Kto jest nasza Matką

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
1. Daj te cytaty a jak nie to jesteś niewiarygodna w tym co piszesz.

2. Jak mam wypaczone to mi wyjaśnij i wyprostuj

3. Jak proste pytania o żródła wypowiedzi Ciebie prowokują nic nie pradze. I Nie groź mi. Twoje obelgi i fałszywe pomówienia nie są mi straszne.
prowokujesz mnie - daj cytaty
i szantaż - JAK nie to jestes NIEWIARYGODNA
masz wypaczenie
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
dla was wojujaca kobieta to taka ,która nie jest tak poddana jak wy uwazacie
Nie jest poddana po waszemu wiec jesli mamy byc poddane - nieustraszone
to znaczy według was ze wojuje .
Wersety co wam dadza ?
jedno wołacie Wersety wersety i co z wersetów skoro nie widzicie co w nich jest.

Ciągle patrzycie na kobiete jak na zło konieczne ?
Kim jest wasza matka w oczach Boga?
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
'Jamsen'

'Orsa' Totalna feministka.
Brak równowagi.
Przegina.

nie jestem feministka co cie ubodło ?
bo napisałam;
ze traktuje sie niewiasty jak zło konieczne - baba z wozu koniom lżej ?
a kim jest dla ciebie kobieta ,czy patrzysz na nia jak na cos mniej wartosciowego ,
czy przyznasz sie do tego ?
bo to napisałes o mnie świadczy ,ze mam racje .




czy ty sexista ?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Sama jestem ciekawa jak to z Matka bo jesli to Fakt ,to nie źle nam namieszali .
Jesli Madrość jest Matka nasza Rodzicielka ,to nie uwazasz ,ze głupi nieznać TAK WSPANIAłEJ MATKI.?
Jeśli Matka jest Prawda , to dlaczego mamy życ w kłamstwie ?
Czy jesteśmy podrzutkami nie znającymi KTO nas Zrodził
Czy nie mam byc Dumna wiedząc o swoim Niebianskim Pochodzeniu .

Orsa.To nie zostaliśmy stworzeni, twoim zdaniem, przez Boga który uosabia Mądrość i Prawde. I czy nie nazywamy go Ojcem.
Na czym polega to namieszanie, według Ciebie. Zechciej mi wytłumaczyć.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
dla was wojujaca kobieta to taka ,która nie jest tak poddana jak wy uwazacie
Nie jest poddana po waszemu wiec jesli mamy byc poddane - nieustraszone
to znaczy według was ze wojuje .
Wersety co wam dadza ?
jedno wołacie Wersety wersety i co z wersetów skoro nie widzicie co w nich jest.

Ciągle patrzycie na kobiete jak na zło konieczne ?
Kim jest wasza matka w oczach Boga?
wiesz jamsen cir podsumowal trafnie chociaz ostro

teraz uwaga
moja zona wrecz bardziej rzadzi w domu niz ja
to do 1 czesci wypowiedzi

co do 2 wersety tak, bo wyciagasz wnioski w oderwaniu od textu biblijnego
stad prosba o wesety
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Orsa.To nie zostaliśmy stworzeni, twoim zdaniem, przez Boga który uosabia Mądrość i Prawde. I czy nie nazywamy go Ojcem.
Na czym polega to namieszanie, według Ciebie. Zechciej mi wytłumaczyć.
Stworzeni przez Boga na Obraz Boga - jako mężczyzna i kobieta
wiec gdzie jest Obraz Boga/Elohim jako Ona ?

Nazywamy Go Ojcem ,to znaczy Kogo?
i dlaczego nie mamy Matki ?
ja chce wiedziec :]
Wytłumaczyc ?
a kto mnie wytłumaczy ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
NAPISANO : A wy jednegio macie OJCA KTÓRY JEST W NIEBIE
ale wiesz orsie sie wydaje ze ojciec to matka, albo inaczej, albo obydwoje to ojciec, albo zaraz cos nowego wymysli, poczekajmy
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
heh .. słuszłem, iż w Kalifornii powstał projekt ustawy zakazujacej używania terminów ojciec i matka oraz mąż i żona w szkołach z uwagi na ew. urażanie uczuć dzieci wychowywanych przez pary homoseksualne. Ponoć to sprawka Arniego Szwarca. Nie wiem czy to prawda czy blef.

Słyszał ktuś cuś wiecej ?
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Ojca mamy Jednego , no nie koniecznie TEGO SAMEGO,dla wszystkich.
ale tu chodzi o Matke .
Przeciez Ojciec to i Matka musi byc ,ja tylko pytam
Kto jest Matką ?
Ruach Elohim Rodzi ?
zycie wychodzi z Wód ,jak tu widzimy - wszystko wyłania sie z wód płodowych
Ojciec to nasienie ,ale gdzies złozone.
Jesli sie widzi Boga w tym co nas otacza- przyrodzie ,to jak mozemy
być TAK slepi ,zeby nie widziec ?
My widzimy to co Niewidzialne wiec KTO jest Matka ?

zamknac temat -wyrzucic biblie - po kłopocie
- zostaje jeszcze piwo ? :eek:k:
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Przeciez Ojciec to i Matka musi byc

Musi ? A skąd wiesz ? Sugerujesz iż w niebie są istoty obupłciowe ? :)

zamknac temat -wyrzucic biblie - po kłopocie - zostaje jeszcze piwo ? :eek:k:

Nie widzę związku kwestii zamkniecia tematu z wyrzucaniem biblii. Co do piwa samo w sobie nie jest złe podobnie jak wino. Ale twoja wypowiedź to kolejny dowód na to, że masz lipny wizerunek mążczyzny. Zapewne z gazetą, piwem w reku i telewizyjnymi wiadomościami sportowymi. Proponowałbym jednak biblijny niewiasto, czyli jako Twoją głowę.

"Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa - Bóg". (1 list do Koryntian 11:3, Biblia Tysiąclecia)

...no chyba że ap. Pawłowi też zarzucisz, iż był szowinistą.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
co cie ubodło ?
To, że na siłę próbujesz we wszystkim znaleźć pierwiastek żeński.
Mam szacunek do kobiet i nie uważam, że mężczyzna w roli głowy domu, to pan i władca w roli dyktatora i tyrana.
Jednak to Bóg wyznaczył należne miejsce i kobiecie i mężczyźnie, tudzież również dzieciom.
Jeżeli każdy się wywiązuje ze swojej roli, jak należy, to nikt nie będzie miał potrzeby udowadniania wyższości swojej pozycji.

Tak więc przykładowo:
"Mądrość", to słowo rodzaju żeńskiego, ale to nie znaczy, że cechę tę mają tylko kobiety.
"Biblia", to słowo rodzaju żeńskiego, ale dla twojej wiadomości - spisywali ją tylko mężczyźni.

Więc podkreślanie na siłę rzekomej pozycji kobiety przez znajdywanie we wszystkim cech żeńskich, to moim zdaniem feminizm.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Musi ? A skąd wiesz ? Sugerujesz iż w niebie są istoty obupłciowe ? :) Nie widzę związku kwestii zamkniecia tematu z wyrzucaniem biblii. Co do piwa samo w sobie nie jest złe podobnie jak wino. Ale twoja wypowiedź to kolejny dowód na to, że masz lipny wizerunek mążczyzny. Zapewne z gazetą, piwem w reku i telewizyjnymi wiadomościami sportowymi. Proponowałbym jednak biblijny niewiasto, czyli jako Twoją głowę."Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa - Bóg". (1 list do Koryntian 11:3, Biblia Tysiąclecia)...no chyba że ap. Pawłowi też zarzucisz, iż był szowinistą.
jestesmy stworzeni na Obraz Elohim jako mężczyzna i niewiasta a TO ZNACZY ,ze musi bycrodzaj żenski TAM w Elohim .Ze Elohim jest jako Abba i AMMA Moja Głową jest JAHszua - dwie nie sa mi potrzebne.Sam dajesz wizerunek mężczyzny a i piwo w waszych rozmowach z brawe tez było :D Tak lipny obraz meżczyzny mam sam sie do tego przyczyniasz.Jamsen'
To, że na siłę próbujesz we wszystkim znaleźć pierwiastek żeński
.Nie we wszystkim ,tylko tam gdzie występuje a ja chce TO ZNALEźćCzego wy sie boicie ?
Mam szacunek do kobiet i nie uważam, że mężczyzna w roli głowy domu, to pan i władca w roli dyktatora i tyrana.Jednak to Bóg wyznaczył należne miejsce i kobiecie i mężczyźnie, tudzież również dzieciom.Jeżeli każdy się wywiązuje ze swojej roli, jak należy, to nikt nie będzie miał potrzeby udowadniania wyższości swojej pozycji
.Owszem w roli głowy ,ale czesto i gesto pogubili sie w tym znaczeniu a stali sie tyranami ,Niestety Owszem Elohim wyznaczył Miejsce mężczyźnie i kobiecie tylko ze role sie pomieszały i kobiete zepchnięto poza znaczenie jakie Otrzymała od Elohim.
Tak więc przykładowo:"Mądrość", to słowo rodzaju żeńskiego, ale to nie znaczy, że cechę tę mają tylko kobiety."Biblia", to słowo rodzaju żeńskiego, ale dla twojej wiadomości - spisywali ją tylko mężczyźni
.Własnie Mądrosc CO my o Niej wiemy ?Ona dzieli Tron Ona jest Rodzicielka Wcale nie chodzi mi o jakąś Ceche - co to wogóle znaczyMadrość z Góry zstępuje od Ojca tak mówi Jakób.Mądrość Głosimy wsród DOSKONAłYCH ,ale Madrosc Tajemna Zakrytądlaczego Mądrosc jest Tajemna i Zakryta - czyli nie dla kazdego ?Mądrość została dana Salomonowi jako Małzonka :D a Salomon Ją zdradził Mądrośc to nie tylko słowo-jako literaMadrosc ma jak najbardziej OsobowośćBiblia- Tora , to Ona a skad wiesz czy to nie jest WODA nad która UNOSIłA sie Ruach Elohim?Madrosc woła - jak długo prostacy bedziecie sie kochac w prostactwie .Woła i Woła.
Więc podkreślanie na siłę rzekomej pozycji kobiety przez znajdywanie we wszystkim cech żeńskich, to moim zdaniem feminizm.
Pozycja kobiety jest bardzo wazna z Bożego punktu widzenia , a problem jest w tym ,że TEGO sie nie widzi.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Owszem w roli głowy ,ale czesto i gesto pogubili sie w tym znaczeniu a stali sie tyranami ,Niestety Owszem Elohim wyznaczył Miejsce mężczyźnie i kobiecie tylko ze role sie pomieszały i kobiete zepchnięto poza znaczenie jakie Otrzymała od Elohim.
Natomiast niektóre kobiety odsunęły znaczenie, jakie Bóg przypisał mężczyźnie.
Próbują w domu dominować i wziąć mężów pod tak zwany pantofel.

Nie atakuję kobiet i ich roli.
Zwracam uwagę na to, że każdy powinien wywiązywać się z roli, jaką mu dał Bóg.

Skoro są mężczyźni (oczywiście nie wszyscy i nie możesz w tym temacie przesadzać), którzy tą rolę wypaczają, to przynajmniej ty nie rób tego samego.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Ojca mamy Jednego , no nie koniecznie TEGO SAMEGO,dla wszystkich.ale tu chodzi o Matke .Przeciez Ojciec to i Matka musi byc ,ja tylko pytamKto jest Matką ?
mater semper certa est, pater est, quem nuptiae demonstrant = ze odswierze lacine...
Ruach Elohim Rodzi ?
porodowki sa w niebie?
zycie wychodzi z Wód ,jak tu widzimy - wszystko wyłania sie z wód płodowychOjciec to nasienie ,ale gdzies złozone.
i po raz drugimater semper certa est, pater est, quem nuptiae demonstrant = ze odswierze lacine...
Jesli sie widzi Boga w tym co nas otacza- przyrodzie ,to jak mozemy być TAK slepi ,zeby nie widziec ?My widzimy to co Niewidzialne wiec KTO jest Matka ?
moja ma na imie zofia
zamknac temat -wyrzucic biblie - po kłopocie - zostaje jeszcze piwo ?
jak poczytamy biblie to trn temat bedzie zbytecznya po biblii mozemy napic sie piwala chaim! = zdrowie wasze w gardlo moje = drozdzowo pszeniczne ostatnio minajbardziej smakuje...........jamsen
CYTAT(Orsa @ 19.10.2007, 14:09) co cie ubodło ?To, że na siłę próbujesz we wszystkim znaleźć pierwiastek żeński.Mam szacunek do kobiet i nie uważam, że mężczyzna w roli głowy domu, to pan i władca w roli dyktatora i tyrana.Jednak to Bóg wyznaczył należne miejsce i kobiecie i mężczyźnie, tudzież również dzieciom.Jeżeli każdy się wywiązuje ze swojej roli, jak należy, to nikt nie będzie miał potrzeby udowadniania wyższości swojej pozycji.Tak więc przykładowo:"Mądrość", to słowo rodzaju żeńskiego, ale to nie znaczy, że cechę tę mają tylko kobiety."Biblia", to słowo rodzaju żeńskiego, ale dla twojej wiadomości - spisywali ją tylko mężczyźni.Więc podkreślanie na siłę rzekomej pozycji kobiety przez znajdywanie we wszystkim cech żeńskich, to moim zdaniem feminizm.
podpisalem sie obydowoma rekami + prawa stopanaprawde celnieorsa
jestesmy stworzeni na Obraz Elohim jako mężczyzna i niewiasta a TO ZNACZY ,ze musi bycrodzaj żenski TAM w Elohim .Ze Elohim jest jako Abba i AMMA Moja Głową jest JAHszua - dwie nie sa mi potrzebne.Sam dajesz wizerunek mężczyzny a i piwo w waszych rozmowach z brawe tez było Tak lipny obraz meżczyzny mam sam sie do tego przyczyniasz.Jamsen'
nie prawdano chyba ze wiesz dokladnie co i jak - rozwin (pewnie masz jakas inna biblie)
Nie we wszystkim ,tylko tam gdzie występuje a ja chce TO ZNALEźćCzego wy sie boicie ?
znalazlem pierwiastek zenski: platynaa i w angielskim tez znalazlem: ta ship (statek) tez zenskibede szukal dalej...
Niestety Owszem Elohim wyznaczył Miejsce mężczyźnie i kobiecie tylko ze role sie pomieszały i kobiete zepchnięto poza znaczenie jakie Otrzymała od Elohim.
to co powinnas wiedziec o tym to rodzina wg wzorcow judeochcrzesijanskich badz poi porstu zydowskich - czyzbys zarzucala autorom biblii maskulinizm?
Własnie Mądrosc CO my o Niej wiemy ?Ona dzieli Tron Ona jest Rodzicielka Wcale nie chodzi mi o jakąś Ceche - co to wogóle znaczyMadrość z Góry zstępuje od Ojca tak mówi Jakób.Mądrość Głosimy wsród DOSKONAłYCH ,ale Madrosc Tajemna Zakrytądlaczego Mądrosc jest Tajemna i Zakryta - czyli nie dla kazdego ?Mądrość została dana Salomonowi jako Małzonka a Salomon Ją zdradził Mądrośc to nie tylko słowo-jako literaMadrosc ma jak najbardziej OsobowośćBiblia- Tora , to Ona a skad wiesz czy to nie jest WODA nad która UNOSIłA sie Ruach Elohim?Madrosc woła - jak długo prostacy bedziecie sie kochac w prostactwie .Woła i Woła
prawie czysta gnoza z kropelka ezoteryki
Pozycja kobiety jest bardzo wazna z Bożego punktu widzenia , a problem jest w tym ,że TEGO sie nie widzi.
kocham i cenie swoja zoneale obawiam sie ze dla ciebie facet to zapladniacz + oprawca i nic wiecej
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
kocham i cenie swoja zoneale obawiam sie ze dla ciebie facet to zapladniacz + oprawca i nic wiecej

ja tego nie powiedziałam ,ale ty wiesz kim jestes więc zapładniaj dalej :D
 
Do góry