Metal- od czego zaczynaliscie

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Od dziecka podobały mi się mocne gitarowe brzmienia z niekoniecznie metalowych utworów bo metalu wówczas nie było
Zaczynałem od Tsa i Ac/Dc które były nr 1.Uważnie słuchało się tzw.Hard rocka czyli Deep Purple,Black Sabbath,Led Zeppelin
Saxon.Pamiętam że w programie 2 polskiego radia była w niedziele o 7 rano była prowadzona audycja Marka Gaszyńskiego
i były tam prezentowane płyty.Wstawało się i nagrywało na kasetę takie zespoły jak Accept,Whitesneake czy Pretty Maids
Trzecia płyta Metallicy Master of Puppets ukierunkowała mnie na thrash który uwielbiam do dziś
Natomiast nie przepadam za black i death
 

Rakkauslaulu

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Dimmu Borgir - nie pamiętam jak mi to wpadło w ręce, ale już w nich pozostało:D
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Od dziecka podobały mi się mocne gitarowe brzmienia z niekoniecznie metalowych utworów bo metalu wówczas nie było
Zaczynałem od Tsa i Ac/Dc które były nr 1.Uważnie słuchało się tzw.Hard rocka czyli Deep Purple,Black Sabbath,Led Zeppelin
Saxon.Pamiętam że w programie 2 polskiego radia była w niedziele o 7 rano była prowadzona audycja Marka Gaszyńskiego
i były tam prezentowane płyty.Wstawało się i nagrywało na kasetę takie zespoły jak Accept,Whitesneake czy Pretty Maids
Trzecia płyta Metallicy Master of Puppets ukierunkowała mnie na thrash który uwielbiam do dziś
Natomiast nie przepadam za black i death
pamietam jak na starym "gruzliku" nagrywalem..., pozniej mialem lepszy sprzet..
faktem jest ze przywiazanie do dobrej muzyki gitarowej pozostalo....
 

stjimmy

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
28
tak, oczywiście zaczyna się od klasyki w moim przypadku czyli oczywiście Metallica.
a potem Black Sabbath z Ozzym na czele, i Sabbathon, a potem Rammstein.
i wszystkie lubię do dziś :)
ogólnie w moim sercu gra metal i rock.
 

Toxic_Princess

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Gdynia
Pamiętam dokładnie jak zaczęłam słuchać takiej muzyki. Dostałam płyty Metallici, Iron Maiden i Rammsteina. Włączyłam dość głośno i leżąc na łóżku przesłuchałam ich i mi sie spodobali, co ja pisze 'spodobali', szalałam za tym ; ]
 

Majeq

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja mam 11 lat i słucham slipknot BURZUM KoRn Merlin Manso też czasami
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Zaczynałem od Metalliki wiele lat temu i słucham ich do dziś BB)
 

The Młodzian

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Ostrołęka
Ja zaczynałem stopniowo najpierw był Dżem polski blues/rock niemalże klasyka potem Perfect, Lady Pank potem pożyczyłem od brata twardziel z kompa a tam znalazłem Iron Maiden, Children of Bodom, Anihilator, KAT, razem z tym znaleziskiem przysłuchiwałem się już Metallice tudzież Nothing else Matters, a teraz słucham chyba wszystkich podgatunków. U mnie to przyszło z czasem a na pewno z nim nie odejdzie.
 
M

Mushkin

Guest
Ja zacząłem od Bon Jovi - jak miałem 5 lat to to dla mnie było wcielenie szatana :lol: - później zatrułem się Metallicą - pamiętam jak usłyszałem Master of Puppets w radiu :D później Led Zeppelin aż po Children of Bodom, Anthrax, Iron Maiden i wiele innych - przez klasykę (jak Saxon) aż po Superbeast Roba Zombie :) i słynny Deszcz Krwi Slayera
 

Vizard

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
ZŁOTÓW
W wieku 13-14 lat zacząłem słuchac LP, Limp Bizkit, Slipknot itd. potem domieszki punka, HC po przeróżne odmiany metalu.
 

wertep

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2010
Posty
35
Punkty reakcji
1
zacząłem od Rammstein, spodobało mi się. U staruszka znalazłem Lumska, czyli viking metal. Pomijając niechlubne epizody ze słabizną, dalej poszło ostro. Vader, KAT... słucham tego do tej pory.
 

kuba fordon

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Bydgoszcz
Zaczęło się od Queen. Znalazłem w domu dwie kasety Greatest Hits i po prostu zacząłem ich słuchać :) Później wyciągnąłem od wuja metalowca "jedynkę" Guns'N'Roses. W wieku ok. 11 lat kupiłem "Infernal Connection" Acid Drinkers na kasecie i już nie było odwrotu :) Gitary brzmią w mych uszach do dziś (chociaż chyba się starzeje bo ostatnio słucham więcej rocka niż metalu :p)
 

8iedroneczka

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Olsztyn
U mnie zaczęło się od Green Day-> Soad, fascynacja ewoluowała maksymalnie po płycie Medeis Hunter, miałam 13 lat
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Green Day-> Soad
To nie metal tylko gejrock.
A MedeiS godna płytka, od niej zaczęła się sława Huntera.
"Kat oszalał brodząc we krwii tak twój lud bezmyśline pogrążał swój kraj!" - pamięta ktoś żeby Drak śpiewał to na koncercie? Zawsze wyręczała go publika:)
 

IzzyFizzy

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Zakopane
Ja rockowych i metalowych klimatów słucham od około 2-3 miesięcy. Ale zaczynałem od Sabatonu i zdecydowanie mi się spodobał ten zespół więc zacząłem szukać dalej zespołów Power Metalowych i wiele znalazłem m.in Nightwish, który jest jednym z moich ulubionych zespołów aktualnie. Następnie zacząłem słuchać Epicy co rozpoczęło to ,iż zacząłem słuchac także metalu Symfonicznego. Od wczoraj słucham także Metallice i jest mi z tym dobrze :).
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Ja rockowych i metalowych klimatów słucham od około 2-3 miesięcy. Ale zaczynałem od Sabatonu i zdecydowanie mi się spodobał ten zespół więc zacząłem szukać dalej zespołów Power Metalowych i wiele znalazłem m.in Nightwish, który jest jednym z moich ulubionych zespołów aktualnie.
Słuchasz za przeproszeniem największego syfu, takie coś może Cię najwyżej zniechęcić do metalu.Sabaton już dawno utonął w komercji(pierwsze płyty są OK) a Najtłisz mi się kojarzy tylko z "pedalskim" zaćmieniem,zachodem,zmierzchem i innymi takimi filmami dla bezmózgich nastolatek.Znajdź coś lepszego, bo się poparzysz pseudometalem dla EmO SłIt NaShToLaTeK.

Narazie radzę zacząć od polskich zespołów- Kata, Acid Drinkers, Huntera(ale tylko Requiem i TELI), MonstruM, Rootwater.Jak poczujesz "to coś" to odnajdziesz zespoły dużo lepsze od tych co podałeś. :)
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
29
Miasto
*********
Słuchasz za przeproszeniem największego syfu, takie coś może Cię najwyżej zniechęcić do metalu.Sabaton już dawno utonął w komercji(pierwsze płyty są OK) a Najtłisz mi się kojarzy tylko z "pedalskim" zaćmieniem,zachodem,zmierzchem i innymi takimi filmami dla bezmózgich nastolatek.Znajdź coś lepszego, bo się poparzysz pseudometalem dla EmO SłIt NaShToLaTeK.

Narazie radzę zacząć od polskich zespołów- Kata, Acid Drinkers, Huntera(ale tylko Requiem i TELI), MonstruM, Rootwater.Jak poczujesz "to coś" to odnajdziesz zespoły dużo lepsze od tych co podałeś. :)

Leo, why? Na 'Medeis' wypracowali swój styl, inny niż na Requiem. Dawno jej nie słuchałem, ale 'Fallen', 'Fanstasmagoria' 'Kiedy umieram' to moim zdaniem dobre utwory. 'Hellwood' szybsza niż 'T.E.L.I', z lepszym brzmieniem. Ach, i do tych kapel to bym jeszcze Turbo dorzucił.

I coby się jeszcze do tematu wypowiedzieć - nie byłem oryginalny. Pierwsze zespoły to Iron Maiden i Metallica, z naciskiem na pierwszych.
 
Do góry