Liga Polskich Rodzin Chce, Aby Ocena Z Religii Była Wliczana Do średniej Ze Wszystkich Przedmiotów

Status
Zamknięty.

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
genialny pomysł... długo nad tym myślałeś? szkoda że średniowiecze już minęło, księżulki by naprostowały takich bęcwałów

pier*ol sie razem z nimi... krótko nad tym myślałem... i mało mnie obchodzi ze masz mnie za gówniarza który wpadł sie tu powyżywac... załózmy ze tak jest.
 

mlodape

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2005
Posty
848
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
z sypialni do której wchodzi ten Miś =* :)
wiecie, tak sie zastanawiam... Moze religia nie musi oznaczac nauki o tym co mowi Kosciol Katolicki. Moze nastapic mala reforma i nauka religii bedzie polegala na zdobywaniu wiedzy teoretycznej o wszstkich religiach a oprocz tego na rozmowach na tematy dotyczace ogolnie pojetej moralnosci, niekoniecznie pod katem chrzescijanstwa.
A w moralnosc to juz chyba kazdy wierzy...
Moze wtedy religia bylaby przedmiotem do nauki zycia a nie zmuszaniem dzieci do nauki sztywnych regułek.
Niestety Polska to Polska... Nie mamy co liczyc na takie reformy :(
 

Black Velvet

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2006
Posty
231
Punkty reakcji
0
wiecie, tak sie zastanawiam... Moze religia nie musi oznaczac nauki o tym co mowi Kosciol Katolicki. Moze nastapic mala reforma i nauka religii bedzie polegala na zdobywaniu wiedzy teoretycznej o wszstkich religiach a oprocz tego na rozmowach na tematy dotyczace ogolnie pojetej moralnosci, niekoniecznie pod katem chrzescijanstwa.
A w moralnosc to juz chyba kazdy wierzy...
Moze wtedy religia bylaby przedmiotem do nauki zycia a nie zmuszaniem dzieci do nauki sztywnych regułek.
Niestety Polska to Polska... Nie mamy co liczyc na takie reformy :(
No niestety... Wystarczy że zadasz jakiemuś przeciętnemu katechecie trudne pytanie podważające coś tam, a ten się czerwieni i klepie wyuczoną regułkę. Przynajmniej tak jest u mnie...
 

Himmak

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2006
Posty
144
Punkty reakcji
0
Miasto
Ostrów Wlkp
Witam!
Myśle że ocena z religii nie powinna być wliczana do średniej ocen.
Religia nie jest przedmiotem obowiązkowym. oczywiscie wiekszosc na nia chodzi. Takie wyznanie jest dominujace w Polsce. Jednak nie kazdy chodzi wiec wtedy jest to dominajca. Religia nie powinna sie liczyc. Mysle ze wogole powinna byc wykluczona z planu zajec lekcyjnych. Powinna byc jako osobne zajecia poza lekcyjne.
 

noname

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2006
Posty
30
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Ja mam swoje zdanie o nich. Jest to banda idiotów, która nie ma ważniejszych spraw na głowie. A Rydzyk jest ich guru. Romuś Giertych jest jaki duży taki głupi... To jest moje prywatne zdanie...
Chodzę to szkoły średniej i uważam że tak być nie powinno, ja bym jeszcze zrobił dodatkowo nieobowiązkowy WF w szkołach ponad gimnazjalnych.
 

olven

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2006
Posty
37
Punkty reakcji
0
wyrośnie nam kraj katolickich talibów, ciekawe czy polskie kobiety chciałyby żyć w takim kraju, i za co, za kilka setnych do średniej, tanio się dzieci sprzedajecie :( , ale cóż wasz wybór, ja lubię kobiety, słuchać głośno muzyki, późno wstawać, także w niedzielę, polenić się, (to dla tego, że za dużo pracuję), do późna poszaleć, życie krótkie jest, a religie.... cóż, jekby nie było, wg mnie to mięcho dla malutkich, opium dla mas, bez względu na to jaka to religia, w każdej jest grupa ludzi, która utrzymuje sie kosztem pozostałych, w przyrodzie to się nazywa pasożytnictwo!!!!!, ale jak chcecie to sobie hodujcie tego raka już od szkolnych, najmłodszych lat. Co ciekawe, ja też jestem z katolickiej rodziny, miałem wszystkie sakramenty, co miec powinienem jako katolik, ale jakoś mnie oblazło bokiem i cieszę się zyciem, póki jestem młody, a nie w wieku 60 lat będe obrabiał zadek jakimś młodym, nie znanym mi ludziom, tylko dlatego, że dla mnie coś się z wiekiem skończyło, a oni mają to przed sobą. Ooo... i nie jest to sex, jek wielu pomyśli, mi chodzi o ilość lat jaka pozostała jednym i drugim, którymi mogą sie jeszcze cieszyć. W końcu to ktoś z katolików powiedział, żeby kochać ludzi, bo szybko przemijają, tak....
Róbcie jak uważacie, tylko uważajcie na to co robicie!!!!!!!!!!
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
wyrośnie nam kraj katolickich talibów, ciekawe czy polskie kobiety chciałyby żyć w takim kraju, i za co, za kilka setnych do średniej, tanio się dzieci sprzedajecie :( , ale cóż wasz wybór, ja lubię kobiety, słuchać głośno muzyki, późno wstawać, także w niedzielę, polenić się, (to dla tego, że za dużo pracuję), do późna poszaleć, życie krótkie jest, a religie.... cóż, jekby nie było, wg mnie to mięcho dla malutkich, opium dla mas, bez względu na to jaka to religia, w każdej jest grupa ludzi, która utrzymuje sie kosztem pozostałych, w przyrodzie to się nazywa pasożytnictwo!!!!!, ale jak chcecie to sobie hodujcie tego raka już od szkolnych, najmłodszych lat. Co ciekawe, ja też jestem z katolickiej rodziny, miałem wszystkie sakramenty, co miec powinienem jako katolik, ale jakoś mnie oblazło bokiem i cieszę się zyciem, póki jestem młody, a nie w wieku 60 lat będe obrabiał zadek jakimś młodym, nie znanym mi ludziom, tylko dlatego, że dla mnie coś się z wiekiem skończyło, a oni mają to przed sobą. Ooo... i nie jest to sex, jek wielu pomyśli, mi chodzi o ilość lat jaka pozostała jednym i drugim, którymi mogą sie jeszcze cieszyć. W końcu to ktoś z katolików powiedział, żeby kochać ludzi, bo szybko przemijają, tak....
Róbcie jak uważacie, tylko uważajcie na to co robicie!!!!!!!!!!


o a ja juz lubię ciebie.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
No to witaj olven w klubie:) choć nie podawaj wieku granicznego dla życia w emocjach. Jak bedziesz miał 60 lat to się dowiesz, że to wcale nie koniec ale dopiero początek jest:)
 

sofinetka

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Absolutnie nie!!!! Każdy ma prawo do życia w religii jakiej chce. Jeśli tylko nie krzywdzi innych to ja to akceptuję. Zastanawiam się na etyką, ale to temat na długa nocną rozmowę przy winie.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Absolutnie nie!!!! Każdy ma prawo do życia w religii jakiej chce. Jeśli tylko nie krzywdzi innych to ja to akceptuję. Zastanawiam się na etyką, ale to temat na długa nocną rozmowę przy winie.
Pogadałbym przy tym winie ale ... tylko net zostaje:)
 

olven

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2006
Posty
37
Punkty reakcji
0
Rapid, mógłbym zostać twoim "padawanem", ale niedługo stuknie mi 30 latek, (coś za szybko, cholera), co do sześćdziesiątego roku, to przypadkiem przykukałem jednego 64-latka jak stukał jakąś babkę :klaszcz:

60-tka to tylko granica kiedy zaczynam(y?) uważać ludzi za pierników tudzież moherkowe beretki,

cz. murzyn, zanim polubisz, poznaj, sprawdź; za szybko oceniasz, bo ja jestem b.nieufny, choć daleko mi do obsesji (mam nadzieje!!!),

wolna wola ponad wszystko, ale rozsądna w.w.
jak ktoś chce propagować swoje idee, to nich to robi prywatnie, swoim nakładem, a nie z podatków wszystkich, z ktorych utrzymywane są szkoły publiczne, ja latałem na religię na plebanię i jakoś żyłem (choć przez to widziałem co się tam dzieje i teraz mają tego efekty, wychowali dziamgola, hehe...), szkoła jest od tego, żeby uczyła, propagowała wiedze i postęp w pozytywnym znaczeniu, w szkole nie powinno się gadać o ideologiach (także religijnych), chyba, że pod kątem historycznym lub naukowym

co to znaczy z lewej strony napis: ostrzeżenie" i pięć jasnoniebieskich kwadracików

Rapid - skąd wziąłeś tą nazwę, mi się kojarz z nazwą środka do ochrony roślin, bodajże na robale albo chwasty :D (sorki, zeżarła mnie ciekawść, nie obrażaj się)
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
cz. murzyn, zanim polubisz, poznaj, sprawdź; za szybko oceniasz, bo ja jestem b.nieufny, choć daleko mi do obsesji (mam nadzieje!!!),

hehe, danych osobowych i haseł na konta bym ci nie dał :p poprostu podobała mi sie tresc twojego posta... nie licz na jakies dodatkowe względy...
 

olven

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2006
Posty
37
Punkty reakcji
0
cukrujesz sobie, zanim wpadnę w taką desperacje, Rapid zostanie papieżem :D
 

szefu

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2006
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Krakoff
Kilka postulatów na podsumowanie:

1) Religia spowrotem do kościołów
2) Polska (przynajmniej w założeniach ustrojowych) nie jest państwem wyznaniowym
3) Jeśli już ktoś chce mówić o religii w szkole, to czemu tylko o jednej,
może lepszym rozwiązaniem byłoby religioznawstwo
4) Czemu w planach zajęć w szkołach religia jest zawsze w środku?
Czyżby po to, żeby niepokorni chodzili na nią z braku innych zajęć i z konieczności?
5) Matura z religii... a może jeszcze egzaminy na studia matematyczne z religii?
6) Co jeśli trafie na potencjalnego nawiedzonego pracodawcę, który będzie wymagał ode mnie zdanej
matury z religii, chociaż będę się starał o pracę np. w fabryce kredek?
Czy polskie bogobojne sądy będą skutecznie bronić zakazu dyskryminacji ze względu na przekonania?

to tylko pare moich luźnych przemyśleń, bo więcej już mi sie nie chce pisać.
ciesze sie że z neta korzystam rzadko, bo tylko w pracy. dzięki temu nie czytam często
idiotycznie komicznych komentarzy niektórych nawiedzonych ludków z tego forum.
 

qwerty12345

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
85
Punkty reakcji
0
4) Czemu w planach zajęć w szkołach religia jest zawsze w środku?
Czyżby po to, żeby niepokorni chodzili na nią z braku innych zajęć i z konieczności?


A może poprostu nie masz racji :lol: i religia jest też na pierwszej i na ostatniej lekcji.
 

Villia

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Wiara to indywidualna sprawa kazdego człowieka i nie powinno sie tego oceniać. Jakbym ja miała się specjalnie uczyć z religii, dostawać oceny z regułek i faktów historycznych, to by mi się całkowicie odechciało. U mnie w szkole na religii nie mamy takich normalnych lekcji. Każdy siedzi, stoi, kuca jak, gdzie chce i gadamy z księdzem na tematy które nas naprawdę interesują. Ma to charakter luźnej pogawędki, ale naprawdę bardzo dużo nam to daje, a tematy są narzucane przez nas i nie ma żadnych barier. Przychodzą też osoby, ktore mają kartkieczki zwalniające z religii.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Według mnie nie powinno być religii w szkole?
Dlaczego?
Bo są tylko lekcje prowadzone przez katolickich księży.
Lekcje takie powinny odbywać się w kaplicach i kościołach jako zajęcia nadobowiązkowe.
 

qwerty12345

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
85
Punkty reakcji
0
Według mnie nie powinno być religii w szkole?
Dlaczego?
Bo są tylko lekcje prowadzone przez katolickich księży.
Lekcje takie powinny odbywać się w kaplicach i kościołach jako zajęcia nadobowiązkowe.

Polska to dziwny kraj - w czasie PRL było nie dobrze i jak PRL minął religie wprowadzono do szkół. Teraz też wam nie pasuje??
 
Status
Zamknięty.
Do góry