Punk

p173

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
No raczej trudno tu porównywać happysad do dezertera lub innych takich. To całkiem różne światy, a i w każdej subkulturze znają się jacyś pseudo naśladowcy...
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
spotkalem takich co sluchali happysadu i podawali sie za wielkich punkow
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Czy jeżeli podam się za Twojego sąsiada, to znaczy, że jestem Twoim sąsiadem?
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Hahaha!!! Wloocibor jesli mowisz, ze ta metoda przynosi oczekiwane skutki to tak uczynie z moimi sasiadami :D
 

t85

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
Oj Kinder Punki są naprawdę wielką rewelacją dla mnie ha ha ha :p
Ostatnio jakoś się oni rozmnożyli a to dzięki serialowi 39 1/2 i idąc tym przykładem udają Punków mimo że nie wiedzą jakie były początki Polskiego Punka i takich to trzeba tępić :p
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Hahaha!!! Wloocibor jesli mowisz, ze ta metoda przynosi oczekiwane skutki to tak uczynie z moimi sasiadami :D

Włóż zbroję i wymaszeruj na krucjatę rycerzu, kinder punki czekają :D
A na serio, ja w sumie nie biję pseudo, co najwyżej nie oszczędzam w pogo :] Ale jak widzę jakiegoś pozera to mówię mu co leży mi na sercu i dlaczego uważam go za ch*ja, a nie np. punka :)
 

kwach

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Oj ciężko się dzieje teraz z punk rockiem... Wpadła mi ostatnio taka pewna gazetka - "Bravo". Już sama gazeta i jej artykuły mnie powalają, ale ostatnio to był nokaut. Dodatkiem była specjalna "agrafka dla punk dziewczyn", plus przypinki z anarchią i jakimiś tam pseudopunkowymi przypinkami. To juz szczyt! xD


P.S. A że to mój pierwszy post to witam forumowiczów ;)
 

t85

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
Oj ta gazeta chyba zawsze powala na łopatki swoją głupotą ale co zrobić a te przepinki to żal mi takich osób które takie coś kupują niestety. Ale na to już nic nie poradzimy niestety.
Witaj kwachu :D
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
A mnie strach powala, jak czytam co Wam w rece wpada!!! ;( Mi jakos jeszcze nigdy takie g....no nie wpadlo. :D

Wloocibor, fakt, pogo to w zasadzie jedyna alternatywa, zeby pokazac pseudo gdzie ich miejsce, no i nikt nie ma prawa miec nam za zle, poniewaz w pogo nie ma zadnych praw wiec kto mi udowodni, ze celowo moj glan wybiera sobie piszczele i stopy pseudo :D
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
A mnie strach powala, jak czytam co Wam w rece wpada!!! ;( Mi jakos jeszcze nigdy takie g....no nie wpadlo. :D
Oj żałuj, fotostory są fajne :D.

Nie widzę sensu w biciu pozerów. To zazwyczaj po prostu niedojrzałe nastolatki, którym brak obycia. Z czasem im przejdzie, a samemu najlepiej takie przypadki olać sikiem prostym.
 

stjimmy

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
28
słucham tego rodzaju muzyki, ale punkiem nie jestem.
chociaż zdarza się, że ktoś palnie mi takim tekstem.
częściej dla żartu, czasem z ironią, ale wtedy czuję się jak jakiś stary kalosz. o_O

co do gazetek to faktycznie piszą tak żałosne rzeczy, że aż śmieszne.
co do przedmówcy to faktycznie, przejdzie im z wiekiem. albo nie, ale wtedy to już śmiało można z glana, bez zawahań xD
 

merveille

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Łuków
Punki są i zawsze będą, tylko to są inne punki.
W latach 80 za punka uważano wykolczykowanego, złego aczkolwiek kolorowego niechlujnego osobnika który cóż był młodzieżą bo starsi się nie zdarzali. Ich ideologia polegała na szerzeniu anarchii która no...przyznajmy sobie szczerze w tamtych czasach mogła być pewną ucieczką pośród tych politycznych i zakazanych gonitw (wiecie co mam na myśli ;) )
Czasy PRL-u narodziły ich w Polsce jako swojego rodzaju sprzeciwienie się wszelkim normom.
Dziś młodzież i dzieci uważają za Punka, "sweet emo" które słucha jakichś emo-bandów i Green Day i jest zawsze czyściutkie i schludne, aczkolwiek wyróżniające się z tłumu których ideologią są trampki i rurki ;/
Szczerze mówiąc zastanawiam się jak Punki będą wyglądać za parę dobrych lat ;)

Ich muzyka...no muszę powiedzieć że bardzo lubię ;) i wcale nie ma mowy tu o jakimś the offspring, green day czy innych nowoczesnych "punków"
Jeżeli już słucham Punku to jest to najczęściej The Ramones (pomyliłam chyba pisownię, ale to jak zwykle...), The Clash, Sex Pistols czy chociażby Polskie, takie jak KSU, Kult. Ostatnio nawet delektuję się Farben Lehre ;D
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
bo starsi się nie zdarzali
I tutaj się mylisz. Kiedy pojawił się punkrock nie tylko młodzież się nim interesowała. Sam osobiście znam punkowca, który dzisiaj ma ponad 70 lat, czyli w momencie początku swej fascynacji punkrockiem miał lat 40-50.

A Kult zespołem punkrockowym nie jest ;) Nie da się ich muzyki zdefiniować, z pewnością można ich umieścić gdzieś w szerokopojętej muzyce alternatywnej, ale nie w punku.
 

merveille

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Łuków
Mam nieświeże informacje z wiekiem Punków ale co do drugiej części czyli nowoczesnych "punków" się zgodzisz? ;D

Aż...zawsze myślałam że Kult to punk! ;)
 

Qua

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2008
Posty
126
Punkty reakcji
3
Dziś młodzież i dzieci uważają za Punka, "sweet emo" które słucha jakichś emo-bandów i Green Day i jest zawsze czyściutkie i schludne, aczkolwiek wyróżniające się z tłumu których ideologią są trampki i rurki ;/
Szczerze mówiąc zastanawiam się jak Punki będą wyglądać za parę dobrych lat ;)
Bullshit :D ! Dzieciaki mogą sobie latać w trampkach, nosić arafatki, słuchać Maj Kemikal Romanzów, psuć opinię "normalnym punkom", ale punki w takiej formie jak kiedyś jeszcze istnieją i będą istnieć. Wiadomo, że teraz to wygląda nieco inaczej. Nie ma najmniejszego problemu z dostaniem płyt punkowych, przypinki i naszywki są nie raz sprzedawane w salonikach prasowych, a kolczyk w najdziwniejszym miejscu nie robi na nikim wrażenia. Można powiedzieć, że punk się odrobinę skomercjalizował, ale to wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Oczywiście są kapele, występujące w MTV, krzyczące że są punkami, ale na takie coś trzeba po prostu nie zwracać uwagi. A mówienie, że "punków już nie ma, teraz są tylko dzieciaki zafascynowane 39 i pół i Green Day" jest trochę bez sensu :p .
 

merveille

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Łuków
Nie powiedziałam że nie ma punków :D
Są ale niestety zostają wypierani przez pozerów, którzy uważają się za wielkie "punk princess" a za prawdziwymi punkami krzyczą "śmieć" albo "pijak"...dobija mnie to <_<
 

Qua

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2008
Posty
126
Punkty reakcji
3
Nie powiedziałam że nie ma punków :D
Są ale niestety zostają wypierani przez pozerów, którzy uważają się za wielkie "punk princess" a za prawdziwymi punkami krzyczą "śmieć" albo "pijak"...dobija mnie to <_<
No tu się zgodzę :D . Dobijająca jest moda na spodnie w kratkę i różowe trampki z A w kółku i pacyfką :D . Raz widziałem nawet jakąś krejzolkę w trampkach z czachą z Misfits, ciekawe czy w ogóle wiedziała o istnieniu takiej kapeli :p ... Cóż, jak moda na emo powoli się kończy to może teraz zacznie się moda na punka :D ...
 
Do góry