moralnosc/niemoralnosc dysponowania przez panstwo majatkiem

P

Pawian

Guest
pisalem w poprzek pogladow ciala profesorskiego wydzialu - moja pani promotor byla czlonkiem pc (dla niej wszystko co zawarlem w pracy byla nowoscia i bylo jej toobce ideologicznie = przeszkadzala mi w pisaniu pracy)pawianie kreujesz jakies cwierc tematy nie odnoszac sie do istoty mej wypowiedzi...nie zadales sobie trudu poczytania, a rzucies co najwyzwej okiem (niestety) - polecam zajrzec jeszcze na feliksa konecznego - on pisal mniej ekonomicznie (a bardziej od strony wartosci) - to bedzie jak dla ciebie bardziej przystepneto moze ktos znajdzie jakies wypowiedzi jezusa popierajace panstwowa wlasnosc srodkow produkcji??
Brave,chociaż nie lubię polskich liberałów,zaczynam nabierać szacunku do Twoich poglądów.Jakie więc powinno być Państwo Polskie?Oparte na likwidacji praw pracowniczych i praw człowieka?Napisz to raz szczerze i otwarcie,nie oglądając się na pracodawcę-Admina.Pozdrawiam.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Człowiek i jego prawa to dla Chrzescijanina Lobo slogan,który nic nie znaczy.A fuj,Lobo wstydź się!
Pawianie a jakie są obowiązki pracownika w państwowej firmie ?!
co daje pracownikowi praca w państwowej firmie?!
czym się różni od pracy w prywatnej ??!!
odpowiedz proszę bez otoczki tylko pytanie = odpowiedź ... jeśli potrafisz :]
 
P

Pawian

Guest
Pawianie a jakie są obowiązki pracownika w państwowej firmie ?! co daje pracownikowi praca w państwowej firmie?!czym się różni od pracy w prywatnej?!odpowiedz proszę bez otoczki tylko pytanie = odpowiedź ..jeśli potrafisz
Dirku,aby firma państwowa czy prywatna respektowała prawa pracownicze musimy najpierw zbudować prawdziwe państwo.A tego jeszcze się nie dorobiliśmy.Tego co się dzieje z ludźmi pracy w Polsce i wypędzonymi z Polski nie da się opisać.Pracownikom odbiera się prawa do emerytur, świadczeń społecznych, opieki zdrowotnej… Ideologię europejskich elit finansowych można streścić słowami: „tyraj za grosze póki nie padniesz”. Jest to nawrót do stanu sprzed 100 lat, do najbardziej drapieżnego, dzikiego kapitalizmu. Od systemu tego nie ma ucieczki. Jak podkreśla Bartek Jaśkiewicz, inny oszukany imigrant, „Obiecywano mi 1200 funtów płacy i ładne mieszkanie, a w rezultacie zarabiałem tyle, co w Polsce i mieszkałem w warunkach gorszych niż w kraju”.
Temu niebezpiecznemu trendowi jako jedyni przeciwstawiają się europejscy związkowcy.Oni bowiem doskonale rozumieją, że pracownicy by przeżyć muszą pomagać sobie. To lewica i związki zawodowe konsekwentnie propagują ideę wspólnej walki o prawa pracownicze na skalę międzynarodową.Kapitał podporządkował i przekupił obecnych"prawicowych"decydentów.Ani im sie śni sprawiedliwie rzadzić.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Człowiek i jego prawa to dla Chrzescijanina Lobo slogan,który nic nie znaczy.A fuj,Lobo wstydź się!
Nie wstydzę się. Prawa człowieka nie mają nic wspólnego z prawem naturalnym, który od wieków obowiązywał chrześcijan, nawet jeśli nie deklarowano go jakoś szczególnie.
To co teraz obowiązuje, to deklaracja ONZ (forma deklaratywna, ale niedługo będziemy mieli kartę praw podstawowych która ma charakter kodeksu). Nie nawiązuje ona do cywilizacji łacińskiej z założenia, gdyż ma stanowić prawo ogólnoludzkie uniwersalne. Ma to być substytut dla praw naturalnych wynikających z podstaw religijnych. Stąd też kiedy fanatycy praw człowieka np. Amnesty Internacional walczą o wolność do aborcji, to nie dlatego, że im się coś myli, ale dlatego, że z samej istoty prawoczłowieczej ideologii, aborcja wynika.
Wiem, że prawa człowieka to dogmat obowiązującej ideologii, i krytykowanie tychże to jakby głosić teorie w stylu Danikena w średniowieczu, czyli proszenie się o stos, ale radzę się zastanowić czy jest potrzeba tworzenia takich bytów jak prawa człowieka. Czy nie mam prawa żyć jeśli Parlament Europejski mi tego nie uchwali? A jeśli ma on prawo decydować to co kiedy mu się odwidzi. Logicznie ma prawo decydować i w drugą stronę. Deklarujący prawa człowieka, stawiają się w miejsce twórcy prawa naturalnego. Powinni uznać jak założyciele USA, że są pewne prawa wywodzące się od Boga dla czlowieka, a oni tą tezę odrzucają. Są podstawowe prawa, ale ich źródłem są ich twórcy, ludzie.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
oftop popełnię ale to taki rodzynek do postu Lobo -
a mianowicie : dziś zasłyszałem w radio że dwóch osadzonych z Polski napisało skargę do trybunału w strasburgu że im za ciasno w celi i ten "wspaniały sąd najwyższy" przyznał im racje i po 4000 ojro na głowę a do rozpatrzenia czeka już 160 następnych tego typu skarg o tego typu typków <_<

niedługo "jaśniepanów" trzeba będzie zakwaterowywać w mariocie co najmniej !! :/

w główkach się poprzewracało !!

ps Pawianie nadal czekam na trzy jasne i zwięzłe odpowiedzi !!! :mruga:
 
P

Pawian

Guest
Prawa człowieka nie mają nic wspólnego z prawem naturalnym, który od wieków obowiązywał chrześcijan, nawet jeśli nie deklarowano go jakoś szczególnie.. że są pewne prawa wywodzące się od Boga dla czlowieka, a oni tą tezę odrzucają. Są podstawowe prawa, ale ich źródłem są ich twórcy, ludzie.
Liberałowie uwielbiają wprost powoływać się na wartości chrześcijańskie,wolność itd.Ta wolność ma być tak naprawdę uwolnieniem się od jakichkolwiek przeszkód ograniczający maksymalne bogacenie sie kosztem bliźnich.Dlatego starają się ograniczyć Państwo do minimum,aby już nie stało na straży społecznej sprawiedliwości,aby nie dysponowało w tym celu żadnym majatkiem.Państwo ma jedynie gwarantować raj dla najbogatszych i najbardziej niemoralnych. "Poznawajcie ich po owocach:
Pełni liberałowie ciągną za sobą niewiele dobrego, a przeważnie bardzo wiele złego, jak jeźdźcy apokaliptyczni: walkę o władzę i pieniądz kosztem człowieka, degenerację moralną, rozprzężenie życia społecznego, wielką wrogość międzyludzką oraz totalny chaos prawny i duchowy. Wloką oni za sobą pewnego rodzaju osłabienie systemu odpornościowego w organizmie społecznym, brak miłości społecznej, poczucie niespełnienia, pewną demoralizację, zwłaszcza wśród młodzieży, wzrost przestępczości, lenistwo, rozluźnienie dyscypliny w szkołach, w wojsku, w szpitalach, w innych służbach, podatność na korupcję, odrzucanie autorytetu, utratę zmysłu ojczyźnianego i narodowego, obniżenie wartości rodziny, skrajny egoizm i inne. Ideologia liberalna pogłębia również nasz bałagan i chaos. W roku 1974 pytałem niektórych profesorów holenderskich, czy w Holandii jest jakieś charakterystyczne powiedzenie o Polakach. "Jest" - odpowiedzieli: "Chaos jak w polskim Sejmie". Chodziło tu o dawne czasy, a dziś pod wpływem liberalizmu będzie jeszcze gorzej.
W rezultacie zachodni liberalizm neokapitalistyczny należy bez wątpienia do systemów bardzo złych, właściwie dekadenckich i pozbawionych ducha ludzkiego. Na jego miejsce trzeba rozwijać polski system personalizmu społecznego. Ale, niestety, jest to sprawa wielu ludzi i dalszej przyszłości. Personalizm ten nie miałby przynajmniej nierozsądnej fragmentaryczności w patrzeniu na człowieka, na życie społeczne i na świat."
ks. prof. Czesław S. Bartnik
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Ta wolność ma być tak naprawdę uwolnieniem się od jakichkolwiek przeszkód ograniczający maksymalne bogacenie sie kosztem bliźnich.Dlatego starają się ograniczyć Państwo do minimum,aby już nie stało na straży społecznej sprawiedliwości,aby nie dysponowało w tym celu żadnym majatkiem.Państwo ma jedynie gwarantować raj dla najbogatszych i najbardziej niemoralnych.
"równość szans lewackim potworkiem usprawiedliwiającym dop********** każdemu komu może powodzić się lepiej." Scipio

nadal czekam na 3 jasne odpowiedzi na moje pytania Pawianie

Pawianie a jakie są obowiązki pracownika w państwowej firmie ?!
co daje pracownikowi praca w państwowej firmie?!
czym się różni od pracy w prywatnej ??!!
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Państwo ma jedynie gwarantować raj dla najbogatszych i najbardziej niemoralnych.

Pawianie zaiste pocieszny jesteś. Skąd Ty wywrzaskujesz takie bzdury. To jakieś bredzenie w gorączce. Nawet ciężko się do tego odnieśc.
 
P

Pawian

Guest
Pawianie zaiste pocieszny jesteś. Skąd Ty wywrzaskujesz takie bzdury. To jakieś bredzenie w gorączce. Nawet ciężko się do tego odnieśc.
Jeszcze przed chwilą razem z Dirkiem(bliźniaczy forumowicz-potakiwacz)byliście Chrześcijanami-katolikami.Teraz wypowiedź księdza prof.Bartnika którą przytoczyłem na poparcie moich opinii odnośnie rządów liberalnych to według was bzdury i brednie..bardzo ciekawe.Dirk,aby sensownie odpowiedzieć na Twoje trzy pytania,musiałbyś je sprecyzować,uściślić.To zależy w jakim kraju,chodzi ci o Burkina Faso czy Szwecję?W Burkina Faso kilkaset tysięcy osób co roku migruje z biedy do państw sąsiednich w poszukiwaniu pracy, m.in. do Wybrzeża Kości Słoniowej i Ghany.Czy widzicie pewną analogię do wydarzeń u nas?Czy śniło się komukolwiek, że w tym samym przedsiębiorstwie polskim dyrektor będzie podróżował na Majorkę, jeździł Maybachem, a pracownik urobiony za trzech nie będzie w stanie zarobić nawet na opłaty za mieszkanie?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Dirk katolikiem nie jest. Nie wiem czemu piszesz, że jesteśmy bliźniakami skoro równocześnie spieraliśmy się w innym temacie. Po prostu to co wkleiłeś nie było odpowiedzią na nasze posty. Po drugie wypowiedź tego księdza, aczkolwiek mam wielki szacunek do osób duchownych, to mylenie pojęć. To, że jestem katolikiem nie oznacza, że mam przytakiwac księżom we wszystkim. Co najwyżej wyznajemy wspólne prawdy wiary.
Jeśli chcesz to powiem gdzie tkwi błąd księdza. Założył on sobie, że obecnie realizuje się doktrynę liberalną, która jakoś nawiązuje do klasycznego liberalizmu. Tym czasem, może i ta doktryna demo-liberalna, jest pochodną pierwszych myślicieli liberalnych, ale po drodze już przeszła przez stadium marksizmu co najmniej. Zauważ, że dzisiejsza PO nie realizuje innego programu niż SLD. Czy i SLD czerpie z konserwatyzmu i klasycznego liberalizmu?
Obecne stosunki panujące w państwie polskim, nie są skutkiem filozofii zakładające państwo minimum. Tej tezy nie da się udowodnić. Prywatyzacja złodziejska jest skutkiem filozofii złodziejstwa (żadnych doktryn bym tu nie mieszał). Zwłaszcza, że ludzie o poglądach klasycznie liberalnych w tym ja (ze względu na kojarzenie z demo-liberalizmem, wole określenie konserwatysta ewolucyjny, ten ewolucyjny to żeby nie mylić znowu z obrońcami feudalizmu) często prywatyzacje krytykują.
 
P

Pawian

Guest
Pawianie, a co to ma do rzeczy? Ja konkretnie, pytam się na czym opierasz moralną wyższość stosowania minimalnej płacy?
Już odpowiadam:płaca minimalna to:eek:chrona przed wykluczeniem z życia społecznego i gospodarczego, ochrona przed unicestwieniem biologicznym, minimalne koszty użytkowania biologicznych czynników produkcji, większa ochrona przed korupcją i przestępczością,ochrona rynku przed nieuczciwą konkurencją,ochrona konsumenta,lepsze wykorzystanie i alokacja czynników produkcji czyli wyższy wzrost gospodarczy.
Jednym słowem, płaca minimalna nie obniża zatrudnienia i płac, lecz przywraca pewną normalność, której w Polsce brakuje.Jeżeli twierdzisz,że obecnie jest w Polsce socjal wbrew opiniom specjalistów,strach pomyśleć co uważasz za jego brak.Was powinni zamykać w ZOO,skoro preferujecie prawo dżungli.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
wyższy wzrost gospodarczy.

Big_government.gif


Na przedstawionym wykresie (źródło OECD) wyraźnie widać, że wyższe wydatki socjalne oraz obwarowania prawne obniżają poziom wzrostu gospodarczego. Gospodarka sterowana przez państwo o wiele wolniej reaguje na zmiany rynkowe.

PS.
Was powinni zamykać w ZOO,skoro preferujecie prawo dżungli.

ehh...
 
P

Pawian

Guest
..obniżają poziom wzrostu gospodarczego.. Gospodarka sterowana przez państwo o wiele wolniej reaguje na zmiany rynkowe.
Wzrost gospodarczy przejawia się w postaci inwestycji oraz wzrostu produkcji i sprzedaży dóbr. Jest to wzrost wartości sprzedaży dóbr zarówno materialnych, jak i niematerialnych, tj. usług. Wskaźnik realnego wzrostu gospodarczego wylicza się po uwzględnieniu wpływu inflacji (wzrostu cen).Jest to wskaźnik globalny dla całego państwa. Gdy w państwie następuje wzrost gospodarczy, nie oznacza to, że zyskuje na tym Odys Szalony,(który mógł np. stracić pracę).Brak regulacji państwa w kwestiach gospodarczych nie sprzyja rozwojowi gospodarczemu.Gdy brak jest regulacji ze strony państwa, to na wzroście gospodarczym i obniżaniu podatków zyskują tylko najbogatsi, podczas gdy reszta będąca olbrzymią większością traci.Idea wolnego samoregulującego się rynku jest utopią (kryzysy gospodarcze, brak konkurencji). Wolny rynek może być szkodliwy społecznie.Brak uregulowań Kodeksu Pracy oraz brak osłon socjalnych niszczy społeczeństwo.Uelastycznienie (liberalizacja) Kodeksu pracy sprzyja powstawaniu miejsc pracy,lecz wartość realna płacy spada oraz powoduje, że miejsce pracy jest mniej stabilne (szybkie tworzenie i równie szybkie likwidowanie).Niższe podatki nie muszą wywoływać gwałtownego rozwoju gospodarczego.W długim okresie czasu brak podatków lub bardzo niski ich poziom nie sprzyja rozwojowi gospodarczemu i społecznemu - niższy dochód narodowy na osobę (paradoks ekonomiczny).Obniżenie podatków powoduje obniżenie wpływów do budżetu, a więc zmniejszenie wydatków na cele społeczne.Na obniżce podatków zyskują tylko najbogatsi.Inwestycje wywołują rozwój gospodarczy tylko w przypadku,gdy istnieje popyt wyprzedzający. Podaje dane dotyczace grup społecznych w USA. Zmiana dochodów po opodatkowaniu w % w stosunku do roku 1977 I grupa - najbiedniejsza -16% II grupa - niezamożna -8% III grupa - średniozamożni -1% IV grupa - zamożni +4% V grupa - najbogatsi +25% 1% najbogatszych wśród społeczeństwa +72%.Liczby ujemne oznaczają, że ludzie w roku 1994 osiągali mniejsze dochody, niż 17 lat wcześniej. Mimo, że nastąpił wzrost na poziomie 10%, to 20% ludzi praktycznie nic na tym nie zyskało, a 60% straciło! Łącznie 80% ludności nie dane było zaznać dobrodziejstw wzrostu gospodarczego.Liberał Janusz Korwin-Mikke podaje USA za przykład,wzór do naśladowania.Jeżeli kraj nie znajduje się na dostatecznym poziomie rozwoju gospodarczego i firma nie może zagwarantować niezbędnego minimum płacowego, to dlaczego przedsiębiorca ma żyć ponad stan, a inni mają zdychać z głodu? Czyż wszyscy wspólnie nie powinni ponosić ciężarów niedostatecznego rozwoju? //http.ciborowski.OECD celem tej organizacji jest wspieranie państw członkowskich w osiągnięciu jak najwyższego poziomu wzrostu gospodarczego i stopy życiowej obywateli.Dla Polski wartościowe byłoby dostosowanie się do jej wymogów w zakresie walki z korupcją urzędników państwowych.(Konwencja OECD o zwalczaniu przekupstwa zagranicznych funkcjonariuszy publicznych w międzynarodowych transakcjach handlowych).
 
Do góry