Metal- od czego zaczynaliscie

Linirrlan

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2012
Posty
62
Punkty reakcji
2
Tak przemyślany post można podsumować tylko tańcem młodego Afroamerykanina z kawałkami kurczaka włącznie.

tumblr_lahu1msg4a1qc2yc7o1_250.gif

:D nawet mi się udzielił ten taniec :D   Jeśli chodzi o temat, to ja zawsze byłam bardziej rockowa niż metalowa, metalu i jego różnych odmian zaczęłam słuchać przez Apocalyptice, bo zainteresował mnie metal symfoniczny od Dimmu Borgir zaczynając kończąc na starym Nightwish'u.Aktualnie z metalu przyznaję się do takich zespołów jak Arch Enemy, In Flames, Katatonia, czy chociażby Vesania ;)
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Osobiście za czołem słuchać metalu od Metalliki i Limp Bizkit ale zmieniałem gust w kierunku skandynawskiego Black, Death i Viking metalu. Aktualnie słucham Black metalu więc nie napisze na czym skończyłem. Pamiętnym etapem były zespoły System Of A Down, Korn, Vader i wyżej wymienione Limp Bizkit, Metallica.
 

Gregfield

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
105
Punkty reakcji
4
Miasto
podkarpacie
Może zakończmy spory o to co jest prawdziwym metalem i powróćmy do tematu. :)
Ja zaczynałem od Metalliki, Slayera, Anthraksu, Megadeth, Kata i innych oldschoolowych kapel. Rodzeństwo od dziecka wpajało mi ten rodzaj muzyki. :)
 

corpse bride

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2012
Posty
139
Punkty reakcji
4
Ja z kolei od małego byłam katowana przez brata muzyką techno i pochodnymi. Miałam tak bardzo dość jego muzyki, że chcąc zrobić mu na złość puszczałam na cały regulator System Of A Down. I w taki oto sposób chęć zemsty przerodziła się w zamiłowanie do cięższej muzyki:)
 

introvert

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja zaczynałam (kiedy to było :) ) od Metalliki. Późnej przez moje otoczenie (jakoś złożyło się tak, że znałam mnóstwo fanów różnego rodzaju metalu) zaczęłam słuchać innych zespołów, podpatrując czego oni słuchali. I tak po woli "formowałam" swój gust :)
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Ja zaczęłam od Black Sabbath. Ozzy! <3

A tak poza tym, to ojciec od małego torturował mnie Metallicą, przez co zniechęciłam się do tego zespołu :tongue:
 

Zwyczajny93

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2012
Posty
70
Punkty reakcji
1
Miasto
Tczew
Ja zacząłem od Sabatonu, a chwilę później od kolegi podchwyciłem Falkenbacha i tak poszło w stronę viking metali, pogańskich folk metali, RAC i teraz jestem nawet obok różnych ambientów, więc miałem różne gusta. Cenię muzykę, która prezentuje coś niezwykłego, więc przestałem słuchać Sabatonu, Metallicy itp. i zabrałem się za te rzadziej spotykane zespoły, które mają oryginalny klimat.
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Zaczynałam instrumentalnie od Apocalypticy, potem przechodząc w nurt symfonicznego metalu/rocka.
Aktualnie znów wylądowałam w instrumentalnej muzyce, tym razem gitarowej z gatunku post-whatever. No i trochę klimatycznego doomu od czasu do czasu.
 

Yep.

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Master of Puppets - Metalliki oraz Seventh Son of a Seventh Son - Iron Maiden ; )
 

holek94

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja zaczynałam od Nightwisha. Dobre 3 lata słuchałam ich w kółko :D A wszystko to dzięki mojej przyjaciółce, której jestem dozgonnie wdzięczna. Wcześniej nie miałam jakoś określonego czego słucham, słuchałam wszystkiego co w radiu leciało, a potem jak posłuchałam Nightwish, wszystko się odwróciło... Potem przyszła kolej na Metallicę, Epicę, Ozzy'ego Osbourne'a, po części także Vadera, teraz głównie słucham Avegned Sevenfold. Reszta to bardziej rock. I tak oto siedzę w tej muzyce już chyba z 6 lat i jestem szczęśliwa z tego powodu, bo coraz bardziej przeraża mnie to co mają do zaoferowiania różne stacje radiowe typu ESKA i itelewizyjne. Omijam je szerokim łukiem :)
 

Fidel Castro

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2013
Posty
6
Punkty reakcji
1
Obecnie mam 19 lat, jakoś mając 8 lat miałem wujka pracującego w Szwecji. Przywiózł masę kaset różnych kapel ale pierwszą którą włączyłem było Bathory - Bathory 1984. Zakochałem się, miłość od pierwszego wejrzenia, oczywiście męczyłem kasetę do bólu, 2 walkmany padły xd Teraz to głównie słucham Bathory z okresu black metalowego, Venom, Mayhem, Exodus, Violator, Toxic Holocaust, Vader, Decapitated, Agent Steel, Razor i wiele innych. Jakoś kocham te już na te czasy archaiczne granie przez które wielu nie może przebrnąć.
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Moja przygoda z cięższymi brzmieniami zaczęła się od Pink Floydów i The Doorsów, ojciec mi ich pokazał. Z początku kompletnie mi nie podpadli, nie przemawiała do mnie ta muzyka. Być może dlatego, ze pokazał mi ją właśnie ojciec. Natomiast jakiś rok później wujek pokazał mi Led Zeppelin, Sababathów oraz Metallikę. To była juz miłość od pierwszego wejrzenia, eargasm przy Paranoid :). Dalej lawinowo, aczkolwiek dwubiegunowo. Słuchałem zarówno coraz cięższej jak i lżejszej muzy.
 

Hinsu

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2014
Posty
4
Punkty reakcji
1
Miasto
Toruń
Mój początek przygody z metalem właściwie jest początkiem przygody z samą muzyką. Mam to do siebie, że jak kiedyś słyszałem jakichś utwór muzyczny to zazwyczaj mam po latach wielki sentyment, a tak się składa, że mój tata jest fanem Metalliki. U mnie to się jednak zaczęło od Sabatonu, a przez Iron Maiden, Black Sabbath również się nim stałem i w lipcu jadę do Wawy na Sonisphere :)
 

Quchikim

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2014
Posty
18
Punkty reakcji
0
Zaczynałem od znanych kapel metalowych i rockowych,
Teraz to cięzki metal typu Death/Grind/Core :)
Jeśli ktoś lubi zespoły tego gatunku to śmiało możemy sobie polecić jakieś :)
 
Do góry