Kto jest nasza Matką

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
='Kaznodzieya'
Pismo jasno precyzuje iż w swerach niebiańskich nie ma podziału na płeć. Przestań pić ... i kpić Orsa. Ewentualnie zmień trawę czy co tam ... :)
DLACZEGO przyrównujesz mnie do siebie nie jest nam po drodze kaznodziejo fałszu
Co do zdania Brave zgadzam się jak zwykle zresztą. Co niektórym przydało by się poznać Historię Izraela i Chrześcijaństwa nie tylko z kart Pisma. Może wtedy przestali by pisać durne farmazony z prywatnych objawień i cytować nauki samozwańczej rabinki z Izraela.
sciągasz na siebie przeklenstwo.><><><><toth
=Problem w tym, że nie w każdym języku liczba rodzajów jest taka sama. Nie we wszystkich nawet rodzaj jest kategorią rzeczownika. Druga sprawa - rzeczowniki określające dany przedmiot mogą mieć różny rodzaj w zależności od języka, np. łacińska luna i polski księżyc.Skąd pewność, że z jakiegoś powodu? Mogła to być zwykła literówka. Dziś ich sporo, 1000 lat temu było ich o wiele więcej.
Zabardzo zalezy mi na Poznaniu Prawdy bym miała sie potykac o literówki .><><Ps 14:4 Br "Czyż wszyscy złoczyńcy stracili rozum ci, co jakby pożerają cały mój naród? Jedzą, co prawda, chleb Pana, lecz imienia Jego wcale nie wzywają." 1 - 2 ><><>< ZNALAZŁAM w internecie Ps 119:90 Bw "Prawda twoja trwa z pokolenia w pokolenie, Ugruntowałeś ziemię i stoi." Ps 119:127 Bw "Prawda jest treścią słowa twego I na wieki trwa sprawiedliwy wyrok." ><><63. Czym jest Jego Serce? Powiedział im: Potem Ben Zoma pozostał na zewnątrz i ty [byłeś] razem z nimi[22]. Serce to trzydzieści dwa, które są ukryte i przez nie został stworzony świat. Czym jest 32. Powiedział im: 32 ścieżki. Podobne jest do króla, który w komnatach komnat, a tych komnat było 32. A do każdej komnaty była ścieżka. Czyż przystoi temu królowi prowadzić wszystkich tymi ścieżkami? Odpowiesz nie. Czyż przystoi mu ujawniać perły i hafty i skarby i kosztowności. Przyznasz, że nie. Cóż więc uczynił? Przywołał Córke(Mądrość) i ukrył ścieżki w niej i jej stroju. Ten, który chce wejść do środka musi spoglądać na nią. Wydał ją za króla. Dał ją mu w prezencie. Król z miłości do niej nazywa ją czasami SIOSTRĄ ponieważ pochodzą z tego samego miejsca, a czasami CÓRKĄ swoją, ponieważ jest jego córką, a niekiedy nazywa ją swoją MATKĄ64. I jeszcze: nie ma sądu tam, gdzie nie ma MĄDROŚCI, bowiem powiedziano: I dał Jahweh MĄDROŚĆ Salomonowi (1Krl 5.26). I potem wydał sprawiedliwy wyrok, bowiem powiedziano: I usłyszał cały Izrael wyrok, który wydał król i oddali cześć królowi bo zobaczyli, że MĄDROŚĆ Elohim jest w nim, by wydawał wyroki (1Krl 3.28).65. A cóż to zaMĄDROŚĆ dał Święty Błogosławiony Salomonowi? Salomon wynosi[23] imię Świętego Błogosławionego. Tak jak powiadali (amrinan): Każde „Salomon” w Pieśni nad Pieśniami jest święte za wyjątkiem jednego. Powiedział Święty Błogosławiony; ponieważ twoje imię jest jak imię mojej chwały, wydam za ciebie moją CÓRKE I została wydana, dana mu w prezencie, tak jak napisano: Jahwe dał Salomonowi MĄDROŚĆ (1Krl 5.26) lecz nie wyjaśniono tam tego. A gdzie wyjaśniono? Tam gdzie powiedziano: i zobaczyli przy nim MĄDROŚĆ Elohim do wydawania wyroków (1Krl 3.28). Było powiedziane: Ta MĄDROŚĆ, która została mu dana, to Elohim i ONA była z nim w jego komnacie i ONA była przy nim do wydawania wyroków. Co znaczy wydawanie wyroków, jak nie to, że przez cały czas, gdy człowiek wydaje wyroki, jest w nim MĄDROŚĆ Elohim. To jego pomoc i zbliżenie albo oddalenie i oskarżenie. Tak jak napisano: Gniew jest Mną, oskarżę was (Kpł 26.28).Jeśli wy powrócicie do mnie, ja powrócę do was, jak napisano: nawróćcie się do Mnie, a Ja wrócę do was (Mal 3.7). Napisano: wrócę [nie r. męski lecz r. żeński] do was – [Będę] z wami. ><><Zarowno w Starym jak in w Nowym Testamencie, MADROSC jest czesto uosabiana z rodzajem zenskim. A oto przyklady:MADROSC zbudowala sobie dom, wyciosala siedem kolumn (Ks. Przyslow 9:1) W ksiedze Przyslow, rozdzialy 8 i 9 sa przyklady alegorii MADROSCI przedstawionej jako kobieta. …a jednak MADROSC jest usprawiedliwiona przez swoje czyny (Ew. Sw. Mateusza 11:19, Ew. Sw. Lukasza 7:35) Dlatego tez powiedziala do nich MADROSC JAH: “Posle do nich prorokow i apostolow…”(Ewangelia Sw. Lukasza 11:49) W tym tekscie, nasz PAN przyrownuje “MADROSC JAH” do DUCHA SWIETEGO, ktory dal BOSKIE natchnienie tym, ktorzy napisali Swiete Pisma (2 List Sw. Piotra 1:21). ON odnosi sie do MADROSCI w rozdzaju zenskim. Starotestamentowe slowo oznaczajace “Madrosc” jest “chokmah”. W greckich przekladach jest przetlumaczone jako “Sofia”, a to jest imie kobiece. A wiec zwlaszcza w Ewangeliach tlumaczonych z greckiego jezyka jak na przyklad Biblie KJV, WISDOM powinna byc tlumaczona na SOFIA. Jaki cel mieli pisarze, by tego nie dodac? W tych ostatnich czasach, prawda, ktora byla ukrywana przez wieki, zostaje odkryta. Ksiega Madrosci 1:6-7 …MADROSC (SOFIA) bowiem jest DUCHEM milujacym…albowiem DUCH PANSKI wypelnia ziemie. Ksiega Madrosci 7:21-22 …Poznalem i co zakryte, i co jawne, pouczyla mnie bowiem MADROSC (SOFIA), sprawczyni wszystkiego! Jest bowiem w NIEJ Duch rozumny, Swiety, jedyny,…:25. Jest bowiem tchnieniem mocy BOZEJ i przeczystym wyplywem chwaly WSZECHMOCNEGO, dlatego nic skazonego do NIEJ nie przylgnie. 27-28. Jedna jest, a wszystko moze: pozostajac soba, wszystko odnawia, a przez pokolenia zstepujac w dusze swiete, wzbudza przyjaciol BOZYCH i prorokow. BOG bowiem miluje tylko tego, kto przebywa z MADROSCIA (SOFIA). JAHUSZUA HA MASZIJACH laczy “DUCHA PRAWDY” z DUCHEM SWIETYM (Ew. Sw. Jana 16:13). MADROSC (SOFIA) i DUCH SWIETY podzielaja takie same role (Pierwszy List do Koryntians 2:7-11; List do Rzymian 5:5; Pierwszy List Jana 5:6-7 KJV). Gdyby nie meskie przesady wzgledem kobiet pozniejszych teologow, Kosciol prawdopodobnie zaakceptowalby zwiazek ze Starym Testamentem jako doslowny opis RUACH HA KODESZ (DUCHA SWIETEGO). Drugim argumentem jaki moze byc zaoferownay dla poparcia rodzaju zenskiego DUCHA SWIETEGO jest, ze w imionach przypisanych dla JAHWEH i DUCHA SWIETEGO. Imie BOGA w jezyku hebrajskim jest ELOHIM. Wiekszosc znawcow przyzna, ze to slowo ma koncowke w liczbie mnogiej, co niektorzy uzywaja dla poparcia sugestii, ze Stary Testament wskazuje na TROJCE. Ale co wiekszosc znawcow albo nie zna, albo nie dba, aby poinformowac ich odbiorcow jest to, ze “ELOHIM” nie jest w liczbie mnogiej od “EL” meskiej formy imienia.Ale jest w liczbie mnogiej od zenskiego “ELOWAH”. A wiec, slowo “ELOHIM” byloby zarowno rozdaju zenskiego jak i meskiego. Nasi STWORCY byliby wiec obydwu rodzajow, i oczywiscie my wiemy, ze wedlug Biblii, ksiegi Rodzaju, zarowno RUACH HA KODESZ jak i JAHUSZUA pracowali razem z JAHWEH przy stwarzaniu Ziemi. W ksiedze Rodzaju (Pierwsza Ksiega Mojzeszowa) 1:27 czytamy: “Stworzyl wiec BOG czlowieka na swoj obraz, na obraz BOZY go stworzyl: stworzyl mezszczyzne i niewaste.” Przeto wskazujac, ze oba rodzaje meski i zenski istnieja w BOZYCH STWORZYCIELACH. Dalsza wskazowka, ze DUCH SWIETY jest przedstawicielem zenskiego rodzaju jest hebrajskie slowo okreslajace DUCHA. Ja cytuje Jerome, autora lacinskiej Wulgaty: (Ja tutaj przyznaje, ze nie czytalam Lacinska Wulgate, ale znalazlam to przy studiowaniu tego przedmiotu) …….W Ewangelii po hebrajsku studiowanej przez Nazarenczykow pisze: “I teraz moja matka, Duch Swiety, zabral mnie.” Nikt nie powinien byc urazony tym, poniewaz “Duch” w jezyku hebrajskim jest rodzaju zenskiego, podczas gdy w naszym jezyku (z laciny )jest rodzaju meskiego, a w greckim jest neutralny. W swietosci jednak nie ma rodzajow. (To jest Jerome’s komentarz dotyczacy Izajasza 11). ><><><Jak widzisz nie jest to - literówka - ale komus bardzo zalezy by trzmac ludzi w zakłamaniu .Prawda to Prawda a ten kto chce JĄ zatrzymac ściąga na siebie Gniew
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
nie jest nam po drodze kaznodziejo...sciągasz na siebie przeklenstwo.
Zaiste nie podrodze to wiem napewno gdy widze twój owoc słów jak i pychę oraz prywatne wycieczki po Piśmie. Mówiąc słowami Pana udowodnij mi grzech albo zamilcz na wieku oskarzycielu bo chańbą się okrywasz i uwłaczasz ludziom o ironio ... z Bogiem na ustach. Prawdę pisał Nietzche o typach i postawach, które sprowadzają hańbę i zgorszenie na chrześcijaństwo Chrystusowe. Przez takich wykrzywiaczy prostych nauk o wrogim usposobieniu "poganie bluźnią Bogu". Ot najbliższym dowodem post wyrzej.

A sędzią moim będzie Bóg a nie ty niewiasto.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
orsa - o boze
wszystkiego wydawalo mi sie ze moge sie spodziewac
ale cytatow z kabaly? i to w kontekscie biblijnym??
oczywiscie kabala ma swe prazrodla w biblii - sa tacy co lukuja prapoczatki kabaly w czasach chrystusa nawet
ale ze tak powiem bez przesady
kabala to takie troche gnostycko-ezoteryczne alter ego biblii
stad twoje kombinacje zeby z trojcy bog, jezus, duch, zrobic troje, jahowah, jahoszua, RUACH (kobieta, matka jezusa)
sa trafieniem ponownym w plot
jak rozumiem autorzy pism (parabiblijnych) sa pochlonieci prostota kanaanejskiej pary = el + aszarte + dzieci(malzenstwo):anat i baal, to jezeli baal ma byc jezusem to gdzie mamy szukac anat?
i czy ma to jakikolwiek zwiazek z chrzescijanstwem?

kaznodzieja chociaz ostro to i trafnie
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Zaiste nie podrodze to wiem napewno gdy widze twój owoc słów jak i pychę oraz prywatne wycieczki po Piśmie. Mówiąc słowami Pana udowodnij mi grzech albo zamilcz na wieku oskarzycielu bo chańbą się okrywasz i uwłaczasz ludziom o ironio ... z Bogiem na ustach. Prawdę pisał Nietzche o typach i postawach, które sprowadzają hańbę i zgorszenie na chrześcijaństwo Chrystusowe. Przez takich wykrzywiaczy prostych nauk o wrogim usposobieniu "poganie bluźnią Bogu". Ot najbliższym dowodem post wyrzej.

A sędzią moim będzie Bóg a nie ty niewiasto.
pisze sie wyŻej .nacpanys ?
Mówisz zem NACPANA ,PIJANA i myslisz ze TO CI WOLNO ?
bos facet ?z rozporkiem ?
szowinisto !!!
masz zezwolenie od Moderatora ?
><><
Anim ja pyszna Mówic beda o was wszelkie zło bo i O MNIE TAK MÓWILI .
Chanba to tys okryty , wyłazi z ciebie to gdzie byłes
OWOC moich ust jako OFIARA przed YHVH

Zatem niechaj cie OSĄDZI za oskarżenia jakie na mnie kierujesz i oszczerstwa
niech YHVH SEDZIA bedzie .

NIEZAMILKE bo nie ty bedziesz decydował co ma czynic TEN ,kto do YHVH nalezy.
kaznodziejo fałszywy.

><><

brave

a to ci ,ty sie kabała interesujesz i ZNASZ ?!

bo gdybys nieznał to bys mi nie wytykał .

wiec ty nalezysz do tych co wiedza ale innym nie powiedza

I nie opowiadaj bzdur Gnoza to Poznanie a my mamy Poznac Prawde by nas " kaznodzieje"
w zatracenie nie poprowadzili

Żadnych kąbinacji nie stosuje ,ale CZYTAM i Widze to co ty wiesz ale drwisz .

asztarte zostawiam tobie baal tez i anat i co tam chcesz ale Prawdy nie zatrzymasz.
jesli ty znasz różne tłumaczenia to musisz to widziec

a popieranie "kaznodzieji"
to trzymanie strony złego .
><><
CZY TO JEST KABAŁA ?
Ja cytuje Jerome, autora lacinskiej Wulgaty: (Ja tutaj przyznaje, ze nie czytalam Lacinska Wulgate, ale znalazlam to przy studiowaniu tego przedmiotu) …….W Ewangelii po hebrajsku studiowanej przez Nazarenczykow pisze: “I teraz moja matka, Duch Swiety, zabral mnie.” Nikt nie powinien byc urazony tym, poniewaz “Duch” w jezyku hebrajskim jest rodzaju zenskiego, podczas gdy w naszym jezyku (z laciny )jest rodzaju meskiego, a w greckim jest neutralny. W swietosci jednak nie ma rodzajow. (To jest Jerome’s komentarz dotyczacy Izajasza 11).
><><><Jak widzisz nie jest to - literówka - ale komus bardzo zalezy by trzmac ludzi w zakłamaniu .Prawda to Prawda a ten kto chce JĄ zatrzymac ściąga na siebie Gniew
 

Satan

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2007
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków
Rodzice — nazwa jednej z podstawowych relacji w rodzinie. W ogólnym znaczeniu to osoby, od których ktoś bezpośrednio pochodzi — ojciec i matka danego dziecka lub dzieci (rodzeństwa). Sam rodzic to współcześnie tak ojciec jak matka, ale w języku staropolskim był to tylko ojciec. Fakt posiadania dziecka przez kobietę i bycia matką to macierzyństwo, a fakt posiadania dziecka przez mężczyznę i bycia ojcem – ojcostwo (obydwa te określenia to rodzicielstwo). Potocznie ojciec to także tato (tata), a matka – mama.

Rodzic jest spokrewniony z dzieckiem w pierwszym stopniu linii prostej, jest jego wstępnym (przodkiem).

Pojęcie należące zarówno do języków naturalnych, w tym potocznego, jak i do języka prawnego, w praktyce może odnosić się do różnych osób.

Rodzicami biologicznymi (genetycznymi, faktycznymi) dziecka są tylko[potrzebne źródło] ci, którzy poczęli dziecko, a więc od których pochodzi odpowiednio komórka jajowa i plemnik.

Twoją matką jest kobieta która cię urodziła.Tak jak tatuś spłodził to mamusia urodziła.

PS.

swoje wiem ;P
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
pisze sie wyŻej .nacpanys ?
Mówisz zem NACPANA ,PIJANA i myslisz ze TO CI WOLNO ?
bos facet ?z rozporkiem ?
szowinisto !!!

Rozporkiem ? Prostactwo i warcholstwo jak dla mnie płynie od Twoich tekstów.


Z piciem i ćpaniem to był jak się przyjrzyjsz zwykły żart, jak wolisz uszczypliwy i celowo zamierzony pstyryczek jakich wiele tutaj w dyskusjach i nikt się o to nie obraża. Normalni to się śmieją i odpowiadają jakąś fajną trafną ripostą. Ale ja widzę nie po raz pierwszy że z Ciebie nigdy nikomu nie wolno pożartować. Natomiast jak ktoś sprubuje to grozisz gniewem Bożym, sądem, potępieniem w najlepszym wypadku ubliżasz od fałszywych, szowinistów i niemoralnych. W moim odczuciu albo masz bzika na punkcie pozycji kobiety (skęrcony fenimizm), nieduane życie seksualne i partnerskie na koncie albo jakieś skrzywienie psychiczne do facetów. Być może stąd ta tęsknota za "bogiem kobietą" lub inną żeńska odmianą bóstwa stworzyciela. Mąż Ciebie bił ? Ojciec prześladował ?

Rany jaskim sposobem ty zaszłaś w ciążę ! ?


P.S. Racja pisze się "wyżej" dziękuję za pouczenie. Mam od lat lekkę dysortografie i proszę o wyrozumiałość
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Żarty ?
takie knajpiane i mnie chcesz w to wciągnac
mam sie z tego cieszyc ?
Prostactwo i warcholstwo jak dla mnie płynie od Twoich tekstów.
z moich tekstów płynie - Uważaj na słowa !
Z piciem i ćpaniem to był jak się przyjrzyjsz zwykły żart, jak wolisz uszczypliwy i celowo zamierzony pstyryczek jakich wiele tutaj w dyskusjach i nikt się o to nie obraża. Normalni to się śmieją i odpowiadają jakąś fajną trafną ripostą.
Zamiast Wymyslac mi od WArchołów i prostaków Pomysl CO I JAK PISZESZ przyjżyj sie sobie
nie pisze sie na twoje chamskie pstryczki .

Ale ja widzę nie po raz pierwszy że z Ciebie nigdy nikomu nie wolno pożartować
Skoro juz TYLE zauważyłeś to zapamietaj .
Starego człowieka ZEWLEKŁAM dawno temu i to co ciebie bawi mnie smuci

Natomiast jak ktoś sprubuje to grozisz gniewem Bożym, sądem, potępieniem w najlepszym wypadku ubliżasz od fałszywych, szowinistów i niemoralnych. W moim odczuciu albo masz bzika na punkcie pozycji kobiety (skęrcony fenimizm), nieduane życie seksualne i partnerskie na koncie albo jakieś skrzywienie psychiczne do facetów. Być może stąd ta tęsknota za "bogiem kobietą" lub inną żeńska odmianą bóstwa stworzyciela. Mąż Ciebie bił ? Ojciec prześladował ?
.,.,
ty nie Spróbuj nawet odczuwac bo masz bzika na punkcie PONIŻANIA KOBIET
i radze rece trzymaj przy sobie
Rany jaskim sposobem ty zaszłaś w ciążę ! ?
erotoman :/
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Pisałem o ciąży w kontekściwe prokreacji i widocznego urazu do facetów a to nie "erotomaństwo". No chyba że nigdy nie rodziłaś i tak to u Ciebie popapranie wygląda :) Ale co tam przecież nie ja pisałem o moim rozporku. Tylko jedno widać Ci siedzi w głowie więc bez dalszego komentarza, gdyż szkoda czasu i słów aby cokolwiek przetłumaczyć temu "nowemu człowiekowi". Wszędzie seksualność i dominacje samców widzi ten odrodzony nowy człowiek co to zwlekł starego. Szowinistów i nastających na dotykanie. Strach pomyśleć co to było ten stary :) Więc informuję, że mam piękną i kochajacą żonę której uczucie odwzajemniam i nie jestem naprawdę zainteresowany gierkami. Więc wybij sobie w końcu tą schizę z głowy.

Wyraziłem swoja opinię co do twoich ideologii "matki bóstwa" i nie oczekuje dalszych komentarzy moich wypowiedzi z Twojej strony. Proszę raczej wrócić do tematu postu !




P.S. aaa i nie schlebiaj sobie. Wolałbym żyć całe życie na pustelni niźli mieć taką kłótliwą i bezrozumnie zawziętą kobietę :) o dotykaniu nie wspomnę.
 

dzastin timbalejk

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2007
Posty
411
Punkty reakcji
1
Pozwolciez iz ja tez dolacze do tego tematu swoje trzy grosze:
koaznodzieyo! - slowa Twe sa dla uszu moich niczym manna z niebios, moglbym sie podpisac pod Twoja wypowiedzia z zamknietymi oczami. Jak dobrze, ze takowe osoby jak Ty uraczaja nas swoimi wywodami i dziela sie wielko wiedza i doswiadczeniem. Z wnikliwoscia i w bezdechu czytam posty Twoje. Dzieki Ci za to kaznodzieyo.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Pisałem o ciąży w kontekściwe prokreacji i widocznego urazu do facetów a to nie "erotomaństwo". No chyba że nigdy nie rodziłaś i tak to u Ciebie popapranie wygląda :) Ale co tam przecież nie ja pisałem o moim rozporku. Tylko jedno widać Ci siedzi w głowie więc bez dalszego komentarza, gdyż szkoda czasu i słów aby cokolwiek przetłumaczyć temu "nowemu człowiekowi". Wszędzie seksualność i dominacje samców widzi ten odrodzony nowy człowiek co to zwlekł starego. Szowinistów i nastających na dotykanie. Strach pomyśleć co to było ten stary :) Więc informuję, że mam piękną i kochajacą żonę której uczucie odwzajemniam i nie jestem naprawdę zainteresowany gierkami. Więc wybij sobie w końcu tą schizę z głowy.

Wyraziłem swoja opinię co do twoich ideologii "matki bóstwa" i nie oczekuje dalszych komentarzy moich wypowiedzi z Twojej strony. Proszę raczej wrócić do tematu postu !

P.S. aaa i nie schlebiaj sobie. Wolałbym żyć całe życie na pustelni niźli mieć taką kłótliwą i bezrozumnie zawziętą kobietę :) o dotykaniu nie wspomnę.

Albo cie twoja zona pod pantoflem trzyma dlatego odreagowujesz na innych ,bo twój jezyk od dawna
jest szowinistyczny.
Albo łżesz i swoja zone tak samo traktujesz - jak przystało na samca.

tez jej móisz ze jest pijana nacpana i tp .
SCHIZE to masz TY .
a to jaki jestes widac po tych co cie popieraja

o rozporku nie pisałes ty nim myslisz



><.kto jest NASZA MATKA - MĄDROŚĆ - PRAWDA -

Bedziesz musiał sie pogodzic co do Matki -żenskiej CHWAŁY ELOHIM .
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
o rozporku nie pisałes ty nim myslisz

Czy nie pisałem ze warcholstwo leje się z twoich tekstów ? Kolejne bespodstawne oskarżenia. Nie mów Boga mama za Ojca bo w oskrażaniech pokazujesz czyim jesteś dzieckim i raczej szatana, który był i jest oskarzycielem od pocztątku. Ojcem kłamstwa jak powiedział Jezus. Czy mam język szowinistyczny ? Nigdy żadna kobieta mi tego nie zarzuciła ani na tym forum ani w realu. Tylko ty masz z tym problem.

Wróć do już do głównego tematu postu i nie rób offtopa.
 

dzastin timbalejk

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2007
Posty
411
Punkty reakcji
1
Kaznodzieyo! Styl postow Twych przypomina mi doglebnie styl postow pewnego usera znanego mi z innych for a ukrywajacego sie pod pseudonimem WIELEBNY. Czy to przypadkiem nie Ty? Jezeli tak, ujawnij nam swa tozsamosc. Bylem zawsze zafascynowany dzielami bo tak nazwalem jego posty ow Wielebnego. Od dluzszego czasu nie wiem gdziez sie on podzial ....
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
orsa
brave

a to ci ,ty sie kabała interesujesz i ZNASZ ?!

bo gdybys nieznał to bys mi nie wytykał .

Potem Ben Zoma pozostał....
tu sie zaczyna kabala i to dosyc pozna bo 12 - wieczna, stad moje oslupienie, to nie wiesz co cytowalas?

wiec ty nalezysz do tych co wiedza ale innym nie powiedza
czyzbym nei napisal ze to kabala?

I nie opowiadaj bzdur Gnoza to Poznanie a my mamy Poznac Prawde by nas " kaznodzieje"
w zatracenie nie poprowadzili
kobieto ! gnoza to shizmatyckosc najczystszej postaci
stad inne pytanie czy masz cos wspolengo z masonami itp ruchami?
oni na czale stawiaja deizm, sophia, i mnostwo gonstyckich, ezoterycznych przekazow jak kabala

Żadnych kąbinacji nie stosuje ,ale CZYTAM i Widze to co ty wiesz ale drwisz .
ale powstaje pytanie co czytasz i na podstawie czego wyciagasz wnioski

asztarte zostawiam tobie baal tez i anat i co tam chcesz ale Prawdy nie zatrzymasz.
jesli ty znasz różne tłumaczenia to musisz to widziec
boze
to bylo odniesienie historiograficzne do tych ktore byle popularne w kanaan jeszcze 10 wiekow temu a powszechnie panujace 15
a popieranie "kaznodzieji"
to trzymanie strony złego .
kaznodzieya to zlo?
a kabala itp pisma to dobro?????????????????????????????
zastanow sie nad swym przekazem
><><
CZY TO JEST KABAŁA ?
Ja cytuje Jerome, autora lacinskiej Wulgaty: (Ja tutaj przyznaje, ze nie czytalam Lacinska Wulgate, ale znalazlam to przy studiowaniu tego przedmiotu) …….W Ewangelii po hebrajsku studiowanej przez Nazarenczykow pisze: “I teraz moja matka, Duch Swiety, zabral mnie.” Nikt nie powinien byc urazony tym, poniewaz “Duch” w jezyku hebrajskim jest rodzaju zenskiego, podczas gdy w naszym jezyku (z laciny )jest rodzaju meskiego, a w greckim jest neutralny. W swietosci jednak nie ma rodzajow. (To jest Jerome’s komentarz dotyczacy Izajasza 11). ><><><Jak widzisz nie jest to - literówka - ale komus bardzo zalezy by trzmac ludzi w zakłamaniu .Prawda to Prawda a ten kto chce JĄ zatrzymac ściąga na siebie Gniew
nei wiem skad wykopalas tego jerome i kto to jest
autorem wulgaty byl "cokoliwek potluczony" hieronm ale jednak autorem ...


kaznodzieyo troche za ostro

orso - masz probelmy w stosunku do mezczyz - to wyziera z twocih postow niestety
nei podnosilem tego ale skoro kaznodziya to powiedzial, to tak masz takowy problem
ale nie osadzam, nei oceniam
przemysl plz
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
brave

orso - masz probelmy w stosunku do mezczyz - to wyziera z twocih postow niestety
nei podnosilem tego ale skoro kaznodziya to powiedzial, to tak masz takowy problem
ale nie osadzam, nei oceniam
przemysl plz

do meżczyzn NIE MAM ,ale do chamów jak najbardziej

a takiego rozpoznam boc chamstwa długo nie ukryjesz a co dopiero jak sie nim

szczyci .

Mężczyzna jest taki jak odnosi sie do kobiety - matki siostry ,babci , królowej ,bezdomnej
a jesli zartuje sobie mówiac - pijana nacpana to CHAM a nie meżczyzna.
kaznodzieja mysli ze jak pracuje z kobietami ,które mysla tak jak im facet wpoił ?
moze z nimi pije cpa itp
A ja wyznaje
Głupie zarty i nie przyzwoite słowa nie przystoja swietym
dlatego i ty uwazaj jak sie do mnie odzywasz .
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Głupie zarty i nie przyzwoite słowa nie przystoja swietym
dlatego i ty uwazaj jak sie do mnie odzywasz .
wlasnie starasz sie utwiedzic w pogladzie?
ja tam nei zwracam uwagi kobieta czy mezczyzna (z wyjatkiem zachwowan savoir vivre - typu przepuszczam , podaje reke itd) to zle?
moze wrocmy jednak do tematu jesli chcesz
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Jak "siedzę" na czatach i forach tyle lat nikt mi w takl któtkim czasie nie naubliżał od chamów, myślącym rozporkiem, szowinistów, obleśnych i innych epitetów jak ta żekomo nawrócona i odrodzona w Bogu niewiasta.

Bez komentarza.
 

dzastin timbalejk

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2007
Posty
411
Punkty reakcji
1
Kaznodzieyo, nie przejmuj sie i czyn dalej swoje. Widze w Twojej osobie wiele rownoleglych do legendarnego WIELEBNEGO. Czy to zwykly zbieg okolicznosci czy cos w tym jest?
 
Do góry