moralnosc/niemoralnosc dysponowania przez panstwo majatkiem

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Na co chciałbyś uzyskać odpowiedź? Polemizuję teraz z Odysem odnośnie wzrostu gospodarczego.Czego nie rozumiesz z tego postu?
do tego postu nie mam nic bo szkoda zachodu :)
zaznaczam jeno że czekam nadal i wciąż aż mi odpowiesz na trzy proste pytania ;)
już wiesz ze o Polskie realia mi chodzi !!!!
do dzieła Pawianie :]

ps czyli demencja !! mój post był wcześniejszy z pytaniami !!!
 
P

Pawian

Guest
jeno że czekam nadal i wciąż aż mi odpowiesz na trzy proste pytania
Nie bardzo wiem,o jakie obowiązki pracownicze pytasz.To zależy od specyfiki wykonywanej pracy.Polskie firmy,prywatne czy państwowe,które masowo zatrudniają pracowników za wynagrodzeniem poniżej płacy minimalnej,korzystając z ustawowego ograniczenia(właściwie likwidacji) praw pracowniczych są niezwykle szkodliwym uczestnikiem systemu gospodarczego, ponieważ zaburzają w bardzo poważnym stopniu funkcjonowanie gospodarstw domowych oraz działanie mechanizmów rynkowych i przedsiębiorstw.W nieudolnie prowadzonych przedsiębiorstwach,które są niewydolne,przerzuca się nierentowność firmy na pracowników,zaniżając im pensje.W takim przedsiębiorstwie praktycznie nie występuje akumulacja (oszczędności służące inwestycjom i powiększeniu kapitału obrotowego).Jednocześnie szalenie niska cena oferowanych dóbr lub usług przyciąga klientów, uszczuplając w ten sposób portfel zamówień tym przedsiębiorcom, którzy prawidłowo przeprowadzili rachunek ekonomiczny, uwzględniając prawdziwe koszty życia pracowników. W oczywisty sposób pogarsza to sytuację tych rzetelnych przedsiębiorstw, zmuszając je do zmniejszenia akumulacji,jak również do stosowania nieuczciwych praktyk. Z powodu zbyt niskich cen i zmniejszonych inwestycji nasila się wadliwa alokacja kapitału oraz zmniejsza zatrudnienie.Surowe egzekwowanie płacy minimalnej eliminowałoby z rynku oszustów podnosząc rentowność firm rzetelnych, a także uwalniałoby środki i zasoby w posiadaniu osób nieudolnych przesuwając je w kierunku osób lepiej radzących sobie na rynku. Cały układ gospodarczy byłby racjonalniejszy i zdrowszy.Występowanie na rynku firm, które oferują wynagrodzenia poniżej kosztów utrzymania (płacy minimalnej),sprawia, że firmy rzetelne zmniejszają nakłady na opracowywanie ulepszeń oraz nowych towarów. Ponadto sytuacja zmusza je do nadmiernych cięć kosztów wytwarzania. Oferta towarowa na rynku ubożeje, a rynek zalewają tanie towary lichej jakości, potocznie zwane bublami. Nadmierna redukcja kosztów nie tylko pociąga za sobą produkcję bubli, lecz naraża klienta na ryzyko utraty zdrowia a nawet życia. Na rynku co prawda są w ofercie także solidne produkty, lecz ich cena stanowi barierę przed zakupem dla większości pracowników najemnych.http://ciborowski.host247.pl/Takie są skutki waszych poglądów w praktyce polskiej.Zatem są to poglądy niewłaściwe.P.S.Przeczytałem przed chwilą twój obraźliwy post.Wybacz,ale wobec takiego braku kultury nie będe więcej odpowiadać tobie.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Nie bardzo wiem,o jakie obowiązki pracownicze pytasz.To zależy od specyfiki wykonywanej pracy.Polskie firmy,prywatne czy państwowe,które masowo zatrudniają pracowników za wynagrodzeniem poniżej płacy minimalnej,korzystając z ustawowego ograniczenia(właściwie likwidacji) praw pracowniczych są niezwykle szkodliwym uczestnikiem systemu gospodarczego, ponieważ zaburzają w bardzo poważnym stopniu funkcjonowanie gospodarstw domowych oraz działanie mechanizmów rynkowych i przedsiębiorstw.W nieudolnie prowadzonych przedsiębiorstwach,które są niewydolne,przerzuca się nierentowność firmy na pracowników,zaniżając im pensje.W takim przedsiębiorstwie praktycznie nie występuje akumulacja (oszczędności służące inwestycjom i powiększeniu kapitału obrotowego).Jednocześnie szalenie niska cena oferowanych dóbr lub usług przyciąga klientów, uszczuplając w ten sposób portfel zamówień tym przedsiębiorcom, którzy prawidłowo przeprowadzili rachunek ekonomiczny, uwzględniając prawdziwe koszty życia pracowników. W oczywisty sposób pogarsza to sytuację tych rzetelnych przedsiębiorstw, zmuszając je do zmniejszenia akumulacji,jak również do stosowania nieuczciwych praktyk. Z powodu zbyt niskich cen i zmniejszonych inwestycji nasila się wadliwa alokacja kapitału oraz zmniejsza zatrudnienie.Surowe egzekwowanie płacy minimalnej eliminowałoby z rynku oszustów podnosząc rentowność firm rzetelnych, a także uwalniałoby środki i zasoby w posiadaniu osób nieudolnych przesuwając je w kierunku osób lepiej radzących sobie na rynku. Cały układ gospodarczy byłby racjonalniejszy i zdrowszy.Występowanie na rynku firm, które oferują wynagrodzenia poniżej kosztów utrzymania (płacy minimalnej),sprawia, że firmy rzetelne zmniejszają nakłady na opracowywanie ulepszeń oraz nowych towarów. Ponadto sytuacja zmusza je do nadmiernych cięć kosztów wytwarzania. Oferta towarowa na rynku ubożeje, a rynek zalewają tanie towary lichej jakości, potocznie zwane bublami. Nadmierna redukcja kosztów nie tylko pociąga za sobą produkcję bubli, lecz naraża klienta na ryzyko utraty zdrowia a nawet życia. Na rynku co prawda są w ofercie także solidne produkty, lecz ich cena stanowi barierę przed zakupem dla większości pracowników najemnych.Takie są skutki waszych poglądów w praktyce polskiej.Zatem są to poglądy niewłaściwe.P.S.Przeczytałem przed chwilą twój obraźliwy post.Wybacz,ale wobec takiego braku kultury nie będe więcej odpowiadać tobie.
nie musisz !! bo i tak nie odpowiadasz !! :]
wklejasz co ci w łapy wpadnie a jest propagandowo zgodne

wszystko co pogrubione przedrukowałeś jako swoje !!!!! wstydź się Pawianie !!
:
tu przykład skąd to wygrzebałeś - http://ciborowski.host247.pl/placa_minimalna.htm
ciekaw jestem co na to autor i czy używanie czyjejś pracy za swoja jest uczciwe!!???
nawet nie starałeś się zbyt wiele zmienić!!!!!

i to ty zacząłeś się przezywać !!
 
P

Pawian

Guest
nie musisz !! bo i tak nie odpowiadasz !! :]
i to ty zacząłeś się przezywać !!
:papa: :phi:
Nie odpowiedziałeś merytorycznie na żaden z moich ostatnich postów.Skupiasz się na osobie adwersarza i atakując go personalnie prowokujesz do irytacji i zdenerwowania,nie odnosząc się w ogóle do treści przedstawionego postu.Czy tak robią Trolle internetowe?Ja piszę aby podyskutować o ważkich problemach,a nie aby omawiać cechy osobowe forumowiczów.Atakuję poglady moim zdaniem niesłuszne,nie konkretnych ludzi.Emoty można wstawiać,ale z pewnym umiarem.Nie jak dziecko w przedszkolu które drażni dorosłych,gdyż uważa że to dobra zabawa.Problemy które poruszyłem należą do ważnych zarówno dla zwyczajnego obywatela,jak i dla całego państwa.Udawanie że nie istnieją to brak rozsądku,dojrzałości etycznej i emocjonalnej,poczucia troski o dobro nas wszystkich.Inna sprawa to dobór osób zdolnych do takich rozterek i przemyśleń.I tu być może zawiniłem sam.:pana Tomka Ciborowskiego przytoczyłem,abyś się zastanowił nad sensem tego co piszesz.Okazuje się jednak,że doskonale znasz te poglądy i argumenty!Tylko udajesz nieświadomego!:mruga:
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
I tu być może zawiniłem sam.:(
dokładnie nie traktujesz mnie poważnie bo nie odpowiadasz na proste pytania w prost !! uprawiasz demagogie i zawłaszczasz pracę innych jak powyżej wykazałem to jak cie traktować poważnie ??!!

właśnie znam i znam jeszcze wiele innych prac które przedrukowywałeś dlatego traktuje cie jak traktuje !!
czyli jak człowieka nie mającego własnych poglądów i Pawiana o podwójnej moralności !!
raz o tym wspomniałem że kalkujesz nie zmieniłeś praktyk a nawet nasiliłeś swoje dokonania wiec prawda musiała wyjśćna jaw !!!

ja staram się poznac prawdę z kazdej strony ty natomiast ślepo wierzysz w jedną !!
zastanów się nad tym !!
 
P

Pawian

Guest
dokładnie nie traktujesz mnie poważnie bo nie odpowiadasz na proste pytania w prost !! uprawiasz demagogie i zawłaszczasz pracę innych jak powyżej wykazałem to jak cie traktować poważnie ??!!
Biblię która często przytaczam tez nie ja wymyśliłem.Ale popieram treści w niej zawarte,które nie wszyscy znają.Natomiast nie wiedzialem,że doskonale znasz argumentację antyliberalną,tylką starasz się ją(wraz z bliźniakami):( przemilczeć.To wam się nie uda tak łatwo,gdyż coraz więcej osób ma dość waszej natrętnej propagandy dzikiego liberalizmu.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Biblię która często przytaczam tez nie ja wymyśliłem.Ale popieram treści w niej zawarte,które nie wszyscy znają.Natomiast nie wiedzialem,że doskonale znasz argumentację antyliberalną,tylką starasz się ją(wraz z bliźniakami):( przemilczeć.To wam się nie uda tak łatwo,gdyż coraz więcej osób ma dość waszej natrętnej propagandy dzikiego liberalizmu.
nie świruj Pawianie !!
kultura i uczciwość a także zasady na forum wymagają podawania źródła jeżeli się coś kropka w kropkę cytuje !!

i nie świruj Pawianie !!
nikt nie stara się przemilczeć niczego !! po prostu jeżeli ma się wiedzę to korzysta się z niej do własnej argumentacji a nie przytacza coś co uważa się za bzdurki !!
taaak i tu się jeszcze okazuje że ja i moje klony :D to ci źli !!
kto tu powinien dorosnąć !!??
 
P

Pawian

Guest
nie świruj Pawianie !!
kultura i uczciwość a także zasady na forum wymagają podawania źródła jeżeli się coś kropka w kropkę cytuje !!
i nie świruj Pawianie !!
nikt nie stara się przemilczeć niczego !! po prostu jeżeli ma się wiedzę to korzysta się z niej do własnej argumentacji a nie przytacza coś co uważa się za bzdurki !!
taaak i tu się jeszcze okazuje że ja i moje klony :D to ci źli !!
kto tu powinien dorosnąć !!??
Ty nikogo nie cytujesz,prawdy nie popierasz,los obywateli państwa cie nie obchodzi tylko szpiegowanie i ataki personalne oraz niegrzeczności.Wstaw jeszcze ze dwieście emotów rechoczacych,i będziesz git!:papa:
 
P

Pawian

Guest
właśnie znam i znam jeszcze wiele innych prac które przedrukowywałeś dlatego traktuje cie jak traktuje !!
czyli jak człowieka nie mającego własnych poglądów i Pawiana o podwójnej moralności !!
raz o tym wspomniałem że kalkujesz nie zmieniłeś praktyk a nawet nasiliłeś swoje dokonania wiec prawda musiała wyjśćna jaw !!!
Czy ja wymyśliłem socjalizm i kapitalizm,ekonomię,instytucję państwa,moralność chrzescijańską?Przytaczam poglądy z którymi się zgadzam,które popieram,to oczywiste!To dorobek wiedzy całej ludzkosci,tysięcy naukowców,filozofów,moralistów o którym warto dyskutować!To lepiej pisać tak jak wy:"Ty komunisto!:D:D:D:D liberalizm jest OK!:eek:k::eek:k::eek:k::eek:k:"Ale wspaniały post! Już masz więcej na liczniku.Cytatów nie ma więc jest uczciwy!
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Już odpowiadam:płaca minimalna to:eek:chrona przed wykluczeniem z życia społecznego i gospodarczego, ochrona przed unicestwieniem biologicznym, minimalne koszty użytkowania biologicznych czynników produkcji, większa ochrona przed korupcją i przestępczością,ochrona rynku przed nieuczciwą konkurencją,ochrona konsumenta,lepsze wykorzystanie i alokacja czynników produkcji czyli wyższy wzrost gospodarczy.
Jednym słowem, płaca minimalna nie obniża zatrudnienia i płac, lecz przywraca pewną normalność, której w Polsce brakuje.Jeżeli twierdzisz,że obecnie jest w Polsce socjal wbrew opiniom specjalistów,strach pomyśleć co uważasz za jego brak.Was powinni zamykać w ZOO,skoro preferujecie prawo dżungli.
Nie to już obaliłem. To są jakieś peany na cześć płacy minimalnej. Jak nie obniża kiedy obniża?

W nieudolnie prowadzonych przedsiębiorstwach,które są niewydolne,przerzuca się nierentowność firmy na pracowników,zaniżając im pensje.
Ten pan którego słowa sobie zawłaszczyłeś, uważa że nieudolnie zarządzane firmy mają większe szanse na rynku (co jest chyba możliwe w socjalizmie). Nie mogłeś lepiej poszukać?
Z cierpliwością napiszę się Ci jak najtreściwiej do czego chciałem żebyś się odniósł w miarę spójnie i konkretnie. Stawki na rynku pracy wynikają z rynkowych praw popytu i podaży. W sytuacji, kiedy gospodarka rozwija się, stale zwiększa się popyt na pracownika. Płace rosną. W sytuacji kiedy w jakiejś branży, centralnie sterowany system edukacji naprodukuje za dużo chętnych np.pedagogów jak octu za komuny, który ciągle zalegał na półkach, płace drastycznie spadają. Oczywiście recesja daje podobny efekt. Dobrze zarządzana firma (źle zarządzane firmy też są ale odpadają z rynku szybciej) płaci tyle ile musi, aby zgarnąć z rynku najlepszych pracowników. Proste i logiczne.
Co zmienia płaca minimalna? Jest to zakaz zatrudniania poniżej pewnej stawki. Gdzie leży mechanizm naprawczy procesu rynkowego? Czy liczba firm chętnych zatrudnić nowych pracowników się zwiększy? Raczej spadnie. Czy liczba chętnych do podjęcia danego zawodu się zmniejszy? Czy ci co już pracują będą mieli większą motywacje, by poszukać nowych kwalifikacji? Raczej będą starać się pozostać w tym zawodzie. Negatywne stosunki w danej branży pogłębią się, co przerzuca się na wzrost bezrobocia, przy jednoczesnym utrudnieniu w dostępności do usług czy towarów danej branży (drożyzna, minimum socjalne rośnie). Proste, logiczne, spójne?
Co zrobią socjaliści? Podniosą jeszcze płace minimalną pogłębią negatywne zjawiska. Wszak starą kapotę, socjalizmu trzeba latać, latać, bo kiedyś ma być z niej z niej piękny frak komunizmu, czy jak to teraz się nazywa system idealny "trzecia droga". Tylko to musiałby być cud. Trzecia droga nie istnieje. Kapotę trzeba wyrzucić i powoli od nowa budować gospodarkę na stosunkach wolnorynkowych. ,
Tylko tu mamy nowy problem. Na przykład brak pracy minimalnej mógłby skłonić jakiegoś pracodawce z pracownikiem, aby dogadali się i przedstawili stosownym urzędom, że tak na prawdę, płaca jest niższa na czym straciłby budżet i masy pasożytujących na budżecie. I to jest prawdziwy problem, dla którego utrzymuje się wszędzie socjalistyczne wynalazki, i socjalistyczna propagandę, a nie tam gdzie myślą ci propagandę łykający.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Czy ja wymyśliłem socjalizm i kapitalizm,ekonomię,instytucję państwa,moralność chrzescijańską?Przytaczam poglądy z którymi się zgadzam,które popieram,to oczywiste!To dorobek wiedzy całej ludzkosci,tysięcy naukowców,filozofów,moralistów o którym warto dyskutować!To lepiej pisać tak jak wy:"Ty komunisto!:D:D:D:D liberalizm jest OK!:eek:k::eek:k::eek:k::eek:k:"Ale wspaniały post! Już masz więcej na liczniku.Cytatów nie ma więc jest uczciwy!
znów mydlenie oczu ...
cytuje jeżeli taka potrzeba a jeżeli mam własne zdanie to je wyrażam !!
cytat polega na umieszczeniu wątku w cudzysłowie i podaniu źródła lub autora jak tu : http://www.forumowisko.pl/topic/126019-cytat-biblijny/page__view__findpost__p__2197927

mówiłem tak dyktuje kultura uczciwość i zasady !!
motać się zaczynasz nigdy nikt nie powiedział do ciebie "ty komunisto" co najwyżej towarzyszu Pawianie ;)i to byłem ja !!

cytowałem także Biblie na którą się powołujesz w swoich "racjach" a która mówi co innego !!
tu : http://www.forumowisko.pl/topic/123071-moralnoscniemoralnosc-dysponowania-przez-panstwo-majatkiem/page__view__findpost__p__2195878

motasz się i miotasz ale mnie nie zakręcisz mam solidne podstawy a ty tylko kalki z netu !!
 
P

Pawian

Guest
Nie to już obaliłem. To są jakieś peany na cześć płacy minimalnej. Jak nie obniża kiedy obniża?Ten pan którego słowa sobie zawłaszczyłeś, uważa że nieudolnie zarządzane firmy mają większe szanse na rynku (co jest chyba możliwe w socjalizmie). W sytuacji, kiedy gospodarka rozwija się, stale zwiększa się popyt na pracownika. Płace rosną. Dobrze zarządzana firma (źle zarządzane firmy też są ale odpadają z rynku szybciej) płaci tyle ile musi, aby zgarnąć z rynku najlepszych pracowników. Proste i logiczne.Gdzie leży mechanizm naprawczy procesu rynkowego? Proste, logiczne, spójne? ..i powoli od nowa budować gospodarkę na stosunkach wolnorynkowych.Tylko tu mamy nowy problem. Na przykład brak pracy minimalnej mógłby skłonić jakiegoś pracodawce z pracownikiem, aby dogadali się i przedstawili stosownym urzędom, że tak na prawdę, płaca jest niższa na czym straciłby budżet i masy pasożytujących na budżecie. I to jest prawdziwy problem, dla którego utrzymuje się wszędzie socjalistyczne wynalazki, i socjalistyczna propagandę, a nie tam gdzie myślą ci propagandę łykający.
Wzrost gospodarczy następuje,płace rosną,ale tylko u nielicznych.Pomimo,że Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej który obecnie utrzymał wzrost gospodarczy.Eksperci są zgodni co do tego, że ten rynek powinien pozostać w miarę bezpieczny wobec kryzysu.Należy jednak pamiętać, że PKB nie odnosi się do poziomu życia większości obywateli.Korzyścią ze wzrostu gospodarczego i rozwoju gospodarczego jest podwyższenie standardu życia, lepsza sytuacja socjalna, większe bezpieczeństwo publiczne Jednak sam wzrost PKB nie gwarantuje wzrostu stopy życiowej czy dobrobytu społeczeństwa. Wzrost PKB może iść w parze ze wzrostem biedy, na co wskazują przykłady takie jak Brazylia, gdzie szesnastokrotnemu wzrostowi gospodarczemu po II wojnie światowej nie towarzyszyło zmniejszenie nędzy. Dlatego też skuteczniejszym miernikiem korzyści ze wzrostu gospodarczego dokładniej opisującym jego wymiar jest ujęcie PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca.Ale dzięki za w miarę rzeczowy i kulturalny post,bo z Dirkiem już nie mam siły polemizować.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Brave,chociaż nie lubię polskich liberałów,zaczynam nabierać szacunku do Twoich poglądów.Jakie więc powinno być Państwo Polskie?Oparte na likwidacji praw pracowniczych i praw człowieka?Napisz to raz szczerze i otwarcie,nie oglądając się na pracodawcę-Admina.Pozdrawiam
wybujale przywileje powinny zostac zlikwidowane, po prostu winna byc swoboda zawierania umow, nie wiem czy zrozumialem co miales tutaj na mysli
pawianie, jezeli byc zechcial zapoznac sie z tym z czego wynikaja tzw prawa czlowieka to prosze przekartkuj chociaz to: http://www.multibook.pl/927,adam-wielomski-pawel-bala-prawa-czlowieka-i-ich-krytyka.-przyczynek-do-studiow-o-ideologii-czasow-ponowozytnych.html

oj pawianku teksty z takiej sekciarskiej stronki jak "polonica"? i a ksiadz bartnik (wspolpracownik rydzyka, pisuje raczej takie rzeczy: http://marucha.wordpress.com/2009/03/07/ks-prof-czeslaw-s-bartnik-czyzby-to-juz-post-polska/
tak jak spojrzenie bartnika na konserwatyzm mozna cenic, tak o kwestiach ekonomicznych ma on mizerne pojecie
jeździł Maybachem
ksiadz rydzyk nim jezdzi, milioner u ktorego pracowalem, uznaje takie rzeczy za absurdalne trwonienie pieniedzy, sprawdz sobie w necie kto ma ten samochod, ilu znajdziesz ludzi mediow (jak rydzyk) a ilu biznesmanow?

Już odpowiadam:płaca minimalna to:eek:chrona przed wykluczeniem z życia społecznego i gospodarczego, ochrona przed unicestwieniem biologicznym, minimalne koszty użytkowania biologicznych czynników produkcji, większa ochrona przed korupcją i przestępczością,ochrona rynku przed nieuczciwą konkurencją,ochrona konsumenta,lepsze wykorzystanie i alokacja czynników produkcji czyli wyższy wzrost gospodarczy.
Jednym słowem, płaca minimalna nie obniża zatrudnienia i płac, lecz przywraca pewną normalność, której w Polsce brakuje.Jeżeli twierdzisz,że obecnie jest w Polsce socjal wbrew opiniom specjalistów,strach pomyśleć co uważasz za jego brak.Was powinni zamykać w ZOO,skoro preferujecie prawo dżungli.
widzisz placa minimalna to konserwowanie bezrobocia (niemcy wlasnie ja po kilku latach istnienia likwiduja)
powodem jest to ze mlodzi (z niskimi kwalifikacjami) nie maja gdzie byc zatrudnieni - pracownik z zalozenia ma zarabiac na siebie i cos dawac firmie, ergo placa minimalna jest uklonem w strone pracujacych i niemoralnym zabiegiem w stosunku do tych ktorzy nie sa pelnowartosciowymi pracownikami

Was powinni zamykać w ZOO,skoro preferujecie prawo dżungli.
wyborne, chociaz obrazliwe i bledne, prawo dzunngli to sytuacja ktora jest kolokwialnym okresleniem bezprawia, lub/i prawo silniejszego
w dzisiejszej dobie strona ktora ma mniej praw to pracodawca (nierownowaga - brak swobody umow), kodeks pracy wprowadza cos co od biedy mozna by nazywac prawem dzunngli (nie lubuje sie w takich okresleniach) ergo pracowik ma przewage prawna nad pracodawca, stad mozna by powiedziec ze w zakresie prawa pracy prawo dzungli przysluguje pracownikowi
czy moralna jest przewaga prawna pracownika w stosunku pracy?


Wzrost gospodarczy przejawia się w postaci inwestycji oraz wzrostu produkcji i sprzedaży dóbr. Jest to wzrost wartości sprzedaży dóbr zarówno materialnych, jak i niematerialnych, tj. usług. Wskaźnik realnego wzrostu gospodarczego wylicza się po uwzględnieniu wpływu inflacji (wzrostu cen).Jest to wskaźnik globalny dla całego państwa. Gdy w państwie następuje wzrost gospodarczy, nie oznacza to, że zyskuje na tym Odys Szalony,(który mógł np. stracić pracę).Brak regulacji państwa w kwestiach gospodarczych nie sprzyja rozwojowi gospodarczemu.Gdy brak jest regulacji ze strony państwa, to na wzroście gospodarczym i obniżaniu podatków zyskują tylko najbogatsi, podczas gdy reszta będąca olbrzymią większością traci.Idea wolnego samoregulującego się rynku jest utopią (kryzysy gospodarcze, brak konkurencji). Wolny rynek może być szkodliwy społecznie.Brak uregulowań Kodeksu Pracy oraz brak osłon socjalnych niszczy społeczeństwo.Uelastycznienie (liberalizacja) Kodeksu pracy sprzyja powstawaniu miejsc pracy,lecz wartość realna płacy spada oraz powoduje, że miejsce pracy jest mniej stabilne (szybkie tworzenie i równie szybkie likwidowanie).Niższe podatki nie muszą wywoływać gwałtownego rozwoju gospodarczego.W długim okresie czasu brak podatków lub bardzo niski ich poziom nie sprzyja rozwojowi gospodarczemu i społecznemu - niższy dochód narodowy na osobę (paradoks ekonomiczny).Obniżenie podatków powoduje obniżenie wpływów do budżetu, a więc zmniejszenie wydatków na cele społeczne.Na obniżce podatków zyskują tylko najbogatsi.Inwestycje wywołują rozwój gospodarczy tylko w przypadku,gdy istnieje popyt wyprzedzający. Podaje dane dotyczace grup społecznych w USA. Zmiana dochodów po opodatkowaniu w % w stosunku do roku 1977 I grupa - najbiedniejsza -16% II grupa - niezamożna -8% III grupa - średniozamożni -1% IV grupa - zamożni +4% V grupa - najbogatsi +25% 1% najbogatszych wśród społeczeństwa +72%.Liczby ujemne oznaczają, że ludzie w roku 1994 osiągali mniejsze dochody, niż 17 lat wcześniej. Mimo, że nastąpił wzrost na poziomie 10%, to 20% ludzi praktycznie nic na tym nie zyskało, a 60% straciło! Łącznie 80% ludności nie dane było zaznać dobrodziejstw wzrostu gospodarczego.Liberał Janusz Korwin-Mikke podaje USA za przykład,wzór do naśladowania.Jeżeli kraj nie znajduje się na dostatecznym poziomie rozwoju gospodarczego i firma nie może zagwarantować niezbędnego minimum płacowego, to dlaczego przedsiębiorca ma żyć ponad stan, a inni mają zdychać z głodu? Czyż wszyscy wspólnie nie powinni ponosić ciężarów niedostatecznego rozwoju? //http.ciborowski.OECD celem tej organizacji jest wspieranie państw członkowskich w osiągnięciu jak najwyższego poziomu wzrostu gospodarczego i stopy życiowej obywateli.Dla Polski wartościowe byłoby dostosowanie się do jej wymogów w zakresie walki z korupcją urzędników państwowych.(Konwencja OECD o zwalczaniu przekupstwa zagranicznych funkcjonariuszy publicznych w międzynarodowych transakcjach handlowych).
gdyby podejsc uczciwie do sprawy, zadal bys sobie trud dodania 2 rzeczy, ilosci procentowej tych grup w spoelczenstwie i skladu najnizszej grupy (jaki jest tam udzial swierzo przybylych meksykanow),dziekuje za uwage...


btw http://ciborowski.host247.pl/ <<<<< co to za potworek?
http://ciborowski.host247.pl/ekono1.htm http://ciborowski.host247.pl/ekono2.htm <<<< ale kosmosy, jak widac autor niestety wypowiada sie na tematy ekonomiczne, niemajac o nich pojecia, zastanawiam sie wlasnie nad topikiem w dziale spoleczenstwo, gdzie moglbym wrzucac kolejne krytyki kolejnych akapitow

nie towarzyszyło zmniejszenie nędzy
a ilokrotnie podniesiono to co sie uznaje za nedze?

poprosze abyscie starali sie chociaz w miare trzymac watku dysponowania majatkiem panstwowym
pawian i dirk ostrzegam ostatni raz werbalnie przed niedogryzaniem sobie
 
P

Pawian

Guest
wybujale przywileje powinny zostac zlikwidowane..co to za potworek?pawian i dirk ostrzegam ostatni raz werbalnie przed niedogryzaniem sobi
Oklaski!Powinny zostać zniesione,cieszę się,że też tak sądzisz!Ciborowski-mądry człowiek!Ale i Brave również!Dirk mnie trochę zmaltretował,ale mu po chrzescijańsku(żydowsku) wybaczam.Będę unikał przyszłych agresji.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Oklaski!Powinny zostać zniesione,cieszę się,że też tak sądzisz!Ciborowski-mądry człowiek!Ale i Brave również!Dirk mnie trochę zmaltretował,ale mu po chrzescijańsku(żydowsku) wybaczam.Będę unikał przyszłych agresji.
mydlenie oczu i żenada !! to nie dogryzanie a jedynie stwierdzenie faktów !!
a to już szczyt hipokryzji ...:"Ciborowski-mądry człowiek!Ale i Brave również!"
nie wiem co na to Brave ale ja bym się obraził za takie zestawienie !!
sam się prosiłeś Pawianie nie jestem ze stali moja cierpliwość ma swoje granice !!
prowokowałeś mnie i naśmiewałeś że "biznesmen" że "małolat" zwłaszcza w tym temacie tak więc dostałeś nauczkę !! czy ją zrozumiesz zobaczymy ...
widzę pewne symptomy poprawy będziesz grał fair podawał źródła tego co przytaczasz nie będziesz przedstawiał prac innych jako swoje a z mojej strony nic ci nie zagrozi !!!
dotrzymaj tylko słowa obietnicy danej w ostatnim zdaniu ...

odpowiedz Pawianie na takie pytanie proszę :
Dlaczego upadła stocznia gdańska ?!!
Dlaczego "ceglarz" ma problemy??!!

dwa proste pytania i oczekuję dwóch odpowiedzi be z cytatów bez demagogii z głowy Pawianie !! dasz radę ?!!
 
P

Pawian

Guest
odpowiedz Pawianie na takie pytanie proszę :Dlaczego upadła stocznia gdańska ?!!Dlaczego ceglarz ma problemy??!!
Upadłość spółki Stocznia Gdańska SA ogłosił Sąd Rejonowy w Gdańsku z powodu narastającego zadłużenia i niewypłacalności w dniu 8 sierpnia 1996 r.Obecne niszczenie SG przez rząd PO jest elementem szerszego planu likwidacji polskiego przemysłu okrętowego.Upadek polskich stoczni, które były największymi odbiorcami najdroższego produktu zakładów Cegielskiego silników okrętowych powoduje brak zamówień i problemy tej firmy.W czasach świetności pracowało tam 30 tys.osób.Dziś w Cegielskim rozpoczyna się jedna z największych fal zwolnień w ostatnich latach pracę straci około 500 osób.Nie wiem,czy o taką odpowiedź ci chodziło
Jeśli nie,to uzupełnij z łaski swojej właściwym komentarzem.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Upadłość spółki Stocznia Gdańska SA ogłosił Sąd Rejonowy w Gdańsku z powodu narastającego zadłużenia i niewypłacalności w dniu 8 sierpnia 1996 r.Obecne niszczenie SG przez rząd PO jest elementem szerszego planu likwidacji polskiego przemysłu okrętowego.Upadek polskich stoczni, które były największymi odbiorcami najdroższego produktu zakładów Cegielskiego silników okrętowych powoduje brak zamówień i problemy tej firmy.W czasach świetności pracowało tam 30 tys.osób.Dziś w Cegielskim rozpoczyna się jedna z największych fal zwolnień w ostatnich latach pracę straci około 500 osób.Nie wiem,czy o taką odpowiedź ci chodziło
Jeśli nie,to uzupełnij z łaski swojej właściwym komentarzem.
powiedz Pawianie czy gdyby to były firmy prywatne czy do tego by doszło??!!
najgorszy prywatny właściciel jest lepszy niż polityczne zarządzanie centralne które sprowadza się jak słusznie zauważyłeś do rozkradania "niczyjego/wspólnego" majątku
prywaciarz zarządza swoim majątkiem tak aby go nie stracić a w Polsce każdy "właściciel" państwowy odpowiada za firme pt państwo i jego majątek przez kadencje a potem niech sie inni martwią !!

PO jest na końcu tego łańcuszka wszystkie rządy socjalistyczne kradły czemu i oni mają być inni ??!!
likwidacja "koryta" jest prostym i racjonalnym rozwiązaniem !!
i tu mamy wykazany jasny wniosek do puki będzie istniał tak wielki majątek państwowy w rękach polityków firmy państwowe bedą upadały a pracownicy hurtem zwalniani ...
nawet w spółkach państwa wypracowujących zysk i tak kumuluje się w zarządzie (politycznie dobranym wiadomo "koryto") jak to u Barei :" mój mąż jest z zawodu dyrektorem" nic się nie zmieniło PRL hula aż miło !!
nie moralnym jest zatem posiadanie przez państwo majątku !!

co ty na to Pawianie ??
własnymi słowami proszę !! ;)
 
Do góry