Najlepszy program antywirusowy

Najlepszy program antywirusowy.

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
nie sądzę jednak żeby odpowiedniki konkurencji były równie skuteczne jak Panada, ponieważ oni wprowadzili to jako pierwsi i cały czas ulepszają tę technologię
 

Cziczot

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
101
Punkty reakcji
1
Wiek
37
każdy ma swoją technologię jednak o żadnej z nich nie było tak głośno jak o Chmurze Pandy.
 

piksel-2

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2008
Posty
86
Punkty reakcji
1
Według większości najświeższych rankingów wygląda to mniej więcej tak:
1. BitDefender Antixirus
2. AVG Anti-Virus
3. Panda Antyvirus
Według mojej oceny i tego co oczekuję od oprogramowania antywirusowego najlepiej wypada Avast.
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
w tym zestawieniu Avast wypadł słabo http://www.av-test.org/certifications?order=usability_asc&lang=en

... ale każdy dobiera program wg swoich potrzeb
 

Cziczot

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
101
Punkty reakcji
1
Wiek
37
zgadza się, jeśli nie ryzykujesz i nie poruszasz się po podejrzanych stronach to AVAST jest całkiem dobrym rozwiązaniem ponieważ nie zamula kompa, pamiętać jednak należy że nie wiadomo co się kryje na Pendrivach, które często są miejscem występowania wielu złośliwych robaków, czy koni trojańskich.
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
napewno pełna/komercyjna wersja AV tak jak np. Internet Security 2011 od Pandy daje większa pewność
 

krejzistah

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2010
Posty
59
Punkty reakcji
1
co do rankingów to faktycznie wygląda to mniej więcej jak piszecie, z tym, że BitDefender i AVG dużo punktów zyskują na kwestiach wizualnych, obsługi etc., pod względem skuteczności w wykrywaniu zagrożeń to ta trójka wygląda odwrotnie, ale generalnie faktycznie jak coś wybierać to tylko spośród tej trójki
 
S

serwor

Guest
co do rankingów to faktycznie wygląda to mniej więcej jak piszecie, z tym, że BitDefender i AVG dużo punktów zyskują na kwestiach wizualnych, obsługi etc., pod względem skuteczności w wykrywaniu zagrożeń to ta trójka wygląda odwrotnie, ale generalnie faktycznie jak coś wybierać to tylko spośród tej trójki

BitDefender i AVG

No to radze sciagnac sobie paczke wirusow z netu i sprawdzic te badziewie.
Jedne z gorszych antywirusow jakie sa.
Panda tez nie lepsza.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Paczka to kropla w morzu. Codziennie powstaje dużo więcej wirusów i trojanów, niż zdołasz ściągnąć, szczególnie, że najgorsze są zagrożenia 0-day. Panda u mnie sprawdza się bardzo dobrze, a jak chcesz znaleźć, to na każdego antywirusa znajdziesz haka...tylko nie o to chodzi w testach. Przy skuteczności >99,5% mało co jest w stanie Ci wejść na dysk, a nawet jak nie zostanie od razu złapane, to zostanie złapane przy próbie narobienia szkód.
 
S

serwor

Guest
Paczka to kropla w morzu. Codziennie powstaje dużo więcej wirusów i trojanów, niż zdołasz ściągnąć, szczególnie, że najgorsze są zagrożenia 0-day. Panda u mnie sprawdza się bardzo dobrze, a jak chcesz znaleźć, to na każdego antywirusa znajdziesz haka...tylko nie o to chodzi w testach. Przy skuteczności >99,5% mało co jest w stanie Ci wejść na dysk, a nawet jak nie zostanie od razu złapane, to zostanie złapane przy próbie narobienia szkód.
Jakie 99%?
Ta twoja Panda 80% nie znajdzie a usunac jeszcze mniej usunie,poszukaj paczki i sprawdz.
Nie wierz tym co pisze te glupoty,sam spradz.
Calkiem bezpieczne pod warunkiem ze nie rozpakujesz paczki.
 

Cziczot

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
101
Punkty reakcji
1
Wiek
37
twoim zdaniem wszystkie testy kłamią a ty sam sprawdziłeś (choć najprawdopodobniej nie masz odpowiednich narzędzi) wszystkie AV.

99% to obecnie wyniki, który charakteryzuje większość AV (skanujących znane i zapisane w bazie wirusy)
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Odpowiednich narzędzi nie trzeba mieć, antywirus i tyle:p

Jak mi się sesja skończy to sprawdzę, ale już pewnie wersję 2012.
 
S

serwor

Guest
twoim zdaniem wszystkie testy kłamią a ty sam sprawdziłeś (choć najprawdopodobniej nie masz odpowiednich narzędzi) wszystkie AV.

99% to obecnie wyniki, który charakteryzuje większość AV (skanujących znane i zapisane w bazie wirusy)
To wez ta stara paczke ktiora ma juz z 6 lat i zobacz skutecznosc twojego antywirusa,mocno sie zdziwisz.
Podziwiam ludzi ktozy slepo wierza to co im ktos napisze,ja wole sam sprawdzic.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Sprzed 6 lat? Po pierwsze dla wersji 64-bitowej W7 są w większości niegroźne. Po drugie wiele z nich jest już nieaktywna (bądź nie stanowi zagrożenia). Nie mam za złe antywirusowi, że nie skasuje albo nie uzna za zagrożenie czegoś, co mi faktycznie nie jest w stanie zaszkodzić. Ważniejsze, żeby AV miał 100% skuteczności w momencie, kiedy coś faktycznie chce namieszać w systemie. Taka ochrona jest ważniejsza, niż sztuczne nabijanie % skuteczności zagrożeniami, które były skuteczne w czasach windowsa 95, a teraz tylko zawalają bazy swoimi sygnaturami
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
dokładnie, jeśli AV ma ok 99% wykrywalności rozpoznanych wirusów i między 70-60 nierozpoznanych to napewno jest skuteczny i pozwoli nam całkiem dobrzezabezpieczyć na szprzęt
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
Panda tez nie lepsza.

Z tym bym polemizował. Po pierwsze, nie znajdziesz żadnego antywirusa, który miałby wykrywalność choćby 95%, jeśli byś go testował pod kątem wszelkich wirusów, jakie kiedykolwiek istniały. A przy zmianie sposobu funkcjonowania z autonomicznego na sieciowy, wyniki będą z pewnością na polus szły.
 

5476

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Swarzędz
Nie tylko wykrywalność jest ważna, ale także czy zamula komputer. Z doświadczenia wiem że Panda, Kaspersky i AVG zamulają komputery.
Ja korzystam z darmowego avasta. Raz na jakiś czas zablokuje trojana, wiem że sporo wirusów ominie ten system zabezpieczeń, dlatego używam mks skaner online, co około 2 miesiące nim skanuje komputer przez przeglądarke IE i wygląda że jest dobrze :)
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
Nie tylko wykrywalność jest ważna, ale także czy zamula komputer. Z doświadczenia wiem że Panda, Kaspersky i AVG zamulają komputery.
W sumie mam w miarę nowy, wiec może nie zauważam tego zamulania, choć generalnie muszę powiedzieć, że Panda z każda edycją jest mniej odczuwalna, jeśli chodzi o obciążenie systemu - kwestia zmiany systemu na tzw. "kolektywną inteligencję".
 

nortonis

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,

posiadam klucze Norton Internet Security 2011.
Wersja na jeden komputer kosztuj 28 zł.
na 3 komputery 74 zł

Przy zakupie hurtowym oczywiście możliwość negocjacji ceny.
Moje gg: 25572152
email: lorogames@gmail.com

Pozdrawiam
 
Do góry