Najlepszy program antywirusowy

Najlepszy program antywirusowy.

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Wirus uruchamiany jest manualnie więc tak, owszem, wirusy na Linuksa istnieją. Tyle, że wtedy działają tylko i wyłącznie z głupoty użytkownika. Co za problem zaimplementować w jakiejś pozornie przydatnej aplikacji syf, który usunie ważne dane z dysku? Takie dystrubucje, jak np. Ubuntu mają domyślnie w home użytkownika kilka katalogów - Dokumenty, Muzyka, itp. Niech będzie jakiś dedykowany wirus w programiku, który wykonuje rm -r na tych katalogach. Wszystko do widzenia. Nie mówiąc już o nadaniu takiej aplikacji uprawnień roota, a tym samym możliwość kasacji ze /.

Wracając do tematu, wybrałbym zdecydowanie NOD32. Kiedyś na XP wykrywał co trzeba bez problemu i działał bardzo szybko.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Temat nie dotyczy linuxów i nie wiem po co w ogóle o nich wspominać. Jak ktoś pracuje w photoshopie, CADzie, albo gra w CODa, to po co mu linux. Zaraz się pojawi, że są zamienniki. gimp to nie photoshop i tak...dużo pracy wymaga przerzucenie się z jednego na drugi.

A wracając do tematu, ja w zasadzie od 3 lat korzystam z Pandy. Przy przejściu na system W7-x64 kombinowałem z innymi programami, ale i tak zostałem przy Pandzie...jeden z niewielu programów, który nie przewracał mi systemu do góry nogami po instalacji.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Panda i NOD32, z darmowych Avira.
Choć zapewne każdy będzie polecał tego użytkowane przez siebie przynajmniej przez rok.
Chyba każdy powinien sam przetestować różne opcje.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Widzę, że temat ładnie się rozwinął. :) Dawno nie udzielałem tu głosu:

Od jakichś 7 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem McAfee Internet Security.
Program dość dobry, niezbyt obciążający komputer, nawet dosyć dokładny.

Jeśli macie jakieś pytania co do McAfee, zastanawiacie się, czy kupić, czy coś, to śmiało pytajcie.

Choć zapewne każdy będzie polecał tego użytkowane przez siebie przynajmniej przez rok.

Malo który posiadacz darmowego antyvirusa używa go rok, lub więcej. Po pewnym czasie wymaga się od programu więcej i więcej i zmienia się go na inny darmowy, mając nadzieje, że będzie posiadał opcje, których nie miał wcześniejszy.
 

Natarcie

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
mam Nortona i jest ok 2 lata bez wirusów. Może to zasługa też tego że korzystam z internetu używając rozumu :)
 
M

marcel_kk

Guest
Mam Nortin Internet Security 2010 potraktowany trial resetem smiga 165 dni,
aktualizuje sie z bazy. Próbowałem zmienic na NISa 2011, ale kolesie z
Symantecka odrobili lekcje, nie łatwo przedłużyć mu ważność.
 

IgorPrzegaliński

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2011
Posty
191
Punkty reakcji
0
Miasto
Białystok
Korzystam z Avasta i Panda Cloud Antivirus i nie narzekam :p aczkolwiek mam świadomość,że najlepsze to one nie są... aczkolwiek-częste aktualizacje sygnatur wirusów, niskie zużycie pamięci komputera i brak fałszywych alarmów, aczkolwiek syf zbiera całkiem nieźle;)
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Avast i Panda równocześnie? Jak dla mnie nienajlepszy pomysł ;) Ja bym odinstalował Pandę i poszukał firewalla + jakiś program specjalnie do spyware itp. A Panda Cloud daje radę
 

Tylko On Tu Stoi

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2011
Posty
47
Punkty reakcji
3
Kto co woli. Ja akurat na komputerze posiadam AVG od kilku lat. Jak na razie się jeszcze na nim nie zawiodłem.
Z drugiej strony nie rozumiem takiej popularności Avasta. Mi komp z nim strasznie mulił. Do tego blokował połowę gier MMO.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Mi Avast nie mulił, ale do Pandy cloud jeszcze daleko, jeżeli chodzi o lekkość. A szczególnie dobrze to widać na netbookach.
 

Cziczot

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
101
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Mi Avast nie mulił, ale do Pandy cloud jeszcze daleko, jeżeli chodzi o lekkość. A szczególnie dobrze to widać na netbookach.
cloud mimo że jest to darmowa wersja to korzysta z technologii stosowanej w komercyjnych wersjach (a nazywa się Colective Inteligence). dzięki niej szybciej skanuje oraz sprawniej gromadzi info o nowych wirusach.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
A ja już dobre 1,5 roku korzystam z produktów Symanteca (oryginały) i całkiem je sobie chwale. Podczas pracy na komputerze program jest właściwie niemal niewidoczny. Wszystko robi automatycznie. Wykrywalność też ma na niezłym poziomie, więc wszystkim niezdecydowanym mogę go polecić.
 

Cziczot

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
101
Punkty reakcji
1
Wiek
37
zgodzę się. Symantec zrobił wielkie postępy jeśli chodzi o odciążenie systemu. Podobne a nawet lepsze efekty dały Pandzie nowe zmiany w technologii o której wcześniej już wspominałem.
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
ta technologia Pandy rzeczywiście nie obciąża systemu i sprawia że ich AV (w moim przypadku IS 2011) dziła bardzo sprawnie
 

Cziczot

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
101
Punkty reakcji
1
Wiek
37
inne firmy z pewnością będą się teraz wzorowały na tej technologii, jednak nie wiadomo kiedy to nastąpi. Natomiast wybierając Pandę ma się to od momentu zainstalowania.
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
pewnie w przeciągu roku lub 2 lat inni też przejdą na podobne rozwiązania... ale wiadomo czy bedzie to równie skutecznei sprawne
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Wielu producentów AV już dodało chmurę do systemów ochronnych. Skoro coś działa dobrze, to naturalna kolej rzeczy, ale podobnie było z analizą behawioralną, Panda przetarła szlaki, wszyscy skorzystali.
 
Do góry