moralnosc/niemoralnosc dysponowania przez panstwo majatkiem

P

Pawian

Guest
[quote name=%26%2339%3BDirk_Struan%26%2339%3B date='22 wrzesień 2009 - 10:51' timestamp='1253609506' post='2174375']i tak kupi a szmelc jak był szmelcem tak jest !![/quote]Jak zwykle mylisz przyczyny ze skutkami.Opłakany stan powstał,bo się fundusze przeznaczone na modernizację gospodarki po prostu rozkradło W WYNIKU WASZYCH "PRZEKSZTAŁCEŃ"!
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Jak zwykle mylisz przyczyny ze skutkami.Opłakany stan powstał,bo się fundusze przeznaczone na modernizację gospodarki po prostu rozkradło W WYNIKU WASZYCH "PRZEKSZTAŁCEŃ"!
Pawianie ja nic nie przekształcałem :mruga: słowo :D !!
coraz więcej ci się miesza
jak by nie było demokracji socjalistycznej nie było by złodziejstwa !!
każdy by dbał o swój majątek a złodzieje lądowali by w kamieniołomach :]
moralnym jest coś za coś a nie coś za nic albo w najlepszym wypadku za niewiele :papa:
własność = wolność = sprawiedliwość
 
P

Pawian

Guest
każdy by dbał o swój majątek
Każdy dba tylko o swoją pupę,a jest coraz gorzej.Piękna pani Pazura też dbała:"
Tę noc Weronika Marczuk-Pazura spędziła w policyjnej izbie zatrzymań w Warszawie. Dziś była żona znanego aktora stanie przed obliczem prokuratora. 48 godzin od zatrzymania - właśnie tyle ma prokuratura na postawienie jej zarzutów. CBA zatrzymało Pazurę, gdy w warszawskiej restauracji odbierała 100 tysięcy złotych łapówki.Pozostaje pytanie, dlaczego prywatyzacja WMT była tak łakomym kąskiem. Być może chodziło o nieruchomości, jakie posiada wydawnictwo."http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article447684/Weronika_Pazura_zatrzymana_przez_CBA.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Każdy dba tylko o swoją pupę
moim zdaniem raczej sensowne !! bo czemu mam dbać o pupę kogo innego :]
a do tego widzisz do czego doprowadza system demokratycznego socjalizmu korupcja goni korupcję!!
gdyby nie było własności "wspólnej" to nie byłoby korupcji :papa:
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Pawianie, a ta Pazura to była jakimś prywatnym przedsiębiorcą, czy zarządzała cudzą własnością, bo nie rozumiem?
 
P

Pawian

Guest
Pawianie, a ta Pazura to była jakimś prywatnym przedsiębiorcą, czy zarządzała cudzą własnością, bo nie rozumiem?
Jest to kolejny przykład korupcji będącej stałym elementem złodziejskiej prywatyzacji państwowych firm.Czego tu nie rozumieć?Obecne skorumpowane agenturalne elity zabezpieczyły się przed takimi protestami społecznymi,jakie były organizowane przez Solidarność,likwidując wiele dużych państwowych firm które stanowiły wielkie skupiska ludzkie,atomizując i skłócając ludzi,pozbawiając ich praw pracowniczych i stałej pracy.Ewentualny bunt społeczny byłby bardzo szybko stłumiony siłami UE.Pozostaje parlamentarna droga przepędzenia złodziei przez ruchy i środowiska patriotyczne.Trzeba budzić świadomość narodowa Polaków.A wy co robicie?Albo piejecie zachwyty nad zdradą interesów narodowych,albo takie pójście w zaparte jak powyżej:"ja tego nie rozumiem".
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
elity zabezpieczyły się przed takimi protestami społecznymi,jakie były organizowane przez Solidarność,likwidując wiele dużych państwowych firm które stanowiły wielkie skupiska ludzkie,atomizując i skłócając ludzi,pozbawiając ich praw pracowniczych i stałej pracy
organizacje związkowe to dopiero korupcja jest !!
dzięki związkom popadały właśnie te zakłady zwłaszcza stocznia !!
kto rozsądny zleci wykonanie usługi czy wyprodukowanie czegoś firmie w której rządzą pracownicy ??
to tak jakby dogadywać się z uczniami na temat poziomu i programu w szkole !! :]
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
@Pawian
Nie rozumiem tego, bo dla mnie jest logicznym, że prywatyzacja jest skutkiem posiadania przez państwo majątku i to bardzo wielkiego. Jeżeli dla Ciebie fakt tych machlojek, jest argumentem za posiadaniem majątku przez państwo to tu mam problem z zajarzeniem.
A żeby jeszcze uściślić to nie jestem fanem szybkiej prywatyzacji. Co nagle to po diable. To służy tylko tym, którzy chcą na tym kręcić lody. Dlatego wolę socjalistów z PISu, bo oni trochę wyhamowali proceder.
Nie mniej nie zmieniam zdania, że najbardziej klarowną sytuacje będziemy mieć, kiedy państwo się w końcu majątku pozbędzie. Jestem za uwłaszczaniem, jestem za prywatyzowaniem w formach jawnych licytacji (w Polsce nieliczne epizody na etapie gmin), ogólnie za szukaniem uczciwych rozwiązań. Jestem przeciwko wielkim zatajanym prywatyzacjom, przeciwko wszelkiego typu spółkom skarbu państwa i innym tego typu romansom biznesu i polityki, właśnie ze względów etycznych.
Mam nadzieje, że nie będzie teraz już nieporozumień.
 
P

Pawian

Guest
..kto rozsądny..
Musisz zatem wytłumaczyć "nierozsadnym" przywódcom państw przodujących cywilizacyjnie,aby zlikwidowali związki zawodowe i kodeksy pracy jak u nas.Przykładem reakcji silnego państwa na przestępczą działalność aferzystów jest 70-letni Bernard Madoff. Był on znany na Wall Street od prawie półwiecza i cieszył się reputacją godnego zaufania maklera. Swoją firmę Bernard L.Madoff Investment Securities założył w 1960 roku. Działała ona na zasadzie "Ponzi scheme" (od nazwiska osławionego aferzysty z lat 20.), czyli piramidy finansowej, w której wcześniejszych inwestorów spłaca się pieniędzmi uzyskanymi od tych, którzy wpłacili je później. Brak dopływu nowej gotówki powoduje załamanie się piramidy. Bernard Madoff za oszustwa finansowe(50 mld.skradzione) został skazany w ciągu tylko trzy miesiące trwającego procesu na 150 lat więzienia.U nas 150 lat trwałoby nie więzienie,ale proces Madoffa,zakończyłby się uniewinniniem lub wiezieniem w zawieszeniu.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Musisz zatem wytłumaczyć "nierozsadnym" przywódcom państw przodujących cywilizacyjnie,aby zlikwidowali związki zawodowe i kodeksy pracy jak u nas.Przykładem reakcji silnego państwa na przestępczą działalność aferzystów... został skazany w ciągu tylko trzy miesiące trwającego procesu na 150 lat więzienia.U nas 150 lat trwałoby nie więzienie,ale proces Madoffa,zakończyłby się uniewinniniem lub wiezieniem w zawieszeniu.
nie muszę im niczego tłumaczyć kraje owe dostały po tyłku za socjalizowanie i płacą za to kryzysem który jakoś łagodniej potraktował nasz bezbożny i skorumpowany kraj :]

usa silne państwo :lol: :lol: :lol:

tak i odsiedzi te 150 lat :D w najgorszym wypadku w luksusowym więzieniu z pełnym wypasem socjalista obama już tego dopilnuje ;)
 
P

Pawian

Guest
za socjalizowanie i płacą za to kryzysem który jakoś łagodniej potraktował nasz bezbożny i skorumpowany kraj 
Dirk,fakty przeczą twoim teoriom.Kolejnym przykładem rozprawy ze złodziejskimi spekulantami przez silne państwo jest "prywatyzacja" w Rosji.Olbrzymia liczba kradzieży w Rosji dokonanych w tym czasie była operacjami dokonanymi przez prostackich oszustów.Boris Berezowski był o wiele bardziej groźną postacią. Stworzył on cały mechanizm pozwalający rozkradać państwowe przedsiębiorstwa, bez konieczności posiadania ich. Nazwał to pierwszym etapem rosyjskiej prywatyzacji - "prywatyzacją korzyści" przedsiębiorstw. Tylko w drugim etapie zrobiono w gruncie rzeczy prywatyzację przedsiębiorstw jako własności. Ale pierwszy był prywatyzacją ich korzyści.Bierezowski, biznesmen i emigrant polityczny został skazany na 9 lat łagru za przywłaszczenie sobie 215 mln. rubli z pieniędzy Aerofłotu. Przebywający w Londynie Berezowski został w sumie oskarżony już 13 razy. Wydano tez sześć nakazów jego aresztowania.Zdaniem prezydenta:"Jeszcze 15 lat temu kontrolowali kluczowe stanowiska w rządzie obsługując interesy struktur oligarchicznych i trwoniąc narodowy majątek; którzy uczynili z korupcji główny środek politycznej i ekonomicznej konkurencji. Chcą wziąć rewanż, wrócić do władzy, odzyskać sfery wpływów i stopniowo restaurować reżim oligarchiczny, zbudowany na korupcji i kłamstwie".
„niczym szakale krążą po obcych ambasadach, licząc na zagraniczne fundacje i rządy, a nie na poparcie ze strony własnego narodu".
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Pawianie czy ty wiesz co piszesz albo co przepisujesz ??!!
pozostawię to bez komentarza bo szok wywołałeś we mnie zbyt wielki !! :mruga:
 
P

Pawian

Guest
zagalopowałeś się !! nie przestraszyłeś mnie raczej wzbudziłeś we mnie obawę że wierzysz w to co napisałeś o moralnym i mocnym państwie pt rosja a to byłoby straszne !!!
Mocnym na pewno w porównaniu z nami.Ale ta siła polega również na reakcji rządu wobec grabieży majątku państwowego przez sektor prywatny.U nas tego nie ma.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Mocnym na pewno w porównaniu z nami.Ale ta siła polega również na reakcji rządu wobec grabieży majątku państwowego przez sektor prywatny.U nas tego nie ma.
przypomnij mi Pawianie komu obecna rosja ukradła obecny "państwowy" majątek ??!!
a skąd się wziął nasz państwowy majątek ?? też z grabieży prywatnej własności !!
czyż nie ??!!

Pawianie zdradzę ci sekret ty tez jesteś "sektorem prywatnym" jak byś się czuł kiedy dwóch kolesi stwierdziło że twój majątek należy się im bo oni są biedniejsi i bardziej potrzebują go niż ty i demokratycznie 1 do 2 przegłosowali cię aby twoim kosztem założyć spółdzielnie pt "proletariat" i okradać innych prywatnych pawianów :mruga:
 
P

Pawian

Guest
z grabieży prywatnej własności
Gdybym chciał być demagogiem idąc Twoim śladem,to napisałbym,że własność prywatna wzięła się z grabieży wspólnej własności.Mnie jednak chodzi głównie o likwidację państwa w naszym kraju i podałem te przykłady jako argumenty świadczące o tym,że silniejsze od nas państwa nie działają przeciwko swoim obywatelom pozbywając się majątku,gdyż kapitalizm realizuje się tam mądrze,bez stosowania dawno zbankrutowanych i odrzuconych przez cały cywilizowany świat nieudanych eksperymentów skrajnego liberalizmu.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Musisz zatem wytłumaczyć "nierozsadnym" przywódcom państw przodujących cywilizacyjnie,aby zlikwidowali związki zawodowe i kodeksy pracy jak u nas.
w usa czy japonii lub wlk brytanii nie istnieje kodeks pracy, rozumiem ze w stosunku z polska to kraje zacofane gospodarzo?
Przykładem reakcji silnego państwa na przestępczą działalność aferzystów jest 70-letni Bernard Madoff. Był on znany na Wall Street od prawie półwiecza i cieszył się reputacją godnego zaufania maklera. Swoją firmę Bernard L.Madoff Investment Securities założył w 1960 roku. Działała ona na zasadzie "Ponzi scheme" (od nazwiska osławionego aferzysty z lat 20.), czyli piramidy finansowej, w której wcześniejszych inwestorów spłaca się pieniędzmi uzyskanymi od tych, którzy wpłacili je później. Brak dopływu nowej gotówki powoduje załamanie się piramidy. Bernard Madoff za oszustwa finansowe(50 mld.skradzione) został skazany w ciągu tylko trzy miesiące trwającego procesu na 150 lat więzienia.U nas 150 lat trwałoby nie więzienie,ale proces Madoffa,zakończyłby się uniewinniniem lub wiezieniem w zawieszeniu.
to po prostu zlodziej bywaly w swiecie, w przeciwienstwie do tych ktorzy wyrywaja torebki staruszkom on okradal milionerow, nie ma toto najmniejszych zwiazkow z tematem

Dirk,fakty przeczą twoim teoriom.Kolejnym przykładem rozprawy ze złodziejskimi spekulantami przez silne państwo jest "prywatyzacja" w Rosji.Olbrzymia liczba kradzieży w Rosji dokonanych w tym czasie była operacjami dokonanymi przez prostackich oszustów.Boris Berezowski był o wiele bardziej groźną postacią. Stworzył on cały mechanizm pozwalający rozkradać państwowe przedsiębiorstwa, bez konieczności posiadania ich. Nazwał to pierwszym etapem rosyjskiej prywatyzacji - "prywatyzacją korzyści" przedsiębiorstw. Tylko w drugim etapie zrobiono w gruncie rzeczy prywatyzację przedsiębiorstw jako własności. Ale pierwszy był prywatyzacją ich korzyści.Bierezowski, biznesmen i emigrant polityczny został skazany na 9 lat łagru za przywłaszczenie sobie 215 mln. rubli z pieniędzy Aerofłotu. Przebywający w Londynie Berezowski został w sumie oskarżony już 13 razy. Wydano tez sześć nakazów jego aresztowania.Zdaniem prezydenta:"Jeszcze 15 lat temu kontrolowali kluczowe stanowiska w rządzie obsługując interesy struktur oligarchicznych i trwoniąc narodowy majątek; którzy uczynili z korupcji główny środek politycznej i ekonomicznej konkurencji. Chcą wziąć rewanż, wrócić do władzy, odzyskać sfery wpływów i stopniowo restaurować reżim oligarchiczny, zbudowany na korupcji i kłamstwie".
„niczym szakale krążą po obcych ambasadach, licząc na zagraniczne fundacje i rządy, a nie na poparcie ze strony własnego narodu".
praktycznie cala elita oligarchiczna w rosji ukradla panstowe mienie, dlaczego tak sie stalo?
czy tam byly publiczne przetargi? czy raczej spotkania w gabinetach?

przypomnij mi Pawianie komu obecna rosja ukradła obecny "państwowy" majątek ??!!
a skąd się wziął nasz państwowy majątek ?? też z grabieży prywatnej własności !!
czyż nie ??!!

Pawianie zdradzę ci sekret ty tez jesteś "sektorem prywatnym" jak byś się czuł kiedy dwóch kolesi stwierdziło że twój majątek należy się im bo oni są biedniejsi i bardziej potrzebują go niż ty i demokratycznie 1 do 2 przegłosowali cię aby twoim kosztem założyć spółdzielnie pt "proletariat" i okradać innych prywatnych pawianów


moja teza posiadanie przez panstwo majatku, jest siu generis niemoralne, gdyz musi prowadzic do sytuacji wykorzystywanie tegoz do nieuczciwych zachowan, ludzie sa tylko ludzmi...
stad wniosek jak przeprowadzic prywatyzacje tak aby nie doszlo do przekretow w jej trakcie?
jedyna forma jest publiczna licytacja z 1 kryterium = cena (siada urzednik i klepie mlotkiem, az cena nie bedzie podnoszona przez nikogo)
 
P

Pawian

Guest
w usa .. lub wlk brytanii nie istnieje kodeks pracy,..to po prostu zlodziej..najmniejszych zwiazkow z tematem..praktycznie cala elita oligarchiczna w rosji ukradla panstowe mienie, dlaczego tak sie stalo?..
Kraje rozwinięte cywilizacyjnie maja w porównaniu z nami doskonałe uregulowania prawne dotyczące prawa pracy,Twoja uwaga pozbawiona jest sensu.Elita oligarchiczno-korupcyjna w Rosji ukradła państwową własność?Kogo konkretnie masz na myśli?U nas to normalne i bezkarne.Żadnych związków z tematem?.Kradzież państwowego mienia i wyzysk pracowników są niemoralne.Silne państwo niszczy pasożyty i szkodniki,które atakują społeczeństwo.
 
Do góry