Punk

Alsenq

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Mam przyjaciela punk'a i nie mam mu nic do zarzucania. Spokojny, kulturalny człowiek.

A wina nie pije.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ciesze się,ze tyle wiesz o odmianach(huehue)ale zapomniałeś o jednej do,ktorej pewnie się zaliczasz-
cyber punk smile.gif .
Cyber punk z punkiem ma jedynie nazwę wspólną. Polecam zajrzeć do tego tematu (klik)
Niech wypowiadają się osoby,które mialy styczność z takimi ludźmi bądz same punki(nie mam na myśli tych "cyber" hahaha)
Generalnie u mnie w mieście punki są na wymarciu. Kultura pada. Wiadomo, jest ekipa z którą zawsze widzimy się na koncertach, czy innych gigach, ale to w większości ludzie z sąsiednich miejscowości. Jest ekipa w mieście jakieś 20 może km od mojego. To co oni wyprawiają to punk pełną gębą. Z resztą polecam obejrzeć ten (klik) i inne filmy ich autorstwa ;)
 

killmen

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
29
Punkty reakcji
0
Żeby być słuchać punka nie trzeba walić tanich win i robić antife, wystarczy się z tym identyfikować.

Zresztą subkultura na wymarciu, widać choćby po Woodstocku. Kiedyś same punki, a dzisiaj już nawet hipisów jest więcej...
 

karlik

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Tak się składa,ze nie odpowiadam na podstawie jednego,a większości(oczywiście z mojego dużego miasta).Nie wiem jak jest w innych miastach ale w moim są prawie tylko tacy(co nie znaczy,ze ich nie szanuje,wprost przeciwnie-czasem przychodzę do nich i napije się z nimi winka).Pozatym wielu przyjezdża z innych miast(wiadomo"stara ekipa" i te sprawy) i są tacy sami...
Zdaje sobie sprawe,ze są tez odmiany(anarchisci,conservative itp.)sam nawet widziałem bodaj 4 w... no :) nazwijmy to czarnym blokiem :) .Ciesze się,ze tyle wiesz o odmianach(huehue)ale zapomniałeś o jednej do,ktorej pewnie się zaliczasz-
cyber punk :) .

Niech wypowiadają się osoby,które mialy styczność z takimi ludźmi bądz same punki(nie mam na myśli tych "cyber" hahaha)


Nie znasz mnie to mnie nie oceniaj...

Ja sam siebie nigdy punkiem nie nazwałem i pewnie nie nazwę bo po co, poprostu kocham tą muzyką, lubię chodzić na koncerty, pogadać z ludzmi i to tyle...
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Zresztą subkultura na wymarciu, widać choćby po Woodstocku. Kiedyś same punki, a dzisiaj już nawet hipisów jest więcej...
Bo woodstock to impreza bardziej dla hipisów niż dla punków. Kiedyś było trochę punkrocka na scenie, to było więcej zadym na polu namiotowych, dlatego w zeszłym roku Fundacja zrezygnowała z tego typu kapel i tym samym zmniejszyła ilość jej słuchaczy. W tym roku ma być więcej punkrocka, zobaczymy jak będzie.
 

karlik

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Bo woodstock to impreza bardziej dla hipisów niż dla punków. Kiedyś było trochę punkrocka na scenie, to było więcej zadym na polu namiotowych, dlatego w zeszłym roku Fundacja zrezygnowała z tego typu kapel i tym samym zmniejszyła ilość jej słuchaczy. W tym roku ma być więcej punkrocka, zobaczymy jak będzie.


W tym roku jest sham 69 i conflict - sham chciałbym zobaczyć na żywo ale nie na woodstocku...
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Hej! Na składance punkowej znalazłem numer King Prawn... Czy to punk jeszcze..?

http://www.youtube.com/watch?v=k2Aj4Eg0imA

Pozdrawiam!
Przecież to hiphop.
W tym roku jest sham 69 i conflict - sham chciałbym zobaczyć na żywo ale nie na woodstocku...
Conflict i Sham 69 to ja bym wszędzie oglądać mógł. Do tego liczę, że z Fabryki Zespołów zakwalifikuje się 1125. Zobaczyłbym z wielką chęcią legendę polskiego hc na woodstockowej scenie.
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
to prawda ze bedzie the offspring na woodstocku w tym roku
 

Radus

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
1
no i podobno choć na 100% przez wośp nie potwierdzone The Offspring - nowa płyta może bez mocy jak kiedyś ale jednak pewien klasyk
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
The Offspring nie będzie. Owsiak ostatnio powiedział w "Dźwiękoszczelnym", że jednak nie zagrają, bo akurat wtedy urlop mają, czy coś. W każdym razie temat o Woodstocku znajduje się w dziale "Rock-Metal", do rozmów o punkrocku też jest odpowiednie miejsce. Tutaj rozmawiamy o subkulturach.
 

segador

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2009
Posty
72
Punkty reakcji
2
Żeby być słuchać punka nie trzeba walić tanich win i robić antife, wystarczy się z tym identyfikować.

Zresztą subkultura na wymarciu, widać choćby po Woodstocku. Kiedyś same punki, a dzisiaj już nawet hipisów jest więcej...

chłopaku,a kto powiedział,ze zeby byc punkiem to trzeba pic tanie wino i "robić antife"(co to znaczy robić antife?).Pozatym jeżeli się z tym identyfikujesz to przejmujesz tą ideologie(nie można sie identyfikować siedząc przed komputerem :D )

Tak być moze kultura jest na wymarciu...ale punki jakich znam nie muszą nosić kolorowych irokezów zeby ich nazywano punkami(zresztą najwiecej takich czubów mają kinderpunkii,ktore myśla,ze to wstęp do punklife'u)Dopóki żyją(a mało który dozywa 40)kultura będzie istnieć.

No jacobs nie ma róznicy czy w twoim miasteczku są punki czy nie.Wazne,ze jeden jest(małe miasta i wsie przewaznie są bardzo konserwatywne,więc trzeba niezwykłych przymiotów umysłu,zeby sie tak odłączyć od stada)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Żeby być słuchać punka nie trzeba walić tanich win i robić antife, wystarczy się z tym identyfikować.
Od kiedy, żeby słuchać jakiejkolwiek muzyki trzeba robić cokolwiek? Muzyka, to muzyka, słuchać jej może każdy. Ale nie każdy sluchający punkrocka jest punkowcem. Robić antifę? :D A jak to się robi? Poza tym to, że ktoś się z tym identyfikuje (tj. obnosi sie z tym) nie znaczy, że tak na prawdę to czuje i rozumie.
Tak być moze kultura jest na wymarciu...ale punki jakich znam nie muszą nosić kolorowych irokezów zeby ich nazywano punkami(zresztą najwiecej takich czubów mają kinderpunkii,ktore myśla,ze to wstęp do punklife'u)Dopóki żyją(a mało który dozywa 40)kultura będzie istnieć.
Ja sam znam wielu punkowców i chyba ani jeden z nich nie ma irokeza, no może jeden albo dwóch, ale już na pewno nie kolorowe. Ja sam mam długie pióra, bo irokez mi się najnormalniej w świecie nie podoba.
No jacobs nie ma róznicy czy w twoim miasteczku są punki czy nie.Wazne,ze jeden jest(małe miasta i wsie przewaznie są bardzo konserwatywne,więc trzeba niezwykłych przymiotów umysłu,zeby sie tak odłączyć od stada)
Kiedyś moje miasto od względem kultury alternatywnej było na prawdę w polskiej czołówce. Legendarny Maken, organizator imprez, jest założycielem i członkiem pierwszego w Polsce sound systemu (Joint Venture Sound System). Sprowadzał do tej małej zapyziałej mieściny na prawdę poważne kapele. Ja niestety za późno się urodziłem i trafilem jedynie na końcówkę jego działalności organizatorskiej. Teraz kulturę niezależną w okolicy podtrzymuje jeden klub w sąsiednim mieście, zrzeszający garstkę ludzi (baner w mojej sygnaturce), ale mi to odpowiada, ważne, że ta idea jeszcze nie umarła i że coś się dzieje.
 

kicajaj

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
212
Punkty reakcji
0
każdy przechodzi różne etapy swojego życia, ja miałem etap chuligaństwa, a teraz jestem na najlepszej drodze do otrzymania dyplomu magistra na dobrej uczelni ;]
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
co by nie było nie ma to jak stare dobre The Exploited, Rancid, DRI, Sick of it all, Agnostic Front, Madball, Blind Side itd. co do samej subkultury brudna, brudna i jeszcze raz brudna musiałem się przez kilka lat mojej pracy przy koncertach z nimi użerać heh
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
kiedys bylem pankowcem sluchalem KSU jezdzilem na woodstock ale z czasem poczulem potrzebe mocniejszej muzyki i ewoulowalem w metalowca

METAL IS THE BEAST :310: :310: :310:
 

Radus

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
1
Co do irokezow - punki się tak cieły bo to było coś innego nikt inny takiego czegos na głowie nie miał, a teraz? na kazdej zabawie w remizie lub techno spędzie co drugi koles moze nie wygolony irokez, ale takie zebrany z włosów z całej głowy i na zelu. Obetniesz sobie głowe, włosy postawisz i ktoś cię jeszcze zamiast na wino to do technoklubu zaprosi dziisaj :p
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Co do irokezow - punki się tak cieły bo to było coś innego nikt inny takiego czegos na głowie nie miał, a teraz? na kazdej zabawie w remizie lub techno spędzie co drugi koles moze nie wygolony irokez, ale takie zebrany z włosów z całej głowy i na zelu. Obetniesz sobie głowe, włosy postawisz i ktoś cię jeszcze zamiast na wino to do technoklubu zaprosi dziisaj :p

no fakt teraz to co drugi ma stożka na głowie
 

Sopat94

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
62
Punkty reakcji
0
No albo niektórzy te technomuły bo bokach co mają rozne wzorki co mnie Smieszy :D i Irokez. Ja znam takich kilku i co jakis czas pytają sie ej stoi mi jeszcze Irokez ? :) :) :)
 
Do góry