Przyszłościowe kierunki studiów

mazi07

Member
Punkty reakcji
0
Turystyka i Rekreacja to tak średnio przyszłościowy kierunek w moim odczuciu.

kasia8907

New Member
Punkty reakcji
2
Ja myślę, że studia prawnicze, artystyczne lub typowo techniczne są w modzie i przede wszystkim mają przyszłość.

Isen1822

Ten najgorszy.
Punkty reakcji
99
Miasto
Polska ;)
Gdy ja kończyłem szkołę średnią, to w modzie była resocjalizacja, pedagogika itp ,więc lepiej nie kierować się tym, co jest modne. Prawników też jest niemało, a co do artystycznych..... No nie wiem, może jakieś bardziej konkretne kierunki, związane z projektowaniem.

renula90

New Member
Punkty reakcji
2
Jak dla mnie zdecydowanie informatyka i żałuję że nie mam w tym kierunku uzdolnień :-/

TinnLinn

Member
Punkty reakcji
1
Miasto
okolice Zielonej Góry/Żar
.:Wuyeq:. napisał:
ja zamierzam byc masażystą lub Fizykoterapeutą uwazacie to za przyszlosciowe zawody??
W sumie jak zrobisz se papierka na to...to niezła kasa może być..podobno już wkrótce gabinety tego typu będą mogły otwierać osoby tylko z wyższym wykształceniem (tak słyszałem)...

A teraz moja kolej...co sądzicie o moim kierunku - RUSYCYSTYCE, tylko szczerze. Spotykam się z różnymi opiniami na ten temat. Niektórzy mówią, ze jest to dość przyszłościowy kierunek, bo rosyjski jest wycofywany ze szkół, bo trzeba nawiązywac dobre stosunki z Rosją itp...jednak zdażają się i takie dialogi:
- Co studiujesz??
- Rusycystykę..
- Buahahahhahahaha..serio??
- No tak..
- Nie no to teraz w modzie jest..łatwiej o robotę...

...A więc jak się Wam wydaje??
Skoro Ci się podoba, to zastrzeżeń nie mam (sama wzięłam lektorat z rosyjskiego na anglistyce, całe gimnazjum i liceum się uczyłam) :wink:

mayya

New Member
Punkty reakcji
0
Ja wybrałam logistykę transportu i jak dla mnie to przyszłościowy kierunek. Teraz kończę pierwszy rok (na UTH w W-wie) ogólnie uczyć się trzeba, szczególnie jak są sesje, ale jestem zadowolona że wybrałam te studia - mam fajnych ludzi na roku, uczelnia jest ok, miasto też mi się podoba ;)

niedzwiedzica

Member
Punkty reakcji
0
Ja skończyłam matematykę z informatyką, niestety okazało się to mało przyszłościowe i teraz myślę nad poszerzeniem wiedzy informatycznej, chętnie bym poszła na jakieś studia podyplomowe szczególnie z aplikacji mobilnych itp. bo to teraz jest na topie i się na pewno przydaje. Gdzie warto robić taką podyplomówkę?

Bllack

New Member
Punkty reakcji
0
Informatyka, medycyna itp. Od lat nie wiele się zmienia w tej materii, tak mi się wydaje

madzia992

New Member
Punkty reakcji
0
Informatyka z pewnością, tylko że co studia dadzą? Medycyna mnie nie zainteresuję w Polsce, bo tutaj mentalnie ludzie żyją w średniowieczu. Może coś łatwiejszego? Budownictwo na pewno ma przyszłość.

ewkamarchewka1

New Member
Punkty reakcji
1
[SIZE=10pt]Mysle, ze jesli wybierzemy kierunek studiow zgodny z naszymi zainteresowaniami i predyspozycjami to na pewno znajdziemy po nim prace, nawet jesli jest to kierunek malo oblegany czy uznawany za niemodny. Ale jesli slysze o tym, co jest przyszlosciowe to kojarzy mi sie medycyna czy weterynaria. Lekarz weterynarii ma pelne rece roboty- zajmuje sie zwierzetami domowymi, hodowlanymi, egzotycznymi, moze tez kontrolowac zywnosc odzwierzeca czy leczyc choroby odzwierzece.[/SIZE]

niedzwiedzica

Member
Punkty reakcji
0
Zrobiłam sobie podyplomówkę z aplikacji mobilnych i internetowych i chociaż ne pracuję stricte jako infomatyk to w pracy mi się to bardzo przydało, warto poszerzać wiedzę bo to zawsze zwiększa nasze szanse na rynku pracy

sunkiss

Member
Punkty reakcji
1
[SIZE=10pt]Mysle, ze wszystko co zwiazane z medycyna czy weterynaria to przyszlosciowe kierunki. Ale coś za coś- oplacalne zawody wiaza sie z trudnymi studiami i duzym wysilkiem w pracy. Np. lekarz weterynarii zajmuje sie nie tylko leczeniem zwierzat domowych, ale rowniez hodowlanych, egzotycznych. Slyszalam tez, ze kontroluje choroby odzwierzece czy zywnosci pochodzaca od zwierzat- mleko/jajka.[/SIZE]

deli

New Member
Punkty reakcji
0
Najbardziej popularnym kierunkiem jest informatyka, warto zapisać się do Collegium Balticum w Szczecinie na studia inżynierskie, ciekawe studia praktyczna, kadra to kierownicy, właściciele szczecińskich firm informatycznych.
Biuro rekrutacji: Mieszka I 61c, tel; 91 483 81 71

mazi07

Member
Punkty reakcji
0
gdybym miał teraz wybierać studia to poszedłbym w jakieś studia z reklamy albo marketing. Wydają mi się przyszłościowe. Dużo firm teraz poszukuje nowych rynków sprzedaży więc i reklama jest potrzebna

maksyma22

New Member
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
A gdybym ja miał 15 lat to odstawiłbym internet i został specjalistą w jakimś rzemiośle typu - dekarz. Moi równolatkowie obecnie mają własne firmy i zarabiają całkiem fajny pieniądz.

pan k

Well-Known Member
Punkty reakcji
59
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Nie ma kierunków które można studiować bo wszystkie kierunki są nastawione na ilość niż jakość .
Specjalnie przyjmuje nadmiar osób by później zbierać dodatkowe opłaty za dodatkowy egzamin lub
inny termin.
Większość uczelni a szczególnie Warszawie stały się centrum propagandy ateistycznej ,
anarchistycznej i komunistycznej i te nurty mogą tam występować.
Centrum homo agitacji i smutne tego skutki widać Warszawie .
Jedynie zmiana charakteru studiów z masowych na jakość i likwidacja
zbędnych kierunków i po skończeniu studiów gwarancja pracy powoduje sens
studiowania i obecnie masowy charakter zniszczył wyjątkowość studiów i
straciły na tym porządne uczelnie .

glowonog

feniks
Punkty reakcji
28
Niektórzy jeszcze studiują, bo chcą się rozwijać ;)

Generalnie ja bym na studia nie poszedł, gdybym mógł cofnąć czas. Powstaje przemysł 4.0, jeśli chcecie mieć przyszłościowy i b.dobrze płatny zawód, to polecam technikum (elektryczne, elektroniczne, mechaniczne, mechatroniczne) + naukę programowania na jakichś kursach (ale programowania np. PLC). 5 cyfr będziecie przyjmować miesiąc w miesiąc, a Wasi inżynierowie będą pracowali za połowę tej stawki.

Do góry