Kto jest nasza Matką

Glammaniara

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2007
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Grudziądz
Właściwie pierwszy raz zrozumiałam dokładnie to co napisała Orsa :) Ale niektórych rzeczy naprawdę z Biblii nie kojarzę. Tam gdzieś coś jest o duchowej matce?
 

dzastin timbalejk

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2007
Posty
411
Punkty reakcji
1
po co komu wiedziec jaka jest jakas tam duchowa matka. jakby to byla matka to by dawala jakies znaki i byla przy tobie a tak o du.pe rozbic taką matke.ale jesli naprawde chcesz poznac swoja duchowa matke zwieksz dawke srodkow odurzajacych

Zamilcz bastardzie!
 
J

J.B

Guest
Ten temat jest jak lokata... bezsensu.

Cztam i nic z tego nie wiem... o jaką matkę chodzi?

Absinken!
 

Maver

Głęboko wierzący ateista
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
1 579
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Niech mi ktoś wytłumaczy jakie ma znaczenie którym rodzajem męskim czy żeńskim opisujemy Ducha Świętego. Jakimś musimy taki mamy język.

Mamy jeszcze rodzaj nijaki. Ono. Bóstwo. To. Nieokreślone. Niefaworyzujące. Taki mamy język.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i Tajemnic jego,a wszystko inne będzie wam dodane​
Trudno ci się dziwić,bo jaki obecnie kościół realizuje obecnie tą podstawową i najważniejszą naukę Chrystusa?
Witaj, vivere !
Czy Ty się na mnie gniewasz za to, co do dej pory napisałem ?
Nie daje mi to teraz spokoju - odpowiedz, bo mnie sumienie dręczy...
A co do cytatu : śmiem twierdzić, że znam ludzi którzy pasują do Twoich kryteriów - ale nie będę Ich tu reklamował. Mowiąc "ludzi" mam na myśli "grupę chrześcijańską " świadomą swojej odrębności" - cokolwiek to znaczy.
Są jeszcze tacy, którzy "zachłystują sie " nauką Jezusa. Karmią sie nią jak chlebem. Kochają Go. I nie mowią "jesteśmy dzięki temu bez wad".
A jeśli kogoś wołają - to wołają do Chrystusa - nie do siebie.
W pewnym sensie Cię rozumiem - i cenię. Nie powiem za co.
Zmęczony - ja.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Mamy jeszcze rodzaj nijaki. Ono. Bóstwo. To. Nieokreślone. Niefaworyzujące. Taki mamy język.

No i ile kwestii jezykowych tyle rodzi się potem problemów :) Po co ten cały post jakie jego owoce ? Gdzie merytoryczna rozmowa, gdzie zbudowanie i fakty idące w parze z duchem chrześcijaństwa i nauk JCH.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
wielu nie rozumie łacznie z toba .
a zwłaszcza ty nie rozumiesz , widzisz ja jestem WOLNA
a ty przeszedłes takie pranie mózgu że nadal niemozesz dojść do swiadomosci.

Czy JAHszua mówił TAK ,ze Go rozumieli ?
NIE , nierozumieli GO ,
a dlaczego Go nie rozumieli bo nie potrafili SłUCHAC.
Kto ma uszy ku słuchaniu ,
niestety , tak nas okaleczono przez religie i niewazne czy to
Krk czy organizacja swiadków ,babtystów ,zielonoswiatkwocy ewangelicy ,itp

.,.,
JAHszue musieli zabic bo mysleli ze jak Go usuna to problem zniknie.
.,.,.,

jesli przeczytasz spokojnie z rozwagą to zrozumiesz ,ale jesli nie znasz Biblii to i nie bardzo wiesz
o czym mówie .
no i zapytac też możesz
Ja pytam , tylko nie ma kto odpowiedziec :)
Odnoszę wrażenie, że wyznajesz ( nie jedyna na tych Forach) tzw. "spiskową teorię dziejów".
Znow ktoś coś ukrywa, zaciemnia - a niewidzialna ręka ( Iluminaci ? ) steruje światem, abyśmy nie znali prawdy.
A prawda wg. Ciebie jest przecież znana - więc znowu Im się nie udało !
Nie zajmuję się kabalistyką, numerologia jest mi obca, hebrajskiego nie znam.
Żyję w tej swojej "ciemności niewiedzy" - ale czytam twoje posty, chociaż są trudne.
Pytanie - jeśli masz rację z Tą Matką ( dobrze, że z dużej litery ?) - to co teraz ? Mam się wykastrować aby być zbawionym czy co ?
Nie jestem antyfeministą - uważam, że feministki ukręciły bicz same na siebie. Ale to inna bajka.
Naprawdę zaciekawiony - ja.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
'tewie'
Odnoszę wrażenie, że wyznajesz ( nie jedyna na tych Forach) tzw. "spiskową teorię dziejów".
Znow ktoś coś ukrywa, zaciemnia - a niewidzialna ręka ( Iluminaci ? ) steruje światem, abyśmy nie znali prawdy
.
no ,byc może ,byc może - iluminaci
A prawda wg. Ciebie jest przecież znana - więc znowu Im się nie udało !
Nie zajmuję się kabalistyką, numerologia jest mi obca, hebrajskiego nie znam
.
A Imoina tak zgrabnie napisałeś
i mnie do powyzszego daleko ,ale zastanawia mnie to co maja do powiedzenia.
Żyję w tej swojej "ciemności niewiedzy" - ale czytam twoje posty, chociaż są trudne
.
Pytanie - jeśli masz rację z Tą Matką ( dobrze, że z dużej litery ?) - to co teraz ? Mam się wykastrować aby być zbawionym czy co ?
Sama jestem ciekawa jak to z Matka bo jesli to Fakt ,to nie źle nam namieszali .
Jesli Madrość jest Matka nasza Rodzicielka ,to nie uwazasz ,ze głupi nieznać TAK WSPANIAłEJ MATKI.?
Jeśli Matka jest Prawda , to dlaczego mamy życ w kłamstwie ?
Czy jesteśmy podrzutkami nie znającymi KTO nas Zrodził
Czy nie mam byc Dumna wiedząc o swoim Niebianskim Pochodzeniu .

Nie jestem antyfeministą - uważam, że feministki ukręciły bicz same na siebie. Ale to inna bajka.
Naprawdę zaciekawiony - ja.
Nie stety ukręciły ,a wszystko dlatego ,że nie wiedza kim Kobieta jest w oczach Elohim .
Nie potrafia - jak narazie - Ujrzec Chwały jaka ma Niewiasta Oblubienica Oblubienca
Niestety ciało i zmysły tak zasłoniły DOSKONAłOSć Mądrości ,ze jedynie co kobiecie przyświeca to walka
o równość płci ,a przeciez TO NIE OTO CHODZI .
Naprawde Kobieta ma TAK Wspaniałe Miejsce ,ze nie powinna wojowac o płec ale o to KIM jest W Bogu
przy Bogu .
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2

1P 3:6 Br "Sara na przykład była całkowicie uległa Abrahamowi i nazywała go panem. Okażecie się jej córkami, jeśli tylko będziecie postępowały sprawiedliwie i nie pozwolicie się zastraszyć."
1P 3:14 Br "A nawet gdybyście z powodu waszej sprawiedliwości musieli cierpieć - to błogosławieni jesteście.
Tylko nie obawiajcie się ich gróźb i nie dajcie się zastraszyć.
:D
Jak dotad mężczyzna wie tylko o tym gdzie kobieta powinna byc ,szkoda ,że
swojego miejsca nie zna.

Kto Namaścił JAHszue ?

><><

Iz 40:9 BT "Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny w Syjonie! Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny w Jeruzalem! Podnieś głos, nie bój się! Powiedz miastom judzkim: Oto wasz Bóg!"

 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Po pierwsze nie odpowiedziałś na moje pytanie: Gdzie biblia zachęca do wojowania kobiety ?

Po wtóre kontekst wypowiedzi z tego co zacytowałaś "nie pozwólcie się zastraszyć" nawołuje do uległosci wzgledem męża jak Panu. Nie sugeruje, że to mążczyżni je zastraszają - spójrz uważniej w tekst o kim naprawdę tam mowa.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
masz wypaczone pojecie o uległości kobiety wzgledem swego męża
twoj pojęcie wojowac - a moje zapewne sie róznia

nie prowokuj mnie :papa:
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
1. Daj te cytaty a jak nie to jesteś niewiarygodna w tym co piszesz.

2. Jak mam wypaczone to mi wyjaśnij i wyprostuj

3. Jak proste pytania o żródła wypowiedzi Ciebie prowokują nic nie pradze. I Nie groź mi. Twoje obelgi i fałszywe pomówienia nie są mi straszne.
 
Do góry