moralnosc/niemoralnosc dysponowania przez panstwo majatkiem

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
czyli wszystko co dany polityk u wladzy uzna za strategiczne?
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Jest jakaś ustawa co podlega pod strategiczne ,co do polityków to zawsze pchają swoich i rodzinkę .
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
czyli?
politycy stworza ustawe aby poobsadzac rodzine i kumpli w tych sektorach/dzialach gospodarki na ktore beda mieli w danym momencie apetyt?

i toto ma byc moralne?
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
to jest s....stwo ,pewnie ,że nie moralne ,gdzieś czytałem ostatnio jak to Jarosława i Lech K. kogoś z rodzinki na trzy fuchy załatwił. http://www.tvn24.pl/12690,1619294,1,1,prezydent-kaczynski-nie-zalatwil-pracy-rodzinie,wiadomosc.html
 
P

Pawian

Guest
Na forum spotykałem się z poglądami entuzjastów platformerskiego odłamu myśli postkomunistyczno liberalnej,zwolennikami oligarchiczno-korupcyjnego systemu rządzenia i popierającymi elitaryzm.Jedną z głównych cech elit jest ekskluzywizm, czyli skłonność do odgraniczania się od społeczeństwa i ograniczania dostępu do elity. Osoby należące do elity starają się podkreślić swoją wyższość i odrębność poprzez propagowaną ideologię i styl życia. Podkreślanie wyższości ma często postać elitaryzmu czyli poglądu, że sądy i działania jednostek należących do elity są rzekomo bardziej wartościowe, a one same są legitymowane do sprawowania władzy. Elity które zinstytucjonalizowały swoją odrębną pozycję wobec reszty społeczeństwa stają się elitami kastowymi,realizującymi na państwowych stanowiskach wyłącznie swoje prywatne interesy,nawet kosztem zdrady interesów narodowych.W zależności od stosunku elit do reszty społeczeństwa wyróżnić można w krajach słabo rozwiniętych elity pasożytnicze (dbające jedynie o swoje dobro i pozycję). Im bardziej elita jest kastowa i pasożytnicza,tym bardziej jest obca społeczeństwu i podatna na degenerację.Uwidacznia się to właśnie w Polsce.Elity agenturalno- spekulacyjne wzbogacone niepomiernie na nieuczciwej prywatyzacji Polski uznały,że obowiązki do których państwo jest powołane wobec narodu polskiego są zbędnym ciężarem,który obarcza najbogatszych i utrudnia dalsze bogacenie bez żadnych ograniczeń(dalszy ciąg wysprzedaży majątku wypracowanego zgromadzonego przez pokolenia) kosztem darmowej siły roboczej.Należy je zatem(czyli państwo)ograniczyć i zlikwidować.Zanim jednak się tego dokona,należy przez medialną propagandę wmówić społeczeństwu,że silne i sprawiedliwie rządzone państwo to komunizm,a to myśmy już(he,he)przerabiali.W tym celu angażuje się dobrze(w przeciwieństwie do tyrających za grosze Polaków)opłaconych  błaznów,aby wyśmiewali i dyskredytowali ideę silnego dobrze zorganizowanego państwa w antypolskich mediach liberalnych.Próbuje się również wykorzystywać autorytet Kościoła Katolickiegoi idee Chrześcijaństwa,aby uzasadniać te fałszywe i szkodliwe społecznie tezy.Państwo zamienione w prywatny folwark dla elit,uprawomacniajace wyzysk,zdradę narodową i dające możliwość nieskrępowanego bogacenia się nielicznym kosztem pozostałych jest niemoralne i typowe dla krajów trzeciego świata.To tyle,gwoli wyjasnienia.Czekam teraz na małe kamieniowanko ze strony rozwścieczonych zwolenników wyzysku słabszych.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
a w trzech zdaniach nie potrafisz jakbym czytał wypracowanie urbana na dowolny temat :D

a tak w ogóle czego ty właściwie chcesz aby bogaci solidarnie utrzymywali lumpenproletariat ???!!
pomagam charytatywnie ile mogę jak to św Albert prawił : głodnemu dać jeść bezdomnemu miejsce a nagiemu odzież jak nie można dużo to mało !!
i tyle z mojego humanitaryzmu bo jak troszeczkę przegiąłem z dobrodusznością to skończyłem w sądzie pracy kiedy to "pokrzywdzony" alkoholik któremu dawałem z 10 szans na poprawę został dyscyplinarnie wywalony tyle że łaskawie się nie zgłaszał po świadectwo pracy a po 2 miesiącach dostałem wezwanie że jakoby mu nie płacę od 1,5 miesiąca :/

tak że Pawianie moralnym można być a i tak sąd pracy jest po stronie lumpa !!
takie państwo demokratyczne !!
jak ktoś ma miękkie serce to musi mieć twardą dupę !!
 
P

Pawian

Guest
a w trzech zdaniach nie potrafisz jakbym czytał wypracowanie urbana na dowolny temat :D
A ja Twoje posty jakbym czytał przechwałki nastolatka obdarzonego bujną wyobraźnią.Wysil więc fantazje i zamiast udawania Napoleona napisz coś w temacie państwo a moralność(niemoralność).:D
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Pawian. Czytasz posty Dirka, wyobrażasz sobie Napoleona i w dodatku masz na niego chęć...oj.. :lol:

edytowałeś znowu zanim zdążyłam napisać. Ale widziałam coś tam wstawił :p
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Na forum spotykałem się z poglądami entuzjastów platformerskiego odłamu myśli postkomunistyczno liberalnej,zwolennikami oligarchiczno-korupcyjnego systemu rządzenia i popierającymi elitaryzm.Jedną z głównych cech elit jest ekskluzywizm, czyli skłonność do odgraniczania się od społeczeństwa i ograniczania dostępu do elity. Osoby należące do elity starają się podkreślić swoją wyższość i odrębność poprzez propagowaną ideologię i styl życia. Podkreślanie wyższości ma często postać elitaryzmu czyli poglądu, że sądy i działania jednostek należących do elity są rzekomo bardziej wartościowe, a one same są legitymowane do sprawowania władzy. Elity które zinstytucjonalizowały swoją odrębną pozycję wobec reszty społeczeństwa stają się elitami kastowymi,realizującymi na państwowych stanowiskach wyłącznie swoje prywatne interesy,nawet kosztem zdrady interesów narodowych.W zależności od stosunku elit do reszty społeczeństwa wyróżnić można w krajach słabo rozwiniętych elity pasożytnicze (dbające jedynie o swoje dobro i pozycję). Im bardziej elita jest kastowa i pasożytnicza,tym bardziej jest obca społeczeństwu i podatna na degenerację.Uwidacznia się to właśnie w Polsce.Elity agenturalno- spekulacyjne wzbogacone niepomiernie na nieuczciwej prywatyzacji Polski uznały,że obowiązki do których państwo jest powołane wobec narodu polskiego są zbędnym ciężarem,który obarcza najbogatszych i utrudnia dalsze bogacenie bez żadnych ograniczeń(dalszy ciąg wysprzedaży majątku wypracowanego zgromadzonego przez pokolenia) kosztem darmowej siły roboczej.Należy je zatem(czyli państwo)ograniczyć i zlikwidować.Zanim jednak się tego dokona,należy przez medialną propagandę wmówić społeczeństwu,że silne i sprawiedliwie rządzone państwo to komunizm,a to myśmy już(he,he)przerabiali.W tym celu angażuje się dobrze(w przeciwieństwie do tyrających za grosze Polaków)opłaconych błaznów,aby wyśmiewali i dyskredytowali ideę silnego dobrze zorganizowanego państwa w antypolskich mediach liberalnych.Próbuje się również wykorzystywać autorytet Kościoła Katolickiegoi idee Chrześcijaństwa,aby uzasadniać te fałszywe i szkodliwe społecznie tezy.Państwo zamienione w prywatny folwark dla elit,uprawomacniajace wyzysk,zdradę narodową i dające możliwość nieskrępowanego bogacenia się nielicznym kosztem pozostałych jest niemoralne i typowe dla krajów trzeciego świata.To tyle,gwoli wyjasnienia.Czekam teraz na małe kamieniowanko ze strony rozwścieczonych zwolenników wyzysku słabszych.
pozwole sobie na resume:
1. nibyliberalowie = zajmowali sie gl robieniem walkow
2. czerwone elity = dorabialy sobie kosztem pracujacych - jakoby wystepujac w ich imieniu
3. nibyprawic = dzieki zyczliwosci krk dorwala sie do wladzy, aby sie pasc na spoleczenstwie?
tak?
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Tym co się nie udało w demokracji zawsze będą mówić o rozkradaniu państwa .Co miała pozostać dalej Komuna .Każdy z nas ma wiele możliwości godnie żyć a nie tylko narzekać .Po to jest policja aby łapać takie wałki i rozkradanie państwa.
 
P

Pawian

Guest
[quote name=%26%2339%3BBrave%26%2339%3B date='21 wrzesień 2009 - 13:00' timestamp='1253530840' post='2173668']pozwole sobie na resume:1. nibyliberalowie = zajmowali sie gl robieniem walkow2. czerwone elity = dorabialy sobie kosztem pracujacych - jakoby wystepujac w ich imieniu3. nibyprawic = dzieki zyczliwosci krk dorwala sie do wladzy, aby sie pasc na spoleczenstwie? tak?[/quote]Zasadniczo tak,tylko nie wiem,co to są "walki"i ich robienie.Poza tym,to nie tylko czas przeszły,ale i teraźniejszy.Oby nie czas przyszły,obyśmy nie doczekali zdania wypowiedzianego w książce Henryka Pająka:"powiedz wnukom,że tu kiedyś była Polska.."
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
walki=przekrety

co do zdania pajaka
po klepnieniuc referendum w irlandii (i podpisie kaczora)
panstwo o nazwie polska przestanie de iure istniec
 
P

Pawian

Guest
Nie, to co ma dla państwa znaczenie strategiczne- zakłady zbrojeniowe, stocznie wojenne, ...
Które również się likwiduje.Obcięcie budżetu wojskowego o 5 miliardów złotych przez ten rząd będzie owocowało mniejszą ilością zamówień dla polskiego przemysłu zbrojeniowego,co oznacza realne zagrożenie likwidacją miejsc pracy i rezygnacją z wdrożenia nowoczesnych technologii.W nowoczesnej strukturze gospodarki mamy do czynienia z ciągiem technologicznym który obejmuje cały kraj,likwidacja tych sektorów jest to sabotaż gospodarczy.Jak ktoś już kiedyś napisał.jest to zachowanie pijaka,wysprzedającego wszystko z domu na wódkę,podczas gdy rodzina żyje coraz biedniej i coraz dramatyczniej.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Nie, to co ma dla państwa znaczenie strategiczne- zakłady zbrojeniowe, stocznie wojenne, ....
pytanie za 100pkt
co lepiej sie sprawdza w realnym swiecie, wystarczy porownac nasze panstwowe zaklady (gdzie dorabiaja sie fortun cwaniacy) z koncernami produkujacymi uzbrojenie..
zachowaniem pijaka jest coroczne zadluanie panstwa przez rzadzacych, tuskowcy potrafia w 1 rok zaciagnac tyle dlugow ile potrzebowal gierek (przyslowiowo marnotrawny) przez 10 lat, co nie oznacza ze gdyby rzadzil pis czy inny sld bylo by inaczej (zapewne jeszcze mocniej by nas zadluzyli)
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Jak ktoś już kiedyś napisał.jest to zachowanie pijaka,wysprzedającego wszystko z domu na wódkę,podczas gdy rodzina żyje coraz biedniej i coraz dramatyczniej.
Ty to napisałeś pawianie zaczynasz nie ogarniać własnych wypowiedzi :]
no ale dość uszczypliwości to była ostatnia za insynuacje że jestem kłamcą ( podobno mam bujną wyobraźnie <_< )

sprawiedliwością społeczną jest równe zaangażowanie w prace i wytwarzanie dochodu dla rozwoju społeczeństwa !!
co jest niemożliwe w społeczeństwie w demokracji socjalistycznej <_<
niesprawiedliwością społeczną jest równy podział zysku wypracowanego przez jednostki dla dobra ogółu taki chory system demokratyczno socjalistyczny !!
państwo nie wie co jest dobre dla jednostki natomiast wie doskonale co jest "dobre" dla ogółu który będzie utrzymywał karnie bandę trutni dla "ludu pracującego" który to lud wybierze go dla tego na następną kadencje itd itd zaklęty krąg socjalizmu

kołchozy się nie sprawdziły jak coś jest wspólne to jest niczyje
wspaniałym natomiast pomysłem są spółdzielnie rolnicze zrzeszające rolników indywidualnych powtarzam indywidualnych !!
gdzie wypracowany dochód pozostaje przy tym który go wypracował a nie jest marnotrawiony w biurokracji !!
co do Polskiej zbrojenówki wolę gdyby była prywatna nasze rosomaki nie stwarzały by zagrożenia dla naszych żołnierzy bo nikt na świecie by od nich nie kupił szmelcu który zamiast chronić przyczynia się do ich śmierci !! a tak kontrakcik jest państwo i tak kupi a szmelc jak był szmelcem tak jest !!
 
Do góry