Punk

Steiner14

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
87
Punkty reakcji
2
Wiek
30
A ja nie cierpie punków. Ich śmiesznego, patologicznego wyglądu. A szczególnie ideologii jaką większa część z nich wyznaję. Uważam, że nazwa ,,punk" jak najbardziej do nich pasuje.
 

EmanuelPablo

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Miłość
Mam pytanie co do punk'a ubieram sie jak oni mam irokezka moze nie najwiekszy ale jest sobie ;) I tutaj pytanie czy punk musi słuchać punka ? heh moze głupio to brzmi ale poprostu słucham wszystkiego ;p
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
Mam pytanie co do punk'a ubieram sie jak oni mam irokezka moze nie najwiekszy ale jest sobie ;) I tutaj pytanie czy punk musi słuchać punka ? heh moze głupio to brzmi ale poprostu słucham wszystkiego ;p
Rzeczywiście bardzo głupio to brzmi. Ja tam Cię nie będę oceniać ale niektórzy może nazwaliby Cię pozerem. A czy w tym wszystkim co słuchasz zawiera się punkrock? Jeśli nie słuchasz chałtury typu "to co akurat leci w radiu albo na vivie" ,dody lub lady gaga to spoko. Ja lubię również słuchać klasyków ,moja ulubiona kompozycja to "cztery pory roku" ,lubię również stara polskie piosenki (J. Kiepura ,Grechuta ,Jantar). Czasem nawet rocka psychodelicznego (najbardziej Jefferson airplane) ,lub prodigy.
Ale i tak najbardziej lubię muzykę z :cenzura:....ciem:) Bas ,gitara ,perkusja ,wokal i starczy.
 

EmanuelPablo

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Miłość
Oczywiście że punk rock tez ;) Ogólnie rocka słucham przeważnie alternatywnego co do vivy czy tam nowości jakie akurat leca to raczej nie :)
 

good hell

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
2
PUNK NOT DEAD!
sama jestem punkiem, obracam się w ludziach z tejże subkultury.
jak wyglądam?
zielone końcówki włosów, wygolony bok, pieszczochy, glany, martensy, ramoneski, ćwieki <333
od :cenzura:ania tego! *.*
a słucham głównie: The Analogs, The Bill, Lumpex, All Bandits ale nie pogardzę dobrym metalem. :]
 

illibro

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Łódź

Liho

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Irokez wcale nie czyni z nikogo 'pankowca'. Tak samo skóra, jakieś fajne koszulki itd. To nie znaczy nic. Punkiem jest się wewnątrz a nie tylko na zewnątrz!​
 

Jeffin

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
15
Zobacz sobie to

Polowa zdjec przedstawia frajerow ktorzy chcieliby byc punkowcami, ale na szczescie nimi nie sa. Muzyka tez nedzna. Jezeli chcesz dowiedziec sie czegos o prawdziwym punkrocku polecam obejrzec oczywiscie z wylaczeniem wypowiedzi Wojewodzkiego :F
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Nie ma to jak być punkiem, mieć forum, i używać popularnych "słitaśnych" znaków typu >333 ;x
 

Karolina Wanasiak

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
20
Punkty reakcji
1
Słowo, a raczej nazwa punk powstało w latach 60 w Anglii na obrzeżach Londynu.
Zaczęto nim określać ludzi z biedniejszych dzielnic (slumsy itd), którzy po kilkudziesięciu latach życia w syfie, zaczęli walczyć o swoje &mdash; tzn. dostęp do szkolnicta, medycyny, pracy, głosowania itd...
Ludzi wyżej wymienieni, organizowali się w grupy by dochodzić swoich praw, protestowali.
Początkowo niczym się nie wyróżniali, ale gdy "lepsi" obrzucali ich słowami brudas, śmiec, wyrzutek &mdash; Ci zaczęli nosić irokezy, klamry, skórzane ubrania.

Punk następnie rozlał się po Europie w tym samym celu - młodzi ludzie, bez perspektyw na życie chcieli cos osiągnąc i wyrazić swój sprzeciw wobec systemu.

Teraz punk ma 100'000 odpadów (rodzajów) więc mówienie, że jest się punkiem, lub bać się punków to pomyłka? Jakich punków? Jakim punkiem?
Gdzieś kiedyś widziałam artykuł z około 700-set opisanymi odłamami "punku" ... Poszukajcie zainteresowani.

Wg. mnie jest to najbardziej kulturalny ruch jaki do tej pory istniał na świecie...
 

płk.Kwiatkowski

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Słowo, a raczej nazwa punk powstało w latach 60 w Anglii na obrzeżach Londynu.
Zaczęto nim określać ludzi z biedniejszych dzielnic (slumsy itd), którzy po kilkudziesięciu latach życia w syfie, zaczęli walczyć o swoje &mdash; tzn. dostęp do szkolnicta, medycyny, pracy, głosowania itd...
Ludzi wyżej wymienieni, organizowali się w grupy by dochodzić swoich praw, protestowali.
Początkowo niczym się nie wyróżniali, ale gdy "lepsi" obrzucali ich słowami brudas, śmiec, wyrzutek &mdash; Ci zaczęli nosić irokezy, klamry, skórzane ubrania.

Punk następnie rozlał się po Europie w tym samym celu - młodzi ludzie, bez perspektyw na życie chcieli cos osiągnąc i wyrazić swój sprzeciw wobec systemu.

Teraz punk ma 100'000 odpadów (rodzajów) więc mówienie, że jest się punkiem, lub bać się punków to pomyłka? Jakich punków? Jakim punkiem?
Gdzieś kiedyś widziałam artykuł z około 700-set opisanymi odłamami "punku" ... Poszukajcie zainteresowani.

Wg. mnie jest to najbardziej kulturalny ruch jaki do tej pory istniał na świecie...

Hehe, troszke rozdmuchany opis, początki może i takie mieli, ale potem zrozumieli, że życie jest zbyt krótkie by pracować - trzeba sie bawic i grandzic, grandzic, pogowac, pogowac i pic tanie wino - bo ono najlepiej smakuje.
 

Lucka8

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Cześć,
jestem nowa na forum i na razie się rozglądam, ale z sentymentem odwiedziłam ten wątek- moje dojrzewanie zaczęło się od buntu i być punkiem, później niestety mało konsekwentnie poszło w stronę innych, kolejnych doświadczeń&hellip; AAA teraz przyznam się wracam- przynajmniej sentymentalnie, estetycznie- byłam na koncercie zaje... polskiego zespołu &bdquo;The Lunatics&rdquo; , zapodaję link:
http://www.youtube.com/watch?v=tr5DNG8wx_M

chociaż ideologicznie złagodniałam, ale zawsze w stronę pełnego liberalizmu, tak muzycznie zatęskniłamJ :310:
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Absolutnie nie mam nic do punków, aczkolwiek trochę mnie... przerażają. Pamiętam, gdy jako dwunastoletnia dziewczynka poszłam sobie do parku. Była godzina 20.00, ale środek lata, więc jasno jeszcze. Mimo to park pusty. Usiadłam na ławce, odchyliłam głowę i tak sobie siedziałam. Nagle zza krzaków wyskoczyła banda chłopaków w wieku około 20-25 lat, wszyscy na czarno, glany, irokezy itp. Dosiedli się do mnie, a jeden z nich zawołał: "Hej, mała! Napijesz się z nami piwa?". Przypominam - ja lat dwanaście. Chyba każdy przeżyłby szok :D
 
Do góry