Pierwsze (i nie tylko) objawy ciąży

moni85

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
czytałam i to duzo na ten temat ale chyba jesli człowiek sie stresuje taka sytuacja to coraz wiecej objawów pasuje do całej sprawy. nie wiem po prostu warjuje wiem najlepiej byłoby zrobic test i po spr dostałam okres po 2 tyg i mysle ze jest ok chodz mam jakies plamienia beznadziejne brazowy sluz ale mysle ze to tez wina ostawienia tabletek pierwszy dzien cos tam poleciało ale drugi prawie nic brazowe swinstwo jak juz wspomniałam. staram sie juz nie stresowac i tyle nie mam objawów wiec jest dobrze jedyne co to przespałabym cały dzien i chodze zmeczona ale stres tez swoje robi:( pozdrawiam!
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Wydaje mi się, że to właśnie wina odstawienia tabletek, organizm też się musi przestawić, ale znając mnie dla świetego spokoju zrobiłabym test :) Chociaż skoro współzyłaś ze swoim chłopakiem jak jeszcze brałaś regularnie tabletki to większych szans i tak nie ma więc i test zbędny
 

destination

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
witam, czytałam większość postów i widzę że można tu dostać bardzo dobre rady, chciałabym i ja otrzymać, bo mam trochę problem..
otóż, kochałam się z chłopakiem jakieś pięć dni temu bez zabezpieczenia, zrobił to we mnie, byłam tego świadoma, a okres miałam ostatnio 15 maja. niby to miały być dni niepłodne, ale ja mam nieregularnie okres, także ciężko z tym ucelować.
nie wiem czy mogę mieć już jakieś objawy, ale mam takie dziwne uczucie, że jednak mogę być w ciąży.
chce mi się więcej jeść, rano mi było niedobrze trochę, ale nie wiem czy to moje już jakieś małe urojenia czy coś,


proszę o normalne odpowiedzi, a nie typu " było sie pilnować" blablabla
... ; )
 

milowinka

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
destination pięć dni to zdecydowanie za krótki czas na objawy. Co ile najczęściej wypada Ci okres?
Podświadomie możesz sobie wmawiać, że jesteś w ciąży, stąd większy apetyt i wyszukiwanie objawów. Teraz musisz zachować spokój i czekać do okresu. Jak zaczniesz się denerwować, to jeszcze Ci się skutecznie przesunie, a wtedy to już panika i niepotrzebne wydawanie pieniędzy na testy lub betę.
 

kaczuszka1

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
witam wszystkich.
czy ktoras z Was miała bole podbrzusza pare dni po owulacji?
staramy sie o dziecko i po 2ch dniach od owulki pojawiły sie bole przypominajace okres, tyle ze do okresu jest jeszcze daleko, zawsze 2-3dni przed @ brzucha zaczał dawac znak,ale nie 13dni :)
myslicie ze to moze byc ciaza?
do tego dochodzi bol sutka w lewej piersi, dziwny posmak w ustach.
czasem bol brzucha zastepuje naprzemienne kłucie w jajnikach. mdłosci nie mam,ale czesto latam do WC.
na test jest za wczesnie. pisze tutaj bo moze ktoras z wAs to przechodziła i zobaczyła na tescie 2 kreseczki?
pozdrawiam i czekam na odp :)
 

agatka_19865

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Hej dziewczynki ;)
Ja długo sie starałam z chłopakiem o dzidziusia, nie chciałam robic testu zbyt wczesnie bo zawsze sie zawodziłam ;( lecz kiedy tydzien przed spodziewana miesiaczka zaczął mnie pobolewac dół brzucha jak na okres, a okresu nie było. Nadszedł dzien spodziewanej miesiaczki i zaczeły mi doskwierac piersi, stały sie wielkie i bardzo bolesne, podczas zbliżenia mój kochany nie mógł ich dotknąc, tak bardzo mnie bolały... po stosunku w nocy strasznie sie zle czółam, byłam pewna, że dostanę okres. Rano lece do toalety patrze a na papierze brązowe plamki i do tego ten "okresowy" ból... już smutek ze lada moment bedzie okres. Mineło kilka godzin lecz okresu brak. Postanowiłam, że zrobie jednak ten test byłam 3 dni po terminie spodziewanej miesiaczki. Ból piersi i brzucha nie dawał mi spokoju. Pomyślałam, ze trudno najwyżej znów się zawiode jak zobacze jedna kreskę. Nie czekałam nawet minuty jak zobaczyłam śliczne dwie rózowe kreseczki... myślałam że wybuchne z radości :) pojechałam od razu do ginekologa i potwierdził 5 tygodniowa ciąze :-D Jesteśmy bardzo bardzo szczesliwi!!
 

agatka_19865

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Nie dziekuję :) mam nadzieję, że tak właśnie będzie :)

Kaczuszka napisz jak się pojawisz, co u Ciebie...?
 

cytrunia333

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
HEj
Nasze starania trwały jeden miesiąc (1 cykl) czyli za pierwszym razem się udało:)
Zawsze odkąd pamietam miałam regularne cykle więc wiedziałam że 15 mam Owucację.
jeden dzień przed owulacją wraz z mężem zaczeliśmy starania:)
5 dni po zaczęłam odczuwać kłucie w jajniku wraz z uczuciem pękających bąbelów w jajowodzie.
potem zaczęły mnie bolec piersi (były bardzo tkliwe)
z tydzień przed spodziewana miesiączką zaczełam miec mlecznobiałe upławy (w ilościach bardzo dużych)
stwierdziłam że po test pójdę w dzień spodziewanej miesiączki.
wspomn jeszcze ze 4 dni prze @ zaczął delikatnie bilec mnie brzuch jak przed @, więc bałam się że coś nie tak.
przyszedł 30 okresu brak.
31 wieczor - brak- pobiegłam po test sztuk 2.
rano zrobiłam i co?
DWIE KRECHY!!!!
Nie możliwe pomyślałam - za pierwszym razem
poczekałam i zrobiłam 2 test - to samo
fakt ze 2 kreska nie była tak wyraźna jak pierwsza ale była widoczna.
po 2 tygodniach poszłam do ginekologa (bo byłam na wyjeździe)
GIn potwierdził ze jest mała fasolka pięknie zagniezdziona w macicy:)
obecnie jestem w 10 tygodniu.

więc jeśli macie podobne objawy jak kłucie w jajniku, bolące piersi, sutki i mlecznobiały śluz wszystko może wskazywać na błogosławiony stan.

pozdrawiam gorąco i życzę powodzenia:)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Jeszcze mi powiedz, że nie wymiotujesz, nie drażnia Cię zapachy i masz siłę na wszystko... :D
 

cytrunia333

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
tydzień po zajściu w ciąże miałam takie obiawy.
teraz w 10 tygodniu bolą mnie piersi i non stop bym spała.
nie wymiotowałam ani razu, za to mam wilczy apetyt.
:)
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
To sandardowe objawy, ale warto pamietać, zę nie każda kobieta je ma, czasami wogłe ich brak, a jedynym symptomem ciaży jest brak @
 

monikam

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
W ostatnich dniach byłam tu stałym gościem, szukając nadziei na to, że wszystkie moje objawy to jednak nie ciąża. Pomagało... Dzięki. Teraz ja dodam coś od siebie i napiszę do wszystkich bojaźliwych i przerażonych: brak miesiączki i inne nawet inne typowo ciążowe objawy to wcale nie musi być ciąża. Mój przypadek jest następujący: miesiączkę miewam od dość dawna w dziwnych cyklach tak nieregularnych, że aż regularnych (przykład: 05.06-17.07-04.09-02.10-07.11-07.01... itd. miesiąc po miesiącu, co dwa miesiące, i znów..). Byłam z tym u lekarza, wszystko było ok, stwierdził więc, że taka moja natura ;). Ostatnią miesiączkę miałam 24.06, a że teraz wypadał "cykl co dwumiesięczny" spodziewałam się jej w połowie sierpnia. Przez ten czas żadnych lęków ciążowych nie miałam, bo byłam niepokalana (mąż za granicą, a ja z tych monogamicznych jestem i wiernie czekałam). No i przyjechał na cały tydzień. Był od 13-20 sierpnia. Co to był za seks... Ech... Ale nie o tym mowa... Oczywiście z zabezpieczeniem (prezerwatywy. Mój Kochany musiał wyjechać a ja skupiłam się na oczekiwaniu na zakwitnięcie... Czekałam... Czekałam... Lekki niepokój przemienił się w potężne przerażenie. O mój Boże, stało się! No tak, wyposzczeni (a to ponoć sprzyja), może gumka się zsunęła... Może... Czarne myśli nie dawały spać i ogólnie normalnie funkcjonować... Wchodziłam tu, żeby się pocieszyć i czytać, że to niekoniecznie ciąża... Choć objawy mówiły mi co innego: piersi bolały tak jakby inaczej niż w przed miesiączką, były bolesne i pełne (moja schiza: na pewno pełne mleka ;) ), usta też jakby pełniejsze, opuchnięte były, apetyt dziwny: przez dwa tygodnie jadłam same ryby i słodycze )za którymi wcześniej nie przepadałam specjalnie, odrzuciło mnie od mego ulubionego trunku piwka, zapachy mnie drażniły, ogólnie byłam rozdrażniona. Wczoraj przy depilacji zobaczyłam przebarwienia na wargach sromowych... Byłam już pewna... Do tego zaczęły się nudności i wymioty... Wystarczy... No i wczoraj brzuch zaczął dziwnie znajomo pobolewać... Podcieram się po siusianiu iiii... surprise! Uhhh, Ufff, yuhooo, ooooohhhh... Teraz siedzę lekka myślowo, brzuch mnie tak słodko nawala :D Wszystkie "objawy" zniknęły jak ręką odjąć :D Nie jestem w ciąży! :D Za 3 godziny mam umówioną wizytę u lekarza (rejestrując się myślałam, że idę po ciążową diagnozę ;) ). Idę jednak po skierowanie na wyniki. Coś moje hormony się rozsurmaniły ;). Opiszę dokładniej po wynikach :)
Wszystkie załamane, niepewne: głowa w górę! Objawy to nie wszystko!
A jeśli to ciąża... To nie ma tego złego :) Wiem, bo sama mam już trójeczkę z przypadku i jestem bardzo szczęśliwą i spełnioną matką :)
 

lenka826

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
hej. powiedzcie mi czy objawy wczesnej ciazy moga trwac pare dni tydzien??? ja zrobilam dwa testy poltora tyg temu i wyszly pozytywne. Test zrobilam bo okres sie juz dlugo spoznia i zauwazylam u siebie powiekszone brodawki i sutki. Zaczelam tez siusiac co chwile, w nocy to co godzine wstawalam. bolal mnie rowniez brzuch tak jak podczas okresu takie skurcze. wiecej objawow nie miałam i dalej nie mam. ale jakies dwa dni temu przestalo mi doskwierac ciagle siusianie, bol brzucha, zostaly tylko powiekszone brodawki i tkliwosc piersi. czy to normalne ze takie objawy mogly u mnie trwac tydzien????
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
hej. powiedzcie mi czy objawy wczesnej ciazy moga trwac pare dni tydzien??? ja zrobilam dwa testy poltora tyg temu i wyszly pozytywne. Test zrobilam bo okres sie juz dlugo spoznia i  zauwazylam u siebie powiekszone brodawki i sutki. Zaczelam tez siusiac co chwile, w nocy to co godzine wstawalam. bolal mnie rowniez brzuch tak jak podczas okresu takie skurcze. wiecej objawow nie miałam i dalej nie mam. ale jakies dwa dni temu przestalo mi doskwierac ciagle siusianie, bol brzucha, zostaly tylko powiekszone brodawki i tkliwosc piersi. czy to normalne ze takie objawy mogly u mnie trwac tydzien????

lenka, u niektórych kobiet wcale nie ma objawów. U jednych trwają one kilka dni na początku, u innych całą ciążę nawet. Dwa pozytywne testy i brak okresu to już chyba wystarczający dowód na ciążę, którą teraz powinien potwierdzić ginekolog.
 

lenka826

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
dzieki:) dzis wlasnie ide do gin i mam nadzieje ze zrobi mi usg i bedzie juz cos widac... bo tydzien temu pewiem pan doktor stwierdzil ze to za wczesnie na jakiekolwiek badania i odprawil z kwitkiem. od miesiaczki to bedzie juz 7 tydz a od zaplodnienia zaczal sie 5 tydz wiec jak myslisz zrobi usg????
 

oczekująca ;)

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
hej kobietki ;)
okres spóźnia mi sie 4 dzień i mam podejrzenia że to może być upragniona ciąża ;) gdzieś tydzień temu byłam u ginekologa i badała mnie jedynie "ręcznie", chyba w takim wczesnym stadium ciąży nie da się jej wykryć przy takim badaniu ale za to stwierdziła, że "mam strasznie duże upławy", i mam pytanko do Was, czy to może być również objaw ciąży? zaczęła mnie też męczyć zgaga chociaż nigdy wcześniej nie znałam tego uczucia
oczywiście zrobię test ale się niecierpliwię ;)
pozdrawiam
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Dopóki nie zrobisz testu, nie ma o czym mówić - albo za jakiś czas znowu idź do ginekologa .
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Objawy u każdej kobiety mogą być inne, mogą też nie wystąpić wcale...

U mnie były to: brak miesiączki, uczucie kłucia w jajnikach, bóle brzucha, tkliwość piersi, podwyższona temperatura, mdłości (ale nie wymioty), dziwny apetyt :) do tego często się budzę w nocy, ale nie wiem czy wiązać to z ciążą :)
 
Do góry