsze są w stanach, choć większość martwych ale przepisy stanowe są pojechanie zdrowo.

nie pozwala? nawet Poitiers pozwolono, mimo, że odbył się protest (trudno o ważniejsze w tym względzie miejsce dla historii narodu francuskiego)

mój syn właśnie stracił koleżankę w klasie (a moja żona jej matkę - też koleżankę) właśnie wyjechali do Anglii, powodem były głównie przywileje jakie mają tam muzułmanie...
tu raczej pisałem o Polsce
i mamy taki przykład

"Batalia o meczet w Warszawie trwa"
co do innych krajów - w Szwajcarii nie wolno stawiać minaretów, meczetów itp - istnieje zakaz.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Czyli co za 50 lat Kraje Zachodniej Europy beda mialy wiekszosc muzelmanow , stana sie kalifatami i co dobrze bo demokracja ????
Zastanow sie.

Twoje nienaturalne zachowanie w tym wypadku doskonale obrazuje ponizsza parodia.


śmieszno i straszno... :)

tylko czego się boisz ? Wiem czego - religii, pod każdym innym względem muzułmanie są tacy sami jak inni ludzie, znam wielu i mam do nich taką samą pretensję jak i do katolików, że wierzą w bajki i robią z siebie gorszych niż są.

Nie, religii sie nie boję. Obawiam sie natomiast, że biorąc pod uwagę demografię i skalę napływu to nie mamy już do czynienia z migracją. Takie absurdy jak przegłosowanie braku Świąt Bożego Narodzenia jest niestety pierwszymi oznakami bardzo istotnych zmian jakie zachodzą. Zresztą zakazywanie chrześcijańskich świąt jest bardzo symptomatyczne dla obecnej sytuacji.

przesadzasz, co to znaczy być rugowanym, wyrugowano Indian, z kilkunastu milionów zamkniętych w rezerwatach w USA zostało kilka tysięcy, reszta poszła do piachu. Ciekawe co oni myśleli o multi kulti i tych wspaniałych demokratycznych cywilizacjach.

poczytaj, popatrz, wnioski się same nasuwają

Ja mam inne wrażenie, mam wrażenie, ze jest odwrotnie to europejska kultura ruguje muzułmańską, muzułmanie nie mają nawet wojska - boisz się ich ? przecie to ciągle my do nich strzelamy. Tacy strachliwi są Polacy , że się boją już nawet nieuzbrojonych ? :)

nie wiem do czego zmierzasz - "rugowanie" to mocne słowo, ale spójrzmy jak wygląda rzeczywistość. W Arabii Saudyjskiej za publiczne noszenie np. krzyża grożą sankcje prawne, w Europie zakazuje się Świąt Bożego Narodzenia... hmmm....
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Takie absurdy jak przegłosowanie braku Świąt Bożego Narodzenia jest
Wyciągnąłeś bardzo powierzchowne wnioski.Przeczytaj ten tendencyjny artykuł jeszcze raz - tam jest mowa jedynie o niefinansowaniu z publicznych pieniędzy choinki i imprezy publicznej z tym związanej. Autor tekstu sprytnie zmanipulował czytelnika dając taki durny tytuł - cwane :) Nie ma możliwości przegłosowania "Braku świąt" bo nie można przegłosować tradycji związanych z wiarą w powstępowaniu świeckim administracyjnym :) Jenak świecka administracja państwowa oże podjąc decyzje o finansowaniu jakiejś imprezy lub też odmowie finansowania. Czy to słuszne czy nie to już ocena indywidualna.

nie wiem do czego zmierzasz - "rugowanie" to mocne słowo, ale spójrzmy jak wygląda rzeczywistość. W Arabii Saudyjskiej za publiczne noszenie np. krzyża grożą sankcje prawne, w Europie zakazuje się Świąt Bożego Narodzenia... hmmm....
Nie zakazuje - Twój błąd rozumowania wynika ze sprytnej, tendencyjnej, skierowanej na sensację, sugestii autora teksu - dokładnie chodzi o tytuł w treści już nie odnajdujemy potwierdzenia tych zarzutów - to sofistyka.
A rzeczywistość jest taka, że jak na razie, żadna armia arabska nam nigdzie w europie nie wylądowała zaś wojska chrześcijańskie już tam były nie raz. Chcesz porównywać decyzję władz jakiejś Gminy w Danii do rozpieprzenia kilku krajów przez armię USA i UE ? Dla mnie kiepskie porównanie.

Podam jeszcze jeden przykład manipulacji;
Kiedy w Libii zaatakowano konsulat amerykański, amerykanie natychmiast podali informację , że atak ten był spontaniczną reakcją na film anty-islamski o którym niedawno było głośno i po którym faktycznie w wielu krajach muzułmańskich doszło do zamieszek. Prawda jednak jest taka, że napastnicy byli członkami al kaidy i nawet nie pochodzili z Libii. Atak był dokładnie w pewną rocznicę - 11 września br. Dzień wcześniej 10 września wydaje oświadczenie przywódca Al-kaidy i potwierdza śmierć number 2 członka tej organizacji oraz prosi o ataki na ambasady amerykańskie aby doprowadzić do ich zamknięcia. Jak się okazuje była to zemsta za zamordowanie Abu Jahji al-Libiego - wysokiego rangą członka Al-kaidy oraz symboliczne podkreślenie daty 11 września. Teraz wystarczy sprawdzić kiedy antyislamski film się pojawił i co można było ukryć pod płaszczem spontanicznych demonstracji w różnych krajach i jaki polityczny skutek uzyskać. Jaki obraz społeczeństwa muzułmańskiego przedstawić. Nie Al- kaidy, a całego społeczeństwa powtórzę i ukryć nieudolność CIA.

Tak pisano ;
Kiedy o filmie zrobiło się głośno mężczyzna uciekł z domu na przedmieściach Los Angeles i zaczął się ukrywać. 11 września wściekły tłum muzułmanów zaatakował amerykańską placówkę w libijskim Bengazi. Zginęło czterech dyplomatów USA, w tym ambasador w Libii Christopher Stevens. W antyamerykańskich protestach śmierć poniosło ponad 50 osób. Muzułmanie domagali się surowej kary dla autora filmu. Jeden z pakistańskich ministrów zaoferował nawet 100 tys. dolarów za jego głowę.

Później już ostrożniej;

Po ataku w Bengazi ówczesny dyrektor CIA gen. David Petraeus (który 9 listopada podał się do dymisji) mówił, że był on spontaniczną reakcją na antymuzułmański film wyprodukowany w USA i pokazany w krajach arabskich. Wersję tę powtórzyła w wywiadach telewizyjnych nazajutrz po ataku ambasador USA przy ONZ Susan Rice. Tymczasem już wtedy pojawiły się dowody, że chodziło o z góry zaplanowany atak terrorystyczny.

Dzisiaj już wiadomo - sprawa się rypła :) i pisze się tak ;

Al-Kaida Półwyspu Arabskiego (AQAP), czyli jej jemeńskie odgałęzienie, oświadczyła w sobotę, że atak na konsulat USA w Bengazi, w którym zginął amerykański ambasador Christopher Stevens, był zemstą za zamordowanie w czerwcu stratega Al-Kaidy, Abu Jahji al-Libiego.
Przywódca Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri umieścił w sieci w przeddzień 11 września nagranie wideo, na którym potwierdza śmierć swego najbliższego współpracownika Abu Jahji al-Libiego w Pakistanie, określanego jako numer dwa w organizacji.
AQAP wezwała muzułmanów, aby nie ustawali w organizowaniu protestów i starali się doprowadzić do zamknięcia ambasad USA w swych krajach.

Atak był zaplanowany
Przewodniczący libijskiego parlamentu Jusuf al-Magariaf oświadczył w sobotę w wywiadzie dla AFP, że w ataku na amerykański konsulat w Bengazi wzięli udział ludzie przybyli z zagranicy.
- Plan ataku przygotowano z wyprzedzeniem i został on dokładnie wykonany - dodał al-Magariaf.


USA nie zaprzecza, a nawet niechętnie potwierdza, zaś szef CIA który wydał fałszywe oświadczenie ma w tej chwili postępowanie, zrezygnował też ze swojej funkcji zawieszono tez jego nominację na szefa NATO w europie. - A wiesz dlaczego ? Bo sprawa się rypła :)

Teraz przeczytaj co pisali ludzie tu na tym forum na podstawie fałszywych informacji podanych przez USA - jak dali się zmanipulować, mało tego nadal żyją w niewiedzy. Dlatego ja polityką się nie podniecam, to dla tych co lubią być manipulowani i uwielbiają jak ktoś steruje ich emocjami poprzez reklamę, artykuły, oficjalne oświadczenia itp.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Wyciągnąłeś bardzo powierzchowne wnioski.Przeczytaj ten tendencyjny artykuł jeszcze raz - tam jest mowa jedynie o niefinansowaniu z publicznych pieniędzy choinki i imprezy publicznej z tym związanej. Autor tekstu sprytnie zmanipulował czytelnika dając taki durny tytuł - cwane :) Nie ma możliwości przegłosowania "Braku świąt" bo nie można przegłosować tradycji związanych z wiarą w powstępowaniu świeckim administracyjnym :) Jenak świecka administracja państwowa oże podjąc decyzje o finansowaniu jakiejś imprezy lub też odmowie finansowania. Czy to słuszne czy nie to już ocena indywidualna.

Przede wszystkim radzę czytać, czytać i jeszcze raz czytać... do końca

Według agencji AFP rada mieszkańców osiedla Egeldalsvaenge w miasteczku Kokkedal, na północ od Kopenhagi, zdecydowała, że nie zapłaci za choinkę i świąteczne przyjęcie. Uzasadnienie rady - zbyt wysoki koszt przedsięwzięcia, wynoszący 7 tys. koron (ok. 4 tys. zł) - wywołało oburzenie mediów, ponieważ kilka dni wcześniej wydała ona 60 tys. koron na obchody muzułmańskiego Święta Ofiarowania.

http://swiat.newsweek.pl/panstwo-wielokulturowe-dunscy-muzulmanie-zlikwidowali-boze-narodzenie,98401,1,1.html

Kolejna ciekawostka z powyższego artykułu:

W poniedziałek na miejscu zjawili się dwaj reporterzy stacji TV2 News, którzy chcieli relacjonować zbieranie podpisów pod petycją mieszkańców o wotum nieufności wobec rady. Zostali jednak przegonieni przez zamaskowanych napastników, a ich samochód został częściowo zniszczony.

I jeden apel o tolerancję (żeby nie było że jestem stronniczy):

Rzecznik islamskiej społeczności w Danii, Imran Shah, powiedział, że muzułmanie nie mogą odbierać innym grupom prawa do obchodzenia ich własnych uroczystości religijnych. - Jeśli na osiedlu mieszka choćby jeden niemuzułmanin, który chce obchodzić Boże Narodzenie, reszta powinna wziąć to pod uwagę - podkreślił.

Chociaż pod uwagę mają to brać...

Jak więc widzisz sprawa kontrowersyjna nie tylko przez tytuł artykułu. Teraz spróbuj sobie odwrócić sytuację i powiedz mi jak by to w mediach wyglądało.



Nie zakazuje - Twój błąd rozumowania wynika ze sprytnej, tendencyjnej, skierowanej na sensację, sugestii autora teksu - dokładnie chodzi o tytuł w treści już nie odnajdujemy potwierdzenia tych zarzutów - to sofistyka.

Jak wyżej.

A rzeczywistość jest taka, że jak na razie, żadna armia arabska nam nigdzie w europie nie wylądowała zaś wojska chrześcijańskie już tam były nie raz. Chcesz porównywać decyzję władz jakiejś Gminy w Danii do rozpieprzenia kilku krajów przez armię USA i UE ? Dla mnie kiepskie porównanie.

O jakich armiach Ty mówisz? Rozmawiamy o Europie.
Podam jeszcze jeden przykład manipulacji;
Kiedy w Libii zaatakowano konsulat amerykański, amerykanie natychmiast podali informację , że atak ten był spontaniczną reakcją na film anty-islamski o którym niedawno było głośno i po którym faktycznie w wielu krajach muzułmańskich doszło do zamieszek. Prawda jednak jest taka, że napastnicy byli członkami al kaidy i nawet nie pochodzili z Libii. Atak był dokładnie w pewną rocznicę - 11 września br. Dzień wcześniej 10 września wydaje oświadczenie przywódca Al-kaidy i potwierdza śmierć number 2 członka tej organizacji oraz prosi o ataki na ambasady amerykańskie aby doprowadzić do ich zamknięcia. Jak się okazuje była to zemsta za zamordowanie Abu Jahji al-Libiego - wysokiego rangą członka Al-kaidy oraz symboliczne podkreślenie daty 11 września. Teraz wystarczy sprawdzić kiedy antyislamski film się pojawił i co można było ukryć pod płaszczem spontanicznych demonstracji w różnych krajach i jaki polityczny skutek uzyskać. Jaki obraz społeczeństwa muzułmańskiego przedstawić. Nie Al- kaidy, a całego społeczeństwa powtórzę i ukryć nieudolność CIA.

Tak pisano ;
Kiedy o filmie zrobiło się głośno mężczyzna uciekł z domu na przedmieściach Los Angeles i zaczął się ukrywać. 11 września wściekły tłum muzułmanów zaatakował amerykańską placówkę w libijskim Bengazi. Zginęło czterech dyplomatów USA, w tym ambasador w Libii Christopher Stevens. W antyamerykańskich protestach śmierć poniosło ponad 50 osób. Muzułmanie domagali się surowej kary dla autora filmu. Jeden z pakistańskich ministrów zaoferował nawet 100 tys. dolarów za jego głowę.

Później już ostrożniej;

Po ataku w Bengazi ówczesny dyrektor CIA gen. David Petraeus (który 9 listopada podał się do dymisji) mówił, że był on spontaniczną reakcją na antymuzułmański film wyprodukowany w USA i pokazany w krajach arabskich. Wersję tę powtórzyła w wywiadach telewizyjnych nazajutrz po ataku ambasador USA przy ONZ Susan Rice. Tymczasem już wtedy pojawiły się dowody, że chodziło o z góry zaplanowany atak terrorystyczny.

Dzisiaj już wiadomo - sprawa się rypła :) i pisze się tak ;

Al-Kaida Półwyspu Arabskiego (AQAP), czyli jej jemeńskie odgałęzienie, oświadczyła w sobotę, że atak na konsulat USA w Bengazi, w którym zginął amerykański ambasador Christopher Stevens, był zemstą za zamordowanie w czerwcu stratega Al-Kaidy, Abu Jahji al-Libiego.
Przywódca Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri umieścił w sieci w przeddzień 11 września nagranie wideo, na którym potwierdza śmierć swego najbliższego współpracownika Abu Jahji al-Libiego w Pakistanie, określanego jako numer dwa w organizacji.
AQAP wezwała muzułmanów, aby nie ustawali w organizowaniu protestów i starali się doprowadzić do zamknięcia ambasad USA w swych krajach.

Atak był zaplanowany
Przewodniczący libijskiego parlamentu Jusuf al-Magariaf oświadczył w sobotę w wywiadzie dla AFP, że w ataku na amerykański konsulat w Bengazi wzięli udział ludzie przybyli z zagranicy.
- Plan ataku przygotowano z wyprzedzeniem i został on dokładnie wykonany - dodał al-Magariaf.


USA nie zaprzecza, a nawet niechętnie potwierdza, zaś szef CIA który wydał fałszywe oświadczenie ma w tej chwili postępowanie, zrezygnował też ze swojej funkcji zawieszono tez jego nominację na szefa NATO w europie. - A wiesz dlaczego ? Bo sprawa się rypła :)

Teraz przeczytaj co pisali ludzie tu na tym forum na podstawie fałszywych informacji podanych przez USA - jak dali się zmanipulować, mało tego nadal żyją w niewiedzy. Dlatego ja polityką się nie podniecam, to dla tych co lubią być manipulowani i uwielbiają jak ktoś steruje ich emocjami poprzez reklamę, artykuły, oficjalne oświadczenia itp.

Rozumiem, że ten wywód miał na celu podreślenie jak to tamten artykuł z Danii był zmanipulowany? Związku między jednym a drugim nie widzę, chyba że sugerujesz jakąś nagonkę na muzułmanów. Dla mnie mieszanie tych spraw jest lekko dziwne bo de facto mówimy o zupełnie innych wydarzeniach, miejscach i kontekstach. Problemy Bliskiego Wschodu, Północnej Afryki czy krajów islamskich w ogóle to raczej temat na inną rozmowę.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Przede wszystkim radzę czytać, czytać i jeszcze raz czytać... do końca

Według agencji AFP rada mieszkańców osiedla Egeldalsvaenge w miasteczku Kokkedal, na północ od Kopenhagi, zdecydowała, że nie zapłaci za choinkę i świąteczne przyjęcie. Uzasadnienie rady - zbyt wysoki koszt przedsięwzięcia, wynoszący 7 tys. koron (ok. 4 tys. zł) - wywołało oburzenie mediów, ponieważ kilka dni wcześniej wydała ona 60 tys. koron na obchody muzułmańskiego Święta Ofiarowania.

Przede wszystkim to czytać ze zrozumieniem :)
Gdzie tu masz napisane, że zniesiono święta Bożego narodzenia ? :) więc powtórzę w tym tekście jak nie zauważyłeś jest - przytoczę własne słowa "[background=rgb(247, 247, 247)]tam jest mowa jedynie o niefinansowaniu z publicznych pieniędzy choinki i imprezy publicznej z tym związanej"[/background]
[background=rgb(247, 247, 247)]jest mój drogi kolosalna różnica między zniesieniem święta 1 Maja a nie finansowaniem uroczystości z tym związanych - Czytać , czytać i jeszcze raz czytać tylko ze zrozumieniem :)[/background]


Rzecznik islamskiej społeczności w Danii, Imran Shah, powiedział, że muzułmanie nie mogą odbierać innym grupom prawa do obchodzenia ich własnych uroczystości religijnych. - Jeśli na osiedlu mieszka choćby jeden niemuzułmanin, który chce obchodzić Boże Narodzenie, reszta powinna wziąć to pod uwagę - podkreślił.
I podobnie proponuję przeczytać artykuły u źródła czyli Duńskie, i jak powyżej napisałem zarówno Ty jak i autor artykułu nie widzi różnicy w finansowaniu uroczystości, a jej zniesieniu czyli zabronieniu obchodzenia. Nikt niczego nie zabronił, społeczność chrześcijańska może za własne pieniądze postawić ta choinkę i obchodzić uroczystość co również wynika z tego artykułu ;

"Na Facebooku zorganizowano zbiórkę na świąteczne obchody; wśród chętnych do udziału w składce znalazł się członek Duńskiej Partii Liberalnej."

O jakich armiach Ty mówisz? Rozmawiamy o Europie.

A to widzisz tak jest, jak ktoś nie przeczyta całej dyskusji, a jedynie komentuje jeden post.

Rozumiem, że ten wywód miał na celu podreślenie jak to tamten artykuł z Danii był zmanipulowany? Związku między jednym a drugim nie widzę, chyba że sugerujesz jakąś nagonkę na muzułmanów. Dla mnie mieszanie tych spraw jest lekko dziwne bo de facto mówimy o zupełnie innych wydarzeniach, miejscach i kontekstach. Problemy Bliskiego Wschodu, Północnej Afryki czy krajów islamskich w ogóle to raczej temat na inną rozmowę.
I jeszcze raz, jak odpowiadasz na jakiś post który jest odpowiedzią na w dyskusji z innym forumowiczem przynajmniej zapoznaj się z kilkoma postami jednej i drugiej strony wymiana zdań, aby wiedzieć o czym ze sobą rozmawiają i co argumentują.


W poniedziałek na miejscu zjawili się dwaj reporterzy stacji TV2 News, którzy chcieli relacjonować zbieranie podpisów pod petycją mieszkańców o wotum nieufności wobec rady. Zostali jednak przegonieni przez zamaskowanych napastników, a ich samochód został częściowo zniszczony.

I jeden apel o tolerancję (żeby nie było że jestem stronniczy):
No wiesz przydało by się - mogę podać przykłady braku tolerancji i zachowań ze strony chrześcijan - wyglądają podobnie
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Przede wszystkim to czytać ze zrozumieniem :)
Gdzie tu masz napisane, że zniesiono święta Bożego narodzenia ? :) więc powtórzę w tym tekście jak nie zauważyłeś jest - przytoczę własne słowa "[background=rgb(247, 247, 247)]tam jest mowa jedynie o niefinansowaniu z publicznych pieniędzy choinki i imprezy publicznej z tym związanej"[/background]
[background=rgb(247, 247, 247)]jest mój drogi kolosalna różnica między zniesieniem święta 1 Maja a nie finansowaniem uroczystości z tym związanych - Czytać , czytać i jeszcze raz czytać tylko ze zrozumieniem :)[/background]

dobrze, więc braku obchodów Świąt Bożego Narodzenia


I podobnie proponuję przeczytać artykuły u źródła czyli Duńskie, i jak powyżej napisałem zarówno Ty jak i autor artykułu nie widzi różnicy w finansowaniu uroczystości, a jej zniesieniu czyli zabronieniu obchodzenia. Nikt niczego nie zabronił, społeczność chrześcijańska może za własne pieniądze postawić ta choinkę i obchodzić uroczystość co również wynika z tego artykułu ;

kilka dni wcześniej wydała ona 60 tys. koron na obchody muzułmańskiego Święta Ofiarowania.
http://swiat.newsweek.pl/panstwo-wielokulturowe-dunscy-muzulmanie-zlikwidowali-boze-narodzenie,98401,1,1.html

Skąd ten podwójny standard?




A to widzisz tak jest, jak ktoś nie przeczyta całej dyskusji, a jedynie komentuje jeden post.


I jeszcze raz, jak odpowiadasz na jakiś post który jest odpowiedzią na w dyskusji z innym forumowiczem przynajmniej zapoznaj się z kilkoma postami jednej i drugiej strony wymiana zdań, aby wiedzieć o czym ze sobą rozmawiają i co argumentują.

Ja komentowałem wydarzenie to Ty odpowiedziałeś na mojego posta :)



No wiesz przydało by się - mogę podać przykłady braku tolerancji i zachowań ze strony chrześcijan - wyglądają podobnie

Ciekawe, w którym kraju UE przegłosowano by brak obchodów jakiś muzułmańskich świąt.
 
M

MacaN

Guest
Coś tu cicho, więc może to ożywię malutkim przypomnieniem o ostatnich wydarzeniach w Londynie i Paryżu.

Czy tylko ja mam wrażenie, że muzułmani sami sobie podkładają kłody pod nogi ? Nie wiem, może w UK są tolerancyjni, ale po takich atakach a Polsce to zaraz by jakiś pogrom zrobili :) Czy nie zdają sobie sprawy z tego, że plują sobie w brodę robiąc takie akcje ?

Akurat pod tym względem są głupi, albo to my jesteśmy głupi przyjmując ludzi, którzy otwarcie pokazują, że nas nienawidzą i że chcą tutaj wprowadzić swoje prawa.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
i będzie jak w żarcie z Motywatorów, że ostatnią wojnę o Europę stoczą geje z tymi, którzy chcą szariat wprowadzać?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Brave napisał:
i będzie jak w żarcie z Motywatorów, że ostatnią wojnę o Europę stoczą geje z tymi, którzy chcą szariat wprowadzać?
Tak, ale to bdzie wojna przegrana przez gejów :)
Na pewno szariat w Europie to tylko kwestia czasu....50 lat...może nawet 40...przy "dobrych wiatrach".
Wystarczy popatrzeć, że w ciągu ostatnich 30 lat ludność islamska w Europie urosła o 3000%.
O ile urosła w tym czasie ludność europejczyków?
Dziś wśród białych średnia dziecka per rodzina to ok 1,4.
Wśród rodzin islamskich w Europie to ok 6,5.
Co drugie dziecko rodzące się w Holandii jest z rodziny emigrantów islamskich.

Chyba nikt nie ma wątpliwości jak bedzie wyglądała Europa gdy bedą wygrywać wybory (większością głosów jak za prawdziwej demokracji) partie islamskie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
założyliście już automatycznie że islam zwycięży. Ale tak patrząc trzeźwo wszystko opiera się na założeniu że muzułmanie będą się umacniać, państwa muzułmańskie rosnąć w siłę.
Po pierwsze muzułmanie mnożą się jak króliki w państwach zachodniej Europy głównie przez socjalizm w tych krajach. Potężny system zasiłkowy nakierowany na pomoc rodzinie siłą rzeczy kieruje się do rodzin o największej dzietności, czyli do muzułmanów. Będą się tak mnożyć aż zabraknie pieniędzy w budżetach tych państw i co wtedy ? Jak któregoś dnia jakiś Muhamet pójdzie do kasy po odbiór kasy na swoją rodzinę a tam mu powiedzą że właśnie zmieniły się przepisy i zasiłków za darmo nie dają, że trzeba pracować np podcierając d. starym europejczykom aby rodzina naszego bohatera dostała dofinansowanie np do czynszu. Co zrobi nasz bohatersko płodzący dzieci Muhamet ? Wróci do swojej ojczyzny, aby mieszkać w jaskini na pustyni ? Czy pójdzie obrabować sklep ? Napiszę bardzo brutalnie - Europa wygra z islamem wtedy gdy urzędnicy np. Niemiec czy Francji widząc takiego Muhameta, który żebrze zasiłki na swoje 8 dzieci dostanie odpowiedź "jak nie umiesz na nich zarobić to niech zdychają na chwałę Allacha" Ale to nie jest możliwe, bo zapanowała przecież troska o pomoc rodzinie w Europie, trzeba pomagać bo nie może być głodujących dzieci, bo to jest niemożliwe w 21 wieku. Nawet w Polsce wszystkie partie opowiadają jak to będą wspomagać rodzinę i ile trzeba rodzinie ulg, zasiłków i innej pomocy. Tyle że jak otworzyliśmy worek z pieniędzmi to jak myślicie kto na tym najbardziej skorzysta. Ano ten najbardziej bezczelny, ten który potrafi najlepiej żebrać i oszukiwać że jest w tragicznym położeniu. A jak odejdzie od kasy z kompletem zasiłków w kieszeni to śmieje się z głupoty tego państwa i jego urzędników. Niby tacy mądrzy a dali się tak wykołować. Bo nie opłaca się temu kombinatorowi pójść do pracy i pokazać że się jest odpowiedzialnym. Bardziej się opłaca dymać państwo a nie pracować. Oczywiście każdy średnio myślący napisze - trzeba kontrolować czy pomoc pomoc jest skierowana do naprawdę potrzebujących. Tylko czy te wnioski są adekwatne do rzeczywistości. Taki Muhamet mieszka razem z innymi rodzinami muzułmańskimi w swoich dzielnicach. I który urzędnik pomocy społecznej będzie taki odważny żeby zapuścić się w zaułki, w dzielnice bezprawia. Przecież większość pracowników pomocy społecznej to kobiety. I one pójdą sprawdzić czy Muhamet jest naprawdę potrzebujący ? Nigdy nie pójdą bo co najwyżej zostaną zgwałcone przez kumpli Muhameta, których nie stać na ożenek (a seks pozamałżeński zakazany). Każdy z nich tylko czeka na taka okazję życia. Powtórzę jeszcze raz - Europa wygra jak przestanie być taka wrażliwa na niedolę i zmusi każdego człowieka do pracy i myślenia o swoim losie a oglądania się na pomoc państwa

Po drugie historia pokazuje, iż zagrożenie islamem w Europie już było kilkukrotne. Już wojska muzułmanów prawie podbijały chrześcijańskie państwa. Weźmy pierwszy z brzegu przykład - wieków XVII i XVIII. Czy podejście pod Wiedeń miało jakieś konsekwencje. Oczywiście prawdziwi Polacy zaraz powiedzą że nasz bohater Jan III Sobieski uratował Europę. Tylko dlaczego większość wojsk Kara Mustafy pozostała nierozbita i wykonała zorganizowany odwrót. Ta wielka armia dalej stanowiła zagrożenie i mogłaby zmieść z pola każdą armię Europy. Wystarczy się jednak dobrze wpatrzyć w dzieje aby zobaczyć że ta wielka wyprawa na Wiedeń była tylko próbą odwrócenia uwagi od realnego kryzysu Imperium Ottomańskiego. To już nie było państwo Sulejmana Wspaniałego ale chylący się gmach. Dlaczego w XVIII wieku Rosja tak łatwo zaczęła wypierać Turcję i cykliczne wojny wygrywała jak chciała. Dlaczego te Imperium Islamu stanowiło w XIX wieku "chorego człowieka Europy" Przecież jeszcze niedawno Islam miał zalać Europę ?

Po trzecie trzeba dobrze wpatrzyć się w czasy obecne. Co się dzieje w Turcji. Obecna partia rządzi 10 lat i wykreowała Turcję na regionalną potęgę. Muzułmanie powinni czcić swego premiera bo mają za co. A tu nagle takie protesty. Na pewno plac Tahir był iskrą ale wrzenie narastało. Przez te 10 lat ekipa rządząca naprawiała gospodarkę jednocześnie po trochę likwidując elementy świeckiego państwa. Krok po kroku umiarkowani islamiści niszczą fundament państwa Attaturka. I kto broni świeckiego państwa ?
Właśnie młodzi, którzy mają tak zalać Europę, którzy tak płodzą nowych islamistów. Całkowicie niedoceniony zostaje aspekt młodej populacji wśród muzułmanów. Ci młodzi widzą jak żyją starzy muzułmanie ale i widzą jak żyją Europejczycy. Wcale nie są tacy skorzy aby wyznawać skrajny islam. Owszem jak jadą na wakacje na Bliski Wschód to udają bogobojnych i popisują się przed rodziną. Ale jak wrócą do Niemiec, Francji,Anglii to zdejmują ubrania, zamawiają drinki i idą poderwać dziewczyny. Bo ich dusze są już zakażone europejskim stylem życia. To jest bomba z opóźnionym zapłonem. I kiedyś wybuchnie a starzy muzułmanie będą mieć takie same dylematy jak ci którzy widzą koniec Europy w wiary chrześcijańskiej
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Herbatniczku dlatego też mamy gotowe rozwiązanie - Orbana, oni przycięli socjal za nic, a zarazem sprawili, że małżeństwo posiadające 2 dzieci i zarabiające średnią krajową de facto nie płaci podatku dochodowego - niestety nie widzę najmniejszej szansy na wdrożenie tego pomysłu w naszym kraju (u nas dzietność jest jedną z najniższych w Europie 209 na 222 miejsce na świecie, a na Węgrzech wzrasta, kosmetycznie wręcz, ale wzrósł, zobaczymy za rok dane za 2013 i bedzie widać, czy to zjawisko trwałe, dzietność była na Węgrzech niższa niż w Polsce, teraz jest wyższa)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jeśli chodzi o podatek dochodowy to złudne i mało zachęcające, przecież wielu Polaków nie może skorzystać z ulg na dzieci właśnie z powodu zbyt małej zaliczki na podatek dochodowy, wynikający z PIT-11. A poza tym nie bardzo rozumiem jak ty rasowy prawicowiec podziwiasz politykę zasiłkową (ulga na dzieci jest przecież swego rodzaju zasiłkiem)

A tak poważnie to więcej władza by zrobiła gdyby finansowała bardziej rozwój żłobków i przedszkoli. Bardziej dolega młodym rodzicom brak tej placówki niż kolejna ulga. A już kuriozum to limit dni zwolnienia na dziecko w skali roku. Pamiętam, że wychowując moich synów borykałem się z tymi limitami i jak słyszę moje dzieci mają ten sam problem. Czy nikt nie może skasować tego PRL-owskiego spadku ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Herbatniczku, nie wiem czy jestem "rasowym prawicowcem", z całą pewnością jestem konserwatystą, mającym duże obrzydzenie do socjalizmu
nie uważam rozwiązania węgierskiego za idealne, jest po prostu mniej złe niż to co mamy teraz, owszem dzisiaj część rodzin zarabia tyle, iż zaliczek z podatku dochodowego nie wystarcza, na ulgę na dzieci, oni przyjęli, iż przy 2 dzieciach każdy zarabiający średnią krajową ma de facto nie płacić podatku dochodowego
zmniejszenie realnie płaconego podatku nie jest jednak zasiłkiem, co więcej u nich ten model jest płatny z góry, po prostu nie jest pobierana zaliczka na podatek dochodowy, więc nie potrzeba setek urzędników w całym kraju do weryfikacji danych - czyni to pracodawca (owszem kontrole doraźne mają miejsce, ale systemowo nie jest kontrolowane wszystko jak u nas - nie ma tej manii kontrolersko - biurokratycznej i jest to tańsze - tanie państwo, hehe, że przypomnę hasełko z wyborów
szczerze mówiąc nie wiem jaki czynnik, byłby najlepszym katalizatorem odwrócenia tendencji demograficznych, z mego punktu widzenia (personalnego) takim byłby syn mniej kłopotliwy i nasz młodszy wiek (spośród 3 braci tylko ja mam 1 dziecko), w przypadki mego najmłodszego brata - myślą oni o 3 dziecku, ale w tym momencie, jego żona nie ma pracy (brak dochodów, a brat kokosów nie ma) i robi drugie studia (bardziej praktyczne niż germanistyka), jak się ustabilizują w czasie w miarę sensownym to będą mieli 3 dziecko, jeżeli nie to, nie....
jak widać na tych 2 przykładach, u mnie było to dziecko, u brata względy materialno-zawodowe (u niego może jeszcze się poprawić, u nas nie)

teraz wracając do tematu, dzietność wśród muzułmanów jest bardzo wysoka (odwrotnie niż u nas), ale nawałnicy muzułmańskiej nie widać i myślę, że długo jeszcze nam nie grozi, swoją drogą, jakiś sprytny polityk rozdmuchując sprawę islamizacji i zapraszając anglików, czy francuzów do kraju, gdzie nie musza obawiać się agresji muzułmanów mógłby trochę ugrać i przydać naszemu krajowi nieco obywateli (ale to jeszcze nie w tej chwili, a za parę latek)
myślę, że bardziej nam grożą zalewem Azjaci, np. w Budapeszcie jak obliczają tamte władze ilość Wietnamczyków i Chińczyków może stanowić dzisiaj już 15 % mieszkańców stolicy Węgier i powoli staje się to problemem (zwłaszcza w sytuacji, gdy o ichnich enklawach tak naprawdę nikt nic nie wie - prawi sami nielegalni imigranci)
 

rrabbit

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
33
Punkty reakcji
3
Wielu czarnoskórych nie robi sobie dobrej renomy poprzez handlowanie narkotkami i zaczepianie każdej dziewczyny w wieku porodowym. Automatycznie omija się ich z daleka. Inna grupa studiuje lub uczy się, ale cierpią z powodu renomy, którą wyrabiają im ci pierwsi.
 
Do góry