moralnosc/niemoralnosc dysponowania przez panstwo majatkiem

P

Pawian

Guest
Pawianie jakbym czytał o PRLu 
A ja mam wrażenie,że chcesz poszufladkować każdego na forum i poprzylepiać etykietki i nazwy,oraz zastąpić tymi manipulacjami samodzielne myślenie i sprawiedliwy osąd.Zero obiektywizmu i merytoryki,dochodzisz w tym do absurdu.Milczenie na temat zła i udawanie nieświadomego uważasz za cechę pozytywną?Porównaj z RM inne media,np.liberalno-komunistyczne,wtedy się wypowiedz.Porównuj gruszki z gruszkami.Te dobre ze zgniłymi,nie z burakami.
 

J.K.N

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2009
Posty
201
Punkty reakcji
13
A ja mam wrażenie,że chcesz poszufladkować każdego na forum i poprzylepiać etykietki i nazwy,oraz zastąpić tymi manipulacjami samodzielne myślenie i sprawiedliwy osąd.Zero obiektywizmu i merytoryki,dochodzisz w tym do absurdu.Milczenie na temat zła i udawanie nieświadomego uważasz za cechę pozytywną?Porównaj z RM inne media,np.liberalno-komunistyczne,wtedy się wypowiedz.Porównuj gruszki z gruszkami.Te dobre ze zgniłymi,nie z burakami.
Nikogo nie szufladkuje <_<
Sami to ze sobą Wszyscy robimy bo :"moja prawda jest mojsza niz twojsza" itd itp a ty kolego w tym przodujesz :mruga:
Sprawiedliwy osąd weź mnie nie rozśmieszaj jak można coś sprawiedliwie ocenić jak ma się swoje zdanie i jakieśtam doświadczenie życiowe !
Subiektywizm aż kipi w twoich wypowiedziach :p
Nie mam nic przeciw radyjku i jego nadsubiektywnej ocenie rzeczywistości kto chce to słucha kto nie to nie !
I z dochodzeniem do absurdu ...
Przeanalizuj swoje wypowiedzi ;)
Może się okaże że to co wcinasz z takim smakiem to jednak nie gruszka a burak jest :D
 
P

Pawian

Guest
Sami to ze sobą Wszyscy robimy bo moja prawda jest mojsza niz twojsza jak można coś sprawiedliwie ocenić jak ma się swoje zdanie i jakieśtam doświadczenie życiowe Nie mam nic przeciw radyjku i jego nadsubiektywnej ocenie rzeczywistości
Tu znów relatywizujesz i umniejszasz w kpiarskim tonie groźne dla państwa polskiego zjawiska,poruszane z zaniepokojeniem w RM przez patriotów świeckich i zakonników,jak przykładowo szkodliwa obecność agentów obcego wywiadu w gospodarce polskiej.Takie nihilistyczne postawy społecznej amnezji w tej sprawie jeśli będą rozpowszechniane zapewnią bezkarność i dalsze drenowanie dorobku pokoleń Polaków pozostałym byłym agentom funkcjonującym do dziś w biznesie i mediach.Naród który nie chce pamiętać o przeszłości,nie ma przed sobą przyszłości..
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Tu znów relatywizujesz i umniejszasz w kpiarskim tonie groźne dla państwa polskiego zjawiska,poruszane z zaniepokojeniem w RM przez patriotów świeckich i zakonników,jak przykładowo szkodliwa obecność agentów obcego wywiadu w gospodarce polskiej.Takie nihilistyczne postawy społecznej amnezji w tej sprawie jeśli będą rozpowszechniane zapewnią bezkarność i dalsze drenowanie dorobku pokoleń Polaków pozostałym byłym agentom funkcjonującym do dziś w biznesie i mediach.Naród który nie chce pamiętać o przeszłości,nie ma przed sobą przyszłości..
socjalizmem i wyznawcami smardzyka sytuacji nie naprawisz ... !!
jedynie dalej kontynuować będziesz gorzkie żale nad rozlanym mlekiem przy "relaksującym" szumie RM
JKN jak i ja z ludu ale był czas że zamiast szlochać wzięliśmy się w garść i zaczęliśmy pracować (a uwierz mi to daje efekty) czego tobie i wielu innym naprawiaczą sytuacji materialnej przez teoretyzowanie i uTuskiwanie ( ;) ) jak to nas gnębią i jak to nic nie można zrobić ......
e szkoda słów !!!!
byleby właśnie socjalizm i biurokracja nie zmarnotrawiły naszej pracy !!
jak mozna uzdrowić gospodarkę zabierając z miejsca które przynosi dochód a pakować w miejsce które przynosi straty ??!!
wytłumacz mi szlachetny Pawianie do czego to prowadzi !!

i na koniec : tylko z emporium smardzykorium jest inaczej bo tam z ciąga się z biednych (a nie przepraszam to w końcu dobrowolne datki i zakupy :mruga: ) i dotuje się bogatych jak imić pana na zamku Romana Karkosika właściciela funduszu MIDAS z kolei który jest właścicielem telefonii w rodzinie Extreme Mobile Ltd;
oj Pawianie żal mi ciebie !!
trochę więcej realizmu w życie wprowadź bo autorytety twoje nie pokrywają się z twoimi poglądami !!!!!
 
P

Pawian

Guest
jak mozna uzdrowić gospodarkę zabierając z miejsca które przynosi dochód a pakować w miejsce które przynosi straty ??!!
Twoje miejsce które rzekomo przynosi dochód przypomina pijaka,który wynosi z domu coraz to nowe meble i wartościowe przedmioty,dzięki temu zawsze ma na wódkę,ale w domu rodzina ma coraz biedniej..
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Twoje miejsce które rzekomo przynosi dochód ( SOCJALIZM )przypomina pijaka,który wynosi z domu coraz to nowe meble i wartościowe przedmioty,dzięki temu zawsze ma na wódkę,ale w domu rodzina ma coraz biedniej..
genialny opis socjalizmu !!! ba alegoria bym powiedział !!! :eek:k:
 
P

Pawian

Guest
oki słusznie mój !!socjalizm w poście Pawiana to mój dopisek !!przepraszam ale nie mogłem się oprzeć !!!!!
Miałem na myśli nie jakiś socjalizm(Skąd go wziąłeś)tylko audycję RM w której Antoni Macierewicz omawia likwidację Państwa.Formacja PO której program jest jakimś nurtem postkomunistycznego liberalizmu oraz jej przywódcy po prostu nie lubią Państwa i starają się jego funkcje zminimalizować.Stąd ograniczanie(likwidacja?)służby zdrowia,sił zbrojnych,przemysłu stoczniowego,świadczeń społecznych,obrony interesów polskich przez instytucje spraw zagranicznych,złodziejska prywatyzacja,drenaż gospodarki przez agentów,itd.itp,po to,aby elity kapitałowe mogły bez przeszkód bogacić się w najlepsze kosztem wszystkich.Taki prywatny folwark z którego można wszystko wydusić..
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Miałem na myśli nie jakiś socjalizm(Skąd go wziąłeś)tylko audycję RM w której Antoni Macierewicz omawia likwidację Państwa.Formacja PO której program jest jakimś nurtem postkomunistycznego liberalizmu oraz jej przywódcy po prostu nie lubią Państwa i starają się jego funkcje zminimalizować.Stąd ograniczanie(likwidacja?)służby zdrowia,sił zbrojnych,przemysłu stoczniowego,świadczeń społecznych,obrony interesów polskich przez instytucje spraw zagranicznych,złodziejska prywatyzacja,drenaż gospodarki przez agentów,itd.itp,po to,aby elity kapitałowe mogły bez przeszkód bogacić się w najlepsze kosztem wszystkich.Taki prywatny folwark z którego można wszystko wydusić..
no co ty macierewicza z pijakiem stawiasz ok siebie ?? :eek:k:
obyś miał rację że PO do tego dąży oprócz oczywiście "agentów "!!
Podoba mi się określenie "likwidacja państwa" rozdawczego biurokratyzmu !!
gdzie wszystko jest wspólne czyli niczyje !!
czas na państwo mocne gospodarczo i niezależne niech żyje "prywata" !!!
bo jak coś jest prywatne to jest czyjeś i ktoś za to odpowiada !!
a nie jak w spółkach państwowych ... wiesz świnie się zmieniają tylko koryto pozostaje wciąż te same ... tyle że widać już dno i najgłośniej kwiczą te które boją się że dla nich już nie starczy (macierewicz gorzkie żale wylewa po tym jak nawalił)
wole prywatny folwark a nie państwowy !! (czytałeś "Folwark zwierzęcy" chyba nie a polecam!!)
i kto są ci "wszyscy"??
 
P

Pawian

Guest
no co ty macierewicza z pijakiem stawiasz ok siebie Podoba mi się określenie likwidacja państwa
Dirk,miałem Ciebie za poważnego polemistę.Piszesz tymczasem absurdy i niedorzeczności.Smutne to.Temat zupełnie nie nadaje się do drwin i żartów,Twój młody wiek tłumaczy chyba ten nihilizm i bezsens w wypowiedzi.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Dirk,miałem Ciebie za poważnego polemistę.Piszesz tymczasem absurdy i niedorzeczności.Smutne to.Temat zupełnie nie nadaje się do drwin i żartów,Twój młody wiek tłumaczy chyba ten nihilizm i bezsens w wypowiedzi.
ja ciebie też no cóż życie jest pełne rozczarowań !! :mruga:
młody wiek ... hmm to może pojedynek na metryki ;) !!??

a mój nihilizm bierze się s ogłupienia tego narodu który mógłby być wielki tylko wtedy kiedy nie ma ustroju demokratycznego !!
Polska była wielka do momentu przekazania władzy wszystkim i nikomu "złota wolność szlachecka" i demokracja psia jego mać !!

potem już było tylko gorzej .........
alternatywą dla polski jest albo wolność absolutna albo dyktatura też absolutna inaczej zginiemy w bagnie socjalistycznej UE i tyle !!

zobacz wać pan kiedy Polska była silan a kiedy nie :
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Owszem,ciekawy filmik,ale jeszcze przed chwilą chwaliłeś likwidację Państwa Polskiego_Oj Dirku,Dirku popraw się..
weź przestań :lol:
likwidacja majątku narodowego nie oznacza likwidacji państwa co widać na ... filmiku a wręcz odwrotnie !!
silne państwo to silna gospodarka a silna gospodarka to gospodarka prywatna !!
a jak już do tego dojdzie to za sto może sto pięćdziesiąt lat możemy pomyśleć o socjalizmie !!
ale tylko pomyśleć bo wrócimy do punktu wyjścia !! :/
własność i sprawiedliwość w sensie moralnym czyli ile kto wypracuje tyle ma jest prawdziwą sprawiedliwością a nie czy się stoi czy się leży 2000 się należy <_<
bo to sprawiedliwość zbójecka !!
zerująca na tych którzy naprawdę przynoszą dochód !!
tak więc smardzyk byłby dla mnie ideałem gdyby powiedział wprost i otwarcie tak zarabiam zarabiam i to dużo bo mam do tego talent i git !!
ale on tu sadzi dyrdymały socjalistyczne niepoparte niczym poza doktryną marksistowską z elementami narodowymi :( !!!
prosto mi w oczy a to jest wielkie G !! i tyle !!
 
P

Pawian

Guest
Podoba mi się określenie likwidacja państwa rozdawczego biurokratyzmu !!czas na państwo mocne gospodarczo i niezależne niech żyje prywata
Prawie wszystkie badania empiryczne wykazują brak związku między stopą podatkową a wzrostem gospodarczym i poziomem bezrobocia. Ten rzekomy związek to tylko neoliberalny mit, korzystny dla ludzi o wysokich dochodach, którzy finansują "niezależne zbiorniki myśli", a w niektórych krajach (np. w USA) także współfinansują wybory.Z punktu widzenia formy własności wyróżniamy trzy rodzaje firm: prywatne, publiczne (państwowe, samorządowe) i społeczne. Istnieje wiele przykładów firm państwowych osiągających świetne wyniki (np. Fortum Oyi, Telia-Sonera AB). Także niektóre kooperatywy przynoszą swoim właścicielom wielkie zyski. Przykładem może być Arla Foods, której właścicielami jest ponad 10 tysięcy duńskich i szwedzkich farmerów-mleczarzy, daje ona pracę 20 tysiącom osób. Innym przykładem świetnej firmy spółdzielczej jest duńsko-szwedzko-norweski Coop Norden (27 tysięcy zatrudnionych, 1100 sklepów spożywczych, którym nie zagrażają żadne prywatne supermarkety).Warto pamiętać, że z faktu, iż konkretna firma prywatna jest efektywniejsza od publicznej, bynajmniej nie wynika, że np. świadczy lepsze usługi. Nikt na świecie nie zakłada firmy w celach charytatywnych. Gdy w Szwecji firmy prywatne zaczęły na zlecenie wielu gmin prowadzić domy opieki i domy starców — zaczynając swoją działalność od redukcji personelu — doszło do wielu niewiarygodnych skandali (odwodnienia pensjonariuszy, odleżyny, drastyczne obcięcie zajęć ruchowych). Firmom prywatnym raczej nie należy powierzać usług, gdy klienci są bezbronni: dzieci, starcy, upośledzeni umysłowo, więźniowie, zwierzęta itd.Tacy"bezbronni klienci" u nas to właśnie Polacy,biali murzyni pozbawieni ochrony prawnej, nie znający przepisów i ustaw wymyślonych przez spryciarzy specjalnie przeciwko nim,wyzyskiwani i pozbawiani dorobku swoich przodków przez oszukańcze agenturalne elity,upasione na Polsce,gromadzące skradzione miliardy z doprowadzonych celowo do upadłości firm państwowych na kontach szwajcarskich..
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
przenioslem posty z innych tematow aby nie generowac offtopu we wlasciwych tematach
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Gdy w Szwecji firmy prywatne zaczęły na zlecenie wielu gmin prowadzić domy opieki i domy starców — zaczynając swoją działalność od redukcji personelu — doszło do wielu niewiarygodnych skandali (odwodnienia pensjonariuszy, odleżyny, drastyczne obcięcie zajęć ruchowych). Firmom prywatnym raczej nie należy powierzać usług, gdy klienci są bezbronni: dzieci, starcy, upośledzeni umysłowo, więźniowie, zwierzęta itd.
Szwecja to chory kraj <_<

Tacy"bezbronni klienci" u nas to właśnie Polacy,biali murzyni pozbawieni ochrony prawnej, nie znający przepisów i ustaw wymyślonych przez spryciarzy specjalnie przeciwko nim,wyzyskiwani i pozbawiani dorobku swoich przodków przez oszukańcze agenturalne elity,upasione na Polsce,gromadzące skradzione miliardy z doprowadzonych celowo do upadłości firm państwowych na kontach szwajcarskich..
szkoda gadać nigdy nie zrozumiesz prostego faktu że mentalność tych ciemiężonych białych murzynów jest taka : kiedyś wszystko było wspólne komuna kradła i nam dawała ukraść a jeszcze i tak było co ukraść !! :/

i drugie nikt nikomu nie zabrania bogacenia się !! aaa bzdurę walnąłem :bag:
nie pozwala zawiść którą napiętnowana jest ta ziemia :(
zawiść która białemu murzynowi nie pozwala stać się po prostu białym pokierować swoim losem
tak aby odnieść sukces !!
i nasi "kochani" biurokraci którzy nie pomagają a zwykle szkodzą !!
jeżeli mówimy o firmach państwowych należy je wszystkie sprzedać kapitał zgromadzony przeznaczyć na naprawę służby zdrowia opiekę społeczną wojsko i policję a co zostanie zainwestować w zlikwidowanie zusu a w jego miejsce ustanowić fundusz emerytalny i zerwać z tzw solidarnoscia pokoleń !! każdy ma prawo do wypracowanej przez siebie emerytury !!
wypracowane przeze mnie pieniądze powinny należeć do mnie kiedy dożyje emerytury albo do moich dzieci (kiedy nie dożyje)a nie do pana henia z psiej wólki alkoholika z bandą osmarkanych gnojków planujących że chcą zostać złodziejami którymi już zaczynają być ...
chyba mam prawo do takiego stawiania sprawy bo pracuje od prawie 20 lat !!
i tyle pawianie socjalisto drogi mój !!
niech się ludzie wezmą do pracy bo jaka praca taka płaca ;) !!
 
P

Pawian

Guest
przenioslem posty z innych tematow aby nie generowac offtopu we wlasciwych tematach
Temat i mój post dotyczył Radia Maryja,a konkretnie ostatnich audycji rozmowy niedokończone z udziałem Antoniego Macierewicza.Off Top wygenerował bez powodu Dirk,który tych audycji w ogóle nie słuchał,pisząc o jakimś z palca wyssanym socjalizmie nie na temat.Twoją osobistą awersję do moich postów i systematyczne warny zauważyłem,dlatego staram się trzymać regulaminu i unikać bezpośredniej z Tobą polemiki.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Temat i mój post dotyczył Radia Maryja,a konkretnie ostatnich audycji rozmowy niedokończone z udziałem Antoniego Macierewicza.Off Top wygenerował bez powodu Dirk,który tych audycji w ogóle nie słuchał,pisząc o jakimś z palca wyssanym socjalizmie nie na temat.Twoją osobistą awersję do moich postów i systematyczne warny zauważyłem,dlatego staram się trzymać regulaminu i unikać bezpośredniej z Tobą polemiki.
oczywiście :mruga: !!
bo zdajesz sobie sprawę że twoje poglądy są z "palca wyssane" i nie jesteś przygotowany na rozmowę o błędach i wypaczeniach socjalizmu którego jesteś fanem :p
i na koniec powiedz mi mój drogi kolego Pawianie czegoż dotyczyły te radiomaryjne rozmowy (nomen omen) niedokończone ;) ano tego o czym starałem się z tobą dyskutować :eek:k:
czyli nie do końca to offtop był ale fajnie że pojawił się ten temat ;) !!
smutek i żal ze się poddajesz a mogło by być ciekawie :papa:
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
czyzby temat "zdychal" zanim sie rozbojal?

a moze literalnie w temacie
czy moralnym jest aby pasntwo dysponowalo majatkiem? jakies uzasadnienie?
najchetniej biblijne
 
Do góry