moralnosc/niemoralnosc dysponowania przez panstwo majatkiem

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Silne państwo niszczy pasożyty i szkodniki,które atakują społeczeństwo.
w takim razie czas zlikwidować związki zawodowe i ścigać jak przestępców trutni którzy wolą żyć na socjalu niż pohańbić się uczciwą pracą !! :/
a najlepiej pobierać zasiłek i "pracować" na czarno !! :mruga:
to o nich mowa ??!! ;)
 
P

Pawian

Guest
a najlepiej pobierać zasiłek to o nich mowa
Dirk,nie świruj Pawiana,bo to moja robota! Wysokość zasiłku dla bezrobotnych w Polsce od dnia 01.06.2006r. wynosi 532.90 zł.Pokaz takiego,który może za to wyżyć i jeszcze opłacać za to koszty komunikacji w poszukiwaniu pracy,opłaty mieszkaniowe,lekarstwa,żywność itd.Kpisz Waść,czy o drogę pytasz!
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Kraje rozwinięte cywilizacyjnie maja w porównaniu z nami doskonałe uregulowania prawne dotyczące prawa pracy,Twoja uwaga pozbawiona jest sensu.Elita oligarchiczno-korupcyjna w Rosji ukradła państwową własność?Kogo konkretnie masz na myśli?U nas to normalne i bezkarne.Żadnych związków z tematem?.Kradzież państwowego mienia i wyzysk pracowników są niemoralne.Silne państwo niszczy pasożyty i szkodniki,które atakują społeczeństwo.
mitologia wybacz, w usa czy wlk brytani nie ma zadnych uregulowan dot prawa pracy, co dooligarchii w rosji, tam nie bylo prywatyzacji w ogole, tam byla grabierz po prostu, np gusinski czy inny bierezowski pozyczal kase budzetowi, a w zamian dostawal akcje predsiebiorstw w cenie nominalnej a nie realnej
w takim razie czas zlikwidować związki zawodowe i ścigać jak przestępców trutni którzy wolą żyć na socjalu niż pohańbić się uczciwą pracą !!
a najlepiej pobierać zasiłek i "pracować" na czarno !!
to o nich mowa ??!!
trafnie, trudno wyobrazic sobie po politykach wieksze szkodniki w zyciu gospodarczym panstwa

Dirk,nie świruj Pawiana,bo to moja robota! Wysokość zasiłku dla bezrobotnych w Polsce od dnia 01.06.2006r. wynosi 532.90 zł.Pokaz takiego,który może za to wyżyć i jeszcze opłacać za to koszty komunikacji w poszukiwaniu pracy,opłaty mieszkaniowe,lekarstwa,żywność itd.Kpisz Waść,czy o drogę pytasz!
ja bylem dlugo bezrobotny, nie mniej jednak moja moralnosc nie pozwalala mi na to aby odebrac zasilek, wolalem pracowac na czarno, az dostalem normalna prace...
 
P

Pawian

Guest
ja bylem dlugo bezrobotny, nie mniej jednak moja moralnosc nie pozwalala mi na to aby odebrac zasilek, wolalem pracowac na czarno, az dostalem normalna prace...
Brave,byli tacy,którzy przeżyli Katyń,Obozy Koncentracyjne,genocid na Wołyniu,gułagi.Ale oni po wyjściu czy cudownym ocaleniu nie wychwalali zła,gdy zło należy potępić,nie pochwalać ze strachu przed zemstą kacyka.Inna sprawa,że często usta zatykają pieniądze.Mnie nikt nie płaci za posty,więc piszę jak jest.Internet stwarza możliwość ominięcia cenzury,nawet Twoje warny nic tu nie mogą.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Brave,byli tacy,którzy przeżyli Katyń,Obozy Koncentracyjne,genocid na Wołyniu,gułagi.Ale oni po wyjściu czy cudownym ocaleniu nie wychwalali zła,gdy zło należy potępić,nie pochwalać ze strachu przed zemstą kacyka.
dlatego zlo nazywam zlem
niemorlanosc nazywam niemoralnoscia
a zasilki dla bezrobotnych sa zlem i sa niemoralne

Inna sprawa,że często usta zatykają pieniądze.Mnie nikt nie płaci za posty,więc piszę jak jest.Internet stwarza możliwość ominięcia cenzury,nawet Twoje warny nic tu nie mogą.
mnie tez nikt nie placi za to co tutuaj robie
iternet jeszcze stwarza mozliwosc ominiecia cenzury, niestety lzeliberalowie a socjalisci w sercu z platformy itp pracuja nad likwidacja wolnosci w internecie
 
P

Pawian

Guest
zasilki dla bezrobotnych sa zlem i sa niemoralne
Biblia poucza nas,abyśmy traktowali drugiego tak jak samego siebie.Pisałem to już bezskutecznie do wygłaszającego podobne(identyczne?) poglądy do twoich : Lobo,Dirka,Przecajo,Rosalie,krytykujące solidaryzm społeczny,patriotyczną świadomość narodową,obronę interesów narodowych itp.bez rezultatu.Ale napiszę jeszcze raz cytat: Mikajah 7,18-20:Obmyjcie się, czyści bądźcie!Usuńcie zło uczynków waszych sprzed moich oczu!Przestańcie czynić zło ! Zaprawiajcie się w dobrem !Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego,oddajcie słuszność sierocie, w obronie wdowy stawajcie! Dzisiejsza audycja radiowa RMF.. i coś tam jeszcze antypolskiego:Gość z Norwegii:U nas bezrobotny otrzymuje 75% swoich dotychczasowych poborów przez okres 5-ciu lat..Prowadzący platformers,po chamsku przerywający wypowiedź:mówi pan nie na temat!To populizm i rozdawnictwo!Wyłączyłem radio..Smutek i nostalgia.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Użytkownik Brave dnia 29 wrzesień 2009 - 09:34 napisał
zasilki dla bezrobotnych sa zlem i sa niemoralne
Biblia poucza nas,abyśmy traktowali drugiego tak jak samego siebie.Pisałem to już bezskutecznie do wygłaszającego podobne(identyczne?) poglądy do twoich : Lobo,Dirka,Przecajo,Rosalie,krytykujące solidaryzm społeczny,patriotyczną świadomość narodową,obronę interesów narodowych itp.bez rezultatu.Ale napiszę jeszcze raz cytat: Mikajah 7,18-20:Obmyjcie się, czyści bądźcie!Usuńcie zło uczynków waszych sprzed moich oczu!Przestańcie czynić zło ! Zaprawiajcie się w dobrem !Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego,oddajcie słuszność sierocie, w obronie wdowy stawajcie! Dzisiejsza audycja radiowa RMF.. i coś tam jeszcze antypolskiego:Gość z Norwegii:U nas bezrobotny otrzymuje 75% swoich dotychczasowych poborów przez okres 5-ciu lat..Prowadzący platformers,po chamsku przerywający wypowiedź:mówi pan nie na temat!To populizm i rozdawnictwo!Wyłączyłem radio..Smutek i nostalgia.
biblia nakazuje dawanie jalmuzny
nie ma tam ani 1 slowa o socjalistycznym i amoralnym wynalazku zasilkow dla bezrobotnych
to ze w innych krajach jest jeszcze mniej moralnie niz u nas (norwegia na przyklad) nie oznacza, ze polacy musza kopiowac wszystko co zle..
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
ja bylem dlugo bezrobotny, nie mniej jednak moja moralnosc nie pozwalala mi na to aby odebrac zasilek, wolalem pracowac na czarno, az dostalem normalna prace..
nie ładnie ,oszukiwałeś państwo tą pracą na czarno.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
nie ładnie ,oszukiwałeś państwo tą pracą na czarno.
szpaku jak bóg kubie tak kastro bogu !! :D
ps :
z polskiego na nasze co by Pawian lub ty kolego nie świrowali :]
świadomie i z premedytacją napisałem Bóg z małej b

obraz sytuacji państwo - jednostka !!
groteskowo ale na temat ;)
 
P

Pawian

Guest
biblia nakazuje dawanie jalmuzny
Najpierw ukraść wspólną ,państwowa własność,pokoleniowy dorobek Narodu,a później przy błysku fleszów reporterów antypolskich mediów i huku aplauzu płatnych klakierów rozdawać okradzionej biedocie jałmużnę?Sprytnie!
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Najpierw ukraść wspólną ,państwowa własność,pokoleniowy dorobek Narodu,a później przy błysku fleszów reporterów antypolskich mediów i huku aplauzu płatnych klakierów rozdawać okradzionej biedocie jałmużnę?Sprytnie!
Pawianie znów świrujesz !!!
tak szczerze ile procent z tego "dorobku Narodu" ty wypracowałeś ??
ile twoi rodzice ??
a ile z tego co wypracowywałeś przeżarły i oddały jako haracz elity "socjalistyczne" peerelu bratniemu cccp?!!!
czy wiesz że konstytucja cccp była najdoskonalszą w mniemaniu takich jak ty tyle że ni huhu z niej nie wprowadzono w życie :]
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jak bóg kubie tak kastro bogu
genialne

Najpierw ukraść wspólną ,państwowa własność,pokoleniowy dorobek Narodu,a później przy błysku fleszów reporterów antypolskich mediów i huku aplauzu płatnych klakierów rozdawać okradzionej biedocie jałmużnę?Sprytnie!
a skad sie wzielo toto: panstwowa wlasnosc?
czy jestes swiadom ze zaraz po 1 wojnie swiatowej w polsce cos takiego jak wlasnosc panstwowa prawie nie istniala? dopiero nacjonalizacje przeprowadzone w okresie miedzywojennym (tak sanacja to byli socjalisci z dziada pradziada - w wiekszosci czlonkowie polskiej partii socjalistycznej, na czele z szefem frakcji rewolucyjnej pps - ziutem pilsudskim)
prywatyzacja jest koneicznoscia eliminacji niemoralnego i niegospodarngo wladztwa politykow i kolesiow nad majatkiem ktory moze przynoscic polakom korzysc
to ze ludzie udajacy zwolennikow kapitalizmu (takimi siebie nazywali/nazywaja) tworza "republike kolesiow robiac przekrety czy prywatyzacyjne, czy tak jak obecnie najwieksze lewizny robi sie przy okazji tzw funduszy europejskich znajduja moja czy dirka aprobate? nie, przemysl

biblia nie znala zasilkow dla bezrobotnych i innych xix i xx wiecznych socjalistycznych wynalazkow
a na jalmuzne jako nakaz sie nie obrazaj, wszak biblia go nakazuje
wspierasz jakichs ludzi? wspierasz jakas fundacje? czy tylko politykow?
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
praca na czarno jest złem oszustwem wobec rodaków ,którzy ciężko pracują ,aby na ZUS ,wojsko ,kapelanów i inne pasożyty starczyło .
 
P

Pawian

Guest
  bratniemu cccp?!!!
To już się staje nudne,te same nonsensowne argumenty podajecie.Faktem są następujące zjawiska:grabież majątku narodowego przez łże elity agenturalno-liberalne,bezrobocie i wyzysk,likwidacja praw pracowniczych,antypolskie szczekaczki w mediach,fałszowanie wyborów,zubożenie społeczeństwa.Antidotum na te niebezpieczne zjawiska zagrażające bezpieczeństwu państwa i narodu waszym zdaniem ma być dalszy ciąg złodziejskiej prywatyzacji i totalne ubezwłasnowolnienie obywateli.Jeśli ktoś te brednie ośmieli się kwestionować,zostaje przez jednomyślnych braci sobowtórów oskarżony o komunizm i sympatię do ZSRR.Jesteście(jesteś) pożałowania godni.Państwo jest organizacją wszystkich obywateli,całego Narodu,nie tylko najbogatszych.Rząd nie daje sobie rady z kryzysem,więc trzeba go zmienić,na inny,patriotyczny,propolski.Państwo,które wspierałoby tylko najbogatszych,a zapomniało o konieczności równomiernego rozwoju i wsparcia wszystkich grup społecznych i wszystkich funkcji gospodarczo-społecznych niezbędnych do normalnego funkcjonowania społeczeństwa będzie musiało upaść.Nieokiełznane apetyty złodziejskich elit na polską własność skłoniły je do wysprzedaży polskiego majątku narodowego i zniszczenia gospodarki.Polakom przyznano rolę obywateli drugiej kategorii,pozbawionych podstawowych praw,które w UE uważane są za niepodważalne..
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
To już się staje nudne ...
z ust mi to wyjąłeś !!!
po raz kolejny proszę o twój sposób na poprawę sytuacji gospodarczej i moralnej w Polsce !!
ale jestem pewien że moja prośba któryś raz z kolei pozostanie pominięta i zagadana przez ciebie "gorzkimi żalami" :/

widzisz wiem chyba co cie tak wyprowadza z równowagi : Brave i nam podobni (nie jednakowi) mamy wizję świata i pomysł na realne zmiany "aby żyło się lepiej" !!
ty natomiast uprawiasz demagogie i hołdujesz niemoralnym relacją chorego socjalizmu :papa:

a najgorsze w tym to że nie widzisz nic w tym złego ... :(
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
szpaku
praca na czarno nie wynika z ochoty dopracy na czarno
a z koniecznosci - brak alternatywy
niestety z powodu przesocjalizowania naszego prawa zatrudnienie wiaze sie okreslonymi konsekwencjami
stad przedsiebiorcy zatrudniaja nie wtedy kiedy chca, a wtedy kiedy rzeczywistosc ich zmusza
w panstwach o mniej opresyjnym prawie praco-socjalnym szara strefa nie istnieje, jest ona domena krajow gdzie zatrudnienie wiaze sie z powaznymi konsekwnecjami finansowymi i organizacyjnymi (dla zatrudniajacego przedsiebiorcy) nie zwiazanymi bezposrednio z wynagrodzeniem ktore otrzymuje pracownik
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Faktem są następujące zjawiska:grabież majątku narodowego przez łże elity agenturalno-liberalne,
hm jak juz wyzej pisalem te elity nie maja zwiazkow ze spoelczenstwem, sa zupelnie wyalienowane ze spoleczenstwa i liberalne tylko z nazwy
to efekt pompowania socjalizmu, przypomne, ze w 1990 bezrobocie w zasadzie nie istnialo, mimo iz padla juz ponad polowazpgr-ow, i mnostwo panstwowych przedsiebiorstw, dopiero wprowadzenie zasilkow dla bezrobotnych (wiekszoc studentow zarejestrowala sie jako bezrobotni wtedy wyludzajac swiadczenia) stworzylo bezrobocie
Kod:
likwidacja praw pracowniczych,
raczej absurdalne mnozenie przywilejow pracowniczych spowodowalo utrwalenie bezrobocia...
antypolskie szczekaczki w mediach,
jezeli na przyklad wyborcza robila za jedyna opiniotworcza gazete, jezeli szanatazowala reklamodawcow, reszta konkurencji padla..
fałszowanie wyborów,
tego nie potrafie stwierdzic, to ze byly drobne przekreciki to oczywistosc (chociazby jak przy wyborach ostatnich do europaprlamentu, gdzie ludzie glosowali na upr - porobili zdjecia kart, a pozniej ich komisje mialy zero glosow oddanych na upr)
zubożenie społeczeństwa.Antidotum na te niebezpieczne zjawiska zagrażające bezpieczeństwu państwa i narodu waszym zdaniem ma być dalszy ciąg
złodziejskiej prywatyzacji Nieokiełznane apetyty złodziejskich elit na polską własność skłoniły je do wysprzedaży polskiego majątku narodowego i zniszczenia gospodarki.
mylisz pojecia z haslami politykow, o nieuczuciwych elitach bylo powyzej, gospodarka ma sie nienajgorzej (mam na mysli pryatna gospodarke), przedsiebiorstwa panstwowe to ciagle studnia bez dna: zerowisko dla cwaniakow, politykow i ich kumpli i zwiazkowcow
prywatyzacja w formie dominujacej w poslce jest prowadzona przez lapowkodawce z lapowkobiorca w gabinetach, brak jawnych licytacji, tez juz na ten temat marudzilem

i totalne ubezwłasnowolnienie obywateli.
tu rowniez sie zgodze inzynieria spoleczna faszyzujacych elit brukselsich, czy ich delegatury w polskim sejmie mnoza przepisy socjalno-etatystyczne w tym wlasnie celu
Jeśli ktoś te brednie ośmieli się kwestionować,zostaje przez jednomyślnych braci sobowtórów oskarżony o komunizm i sympatię do ZSRR.
osoby ktore nie zgadzaja sa raczej nazywane faszystami, oszolomami cz nawet antysemitami...
Kod:
 i wyzysk,
Jesteście(jesteś) pożałowania godni.
czym jest wyzysk?, pozalowania? poniewaz?
Państwo jest organizacją wszystkich obywateli,całego Narodu,nie tylko najbogatszych.
dokladnie, jestem przeciwko przywilejom kogokolwiek, ktorych ty sie domagasz, ja chce rownosci a ty nierownosci, stad trudno sie porozumiec
Rząd nie daje sobie rady z kryzysem,
nas rzad na cale szczescie nic nie robi, wiec kryzys n polske w zasadzie omija, zwracam uwage iz nastepuje scisla korelacja, im rzad wiecej robi aby walczyc z kryzysem tym jest w danym kraju gorzej
wiaze sie to z tym iz kryzys ma zrodla finansowe, jego praprzyczyna sa deficyty budzetowe i ingerencja panstwa, stad jezeli panstwa mnoza jeszcze mocniej deficyty i mnozy etatyzm, nieuchronnie musi to pogarszac, tak to juz jest gdy jako lekarstwa uzywa sie samej choroby i to w wiekszej skali niz do tej pory = na logike, musi byc gorzej
więc trzeba go zmienić,na inny,patriotyczny,propolski.
to ze nasze elity sa proeuropejskie a nie propolskie to zupelnie inna sprawa, wszak zaden z katalogu: sld,psl,po,pis nie ma nic przeciw likwidacji panstwa polskiego i utworzeniu panstwa ue
Państwo,które wspierałoby tylko najbogatszych,
polskie panstwo gnebi najbogatszych, chyba ze sa zwiazani zsitwa ktora w danymmomencie rzadzi
a zapomniało o konieczności równomiernego rozwoju
nie daj boze nam dzialan dla "zrownowazonego rozwoju" - zaklecie magczne wymyslone przez komunistow niemicekich ze szkoly frankfurckiej
i wsparcia wszystkich grup społecznych
ludzie sobie poradza, o ile panstwo nie bedzie im w tym przeszkadzac
i wszystkich funkcji gospodarczo-społecznych niezbędnych do normalnego funkcjonowania społeczeństwa będzie musiało upaść.
nasz panstwo upadnie z powodu niewyplacalnosci, rozumiem ze chcialbys aby stalo sie to jak najwczesniej?
Polakom przyznano rolę obywateli drugiej kategorii,pozbawionych podstawowych praw,które w UE uważane są za niepodważalne..
to juz zupelny kosmos, jak bede musial to skomentuje

czy sprobujesz obronic swa "teze" ze wlasnosc panstwowa jest moralna?
 
P

Pawian

Guest
hm jak juz wyzej pisalem te elity nie maja zwiazkow ze spoelczenstwem, sa zupelnie wyalienowane ze spoleczenstwa,czy sprobujesz obronic swa teze ze wlasnosc panstwowa jest moralna?
Związek między łże-elitami krajów trzeciego świata zaprzedanych korporacjom finansowym i obcym mocarstwom a wyzyskiwanym społeczeństwem pracujących jest dokładnie taka,jak między tasiemcem a jego żywicielem.Elity tego gatunku chcą jak najbardziej ograniczyć rolę państwa.Wtedy bezkarnie mogą wykorzystywać ludzi,rabować wspólną własność, werbować niewolników, mordować.Pomimo tego,jakaś namiastka państwa jest im jednak potrzebna,aby mogli akumulować kapitał. Aby posiadać kapitał, trzeba opierać się na prawie własności.Prawo służące takim "wybrańcom" musi być sankcjonowane i ustanowione.A instytucja, która może spełnić takie wymagania,to właśnie państwo liberalno-burżuazyjne.
 
P

Pawian

Guest
proszę o twój sposób na poprawę sytuacji gospodarczej i moralnej w Polsce !!
Po prostu wystarczyłoby skopiować rozwiązania krajów zaawansowanych w rozwoju cywilizacyjnym,zamiast prowadzić szkodliwe społecznie eksperymenty liberalne,których mądrzejsze społeczności nie dały sobie narzucić,i chwała im za to!Aby jednak to dokonać,musielibyśmy mieć przy władzy elity polityczne nastawione patriotycznie,moralnie i na działalność dla dobra ogółu,a takich niestety nie mamy,gdyż nie umiemy się porozumieć i zorganizować jak Hutu i Tutsi.A gdzie się Polacy kłócą,tam chytrusy skorzystają.
 
Do góry