Pierwsze (i nie tylko) objawy ciąży

oluska999

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Nie martw sie, uda sie. No i napisze Ci rade, sa historie dziewczyn, ktore dlugo staraly sie o dziecko, mimo ze z ich zdrowiem i partnera wszystko ok. Co sie okazalo za bardzo sie "spinaly". A gdy wyluzowaly, no i wiadomo juz tak nie myslaly duzo o dziecku, tylko robily z partnerem swoje , ale uprawiajac seks myslalaly po prostu o przyjemnosci a nie :"ojej oby bylo dziecko" to im wyszlo i sa mamami :)
ale ogolnie na codzien postaraj sie tak tym nie myslec. Jestes taka mloda, na pewno zajdziesz w ciaze, tym bardziej, ze masz regularne okresy, jest z Toba wszystko ok. Tylko poiwinnas troche wrzucic na luz. Wiem, ze to trudne, ale wykonalne. Moze na razie zamiast obsesyjnie myslec o dziecku zajmij sie jakims hobby, a oczywiscie robcie tez z partnerem "swoje" :sexy: Niech ogarnie Was pelna namietbnosc, cieszcie sie soba , bliskoscia, nie robcie tego tylko na zasadzie, zeby zaplodnic bylo dziecko. Nie mechanicznie, bo niektorzy tak robia, a potem dziwia sie, ze dzidziiusia nie ma.
Albo wyjedzcie gdzies :)


Dziękuję za rady :) przynajmniej czuję się rozumiana. Bardzo chcę mieć już maleństwo, ale nie myślę o tym wciąż :) po prostu miałam nadzieję :(
Mój Marcin też mi powtarza: "nie myśl o tym", "zobaczysz uda się", ale ja mam coraz większe obawy. Mimo wszystko dzięki, nawet bardzo :) :) Postaram się wykorzystać Twoje rady :)
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Dziękuję za rady :) przynajmniej czuję się rozumiana. Bardzo chcę mieć już maleństwo, ale nie myślę o tym wciąż :) po prostu miałam nadzieję :(
Mój Marcin też mi powtarza: "nie myśl o tym", "zobaczysz uda się", ale ja mam coraz większe obawy. Mimo wszystko dzięki, nawet bardzo :) :) Postaram się wykorzystać Twoje rady :)

Ok, to dobrze, ze nie myslisz o ty6m obsesyjnie. Martwic bys sie mogla, gdybys miala grubo ponad 30 stke. Wtedy rzeczywiscie. A tak ciesz sie zyciem, a malenstwo bedzie na pewno, zobaczysz :)
Nie miej obaw, sa nawet osoby co staraly sie 2 lata o dziecko, mimo ze plodni oboije, a potem wyluzowali i bach, ciaza :) To, ze pol roku nie udaje sie nie swiadczy jeszcze o niczym zlym :)
Serdecznie Ciebie pozdrawiam :)
 

age21

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Cześć, jestem nowa. Ostatni okres miałam 5-10 stycznia 2011. Kochaliśmy się z mężem możliwie(chyba) w dni płodne (16, 17, 21 stycznia)
Robiłam test 2-go lutego i wyszła mi jedna różowiasta kreska, a druga lekko różowa prawie nie widoczna.
Nie wiem co mam sądzić o wyniku tego testu, czy jestem w ciąży, czy było jeszcze za wcześnie na test. Czytałam gdzieś, że nawet słabo widoczna kreska oznacza ciążę.
Dodam też, że od jakiegoś czasu mam bardzo często gazy. nie mam nudności.
Pomóżcie, co o tym sądzicie?
Dodam, ze mam bardzo niereguralne miesiączki i tak naprawdę nie wiem ile trwa mój cykl.


I jeszcze jedno, nie byłam nigdy u ginekologa ;////, ale teraz chyba będę musiała iśc ;)
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Nawet słaba druga kreska oznacza ciążę
Powtórz test teraz albo zrób badanie z krwi, jest najpewniejsze


No i idź do lekarza jeśli beta albo test potwierdzi ciążę, chociaż na razie chyba jeszcze za wcześnie na ginekologa
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Powtórzyłam test i są dwie krechy ;) są tak wyraźnie, że już nie ma wątpliwości.
Cieszę się bardzo i jestem szczęśliwa, w poniedziałak dzwonie do ginekologa.
Mąż prawie mnie na rękach nosi;)

Serdeczne gratulacje :)
 

sandra 90

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam 5 dni temu dowiedzialam sie z testu ze jestem w ciazy ostatni okres mialam 20stycznia tylo sie troszke martwie bo wizyte mam dopiero w przyszly poniedzialek a jeszcze pare dni temu mialam obolale piersi i bole glowy a teras to ustalo i jako tako czuje sie dobrze. czy mam powody do nie pokoju? dodam jeszcze ze to moja druga ciaza i w pierwszej dowiedzialam sie dopiero w 6tygodniu i tez nie mialam zadnych objawow dopiero tak od 7tygtodnia. czy sa tu tez na forum panie ktore mialy podobnie. pozdrawiam i prosze o jakas odpowiec. :)
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Witam 5 dni temu dowiedzialam sie z testu ze jestem w ciazy ostatni okres mialam 20stycznia tylo sie troszke martwie bo wizyte mam dopiero w przyszly poniedzialek a jeszcze pare dni temu mialam obolale piersi i bole glowy a teras to ustalo i jako tako czuje sie dobrze. czy mam powody do nie pokoju? dodam jeszcze ze to moja druga ciaza i w pierwszej dowiedzialam sie dopiero w 6tygodniu i tez nie mialam zadnych objawow dopiero tak od 7tygtodnia. czy sa tu tez na forum panie ktore mialy podobnie. pozdrawiam i prosze o jakas odpowiec. :)


Słyszałam, że nagłe ustąpienie objawów może świadczyć o obumarciu ciąży...Ale znam więcej przypadków w których zanik objawów nie świadczył o niczym :)
Mnie piersi przestały boleć koło 12go tygodnia i też się bałam, bo lekarz twierdził, że to dobry objaw, ale widocznie tak musiało być
Też nie miałam żadnych objawów na początku, czekaj spokojnie do wizyty i napisz co i jak :)
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Słyszałam, że nagłe ustąpienie objawów może świadczyć o obumarciu ciąży...Ale znam więcej przypadków w których zanik objawów nie świadczył o niczym :)
Mnie piersi przestały boleć koło 12go tygodnia i też się bałam, bo lekarz twierdził, że to dobry objaw, ale widocznie tak musiało być
Też nie miałam żadnych objawów na początku, czekaj spokojnie do wizyty i napisz co i jak :)

A ja nie znam sie, ale wydaje mi sie, ze kazda kobieta przezywa ciaze inaczej i nie ma powody do niepokoju.
 

sandra 90

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
´Witam bylam dopiero dzis u lekarza bo mialam problemy z karta chipowa bo byla zle wypisana i musialam czekac na druga. Z dzidzia wszystko dobrze a objawy pojawily mi sie dopiero w 7 tygodniu i mam je caly czas caly dzien mnie mdli i wymiotuje a na jedzenie nie potrafie patrzec :) i dziewczyny nie ma sie czym przejmowac ze nie ma tych objawow w w 4,5,6tygodniu bynajmniej ja tak mialam ;) pozdrawiam
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
´Witam bylam dopiero dzis u lekarza bo mialam problemy z karta chipowa bo byla zle wypisana i musialam czekac na druga. Z dzidzia wszystko dobrze a objawy pojawily mi sie dopiero w 7 tygodniu i mam je caly czas caly dzien mnie mdli i wymiotuje a na jedzenie nie potrafie patrzec :) i dziewczyny nie ma sie czym przejmowac ze nie ma tych objawow w w 4,5,6tygodniu bynajmniej ja tak mialam ;) pozdrawiam

No to super, teraz będziesz narzekać, że "tęskniłaś" za objawami ;)
 

moni85

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
witam! mam problem przez 3 lata brałam regularnie tabletki novinette od 2 tyg przestałam brac kochałam sie z chłopakiem po 2 dniu odstawienia bez zabezpieczenia i tydz temu równiez mija 2 tydz i dziwnie sie czuje boli mnie brzuch piersi jestem strasznie osłabiona i mam napady goraca nie wiem czy to sa objawy po odstawieniu czy ktos miał podobny przypadek troche sie denerwuje po poł roku temu ostawiłam tab na miesiac i czułam sie bardzo dobrze
 

sandra 90

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam moja znajoma tez brala tabletki przez 3 lata i zaraz po ich odstawieniu zaszla w ciaze. Lekarz jej powiedzial jesli organizm jest zdrowy to jest bardzo duza szansa ze zajdzie sie w ciaze wlasnie w pierwszym miesiacu po odsawieniu... A ja wlasnie mam 12 tydzien mdlosci pomalu przechodza a wczesniej pisalam ze objawow nie mam a teraz od tych objawow zamias cos tam przybrac to tylko schudlam ;) Te nasze sloneczka... czego sie dla nich nie przejdzie:*
 

moni85

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
witam! własnie coraz bardziej sie martwie bo okres spożnia mi sie juz 6 dzien i tłumacze sobie ze to przez stres i tabletki. objawów jakis powaznych nie mam poza tym ze boli mnie brzuch i czasami jajnik jestem czuje sie bardziej zmeczona nic poza tym nie mam jakis tam zachcianek czasami juz szaleje bo nie wiem co myslec o tym czy juz sama sie nakrecam boje sie strasznie bo nie jestem juz z tym facetem a jak powiedziałam ze okres mi sie spoznia to stwierdził ze to mój okres jednym słowem fatalnie sie czuje. poczekam jeszcze tydz i zrobie test mam nadzieje ze bedzie negatywny a brak okresu spowodowany jest odsawieniem tabl i stresem który w tej chwili przechodze pozdrawiam Gratuluje ci bobaska i osoby która pewnie masz i cie wspiera w tym wszystkim :)

witam! własnie coraz bardziej sie martwie bo okres spożnia mi sie juz 6 dzien i tłumacze sobie ze to przez stres i tabletki. objawów jakis powaznych nie mam poza tym ze boli mnie brzuch i czasami jajnik jestem czuje sie bardziej zmeczona nic poza tym nie mam jakis tam zachcianek czasami juz szaleje bo nie wiem co myslec o tym czy juz sama sie nakrecam boje sie strasznie bo nie jestem juz z tym facetem a jak powiedziałam ze okres mi sie spoznia to stwierdził ze to mój okres jednym słowem fatalnie sie czuje. poczekam jeszcze tydz i zrobie test mam nadzieje ze bedzie negatywny a brak okresu spowodowany jest odsawieniem tabl i stresem który w tej chwili przechodze pozdrawiam Gratuluje ci bobaska i osoby która pewnie masz i cie wspiera w tym wszystkim :)
 

moni85

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
w końcu sie doczekałam :] chodz moj okres jest bardzo skapy nawet bardziej niz w czasie brania tab wtedy trwał 4 dni a w tym momencie zaledwie dwa ale chyba jesli o ciaze to niemam sie juz raczej czym martwic???????????pozdrwaiam
 
Do góry