moralnosc/niemoralnosc dysponowania przez panstwo majatkiem

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
ksiadz rydzyk nim jezdzi, milioner u ktorego pracowalem
żadna praca nie hańbi. ( czy na czarno ?bravo)
Pawian nie w czasach świetności ,tylko socjalizmu a to wielka różnica .ZAK SA pracowało kiedyś ponad 7tyś ludzi teraz 1,7 tyś.
Ile państwo wpompowało naszych podatków w te firmy?
Już dawno powinni rozpieprzyć te firmy ,które jedno potrafią robić ,krzyczeć o kasę z państwa .
 
P

Pawian

Guest
powiedz Pawianie czy gdyby to były firmy prywatne czy do tego by doszło?nie moralnym jest zatem posiadanie przez państwo majątku !co ty na to Pawianie ?własnymi słowami proszę !!
Słowem"państwo";można określić formę rządzenia wielu krajów,zarówno trzeciego świata,jak i kraju rozwiniętego cywilizacyjnie,Szwecję i Burkina Faso.Nieprecyzyjna definicja tego terminu powoduje więc różne niepotrzebne nieporozumienia i animozje.Zależy,co uznajemy za prawdziwe,dobrze rządzone i zorganizowane Państwo.Ty wrzucasz wszystko do jednego worka i wysnuwasz wniosek ,że lepsza byłaby nawet anarchia niż państwo oligarchiczno-korupcyjne.Tymczasem tak być nie musi.Zgodnie z Informacją o warunkach kontroli organów państwowych oraz władz Stoczni Gdańskiej w okresie od 1998 r. do upadłości Spółki z lutego 1997 r. podpisaną przez R. Szyca z NIK-u, raport wykazał wiele nieprawidłowości związanych z nadzorem skarbu państwa nad Stocznią Gdańską : za niedoprowadzenie do prywatyzacji Stoczni Gdańskiej (...) odpowiedzialność ponosi pan J. Lewandowski.za zaniechanie nadzoru właścicielskiego i brak zainteresowania sprawami Spółki do 1 kwartału 1996 r. (...) odpowiedzialność ponosi pan W. Karczmarek,- za niepodjęcie działań wynikających z ustawy o ppp., a także za przekraczanie pełnomocnictwa otrzymanego od Ministra Przekształceń Własnościowych (...) odpowiedzialność ponosi pan M. Płażyński.Co ci "trzej królowie" mają wspólnego ze sprawnie funkcjonującym państwem? Przyczyny leżą więc gdzie indziej,nie mylmy ich ze skutkami.
 
P

Pawian

Guest
reasumując problemu by w ogóle nie było gdyby to było przedsiębiorstwo prywatne, źle zarządzane by albo padło albo by wykupiła go konkurencja a tak to przekręty, afery i korupcja słowem piękne owoce rodzi nam socjalizm i biurokracja
Albo,zależy co ty rozumiesz przez socjalizm i gdzie ten "socjalizm" umieścisz.To pojęcie ogólne,na ogół nie utożsamia się go z likwidacją praw pracowniczych i ważnych społecznych funkcji które wykonuje państwo.Ja zazwyczaj podaję jako pozytywny przykład socjalizm skandynawski,nie koreański.Nie wrzucajmy wszystkiego do jednej szuflady,bo narobimy bałaganu pojęciowego.Najogólniej mówiąc,jest to ideologia sprawiedliwości społecznej.Pomoc i współpraca w interesie wszystkich dają bowiem dużo lepsze rezultaty aniżeli dbanie wyłącznie o własny interes. Egoizm jako pierwotny instynkt charakterystyczny jest dla zwierząt i organizmów prymitywnych. Im wyżej wspinamy się po drabinie ewolucji ustępuje on instynktowi społecznemu.Popularne wśród Szwedów powiedzenie „czego nie udało się Leninowi wprowadzić w ZSRR, to udało się u nas” jest w pewnym stopniu adekwatne do poziomu życia Szwedów i stanu gospodarki w ich kraju. Pragmatyzm Szwedów jest stale nagradzany. Wzrost gospodarczy na poziomie 4,6% winien zadowolić nawet neoliberałów.PKB wynoszące w 2006 roku 42 tys. 383 dolary jest jednym z najwyższych na świecie.Jednak w mediach gloryfikujących wyzysk i bogactwo elit o tym sza!
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Słowem"państwo";można określić formę rządzenia wielu krajów,zarówno trzeciego świata,jak i kraju rozwiniętego cywilizacyjnie,Szwecję i Burkina Faso.Nieprecyzyjna definicja tego terminu powoduje więc różne niepotrzebne nieporozumienia i animozje.Zależy,co uznajemy za prawdziwe,dobrze rządzone i zorganizowane Państwo.Ty wrzucasz wszystko do jednego worka i wysnuwasz wniosek ,że lepsza byłaby nawet anarchia niż państwo oligarchiczno-korupcyjne.Tymczasem tak być nie musi.Zgodnie z Informacją o warunkach kontroli organów państwowych oraz władz Stoczni Gdańskiej w okresie od 1998 r. do upadłości Spółki z lutego 1997 r. podpisaną przez R. Szyca z NIK-u, raport wykazał wiele nieprawidłowości związanych z nadzorem skarbu państwa nad Stocznią Gdańską : za niedoprowadzenie do prywatyzacji Stoczni Gdańskiej (...) odpowiedzialność ponosi pan J. Lewandowski.za zaniechanie nadzoru właścicielskiego i brak zainteresowania sprawami Spółki do 1 kwartału 1996 r. (...) odpowiedzialność ponosi pan W. Karczmarek,- za niepodjęcie działań wynikających z ustawy o ppp., a także za przekraczanie pełnomocnictwa otrzymanego od Ministra Przekształceń Własnościowych (...) odpowiedzialność ponosi pan M. Płażyński.Co ci "trzej królowie" mają wspólnego ze sprawnie funkcjonującym państwem? Przyczyny leżą więc gdzie indziej,nie mylmy ich ze skutkami.

Pawianie co mnie obchodzą inne państwa ?!?! mydlisz oczy!! mówimy o Polsce to w tym kraju żyjemy i tutejsze relacje ekonomiczne nas no przynajmniej mnie interesują !!
chyba że ty chcesz się przenieść gdzie indziej i próbujesz wyczuć gdzie jest lepszy socjal !!
i nie wrzucam wszystkiego do jednego worka !!
gospodarka rynkowa regulowana przez popyt i podaż to jest normalne gdzie ty widzisz żebym popierał anarchię ?!!
niepodległe państwo prawa ekonomicznie regulowane przez gospodarkę rynkową oto czego chcę !!


Pawianie czy ci twoi trzej królowie odpowiedzieli za cokolwiek ??!!
nie ?!!
a wiesz dlaczego bo w socjalizmie żaden polityk czy urzędas za nic nie odpowiada !!
w gospodarce rynkowej kazdy natomiast ręczy za powodzenie swoich działań i inwestycji własną głową i przyszłością !!
i to jest sprawiedliwe i moralne !!
 
P

Pawian

Guest
w gospodarce rynkowej kazdy natomiast ręczy za powodzenie swoich działań i inwestycji własną głową i przyszłością !!i to jest sprawiedliwe i moralne !!
Piszesz o jakiejś abstrakcyjnej,nierealnej sytuacji a kiedy rzeczywistość temu zaprzecza,obwiniasz za to jakiś nieobecny w (PO)lsce od dawna socjalizm.Podaj jakieś fakty,gdzie "nasz" Aferał ręczył i później odpowiadał za przekręty ograniczeniem wolności oraz swoim majatkiem zdobytym nieuczciwie,a potem dopiero pogadamy.Zejdź na ziemię Dirku luby!
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Piszesz o jakiejś abstrakcyjnej,nierealnej sytuacji a kiedy rzeczywistość temu zaprzecza,obwiniasz za to jakiś nieobecny w (PO)lsce od dawna socjalizm.Podaj jakieś fakty,gdzie "nasz" Aferał ręczył i później odpowiadał za przekręty ograniczeniem wolności oraz swoim majatkiem zdobytym nieuczciwie,a potem dopiero pogadamy.Zejdź na ziemię Dirku luby!
sam dałeś przykład kiedyś : http://www.rmf.fm/fakty,157975,Bernard,Madoff,skazany,na,150,lat.html
"Bernard Madoff skazany na 150 lat
150 lat więzienia, czyli maksymalny, możliwy wymiar kary. To wyrok nowojorskiego sądu dla Bernarda Madoffa, twórcy piramidy finansowej i największego w historii Stanów Zjednoczonych oszustwa finansowego. Straty klientów, których skusił swoją ofertą wyceniane są na 65 miliardów dolarów. "

nasi aferałowie są bezpieczni chroni ich immunitet poselski lub kolega w rządzie !!

tak to jest kiedy pozwala sie populistom dojść do władzy w zamian za ochronę socjalną !!

jaki mamy zatem według ciebie obecnie ustrój w Polsce ??!!

najpierw doprowadźmy do wypracowania zysku a to tylko da gospodarka rynkowa a potem pomyślmy o socjalu !!
jak wygenerujesz zysk z niczego??
chyba że się wierzy populistom !!
i wracamy do mojego postu wcześniej ....
 
P

Pawian

Guest
sam dałeś przykład kiedyś :Bernard,Madoff,skazany,na,150,lat.najpierw doprowadźmy do wypracowania zysku a to tylko da gospodarka rynkowa a potem pomyślmy o socjalu !!jak wygenerujesz zysk z niczego??
Kazałeś mi pisać o Polsce,to piszę,nie o Ameryce i Madofie.Zapomniałeś, że mamy wzrost gospodarczy?Zyski są,tylko niesprawiedliwie dzielone.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Czyli wszelka nierówność to wynik złodziejstwa, czy może przestałeś w końcu identyfikować równość ze sprawiedliwością?
 
P

Pawian

Guest
Czyli wszelka nierówność to wynik złodziejstwa, czy może przestałeś w końcu identyfikować równość ze sprawiedliwością?
Traktuj drugiego-jak siebie samego!to Biblia Hebrajska oraz Pan Jezus!Nie mogę przestać w to wierzyć,bo to podstawa moralności cywilizacji zachodu!Złodziejstwo na skalę całego kraju to wynik naszego pecha przy wybieraniu władz politycznych a także duchowych.Być może to także rezultat naszych własnych wad i grzechów.Ci ludzie nie powstali z niczego.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Że równość=sprawiedliwość to dla Ciebie podstawa cywilizacji zachodu?
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Traktuj drugiego-jak siebie samego!to Biblia Hebrajska oraz Pan Jezus!Nie mogę przestać w to wierzyć,bo to podstawa moralności cywilizacji zachodu!Złodziejstwo na skalę całego kraju to wynik naszego pecha przy wybieraniu władz politycznych a także duchowych.Być może to także rezultat naszych własnych wad i grzechów.Ci ludzie nie powstali z niczego.
Pawianie przestań mydlić znów !!
wiesz że nie masz racji i ci to totalnie wykazałem motasz się i miotasz !!
niczego ci nie każe!!
idę po prostu za tokiem twojego myslenia ustrój zły ustrój sprawiedliwy !!

odpowiedz jaki ustrój mamy obecnie w Polsce proszę !!
 
P

Pawian

Guest
Że równość=sprawiedliwość to dla Ciebie podstawa cywilizacji zachodu?
Chodzi o równość wobec prawa czyli normę konstytucyjną wymagająca,aby prawodawstwo traktowało sprawiedliwie osoby niezależnie od zajmowanego stanowiska,stanu posiadania,płci,urodzenia,rasy,wykształcenia,zawodu i wyznania.Termin równości w prawie nakazuje tworzenie treści prawa w sposób eliminujący bezpodstawną dyskryminację lub uprzywilejowanie.Prawo Mojżeszowe:"15. Nie będziecie czynić krzywdy w sądzie; nie będziesz dawał pierwszeństwa biedakowi, ale też nie będziesz miał względów dla bogatego.Nie będziesz brał łapówek. Sprawiedliwie sądzić będziesz bliźniego swego."13. Nie będziesz uciskał swego bliźniego i nie będziesz go obdzierał. Nie będziesz zatrzymywał u siebie przez noc do rana zapłaty najemnika.
14. Nie będziesz złorzeczył głuchemu, a przed ślepym nie będziesz kładł przeszkody, ale będziesz się bał Boga swojego; Jam jest Ha- Szem !.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Termin równości w prawie nakazuje tworzenie treści prawa w sposób eliminujący bezpodstawną dyskryminację lub uprzywilejowanie
Jak to się ma do... podatku progresywnego?

Edit:// Sorry, usunąłem 1 część posta, bo źle przeczytałem jedno słowo w wypowiedzi Pawiana.
 
P

Pawian

Guest
Pawianie jaki mamy ustrój obecnie w Polsce??!
Polska jest republiką parlamentarną i wprowadza m,in.gospodarkę rynkową,jest określana jako Państwo unitarne i scentralizowane,choć w teorii mówi się o dualizmie rządowo-terytorialnym.I tu ciebie zaskoczę,typ państwa unitarnego występuje głównie w Afryce,Azji i Ameryce Południowej.Co do podatku progresywnego,zacznijmy od tego,ze w kraju trzeciego świata nie ma najmniejszego znaczenia typ podatku,gdyż nie zostanie on przeznaczony ani na cele socjalne,ani na inwestycje gospodarcze,modernizację przemysłu np.zakup nowych technologii,tylko ukradziony przez łże-elity.Elitom nie potrzeba żadnych innowacji,gdyż dysponują darmowa siłą roboczą,aby się na niej bogacić.Odnośnie kwestii równości społecznej,to dla lewicy oznacza prawo do chleba i wynagrodzenia pozwalającego na opłaty mieszkaniowe.Dla liberała postulat równości podatków wydaje się sprawiedliwy,choć dla wyzyskiwanego pracownika 20% może oznaczać biologiczna zagładę,a dla prezesunia-aferała drobną kwotę niewartą spluniecia.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
A ja chyba wiem. Haczyk prawdopodobnie jest w "bezpodstawną". Podatek progresywny zapewne jest podstawną dyskryminacją.
Co do podatku progresywnego,zacznijmy od tego,ze w kraju trzeciego świata nie ma najmniejszego znaczenia typ podatku,gdyż nie zostanie on przeznaczony ani na cele socjalne,ani na inwestycje gospodarcze,modernizację przemysłu np.zakup nowych technologii,tylko ukradziony przez łże-elity
Ale jak podatek progresywny ma się do "równości wobec prawa", o której wcześniej wspominałeś? To nie jest dyskryminacja ze względu na stan posiadania?


Odnośnie kwestii równości społecznej,to dla lewicy oznacza prawo do chleba i wynagrodzenia pozwalającego na opłaty mieszkaniowe.
Prawo do chleba?
No to dobrze. Siedzę, nic nie robię, wszystko mam gdzieś i krzyczę - dajcie mi chleba i mieszkania! I inni mi je dają. To jest sprawiedliwe (tak wiem, nie sprawiedliwe, ale "sprawiedliwe społecznie")?

Czy naprawdę wszystko ogranicza się do chleba i mieszkania?
Weźmy np chleb - tygodniowo do przeżycia 3.5 bochenka powinno starczyć. Miesięcznie daję to w zaokrągleniu jakieś 30zł.
Meszkanie? A może schroniska dla bezdomnych w takim razie? Ile może sam pobyt w takim kosztować miesięcznie? 100 zł?
W takim razie - rozumiem, że w pełni satysfakcjonującym cię zasiłkiem będzie 130 zł na miesiąc?


A i jeszcze...
Twierdzisz, że w Polsce mamy dziki kapitalizm, bo wśród rządzących partii były UW i KLD, a PO mówi o sobie - liberałowie.

Jak tak do problemu podchodzimy to:
W konstytucji widzimy:
"Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej."
Więc czego jeszcze chcesz? :)
 
P

Pawian

Guest
..bezpodstawną.. Podatek progresywny zapewne jest podstawną dyskryminacją.
Mój błąd,sorki.Chodziło mi o bezpodstawne uprzywilejowanie.Ale widzę,ze uciekasz od niewygodnych kwestii etycznych w sofistykę,łapanie za słówka,przekręcanie wypowiedzi.To metoda bardzo skromna żeby kogoś przekonać do dzikiego kapitalizmu.
 
Do góry