Przyszłościowe kierunki studiów

EKOHOLIK

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Patrząc na to, o czym od pewnego czasu co raz głośniej i co raz więcej huczą media stwierdzam, iż przyszłościowym kierunkiem zdecydowanie jest ochorna środowiska, ekologia itp. Rośnie liczba osób budujących ekologiczne i superoszczędne domy, zmieniających samochody, które ograniczają zanieczyszczanie powietrza, zaczynamy segregować śmieci, dbamy o zdrowe odżywianie bez GMO itd. już słyszy się o lekcjach ekologii w szkołach. Nad czym tu się zastanawiać?
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Dziwię się temu owczemu pędowi na studia. Czy ludzie nie widzą, że generują one tylko kolejnych bezrobotnych. Aby pracować w dobrym zawodzie i zarabiać ciekawe pieniądze studia nie są konieczne. Przykładem może być tutaj dekorator wnętrz czy programista. Przecież, programowania nie uczą na studiach. Pokazują, że coś takiego jest ale z pewnością nie nauczą Cię C# czy PHP. Czasami sobie myślę, że lepiej byłoby zainwestować te kilkadziesiąt zł w taki kurs strefakursow.pl/kursy/tworzenie_stron/kurs_php_-_zaawansowany.html niż tracić 5 lat aby nauczyć się, że takie coś istnieje. Ludzie nauczcie się - studia nie zagwarantują wam pracy.
 

Witek234

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2014
Posty
5
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Programowania uczy się ale na politechnikach ale prawda jest taka, że w domu każdy może się nauczyć programować bo darmowych kursów w interenecie jest mnustwo + stackoverflow.com gdzie można znaleźć odpowiedź na każde pytanie dotyczące programowania.
 

pannakota

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2014
Posty
12
Punkty reakcji
2
Przyszłościowy kierunek - zależy jakiej chce się dla siebie przyszłości.
Ja po kilku pierwszych doświadczeniach z pracą dowiedziałam się czego nie chcę na pewno - pracować przepisowe 8 h, od 8-16 i wieść typowe życie pracownika-obywatela-konsumenta.
Skończyłam filozofię na Akademii Ignatianum w krakowie, teraz jestem doktorantką i w życiu bym nie pomyślała, że tak świetnie mi się ułoży z pracą. Po pierwsze - uczę się i piszę artykuły filozoficzne; oprócz tego pracuję w biurze promocji dużej instytucji, w ramach promocji uczelni i popularyzacji nauki prowadzę zajęcia z filozofii i etyki dla dzieci i młodzieży; i jeszcze pracuję u mojego promotora przy grancie naukowym.
I tak też zawsze chciałam, żeby wyglądało moje życie zawodowe. Wszędzie gdzie pracuję mam wolną rękę - robię tak jak umiem, muszę podejmować samodzielne decyzje, a przede wszystkim - nikt nade mną nie stoi i nie mówi mi, jak mam co zrobić. Udało mi się poznać świetnych ludzi, z którymi praca jest prawdziwą pasją i przyjemnością :)
I uprzedzając pytania - nie tylko mnie się tak udało. Spośród znajomych ze studiów wszyscy świetnie się rozwijają i mają bardzo ciekawe zajęcia.
Zatem cała tajemnica tkwi w tym, jakie chce się prowadzić życie :) i potem dążyć do realizacji :)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
To moja koleżanka jest po studium Dziewulskich i naprawde nabrała takiej wprawy jesli chodzi własnie o wizaż i charakteryzajcje ze pomagała przy tym programie Twoja twarz brzmi znajomo. Na serio jest ok.
 
D

Dobrawa

Guest
Mnie zafascynowało jak kolega z WSB opowiadał mi o kierunku, który wybrał. Postawił na Inżynierie Zarządzania. Wydaje mi się mega ciekawy. Niedlugo podchodzi do licencjatu.
 

matixxx

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2014
Posty
16
Punkty reakcji
1
Miasto
wwa
jestem po architekturze - studia z pasji, nie pracuję w zawodzie niestety bo w miedzy czasie znalazłem dobrze płatną posade ale myślę nad przeniesieniem się gdzieś gdzie będę mógł wykorzystać swoje umiejętności ;)
 
A

anastazja20

Guest
EPI ;) czyli elektroniczne przetwarzanie informacji na UJ. licencjat to studia o internecie właściwie. uczą robić strony internetowe, aplikacje, bazy danych. polecam
 

Bllack

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Hmm przyszłościowe kierunki... w sumie nikt nie wie jak będzie w przyszłości, czy po 5 latach gdy już skończy się studia I i II stopnia. W każdym badz razie patrząc na tą chwilę uważam, że kierunki techniczne są w stanie same się obronić. Widzę to po swojej uczelni i kierunkach na nich. Studiuje na Uczelni Techniczno - Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie i nie wiem czy to za sprawę tego, że jest to stolica, ale tutaj jest naprawdę spore zapotrzebowanie na inżynierów it. Studiuje budownictwo i jak na tą chwilę wydaje mi się, że to było dobry wybór, nawet bardzo. Liczę na to, że po skończeniu studiów też tak będzie. W sumie to już sobie nawet dorabiam więc myślę, że po również nie będzie trudności (aż tak wielkich).
 
W

wiki9969

Guest
A ja troszeczkę zmieniłam podejście dotyczące fizjoterapii. Według mnie jest to kierunek przyszłościowy, szczególnie jeżeli ktoś planuje wyjechać za granicę (przykładowo do Niemiec).
 

kaja8

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
76
Punkty reakcji
2
Osoboście Ja myślę, że kierunki przyszłości są logistyka i IT.
Z mojego doświadzczenia te specjalności są bardzo popularnymi na rynku pracy, więc duza iłość maturzystów wybierają same te kierunki. Rzeczywiście, że po studiach wszytcy będą szukałi tej pracy, ale myślę, że oni będą mieli więcej możliwości niż ekonomiści oraz prawniki.
 

SandraKa

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
No właśnie - bardzo wielu maturzystów wybrało teraz kierunki techniczne. Za kilka lat jak skończą studia konkurencja w zawodach technicznych na rynku pracy będzie taka sama jak gdzie indziej.
 

Cilsak

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2014
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Wrocław
W dobie zmechanizowania, komputeryzacji i minimalizacji na pewno informatycy, elektrycy, elektromechanicy i inne dziedziny powiązane. Kierunki takie jak fizjoterapia, fizykoterapia itd. też mają swoją przyszłość. Jednak trzeba mieć pasję i umieć się odnaleźć w każdej sytuacji. Studia to nie wszystko. :)
 
B

bajderman

Guest
Tylko to co związane z zainteresowaniami. Studiowanie byle czego po prostu nie ma sensu, bo nie przekłada się to na jakiekolwiek umiejętności. Dużo lepiej zabrać się za jakieś praktyczne zajęcia - z tego powinny dopiero wynikać jakieś profity.
 

Seniora

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
Nejlepiej iśc za tym czym się interesujemy, aczkolwiek czasami może nie byc perspektym po danym kierunku.
 

agnes675w

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2014
Posty
25
Punkty reakcji
1
Ja zawsze polecam kierunki informatyczne. Wielu moich znajomych skończyło takie studia i mają teraz dobrze płatną pracę. Co prawda są trochę ciężkie i męczące, ale przyszły sukces to wszystko wynagrodzi :D
 

Tomasz Bekas

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jestem w trakcie studiowania Bezpieczeństwa zdrowotnego na wyższej szkole bezpieczeństwa i do tej pory jestem zadowolony, nie płace dużo, poziom całkiem dobry, wykładowcy wporzo
 
Do góry