Metallica

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
o matko tego typa to ja nie znosze, z całej trójki to on najbardziej zmienił się z muzyka w cynicznego milionera, wkurza mnie jego zachowanie
Nie oceniałem go względem tego względem osobowości, czy jest jakimś cynicznym milionerem tylko względem jego gry na perkusji. Ta na czarnym albumie nie jest może jakąś wirtuozerią, ale jak dla mnie tak czy owak to co nagrał jest świetne i jedyne w swoim rodzaju. Ale to nie tylko za a sprawą Larsa, ale i pracy innych. W ogóle uważam black album za jedyny w swoim rodzaju i według mnie trudno o taki drugi...
 

TheDeathOne

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
627
Punkty reakcji
4
Wiek
33
wystarczy spojrzeć na różnicę w brzmieniu, zaczęli grać spokojniej. Starość nie radość ;-)
 
A

Aqualorn

Guest
Dokładnie, wyskarczy spojrzeć na agresje Master'a czy Justice'a albo i porównać ją z Black Album, nie mówie że ta płyta jest zła. Ale to prostu nie jest już ta Metallica. Niewątpliwie był to krok wstecz w stosunku do ...And Justice For All. Master to ich brylancik, a jak myślisz chy w Chorzowie wraz z innymi darłem sie że chce Sandmana. Black Album jest dobry ale na tle Master'a czy Justic'a jest zaledwie na poziomie.
 

Wild_child

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Miasto
Łomża
Meta to coś co było i będzie wieczne, bez zbędnego reklamowania się, oni są dobrzy sami w sobie i reklamy nie potrzebują. To jest zwyczajnie klasyka :D
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Drodzy Panstwo mialo miejsce wielkie wydarzenie w historii Metallica i historii muzyki.

Metallica zajela zasluzone miejsce w Rock and Roll Hall of Fame. Komentarz wsadzie zbedny, to mowi wszytsko za siebie

A tak grali:

Sandman

Master

Co mnie osobiscie bardzo wzruszylo to wystep Jasona Newsteda ktorego bardzo lubilem, zobaczyc ta jego krzywa morde przy mikrofonie bezcenne, teraz moge spokojnie umierac :)

Metallica jest WIELKA

04apr0409_pic40.jpg
 

Elebrimor

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nysa
Dla mnie wiele utworów Metalliki jest spoko, owszem mam kilka ulubionych. Ale sądzę, że gadanie o tym, że wypalili się po takiej czy innej płycie jest bez sensu. Metallica to Metallica, tego nie zmienicie. Owszem, płyty Load i Reload były podejściem do mainstream'u, cały wpływ Boba Rocka, nie podobało się to wielu ludziom. Mi osobiście Load i Reload nie przeszkadzają, najbardziej wkurzył St. Anger, lecz to wszystko musiało się wydarzyć, żeby miał miejsce wielki powrót, to znaczy Death Magnetic!
 

Fenris666

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Dla mnie "Death Magnetic" to żaden wielki powrót. Płyta co najwyżej dobra. A i tak nie umywa się tego ce Metallica wydała w latach 80.
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
wspaniały zespół, nic tylko padać na kolana i szanować. ;)
kocham piosenkę The Unforgiven.
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Jestem fanem od wielu lat i byłem na kilku koncertach. Jak dla mnie jest to bezapelacyjnie jedna z najlepszych kapel wszech czasów. BB)

Po prostu trzeba ich zobaczyć live, aby w pełni ich docenić :)

Co do dyskografii, to właśnie szanuje ich za to, że odważyli się eksperymentować i wychodzić poza ramy thrash/heavy metalu w bardziej "komercyjne" rejony. Co jak co, ale ja nie był bym zadowolony jakby nagrywali w kółko muzykę podobną do MOP czy RTL, odcinając kupony od swojej sławy, dlatego doceniam zarówno świetne albumy hardrockowe, jakimi były Load i Reload, jak i St. Anger (mimo, że perka brzmiała na nim jak stare patelnie :lol: ), ponieważ cenie sobie różnorodność. (po za tym zdaje sobie sprawę, że nic lepszego w tym okresie czasu nagrać nie mogli).

Death Magnetic jest już dużo lepszym (nawet świetnym) albumem, stanowiącym powrót do starego grania, ale z nowym podejściem, bez powtarzania się i powielania tego co już nagrali. Mam nadzieję, że przyjadą w przyszłym roku do Polski i będę w stanie usłyszeć nowe kawałki na żywo :)

Pozdrawiam wszystkich fanów :310: :piwosze:
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Co na tej plycie takiego nowatorskiego? Wszystko juz bylo.

Ja tam wcześniej nie słyszałem w ich dyskografii utworów takich jak Unforgiven 3, czy Cyanide :przewraca:

Suicide & Redemption te z zupełnie inny od wcześniejszych instrumentali ;)

Słucham 'ciężkich' brzmień od wielu lat i DM był zdecydowanie powiewem świeżości i miłym zaskoczeniem, ponieważ po ST. Anger (mimo, że lubię ten album) miałem pewne wątpliwości czy panowie z Mety dadzą radę :D
 

lacrymosa

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Dolina Muminków
dla mnie Metallica istniała tylko od Kill'em All do BA włącznie.. a reszta to już inna bajka, jedno wielkie komercyjne :cenzura: a nie Metallica
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
dla mnie Metallica istniała tylko od Kill'em All do BA włącznie.. a reszta to już inna bajka, jedno wielkie komercyjne :cenzura: a nie Metallica

:lol:

Tak, najlepszy przykład komercyjnego albumu to ST. Anger, które pełen jest 3 min przyjaznych dla radia piosenek, posiada wspaniałe 'komercyjne' brzmienie i cudowną produkcję, która pozostawia 'Black album' daleko w tyle.

/sarkazm

Ach ta dzisiejsza młodzież :przewraca: :p
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
ja ilubie tylko 3 pierwsze album potem denerwuje mnie ten glos wokalisty, spiewa jak by chcial zygnac a nie moze,
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Zarzucanie Mecie komercji skania do podejrzen o braku jakiejkolwiek wiedzy co do historii jej powstawania i dzialanosci..

Malo kto chyba wie ze na pierwszych albumach mieli jeden autobus ktorym koncertowali, spali w jednym pokoju po tanich motelach, czasem w jednym lozku, ze sprzetem tez mieli krucho, raz Burtonowi sie spalil wzmacniac to reszte koncertu musial machac glowa ;)

.. taka to byla komercja hehe

Mozna o tym mowic dopiero na Black Album gdzie osiegneli swoje szczyty i rozpoczynali juz dzialanosc na naprawde wielka skale,

Ale to bylo konsekwenja calej ich drogi w to miejsce, konsekwencja ich pracy, passji i talentu

Nie byla to kapelka ktora powstala zrobiona przez managerow z nastawieniem na zarabianie kasy

Teksty o komercji i Metallice mnie zawsze rozbawiaja...

to taka moda chyba kazdy kto osiagnal sukces to musi to byc wstretna komercja :lol:
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
No po części masz rację, szczególnie w ostatnim zdaniu. Ale gdy teledysk zespołu, który jest prekursorem gatunku itp, możemy zobaczyć na 4fun.tv, MTV czy VIVIe, to coś jest nie tak, prawda?

Ja sam szanuję Metallicę, wbrew pozorom lubię ich nową płytę, ale fakt jest faktem, Metallica jest najpopularniejszym, a przez to siłą rzeczy najbardziej komercyjnym zespołem metalowym, głównie z tego powodu, że poszli inną drogą niż reszta. Overkill czy Sodom nadal katują to co katowały 20 lat temu, a Metallica dalej szła w stronę popularności i większego rozgłosu, co przełożyło się na złagodzenie ich muzyki. Ale tak jest nie tylko z Metallicą, jednak to oni uważani są za komercię, bo od zawsze byli, są i będą najbardziej znanym zespołem ever.
 
Do góry