Liga Polskich Rodzin Chce, Aby Ocena Z Religii Była Wliczana Do średniej Ze Wszystkich Przedmiotów

Status
Zamknięty.

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Kiedyś podobno lekcje religii odbywały się w kościele. Nie wiem dokładnie, to nie moje czasy.

np. wypada wśrodku planu np. na 4 lekcji.
Czyli tak jak moja dzisiejsza religia, którą w połowie przespałam :]
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Kiedyś podobno lekcje religii odbywały się w kościele. Nie wiem dokładnie, to nie moje czasy.
Czyli tak jak moja dzisiejsza religia, którą w połowie przespałam :]
Tak kiedyś było i sam tak sie religii nauczałem. Poza szkołą. A teraz lecimy w kierunku państwa wyznaniowego i religia nie tylko, ze będzie dozwolona na maturze... bedzie za chwilę obowiązkowa! A kto inaczej myśli i uważa jest wrogiem nie tylko wiary ale i państwa! I tak sie rodzą totalitaryzmy.....
Pozdrawiam i zdrowia nie życzą bo tylko nieuleczalnie chory może sobie dziś pozwolić na swobodę poglądów:)
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Moja szanowna mama dobrze powiedziała. To już nie jest lekcja religii, to jest lekcja katolicyzmu. Dyskryminacja ateistów, agnostyków i innowierców. A przecież inne religie są bardzo ciekawe i jako kraj "tolerancyjny" powinniśmy poznawać zagadnienia związane ze WSZYSTKIMI religiami, a ja na lekcji nigdy nawet nie usłyszałam o odłamach chrześcijaństwa !

Zastanawiałam się ostatnio, czy prezydentem naszego, wspaniałego, tolerancyjnego kraju mógłby zostać człowiek niewierzący.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Raczej w to wątpię.
Katolicyzm jest wpisany do konstytucji polski, który to jest religią państwową.
Wiem że to zdanie skleciłem niezbyt udanie, ale mówi się trudno :p
 

izulcia87

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2006
Posty
248
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Jaworzno
ja szkołę skończyłam niedawno więc ten problem mnie nie dotyczy. Jednak jeśli chodzi o moje LO to taka ustawa wielu osobom by zaszkodziła ponieważ u nas ksiądz bardzo szalał. był okres że co lekcja dostawaliśmy zadania typu przecyztac coś z pisma świętego i to streścić z własnymi przemyśleniami czy pisanie wypracowań ktore ksiądz zadał. to było straszne bo trzeba bylo mieć takie samo zdanie jak i on.
ale szczerze jeśli idzie o to co robi LPR to nie podobają mi się te pomysły.... szczególnie wprowadzenie nowego rpzedmitu- wychowanie patriotyczne. i co niby bedzie się tam robić? uczyć maszerować, interpretować wiersze i pieśni patriotyczne a kartkówki będą poelgały na tym kto najszybciej narysuje godło? :D
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Gdyby mnie to by dotyczyło to bym zostawał na drugi rok za wychowanie patriotyczne. Ja poprostu jakoś tego nie widzę.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Patrząc na to co się dzieje w polsce, można tylko siąść i płakać.
 

Asia09

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2006
Posty
96
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Cz-Dz
Ja nie mam nic przeciwko. My się z religii nic nie uczymy, a ocena podwyższy mi średnią :D
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Ale niektórzy nie chcą musieć się modlić, i co mają wtedy zrobić?
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Ale wtedy będa mieli mniejsze szanse na taką samą średnią, jak ci co chodzą. Żeby mieć taką samą szansę musieli by się uczyć religi, której nie wyznają. No i po co?
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Dla uksona, idealny polak to taki który:
*chodzi do kościoła codziennie
*myjąc się pod prysznicem śpiewa rotę/hymn
*zanim położy się spać i zanim wstanie, całuje kolejno: stópkę Jezusa, flagę polski, portret kaczora
*zawsze głosuje na pis
*jest katolikiem
*nie ma paszportu
*jest ksenofobem i szowinistą
 

Scary

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2006
Posty
70
Punkty reakcji
0
Miasto
mam to wiedziec??
Ten caly patriotyzm, religia, urzad antykorupcyjny (aka policjia panstwowa) itp... To juz sie robi panstwo totalitarne...
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Mnie nie zatrzymają w kraju!
Bo nie mogą :p
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Odeon nikogo nie moga. I nie zatrzymuja. A ty jak zwykle siejesz swoja propagande. Nie dosc juz naklamales w dziale spoleczenstwo i polityka?
 

naShiA

pibip !
Dołączył
11 Listopad 2005
Posty
325
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z kątowni
religia to sprawa indywidualna kazdego czlowieka i nikt nie powinien sie w to wchrzaniac w buciorach.. :mruga:
a wychowanie patriotyczne.. :niepewny: uwazaja chyba ze to ich ostatnia deska ratunku, bo swoimi rządami sami sprawiaja ze patriotow jest coraz mniej..
 

ukson17

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Skądkolwiek zawsze z Polski...
Dla uksona, idealny polak to taki który:
*chodzi do kościoła codziennie
*myjąc się pod prysznicem śpiewa rotę/hymn
*zanim położy się spać i zanim wstanie, całuje kolejno: stópkę Jezusa, flagę polski, portret kaczora
*zawsze głosuje na pis
*jest katolikiem
*nie ma paszportu
*jest ksenofobem i szowinistą

Zapomniałeś dodać, że jest łysy, nosi glany i wyznaje kult o.Rydzyka. :lol:
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Pozwol aby inne sami mogli uznac co jest prawda a co nie prawda.
Poza tym, je cie nie oskarzam o klamstwo, tylko nie zgadzam sie z twoimi pogladami.
Jezeli nie wiesz ze do tego sluzy forum, to proponuje zapisac sie na szybki kurs pisania postow :p
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Wiesz no inaczej tego nazwać nie mogę, kiedy ja ci podaję konkretne przykłady a ty mi zarzucasz pisanie bajek :]
 
Status
Zamknięty.
Do góry