Przyszłościowe kierunki studiów

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Gdy ja kończyłem szkołę średnią, to w modzie była resocjalizacja, pedagogika itp ,więc lepiej nie kierować się tym, co jest modne. Prawników też jest niemało, a co do artystycznych..... No nie wiem, może jakieś bardziej konkretne kierunki, związane z projektowaniem.
 

renula90

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2016
Posty
13
Punkty reakcji
2
Jak dla mnie zdecydowanie informatyka i żałuję że nie mam w tym kierunku uzdolnień :-/
 

TinnLinn

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2017
Posty
40
Punkty reakcji
1
Miasto
🤷🏻‍♀️
.:Wuyeq:. napisał:
ja zamierzam byc masażystą lub Fizykoterapeutą uwazacie to za przyszlosciowe zawody??
W sumie jak zrobisz se papierka na to...to niezła kasa może być..podobno już wkrótce gabinety tego typu będą mogły otwierać osoby tylko z wyższym wykształceniem (tak słyszałem)...


A teraz moja kolej...co sądzicie o moim kierunku - RUSYCYSTYCE, tylko szczerze. Spotykam się z różnymi opiniami na ten temat. Niektórzy mówią, ze jest to dość przyszłościowy kierunek, bo rosyjski jest wycofywany ze szkół, bo trzeba nawiązywac dobre stosunki z Rosją itp...jednak zdażają się i takie dialogi:
- Co studiujesz??
- Rusycystykę..
- Buahahahhahahaha..serio??
- No tak..
- Nie no to teraz w modzie jest..łatwiej o robotę...

...A więc jak się Wam wydaje??
Skoro Ci się podoba, to zastrzeżeń nie mam (sama wzięłam lektorat z rosyjskiego na anglistyce, całe gimnazjum i liceum się uczyłam) :wink:
 

mayya

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2017
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ja wybrałam logistykę transportu i jak dla mnie to przyszłościowy kierunek. Teraz kończę pierwszy rok (na UTH w W-wie) ogólnie uczyć się trzeba, szczególnie jak są sesje, ale jestem zadowolona że wybrałam te studia - mam fajnych ludzi na roku, uczelnia jest ok, miasto też mi się podoba ;)
 

niedzwiedzica

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2017
Posty
89
Punkty reakcji
2
Ja skończyłam matematykę z informatyką, niestety okazało się to mało przyszłościowe i teraz myślę nad poszerzeniem wiedzy informatycznej, chętnie bym poszła na jakieś studia podyplomowe szczególnie z aplikacji mobilnych itp. bo to teraz jest na topie i się na pewno przydaje. Gdzie warto robić taką podyplomówkę?
 

Bllack

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Informatyka, medycyna itp. Od lat nie wiele się zmienia w tej materii, tak mi się wydaje
 

madzia992

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2018
Posty
1
Punkty reakcji
0
Informatyka z pewnością, tylko że co studia dadzą? Medycyna mnie nie zainteresuję w Polsce, bo tutaj mentalnie ludzie żyją w średniowieczu. Może coś łatwiejszego? Budownictwo na pewno ma przyszłość.
 

ewkamarchewka1

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2016
Posty
36
Punkty reakcji
1
[SIZE=10pt]Mysle, ze jesli wybierzemy kierunek studiow zgodny z naszymi zainteresowaniami i predyspozycjami to na pewno znajdziemy po nim prace, nawet jesli jest to kierunek malo oblegany czy uznawany za niemodny. Ale jesli slysze o tym, co jest przyszlosciowe to kojarzy mi sie medycyna czy weterynaria. Lekarz weterynarii ma pelne rece roboty- zajmuje sie zwierzetami domowymi, hodowlanymi, egzotycznymi, moze tez kontrolowac zywnosc odzwierzeca czy leczyc choroby odzwierzece.[/SIZE]
 

niedzwiedzica

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2017
Posty
89
Punkty reakcji
2
Zrobiłam sobie podyplomówkę z aplikacji mobilnych i internetowych i chociaż ne pracuję stricte jako infomatyk to w pracy mi się to bardzo przydało, warto poszerzać wiedzę bo to zawsze zwiększa nasze szanse na rynku pracy
 

sunkiss

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2016
Posty
83
Punkty reakcji
1
[SIZE=10pt]Mysle, ze wszystko co zwiazane z medycyna czy weterynaria to przyszlosciowe kierunki. Ale coś za coś- oplacalne zawody wiaza sie z trudnymi studiami i duzym wysilkiem w pracy. Np. lekarz weterynarii zajmuje sie nie tylko leczeniem zwierzat domowych, ale rowniez hodowlanych, egzotycznych. Slyszalam tez, ze kontroluje choroby odzwierzece czy zywnosci pochodzaca od zwierzat- mleko/jajka.[/SIZE]
 

deli

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2019
Posty
3
Punkty reakcji
0
Najbardziej popularnym kierunkiem jest informatyka, warto zapisać się do Collegium Balticum w Szczecinie na studia inżynierskie, ciekawe studia praktyczna, kadra to kierownicy, właściciele szczecińskich firm informatycznych.
Biuro rekrutacji: Mieszka I 61c, tel; 91 483 81 71
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
gdybym miał teraz wybierać studia to poszedłbym w jakieś studia z reklamy albo marketing. Wydają mi się przyszłościowe. Dużo firm teraz poszukuje nowych rynków sprzedaży więc i reklama jest potrzebna
 

maksyma22

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2020
Posty
7
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
A gdybym ja miał 15 lat to odstawiłbym internet i został specjalistą w jakimś rzemiośle typu - dekarz. Moi równolatkowie obecnie mają własne firmy i zarabiają całkiem fajny pieniądz.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 419
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Nie ma kierunków które można studiować bo wszystkie kierunki są nastawione na ilość niż jakość .
Specjalnie przyjmuje nadmiar osób by później zbierać dodatkowe opłaty za dodatkowy egzamin lub
inny termin.
Większość uczelni a szczególnie Warszawie stały się centrum propagandy ateistycznej ,
anarchistycznej i komunistycznej i te nurty mogą tam występować.
Centrum homo agitacji i smutne tego skutki widać Warszawie .
Jedynie zmiana charakteru studiów z masowych na jakość i likwidacja
zbędnych kierunków i po skończeniu studiów gwarancja pracy powoduje sens
studiowania i obecnie masowy charakter zniszczył wyjątkowość studiów i
straciły na tym porządne uczelnie .
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Niektórzy jeszcze studiują, bo chcą się rozwijać ;)

Generalnie ja bym na studia nie poszedł, gdybym mógł cofnąć czas. Powstaje przemysł 4.0, jeśli chcecie mieć przyszłościowy i b.dobrze płatny zawód, to polecam technikum (elektryczne, elektroniczne, mechaniczne, mechatroniczne) + naukę programowania na jakichś kursach (ale programowania np. PLC). 5 cyfr będziecie przyjmować miesiąc w miesiąc, a Wasi inżynierowie będą pracowali za połowę tej stawki.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 419
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Nie ma kierunków które można studiować bo wszystkie kierunki są nastawione na ilość niż jakość .
Specjalnie przyjmuje nadmiar osób by później zbierać dodatkowe opłaty za dodatkowy egzamin lub
inny termin.
Większość uczelni a szczególnie Warszawie stały się centrum propagandy ateistycznej ,
anarchistycznej i komunistycznej i te nurty mogą tam występować.
Centrum homo agitacji i smutne tego skutki widać Warszawie .
Jedynie zmiana charakteru studiów z masowych na jakość i likwidacja
zbędnych kierunków i po skończeniu studiów gwarancja pracy powoduje sens
studiowania i obecnie masowy charakter zniszczył wyjątkowość studiów i
straciły na tym porządne uczelnie .
Bez tego nie powróci
Sytuacja gdy po skończeniu
Studiów dawały stanowisko
Bez potrzeby zaliczania niskich
Szczebli kariery.
Po studiach nie dostaje się
Żadnego bonusu do wynagrodzenia
Ani ochrony przed zwolnieniem i
Szef nie powie osoby bez studiów
Tracą stanowisko i gdyby te
Plusy były to warto by iść na
Nie i koszty mieszkania
Przypadku wyprowadzki.
Wybór na uczelni lub inne
Mieszkanie i obowiązek
Mieszkania obcymi i
Te osoby mogą być normalne
Lub patologia i to można
Uznać za lekcje życia społeczeństwie.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 419
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Bez tego nie powróci
Sytuacja gdy po skończeniu
Studiów dawały stanowisko
Bez potrzeby zaliczania niskich
Szczebli kariery.
Po studiach nie dostaje się
Żadnego bonusu do wynagrodzenia
Ani ochrony przed zwolnieniem i
Szef nie powie osoby bez studiów
Tracą stanowisko i gdyby te
Plusy były to warto by iść na
Nie i koszty mieszkania
Przypadku wyprowadzki.
Wybór na uczelni lub inne
Mieszkanie i obowiązek
Mieszkania obcymi i
Te osoby mogą być normalne
Lub patologia i to można
Uznać za lekcje życia społeczeństwie.
Powodu mieszkania innymi osobami
Nie da się prowadzić intymnego życia.
Mieszkanie domu studenckim niezbyt
Pozwala się uczyć, koszty transportu
Do domu, zyskanie złych nałogów.
Na studia nie powinny wybierać się
Kobiety i wysokie ryzyko że ulegnie
Życiu wielkiego miasta i swoboda
Seksualna.
 
Ostatnia edycja:

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Specjalistyczne inżynierie są stale polecane, ale tu znowu kompletnie nie wierze w przyszłościowość, bo po prostu Polska żadnej Doliny Krzemowej w wersji biednowschodniej nie ma żeby tych inżynierów wulkaniczno-galaktycznych było trzeba, więc to raczej wyszkolić się i wyjechać. A z dyplomami polskimi też może być różnie w krajach, gdzie uczelnie techniczne są na wysokim poziomie.
Ty chyba nie wiesz, jakie stawki mają inżynierowie z powiedzmy 5 letnim stażem. Taki automatyk, czy inżynier UR po 5 latrach pracy za mniej, niż okolice 12 tysięcy dziś nawet nie będzie podejmował dyskusji.

Nie będziemy nigdy doliną krzemową? Nie musimy, ilość zakładów przemysłowych w Polsce (np. Dolny Śląsk) jest tak ogromna, że stawki rosną jak na drożdżach, a firmy wydzierają sobie nawzajem specjalistów, bo ich jest na rynku za mało. Nie jestem inżynierem, ale pracuję w UR od niespełna 2 lat, z czego niespełna rok na stanowisku kierowniczym. Dużo mi brakuje do nazwania mnie "specjalistą", ale propozycję zmiany pracy (także za granicę) dostaję średnio raz na 2 tygodnie.
 
Do góry