Metallica

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Ale gdy teledysk zespołu, który jest prekursorem gatunku itp, możemy zobaczyć na 4fun.tv, MTV czy VIVIe, to coś jest nie tak, prawda?

Co w tym nie tak ??

Takie czasy, tez mi sie nie podobaja.. ale taka jest rzeczywitosc.. nie mozna miec pretensji za to dla kapeli

To ich zawod, kazdy chce zarabiac pieniadze, kazda profesionalna kapela robi teledyski, takie sa realia, maja managerow ktorzy maja za zadanie ich sprzedac i zarobic.. tak to wyglada i nie widze powodu zeby ich za to najedzac ;)

Metallica jest najpopularniejszym, a przez to siłą rzeczy najbardziej komercyjnym zespołem metalowym, głównie z tego powodu, że poszli inną drogą niż reszta

z pierwsza czescia sie zgodze, z druga nie.. oni poszli swoja droga bo mieli na to ochote, wystarczy pogrzebac w ich wywiadach, materialach z ich pracy

to nie jest tak ze siedli sobie i "jakby tu teraz zagrac aby sprzedawly sie dobrze nowe kawalki" .. oni zawsze robili po swojemu, dla przykladu plyty Load/Reload po ktorych wiekszosc fanow miala do nich pretensje i sie od nich odwrocila, bo to juz nie byl Metal.. ale oni tak chcieli i tak zrobili.. jakby chcieli byc komercyjni zrobili by Black Album Bis ktory byl ich najwiekszym sukcesem.. ale oni chcieli sprobowac czegos innego co jest naturalne u artysty ;)

Album St. Anger jak juz ktos wspomnial to rowniez typowy przyklad antykomercji z ich strony, zrobili sobie album po prostu dla siebie, taki album ktorego potrzebowali zwazajac na kontekst w jakim powstawal i co sie wwtedy w kapeli dzialo

Overkill czy Sodom nadal katują to co katowały 20 lat temu

no i kisza sie we wlasnym sosie.. jak dla mnie to jest wlasnie postawa komercyjna, ma sie swoich twardych fanow i robi sie specjalnie cos aby dalej ich zadowalac,

Prawdziwy artysta sie zmienia i szuka roznych drog.. za to Metallice wlasnie lubie :)

a Metallica dalej szła w stronę popularności i większego rozgłosu

no wlasnie jakby tak robili to by katowali dalej to co bylo na BA i wczesniej, bo wtedy byli absolutnie na topie.. nie musieli juz nic robic, nic lagodzic dla popularnosci ;)

komercja to skomplikowane i dwuznaczne okreslenie,

moze miec negatywny wydzwiek ale tutaj osobiscie tego w Metallica nie widze

a moze to byc po prostu zjawisko osiagniecia popularnosci i sukcesu, KAZDA zawodowa kapela do tego dazy i nie widze nic w tym zlego

malo tego kazdy muzyk z natury rzeczy jest komercyjny bo przeciez nie chce sobie grac w pokoju dla siebie a chce grac dla innych... miec widownie

Oczywiscie mozna grac specjalnie muzyke ktora jest w danej chwili lansowana i najlepiej sie sprzedaje.. i sa takie pop - rockowe kapele, gdzie muzycy brani sa z castingu i cala maszynka dziala wlasnie tak aby zarabiac kase

Ale to nie Metallica, oni sami sobie wyrobili renome, sami zdobyli fanow .. oni nie musza nikomu nic udowadniac i robic nic na sile

Ja uwazam ze oni robia to co chca robic i tyle, nie widze w tym nic zlego :)

A ostnim albumem udowodnili ze wciaz sa wstanie robic swietne kawalki a na koncertach wciaz daja czadu

Ciekwe jaki bedzie nowy album, pewnie znowu cos pokombinuja wlasnie ;)
 

g'core

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
256
Punkty reakcji
2
Miasto
Katowice
Troll bracie, chyba tylko my jeszcze nie pozjadaliśmy rozumów w temacie "komercja a Metallica". Normalnie jakbym czytał swój post :D
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Krakow
Hej hej hej... jest nas troszke wiecej... ja (jako osoba zajmujaca sie muzyka w bardziej profesjonalny sposob) doskonale rozumiem rozwijanie sie muzykow z wiekiem i dla mnie to jest jak najbardziej naturalne... zawsze bawily mnie twierdzenia ze zmiana stylu zespolu to zmiana kierunku w bardziej komercyjne regiony... muzycy rozwijaja sie, sluchajac roznej muzyki, a rezultatem tego sa plyty w roznych klimatach... kto mysli troche sprawniej wpadl na to juz troche wczesniej, reszta niestety nazywa to komercja...
 

miches

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Poznań
Witam. Zakładam temat o perkusiście zespołu Metallica - Lars'ie Ulrich'u. Postać bardzo kontrowersyjna, lecz bądź co bądź bardzo wpływowa na świat muzyki metalowej jeśli nie na świat to co najmniej na grę swojego zespołu. Co o nim sądzicie nienawidzicie go czy kochacie. Jak się sprawdza jako perkusista podbiegający pod 50-tke. A jak kiedy miał 20-30l ;) Pozdrawiam
lars.jpg
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
jest teamt o Metallica takie kwestie chyba mozna rozwazac tam :)

no ale skoro...

Larsa lubie bo Mete lubie, dorastalem przy tej muzie wkoncu. Lubie go za osobowosc i charyzne, on i James to jak wiadomo ojcowie tej kapeli a ich trudne charaktery wplynely znaczaco na ich historie i tworczosc.

Jako perkustia to nie jest jakims wybitnym wirtuozem a wrecz zdaza mu sie grac nierowno ale jak to mowi moj palkarz z zespolu "potrafi grac z jajem"

Osobiscie najbardzej lubie jego sciezki na albumie AJFA naprawde pali sie mozg..

W swiecie perkusitow zdania sa raczej podzielone, jedni go lubia inni krytykuja ale jak tak z palkarzami gadam i spytam dlaczego zaczeli grac wogole na perkusji to 90% z nich odpowiada ze dzieki Metallice i Larsowi, przezewaznie przez utwor For Whom the Bell Tolls :D .. takze chocby z tego powodu postac napewno w muzyce wielka
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Lars na pewno najlepszym perkusistą świata nie jest i sam o tym wie :lol:

Na albumach studyjnych jest na prawdę dobry (nawet na St. Anger jest mnóstwo świetnego grania, nawet jeśli brzmi to nieciekawie :p ), na koncertach czasem zbyt upraszcza, ale ma za to niesamowitą charyzmę :eek:k:

Tak czy inaczej gość miał potężny wpływ na rozwój muzyki metalowej i zainspirował całe pokolenia muzyków (perkusistów) BB)

Sam lubię grać na bębnach utwory Metaliki, bo sprawia mi to olbrzymią frajdę :D
 

miches

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Poznań
dokładnie ;-) większość młodych perkusistów zaczyna swoja przygode z perkusja własnie dzieki Larsowi tak jak ja ;-) słuchaja jak wymiata na MoP lub AFA ale ucza sie najpierw scieżek z Load Re-Load ;-) ale co najważniejsze widać że kocha to co robi..patrząc na teledyski lub koncerty widać jak wkłada w gre całe swoje siły ;-) nie zawsze mu dobrze wychodzi ( no w koncu lata leca ;)) ale chyba to się liczy.. można powiedzieć ze robi za bardzo "show" za tymi garami..ale to jest "show" które wydziera ryk z tysiecy gardeł na koncercie i dzięki któremu sie ludzie świetnie bawia ;-)


Ma swoje 5 minut za soba słuchajac AFA po prostu można odlecieć od jego perkusji ;-) gra prosto technicznie ale to jest coś co porywa. później nie było tak słodko. Uważam że przyhamował za szybko i bardzo zwłaszcza pomniejszając swój zestaw..już na nim nie ma takich możliwosci.

wbrew wszelkim opinią uważam ze werbel na St.Anger dodaje uroku tym utworą ;-) nie brzmiały by tak ciekawie na zwykłym werblu ;) bo dla mnie brzmią Ciekawie ;)
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Lubie metallice, mozna powiedziec ze jestem fanem, wychowalem sie na ich muzyce, ale nie lubie gdy ktos okresla Larsa jako wielkiego perkusiste. Bo nie jest on wielki ani napewno nie jest geniuszem. Sadze ze wynika to z tego ze gra w wielkim zespole jakim jest metallica i to odrazu czyni go wielkim wirtuozem. Dla mnie niczym specjalnym sie nie wyroznia ot co
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Był wybitny, obecnie tylko ponadprzeciętny. Wspomniane AJFA to prawdziwy popis jego umiejętności (bo czy gdziekolwiek indziej słyszeliście użycie perkusji jako karabinu maszynowego?). Podobało mi się także co wyprawiał na Kill'em All i MoP. Później stał się ,,przewidywalny" i niczym już mnie tak nie urzekł.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
oh ah! Lars! Jak ja go koffam, ma taką supcio flyzule :sexy:
A na serio:
Temat nie potrzebny, łączę z tematem o metallicy, następnym razem dostaniesz 20% za nie czytanie regulaminu.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Mi perka na St. Anger tez sie zdecydownie podoba, generalnie mimo krytyki lubie ten album.

Ale co AJFA to AJFA, to chyba wyzyny muzyczne Larsa, no i slynny "motyw" z One na podwojnej stopce przeszedl do historii na zawsze ;)
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Mi perka na St. Anger tez sie zdecydownie podoba, generalnie mimo krytyki lubie ten album.

Ale co AJFA to AJFA, to chyba wyzyny muzyczne Larsa, no i slynny "motyw" z One na podwojnej stopce przeszedl do historii na zawsze ;)

St. Anger jak dla mnie jest świetna płytą, pełną pozytywnej energii i dającą niezłego kopa :D

Co do 'One' to jest to mój ulubiony utwór Metalliki. :eek:k:
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
fakt w St. Anger perkusja jest mocna jednak sam album mi sie nie podoba. Niektorzy nazwali to poczatkiem konca Metallici, jednak Death Magnetic chciaz nie wybitne to na tyle dobre by powiedziec ze Metallica nadal trzyma poziom


btw. ktos zaminusowal moj poprzedni post.... smutno mi :( chyba kogos prawda w oczka kole..... nadal mi smutno.... :(
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
^ No cóż, każdy ma prawo wstawiać + i - gdzie mu się podoba ;)

Mnie osobiście ten cały pomysł z reputacją wydaje się mocno chybiony :p
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Jak ktoś chce livemetki z ostatnich koncertów to niech podeśle PW ;)
 
Do góry