Punk

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Też mam trapery , ha:)
fajna jesteś




Omg--> nazi punki a co to takiego???
Na czym ta subkultura polega, raczej myślałam że Punk po cześci sie sprzecza z ideologia Nazistów
jak nietrudno wywnioskować polega to na byciu punkiem z ideologią nazistowską...
forwardareaband2006500xqq7.jpg
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
tutaj sytuacja jest jeszcze bardziej pogmatwana niż u skinheadów, bo nie ma jednego podziału, a często te podziały nie sa aż tak wyraźne. pierwszy podział jaki się nasuwa to ze względu na ideologię polityczną:
na pewno są nazi punks i conservative punks, do tego dochodzą jeszcze bardziej kojarzeni z ruchem anarchopunki, na pewno istnieją jeszcze komuniści, trockiści itp. ale nie wiem czy mają własną nazwę(pewnie red punx).
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Skoro wiesz, że istnieje taki temat, to po co zakładasz nowy? Łączę...
 

galin

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
to nie są już czasy dla punkrocka. chociaż pewnie kolejna fala przyjdzie, kto wie. mody wracają, trzeba czasu. tymczasem ideowcy zeszli jeszcze bardziej pod ziemię, Pasażer w empikach. coraz mniej dystrybucji, coraz mniej zinów, coraz mniej kapel, jakikolwiek ruch czy demonstracje to już mrzonka. streetpunk na fali, ale i to minie szybko. ile to można biednych nierozwijających się wcale Analogsów męczyć ?

a ja nawet nie wiem, czy Alians wydali nową płytę w końcu, czy nie. ogólnie - niezadobrze z tym punkiem u nas chwilowo

pzdr
 

Lillka16

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2008
Posty
228
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Lubsko//Normanton (UK)
Skoro wiesz, że istnieje taki temat, to po co zakładasz nowy? Łączę...


Bo się nie znam, dlatego istnieją modernatorzy by poprawiać błędy po takich niezdarach jak ja :D
A skoro tak to koleje pytanie:p
Wiem już że w takiej subkulturze raczej zasady nie mogą istnieć ale czy mimo to jest jakiś dobry przykład osoby powiązanej z tą subkulturą....
Czy np: Dewey Finn (grany przez Jack Black) w Szkole rocka (school of rock) może być w jakiś sposób dobrym przykładem tutaj...
Czy film dokumentalny Punks not dead jest dobrym podsumowaniem tego i na koniec czym rozni sie tak na dobrą sprawe Punk od Rocka ?

To tyle......
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Czy np: Dewey Finn (grany przez Jack Black) w Szkole rocka (school of rock) może być w jakiś sposób dobrym przykładem tutaj...
Raczej nie. Filmu co prawda całego nie oglądałem bo jakiś nieciekawy mi sie wydawał, ale w życiu z punkiem bym go nie skojarzył. Raczej z hard rockiem co najwyżej.
Czy film dokumentalny Punks not dead jest dobrym podsumowaniem tego
To jest ten film, w którym wypowiadają się przede wszystkim kolesie z kapel? Chyba go oglądałem, ale to dosyć dawno było. Z tego co pamiętam zły nie był, szkoda tylko, że skupił się w dużej mierze na amerykańskim punkrocku nowego pokolenia, ale takie było jego zamierzenie. A właściwie to co chcesz podsumowywać? Bo nie za bardzo rozumiem Twoich intencji.
Jeśli o filmy chodzi to polecam przede wszystkim film "The Filth and the Fury" ("Wściekłość i Brud") opisujący narodziny punkrocka i karierę zespołu Sex Pistols. Ponad to "Punk Rock, The Movie" który też traktuje o raczkowaniu tej muzyki po londyńskich ulicach. Jeśli zaś chodzi o samą kontrkulturę punk i ruchy z nią związane to polecam polski film "Chaos". Dramat, ale przewija się w nim wątek młodego punkrockowca i jego kolegów. Pomiędzy wierszami można sporo wyczytać. Do tego na serwisie AlterKino.org można znaleźć kilka legalnych do ściągnięcia filmów (na przykład "Zapach Bytu" - dokumentalny o niemieckich punkach lat '80 i '90).
czym rozni sie tak na dobrą sprawe Punk od Rocka
Punk to odmiana rocka. Podgatunek. Odsyłam chociażby do wikipedii.

To tyle.
 

Tunia22

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
254
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Ja sama jestem fanką zespołów Good Charlotte i Simple Plan (znacznie bardziej GC) i podoba mi się ich styl zarówno muzyki jak i ubierania :) Często słucham ich muzyki na cały regulator ;)
 

candiamage

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Poznań
Muzyka punkowa jest świetna. ;) Sex Pistols mi się podobają. Chociaż rzadko ich widać na ulicach, czy protestach/akcjach. Punk powoli robi się dead ...
 

Patoosia

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
Kraków
Punk pod względem muzyki jest doskonały. Oczywiście jeśli mówimy o Sex Pistols, Ramones czy The Exploited a nie obecnych gównach.
Jeśli chodzi o poglądy to mam mieszane uczucia. Co do anarchii to uważam to za idealny ustrój. Niestety pod warunkiem, że ludzie używaliby organu jakim jest mózg i w pełni stosowali się do pojmowania wolności jako czegoś w stylu ,,róbta co chceta dopóki nie ograniczasz wolności drugiego człowieka,,. Niestety jak powszechnie wiadomo gatunek homo sapiens jeszcze nie posiadł tej umiejętności tak więc walczenie o anarchię jest masochizmem.
Ubiór? Jak dla mnie doskonały.
 

szczygi

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Punk pod względem muzyki jest doskonały. Oczywiście jeśli mówimy o Sex Pistols, Ramones czy The Exploited a nie obecnych gównach.
Jeśli chodzi o poglądy to mam mieszane uczucia. Co do anarchii to uważam to za idealny ustrój. Niestety pod warunkiem, że ludzie używaliby organu jakim jest mózg i w pełni stosowali się do pojmowania wolności jako czegoś w stylu ,,róbta co chceta dopóki nie ograniczasz wolności drugiego człowieka,,. Niestety jak powszechnie wiadomo gatunek homo sapiens jeszcze nie posiadł tej umiejętności tak więc walczenie o anarchię jest masochizmem.
Ubiór? Jak dla mnie doskonały.

Czym się objawia ta doskonałość tej muzyki? Prostotą? Czy ideologicznymi tekstami, których obecna młodzież nie rozumie (mówie o zespołach podanych, głównie SP).
Anarchia wśród ludzi to niestety bzdura. Gatunek wyginałby w dość szybkim tempie. Ktoś jednak ustalać jakieś zasady moralnego zachowania. I ich pilnować w jakiś sposób.
 

Patoosia

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
Kraków
Czym się objawia ta doskonałość tej muzyki? Prostotą? Czy ideologicznymi tekstami, których obecna młodzież nie rozumie (mówie o zespołach podanych, głównie SP).

Dokładnie tak, prostotą. Generalnie muzyka rockowa miała na celu stać się kierunkiem prostym acz energicznym, nie poddanym komercji. A punk najlepiej to opisuje. Kilka chwytów, trzaskanie w perkusję, swobodny wokal i bezkompromisowe teksty. Zero udawania dużo uczuć. Zarzucasz dzisiejszej młodzieży nie rozumienie tekstów. Fakt, w większości przypadków jest tak jak mówisz, ubiorę sobie dziurawe trampki, koszulkę z symbolem anarchii, przefarbuję sobie włosy i jestem za:cenzura:ista. Obecne pojmowanie ideologii punkowej jest mocno żałosne. Aczkolwiek myślisz, ze teraz nie ma ludzi młodych a już bez perspektyw? Którzy od początku mają prze:cenzura:ane? Wcale tak wiele się nie zmieniło. Uczucia pustki, braku celu i ogólnego bezsensu nie zniknęły a powiedziałabym, że wręcz się pogłębiły. Współcześnie są po prostu manifestowane również w inny sposób. Ale punk wcale nie jest dzisiaj mniej rozumiany niż w czasach jego świetności.


Anarchia wśród ludzi to niestety bzdura. Gatunek wyginałby w dość szybkim tempie. Ktoś jednak ustalać jakieś zasady moralnego zachowania. I ich pilnować w jakiś sposób.

Dlatego też wystarczy przeczytać moja powyższą opinie na temat anarchii. Że w przypadku ludzi byłaby masochizmem.
 

nekro

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
87
Punkty reakcji
0
jest tutaj typowy śmieć ? GA... GA.... ?
Czy każdy się boi brudu ?

ja wiem o co chodzi... także z horror śmeiciem pogajadcie bo jedna rodzina :)
 

Qua

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2008
Posty
126
Punkty reakcji
3
jest tutaj typowy śmieć ? GA... GA.... ?
Czy każdy się boi brudu ?

ja wiem o co chodzi... także z horror śmeiciem pogajadcie bo jedna rodzina :)

Człowieku, wypowiadasz się w każdym temacie, a nikt nie wie o co Ci chodzi :lol: . Może trochę jaśniej?
 

karlik

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Dokładnie tak, prostotą. Generalnie muzyka rockowa miała na celu stać się kierunkiem prostym acz energicznym, nie poddanym komercji. A punk najlepiej to opisuje. Kilka chwytów, trzaskanie w perkusję, swobodny wokal i bezkompromisowe teksty. Zero udawania dużo uczuć. Zarzucasz dzisiejszej młodzieży nie rozumienie tekstów. Fakt, w większości przypadków jest tak jak mówisz, ubiorę sobie dziurawe trampki, koszulkę z symbolem anarchii, przefarbuję sobie włosy i jestem za:cenzura:ista. Obecne pojmowanie ideologii punkowej jest mocno żałosne. Aczkolwiek myślisz, ze teraz nie ma ludzi młodych a już bez perspektyw? Którzy od początku mają prze:cenzura:ane? Wcale tak wiele się nie zmieniło. Uczucia pustki, braku celu i ogólnego bezsensu nie zniknęły a powiedziałabym, że wręcz się pogłębiły. Współcześnie są po prostu manifestowane również w inny sposób. Ale punk wcale nie jest dzisiaj mniej rozumiany niż w czasach jego świetności.




Dlatego też wystarczy przeczytać moja powyższą opinie na temat anarchii. Że w przypadku ludzi byłaby masochizmem.


Opowiedz coś o tej ideologii punkowej, a jeśli nie potrafisz to niech ktos oświeci mnie czym, że jest ta mityczna " punkowa ideologia " ?
 

segador

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2009
Posty
72
Punkty reakcji
2
Opowiedz coś o tej ideologii punkowej, a jeśli nie potrafisz to niech ktos oświeci mnie czym, że jest ta mityczna " punkowa ideologia " ?

Nie ma czegoś takiego jak "mityczna punkowa ideologia".Punk to śmieć.Osoba nie potrafiąca się odnaleźć w realiach współczesnego świata

Przeświadczone swej wyjątkowości,nie wiedzące konkretnie w jaką stronę powinien być skierowany ich "bunt" dzieciaki stają się kinderpunkami(ale takim często przechodzi),punkami.Pociąga ich ta niezależność,nie zważanie na jutrzejszy dzień itp.
Często deklarują się jako anarchiści lub popierają tą teorie wyzwolenia jaką jest anarchia.
Tak naprawdę punki mają wszystko w :cenzura:e:system i anarchie(być może jest to generalizacja,ale wypowiadam się na podstawie własnej empirii)
Zacytuje teraz słowa typowego punka(Mojego przyjaciela,który tak jak ja stał na rozdrożu i wybrał zupełnie inna drogę)
"(...)Tak myślałem podobnie,też chciałem zniszczyć system,wszyscy tak myślą na początku...Później każdy dochodzi do wniosku,ze systemu nie da się złamać,że te wszystkie działania są pozbawione sensu...Chodź lepiej wysępimy coś na wino,bo coś mnie suszy".
Punki to często zwykli,wyrachowani egoiści,którzy różnią sie od zwykłych zjadaczy chleba tym,ze oni w przeciwieństwie do tych pierwszych codziennie muszą mieć na wino-nic innego się nie liczy,nikt inny się nie liczy...
"Żyje lekko,łatwo i przyjemnie...
...biorę z życia to co jest najlepsze:
pije wino i laski pieprze,
głębsze myśli trzymam na uwięzi,
tak to życie chciałbym jakoś spędzić"
 

karlik

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Nie ma czegoś takiego jak "mityczna punkowa ideologia".Punk to śmieć.Osoba nie potrafiąca się odnaleźć w realiach współczesnego świata

Przeświadczone swej wyjątkowości,nie wiedzące konkretnie w jaką stronę powinien być skierowany ich "bunt" dzieciaki stają się kinderpunkami(ale takim często przechodzi),punkami.Pociąga ich ta niezależność,nie zważanie na jutrzejszy dzień itp.
Często deklarują się jako anarchiści lub popierają tą teorie wyzwolenia jaką jest anarchia.
Tak naprawdę punki mają wszystko w :cenzura:e:system i anarchie(być może jest to generalizacja,ale wypowiadam się na podstawie własnej empirii)
Zacytuje teraz słowa typowego punka(Mojego przyjaciela,który tak jak ja stał na rozdrożu i wybrał zupełnie inna drogę)
"(...)Tak myślałem podobnie,też chciałem zniszczyć system,wszyscy tak myślą na początku...Później każdy dochodzi do wniosku,ze systemu nie da się złamać,że te wszystkie działania są pozbawione sensu...Chodź lepiej wysępimy coś na wino,bo coś mnie suszy".
Punki to często zwykli,wyrachowani egoiści,którzy różnią sie od zwykłych zjadaczy chleba tym,ze oni w przeciwieństwie do tych pierwszych codziennie muszą mieć na wino-nic innego się nie liczy,nikt inny się nie liczy...
"Żyje lekko,łatwo i przyjemnie...
...biorę z życia to co jest najlepsze:
pije wino i laski pieprze,
głębsze myśli trzymam na uwięzi,
tak to życie chciałbym jakoś spędzić"

P.i.e.r.d.o.l.i.s.z ...

Odpowiadasz na podstawie jednego ( na dodatek wywalasz połowe zawartosci ) tekstu KSU i opowieśći kumpla jabol - punka. Pisząc o tym żeby ktoś mi napisał coś o tej ideologii byłem nieco wkurzony bo wszyscy gadają o czymś czego nie ma, nie ma żadnej punkowej ideologii - każdy punk jest inny jeden będzie anarchistą inny patriotą jeszcze inny pacyfistą a drugi problemy będzie rozwiązywał za pomocą pięśći. " Ruch " jest tak podzielony że " ideologii " jest mnóstwo - są przecież anarchisci, oi - ie, nazi panki, red punx, tradycyjne punki 77, o dziwo nawet konserwatywne punki.
 

Radus

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
1
Kto sie bawi w definicje, ideologie niech szuka dalej, ale dla mnie punk to sposob podejscia do życia, nie podleganiu włascwie ideologiom, idolom, bycie wolnym, bycie sobom - ktoś mi się nie podoba, czesc ide dalej, po co mam sie przejmować. "Biore z zycia to co najlepsze" - o to własnie chodzi, olewanie smutków tego co złe a branie tego co mi sie podoba - dla jednego to będzie "wino i laski" dla kogoś innego wiara w własne cele. Właśnie stad tyle podziałów - od zabawy street punku do ascetycznego straight edge.
 

segador

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2009
Posty
72
Punkty reakcji
2
P.i.e.r.d.o.l.i.s.z ...

Odpowiadasz na podstawie jednego ( na dodatek wywalasz połowe zawartosci ) tekstu KSU i opowieśći kumpla jabol - punka. Pisząc o tym żeby ktoś mi napisał coś o tej ideologii byłem nieco wkurzony bo wszyscy gadają o czymś czego nie ma, nie ma żadnej punkowej ideologii - każdy punk jest inny jeden będzie anarchistą inny patriotą jeszcze inny pacyfistą a drugi problemy będzie rozwiązywał za pomocą pięśći. " Ruch " jest tak podzielony że " ideologii " jest mnóstwo - są przecież anarchisci, oi - ie, nazi panki, red punx, tradycyjne punki 77, o dziwo nawet konserwatywne punki.

Tak się składa,ze nie odpowiadam na podstawie jednego,a większości(oczywiście z mojego dużego miasta).Nie wiem jak jest w innych miastach ale w moim są prawie tylko tacy(co nie znaczy,ze ich nie szanuje,wprost przeciwnie-czasem przychodzę do nich i napije się z nimi winka).Pozatym wielu przyjezdża z innych miast(wiadomo"stara ekipa" i te sprawy) i są tacy sami...
Zdaje sobie sprawe,ze są tez odmiany(anarchisci,conservative itp.)sam nawet widziałem bodaj 4 w... no :) nazwijmy to czarnym blokiem :) .Ciesze się,ze tyle wiesz o odmianach(huehue)ale zapomniałeś o jednej do,ktorej pewnie się zaliczasz-
cyber punk :) .

Niech wypowiadają się osoby,które mialy styczność z takimi ludźmi bądz same punki(nie mam na myśli tych "cyber" hahaha)
 
Do góry