Nirvana

qruk

load your head, blow it up, feeling good baby...
Dołączył
1 Styczeń 2007
Posty
1 075
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
mazury
Cobain pokazal mi, ze mocna muzyka nie jest zla :]
za to szanuje go i wciaz wracam do jego muzy
z szacunku do Nirvany kupilem wszystkie ich oryginaly
wg mnie in utero jest najbardziej artystycznym z ich wszystkich krazkow, szczegolnie piosenka heart-shaped box
 
M

member 47184

Guest
Mam wielką prośbę. Mam kilkadzisiąt piosenek Nirvany. Niestety nie znam tytułów czterech z nich i strasznie mnie to denerwuje :p Przyznam szczerze, że Kurt śpiewa tam tak, że nie mogę zbyt wiele wyłapać, żeby wpisać w Googlach <_<
Czy ktoś ze 'znawców' Nirvany mógłby mi pomoć? Chciałabym przesłać mailem te cztery kawałki. Mogę je też gdzieś wrzucić jak podsuniecie mi gdzie :)
Z góry bardzo dziękuję ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Jeden z moich pierwszych albumów to właśnie Nevermind. Automatycznie więc kojarzy się z dzieciństwem, jakimś nieuchwytnym dawnym klimatem. Poza tym Nirvana grała kawał dobrej muzyki, w dodatku pojawiła się na rynku w doskonałym momencie. Przed ich debiutem w muzyce panował swoisty zastój, stagnacja. Brakowało czegoś innowacyjnego, z wykopem właśnie-i nagle pojawił się Kurt ze spółką.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Nie cierpie Kurta!!! Jest do dup... Jak On mogl sie zabic?! Czemu?!!! ;(
A tak powaznie, to wielka szkoda, ze tak sie potoczyly losy zespolu, bo to ikona, ktora byla jakby nie patrzec prekursorem ciezkiego, agresywnego brzmienia. Poza tym Kurt zawsze tworzyl to co czuje i lubi, a nie pod publike, stad taka rotacja fanow.
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
dawno, dawno nie sluchalam Nirvany... ale kiedys to byla jedyna sluszna kapela;)

Mam wielką prośbę. Mam kilkadzisiąt piosenek Nirvany. Niestety nie znam tytułów czterech z nich i strasznie mnie to denerwuje :p Przyznam szczerze, że Kurt śpiewa tam tak, że nie mogę zbyt wiele wyłapać, żeby wpisać w Googlach <_<
Czy ktoś ze 'znawców' Nirvany mógłby mi pomoć? Chciałabym przesłać mailem te cztery kawałki. Mogę je też gdzieś wrzucić jak podsuniecie mi gdzie :)
Z góry bardzo dziękuję ;)
wrzuc na jakis serwer i zobacze co sie da zrobic...
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
swojego czasu słuchałem tylko Nirvany, przestałem prawie całkiem słuchać metalu tylko Nirvana. Mam ich wszystkie piosenki... Dosyć bardzo lubię ten zespół. teraz już nie słucham tak często nirvany. ale lubię od czasu do czasu włączyć sobie któryś ich album... który to nie jest, jest świetny...
ale myślę że to dzieki śmierci kurta muzyka ich jest nadal lubiana przez wielu ludzi. bo gdyby nie śmierć kurta to albo zespół zdązył by się rozpaść (zresztą to wynikało z ostatniego listu Kurta, chciał odejść z kapeli) , lub teraz już ledwo ciągnął swoją działalność i co 3 album był by b. dobry...
trzewa wiedzieć kiedy zejść ze sceny...
tak jak SOAD który w 2005 wydał 2 wspaniałe płyty (które były na toplistach przez dlugi okres), ale nie ma zamiaru męczyć się nad kolejnymi albumami i stworzyć jakieś badziewie tylko dla komercji. Robią sobie chłopaki trochę przerwy i na pewno na tym źle nie wyjdą...
Natomiast Nirvana zrobiła sobie przerwę na wieki... Trochę szkoda.
 

MałaMi17

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1 383
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Był w moim życiu pewien okres, w którym słuchałam tylko i wyłącznie Nirvany. Posiadam wszystkie albumy. Teraz już niezbyt często wracam do ich muzyki. Cóż, przerobiłam to i pozostało mi już tylko zarażać tym innych. ;>
 

Heretyk8

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Czy jestem fanem Nirvany? Swego czasu na pewno byłem (choc nie takim szalonym i "tylko to"), teraz słucham rzadko i raczej dla poprawy humoru. Nie zmienia to faktu, że lubię ten zespół, klimat który on tworzy, a i sama historia zespolu ejst całkiem ciekawa (całą mam na mysli - nie tylko śmirć Kurta). Czy szkoda że zginął? Tak bo zaczął iść w ciekawych kierunkach pod koniec twórczości (m.in. zainteresował się bluesem). Z piosenek to "Lithium", "Smells like teen spirit", "Heart shaped box" i stare dobre "Endless nameless", ktore niexle mnie zdziwiło, gdy peirwszy raz rpzesłuchiwałem świeżo kupioną "nevermind" ;).
 

TheJim

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2008
Posty
56
Punkty reakcji
0
Zmieńcie tytuł tego tematu, bo żal się robi :/ przez takie 'koffane' 14-letnie pseudo fanki, droga tego zespołu zakręciła w stronę strasznie śmierdzącej komercji...
Dobry zespół, rzec można, który otworzył światu drzwi na grunge, a ma tak spartaczoną opinię. Ciekawy jestem, czy te niby fanki tak kochały by zespół, gdyby Cobain miał twarz jak szympans? Szczerze wątpię.
I żeby nie było - nie mówię tego do prawdziwych fanek, tudzież fanów - bo takich nie brakuje. Uwierzcie lub nie, ale istnieją dziewczyny, które bardzo cenią Nirvanę nie tylko za wygląd wokalisty...
 

Rocky77

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Od tego się zaczynało pod koniec podstawówki na początku LO, ale taki temat w dziale Punk, obok Analogs :lol:
 

michas2236

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mimo że muzyka bardzo prymitywna to ma coś w sobie , mimo że nirvany nie słucham na co dzień ale jak przypadkiem zdaży mi się ją usłyszeć to zawsze dam głośniej , ale jedno co mnie w tym śmieszy to nastolatki podniecające się Kurtem od tego to się rzygać chce.
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Moze nie prymitywna, bo tego by sie sluchac nie dalo, ale prosta i chwytliwa. Na tym polegal fenomen Nirvany + oczywiscie charyzma lidera. Wielkim fanem nie jestem ale czasem lubie posluchac ;)
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Bardzo lubię Lithium , smells like teen spirit , Come As You Are - Mam z tymi piosenkami bardzo miłe wspomnienia :przewraca:
 

Schneequeen

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Lubię Nirvanę, to wprawdzie od tego zespołu zaczęła się moja przygoda z rockiem która trwa już od 5 lat... Teraz moja fascynacja lekko zgasła ale nadal bardzo cenie " dumb" " you know you are right" "drain you" Fajnie, fajnie [*]
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
Nie słucham ale postanowiłem się wypowiedzieć. Nie lubię Nirvany. Dlaczego? Może, ktoś uzna to za płytkie podejście do muzyki, ale według mnie Nirvana i cały Grunge'owy ruch, zniszczył to co było w rocku i metalu piękne w latach 80, a tak czy inaczej poza Nirvaną, AiC, mało co przetrwało do dzisiejszego dnia. Ot co, za czasów Grunge'u modny był ten cały bunt, bunt który jednak uważam za sztuczny i mocno wylansowany przez MTV. To tak jak za czasów, gdy pod koniec lat 70 hard rock, stracił popularność z powodu, prostego punk rocka, mimo to z trudem później się odrodził, tak grunge był ostatecznym pogrzebem dla "popularności" rocka, hard rocka, metalu sprzed roku 91. I dziwne, ponieważ muzyka ogólnie była prosta w swojej strukturze, a gitarzystów wirtuozami raczej również nie można nazwać. Gdyby nie śmierć Kurta i raczej myśle, że dzisiaj o tym pamiętał by mało kto, tak jak o innych wykonawcach z tego nurtu.

Ale zdaję sobie sprawę, ze patrzę na Nirvanę przez pryzmat zespołów lat 80, których NIrvana jako tako starała się ominąć szerokim łukiem, no ale każdy na forum ma chyba prawo do powiedzenia co go Boli :p
 
Do góry