Księża

N

Naxxramas

Guest
MocWzoru_pl napisał:
ie musisz płacić. To tylko i wyłącznie Twoja "wola". Nikt nie zmusi się do chodzenia na mszę i wrzucania na tacę, tudzież do płacenia za sakramenty, korzystania z sakramentów.
Oczywiście. Ile % mojego podatku idzie na KK ? czy też tego nie muszę płacić czy jak nie będę to mnie zamkną do więzienia ?
 

musiccc

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2013
Posty
9
Punkty reakcji
0
Uwazam że księża są też ludzmi i jak każdy niektórzy mają słabe strony. Nienawidze gdy ktoś mówi "wszyscy księża to złodzieje..." to straszliwa obraza, osobiście znam wielu księży i sa to naprawde świetne osoby z powołaniem ... rzeczywiście być może wielu duchownych zabłądziło ale nie ogólniajmy poza tym gdy zwykły człowiek kogoś zgwałci okradnie okaże sie pedofilem - sprawa nie jest nagłaśniana albo bardzo szybko cichnie za to gdy jakiś ksiądz to zrobi to wszedzie o tym głośno byle by tylko jak najbardziej obsmarować kościół ..... nie mówię że od każdego księdza bije świętością bo w większości przypadków nie znają oni pojęcia "bieda" (i dlatego osobiście wole zakonników) no ale bez przesady . -,-
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
ciamka napisał:
Wg mnie, księża to złodzieje i przestępcy! Nie płacą podatków i są bezkarni!
Przewidziano stawki ryczałtu dla duchownych kierujących parafią i wikariuszy, w zależności od wielkości parafii (liczy się liczba mieszkańców) i miejsca zamieszkania. Statystyczny proboszcz płaci obecnie 344 zł, a wikary 259 zł kwartalnie. Można oszacować, że w sumie księża płacą co najmniej 35 mln zł podatku dochodowego rocznie. Im większa parafia tym więcej pieniędzy daje państwu . Nie ważne ile osób wierzy . Resztę pieniędzy które zostanie po przekazaniu państwu i po opłaceniu rachunków idzie na pomoc biednym . Każdej Parafii istnieje Caritas który pomaga biednym i zastępuje państwo . Pieniądze które daje państwo starczą tylko na rachunki . Na jedzenie i środki higieniczne nie starczy . Caritas daje biednym jedzenie , ubrania i środki higieniczne . Dzięki temu te osoby mogą przeżyć . Ich dzieci mogą wyjechać na kolonie a jeśli mają dobre wyniki nauce to Caritas pomaga tym osobą uczyć się . Państwo nie pomaga biednym studiować i stypendia daje bogatym dzieciom .
Fundusz Kościelny czy wcześniej Komisja Majątkowa nie były przecież jakąś łaską wyświadczaną Kościołowi, ale zwyczajnym zwrotem tego, co zostało wcześniej przez komunistyczne państwo ukradzione. Pieniądze czy nieruchomości odzyskiwane przez wspólnoty religijne (bo przecież nie chodzi tylko o katolików) nie służą osobistemu wzbogaceniu duchownych, lecz służbie ludziom. Dzięki nim powstają przedszkola, szkoły, ośrodki rekolekcyjne, domy opieki, samotnej matki itd które zastępują państwo i pomoc od Kościoła jest większa niż państwa . W 2011 r. na Fundusz przekazano np. 89 mln zł. Tymczasem tylko ustawa z 1950 r. odebrała Kościołowi 155 tys. ha ziemi. W ramach prac Komisji Majątkowej powołanej w 1989 r., zwrócono dotąd jedynie 65 tys. ha. Wyliczenia pozostałych jeszcze należności wskazują, że gdyby państwo miało rzetelnie wywiązywać się z obowiązku rekompensowania strat, to powinno przekazywać Kościołowi ponad 200 mln zł rocznie.Największy, wręcz kompromitujący błąd polega na pomyleniu starych i nowych złotych przy podaniu wartości zwróconej ziemi. Sprawozdanie podało jako wartość ziemi przekazanej Kościołowi 20 mld zł, gdy faktycznie chodziło jedynie o 2 mln.
 
M

MocW_zbanowany

Guest
Naxxramas napisał:
ie musisz płacić. To tylko i wyłącznie Twoja "wola". Nikt nie zmusi się do chodzenia na mszę i wrzucania na tacę, tudzież do płacenia za sakramenty, korzystania z sakramentów.
Oczywiście. Ile % mojego podatku idzie na KK ? czy też tego nie muszę płacić czy jak nie będę to mnie zamkną do więzienia ?
Nie płacisz tylko i wyłącznie na KK, ale na szeroko pojęte grupy wyznaniowe. Wyjście jest, zmień kraj, jak tak bardzo Cię ta sytuacja uwiera. Zresztą... KK przynajmniej za tę kasę dba o kościoły, piękne zabytki bądź co bądź, a co rząd robi...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Ten to dopiero ewangelizuje i do tego korzysta z bonifikaty w sposób zgodny z przeznaczeniem

Na przekazanej przez Gdańsk działce "na cele sakralne" metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź urządził sobie... hodowlę danieli. Nieruchomość znajduje się przy jego rezydencji w Gdańsku-Oruni (w części zwanej dawniej Stare Szkoty). W połowie 2011 r. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (PO) sprzedał mieszczącej się tam parafii św. Loyoli działkę o powierzchni 3300 m kw. wycenioną na 457 tys. zł. Od ceny prezydent udzielił 99-procentowej bonifikaty, ponieważ grunt miał być wykorzystany na "cel sakralny". Ostatecznie parafia zapłaciła więc tylko 4,5 tys. zł. Tego typu bonifikata nie przysługiwała na założenie hodowli.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wiesz? są ludzie po stronie kościelnej i niekościelnej, którzy zachowują się obrzydliwie... tak Adamowicz ma wiele grzeszków na sumieniu (chociażby aktywność w sprawie Amber Gold) podobnie Głódź (pijaństwo, pazerność itd)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
że Adamowicz zachowuje się źle to jeszcze jakoś rozumiem, jest to polityk a od takiego nie należy się spodziewać zbyt wiele uczciwości. Z arcybiskupem jest trochę inaczej. Jest to apostoł, nauczyciel i przewodnik zwykłych katolików w drodze do zbawienia. Jest to współczesny pasterz, który pasie baranki. Od takiego człowieka należy wymagać z tego tytułu 100 razy więcej niż od polityka
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
@Herbatniczek, masz rację. Jednak warto popatrzeć na nowego papieża, diametralnie inny obraz :) I miejmy nadzieję, że "udzieli się" niższej rangi hierarchom.
 

Elektroinstal

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2013
Posty
43
Punkty reakcji
9
Wiek
51
Miasto
Szczecin
Ksiądz uwięził dziennikarzy na plebanii

W Dąbiu proboszcz nie chciał wypuścić z plebanii dziennikarzy France24, którzy przyjechali nakręcić film o pedofilii. Doszło też do przepychanek. Policja nie interweniowała, ale sprawa została zgłoszona i materiały są już w prokuraturze.

- Mam zdarty palec do krwi, zadrapania. Na filmie widać, jak ksiądz mnie szarpie, ja próbuję się tylko wydostać - mówił na antenie Radia Szczecin operator kamery Tomasz Łubik.

Wszystko wydarzyło się w niedzielne popołudnie. Dziennikarze przyjechali do kościoła w trakcie mszy świętej, później zostali poproszeni, by porozmawiać w budynku parafialnym. Drzwi zostały zamknięte. Zadzwonili po policję, by ta im pomogła opuścić pomieszczenie. Ale chwilę później sygnał odwołali.

- Zgłoszenie o próbie pozbawienia wolności przyjęte zostało w komisariacie, na miejscu zdarzenia policjanci natomiast nie interweniowali. Materiały zostały przekazane już prokuraturze i to ona zadecyduje, jakie czynności będą prowadzone - mówi asp. Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Do rzecznika archidiecezji kamieńsko-szczecińskiej, ks. Sławomira Zygi, nie udało nam się dodzwonić.




źródło: http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Szczecin/Jak-ksiadz-dziennikarzy-wypuscic-nie-chcial
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Tak Max, jestem do pewnego stopnia zafascynowany nowym papieżem. ale należy pamiętać że siła Głódzia to koneksje w Kurii Rzymskiej, tej wielkiej machinie biurokratycznej, gdzie swój swojego popiera. Może być tak, że nowy papież będzie trochę marionetką bądź tytularnym szefem bez żadnych realnych możliwości zmian. Chyba że wysadzi w powietrze ten moloch. Wtedy taki Głódź zacznie się bać, bo może z dnia na dzień zostać biskupem np w Chinach, Afryce itp.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Max napisał:
@Herbatniczek, masz rację. Jednak warto popatrzeć na nowego papieża, diametralnie inny obraz :) I miejmy nadzieję, że "udzieli się" niższej rangi hierarchom.
Ciekawe kiedy przyjedzie ,moze mu Licheń pokarzą ?
 
N

Naxxramas

Guest
MocWzoru_pl napisał:
Nie płacisz tylko i wyłącznie na KK, ale na szeroko pojęte grupy wyznaniowe. Wyjście jest, zmień kraj, jak tak bardzo Cię ta sytuacja uwiera. Zresztą... KK przynajmniej za tę kasę dba o kościoły, piękne zabytki bądź co bądź, a co rząd robi...
Pewnie - ale wg mnie to nie jest wyjście. Gdybym był dyktatorem w PL to wszystkie grupy wyznaniowe utrzymywali by sami wierni - to tylko świadczy o mnie jak głęboko tolerancyjnym i dobrym jestem człowiekiem xD
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Tak sie bawią .

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,13907134,Figurka_Matki_Boskiej_w_zagrodzie_abp__Glodzia__Czyli.html#LokKrajTxt

Z danieli hodowanych przez arcybiskupa Głódzia na działce przekazanej przez Gdańsk na cel sakralny można się śmiać, ale pod względem prawnym sprawa jest jasna - po wstawieniu do zagrody figurki Matki Boskiej nieruchomość nabrała charakteru sakralnego. Jednocześnie przydomowa hodowla została też zgłoszona weterynarzowiTrzy daniele arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia mieszkające na działce "sakralnej" oddanej przez Gdańsk za 4,5 tys. zł (a wartej 457 tys. zł) nie są już problemem prawnym. Kontrola wykorzystania terenu, o którą wnosiła grupa radnych PO stwierdzi bowiem, że w zagrodzie zwierząt znajduje się figura Matki Boskiej, więc "cel sakralny" został spełniony i Kościół nie będzie musiał zwracać blisko 450 tys. bonifikaty.Figurka pojawiła się obok paśnika danieli kilka dni temu, po naszych publikacjach o jeleniowatych żyjących przy rezydencji arcybiskupa. Sprawę tak tłumaczył w "Gazecie Wyborczej" proboszcz parafii św. Loyoli - ks. kanonik Henryk Kilaczyński: - Figura Matki Bożej stoi na terenie kościelnym, a daniele są tylko po to, żeby tam trawę wyjadły.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Głódź wie że dopóki chronią go kumple z kurii rzymskiej to Polacy mogą mu skoczyć, jedyna szansa aby się opamiętał to stanowczy krok nowego papieża, bez tego będzie bezkarny
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Herbatniczek napisał:
Głódź wie że dopóki chronią go kumple z kurii rzymskiej to Polacy mogą mu skoczyć, jedyna szansa aby się opamiętał to stanowczy krok nowego papieża, bez tego będzie bezkarny
Franciszek pomoże ,tylko ktos musi wysłac zdjęcie Biskupa
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
@Herbatniczek, masz rację. Jednak warto popatrzeć na nowego papieża, diametralnie inny obraz :) I miejmy nadzieję, że "udzieli się" niższej rangi hierarchom.
oby, gdyby ta "moda" zeszła niżej, ptak nie miałby o czym pisać, co swoją drogą byłoby zdrowym objawem...
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Brave napisał:
@Herbatniczek, masz rację. Jednak warto popatrzeć na nowego papieża, diametralnie inny obraz :) I miejmy nadzieję, że "udzieli się" niższej rangi hierarchom.
oby, gdyby ta "moda" zeszła niżej, ptak nie miałby o czym pisać, co swoją drogą byłoby zdrowym objawem...
Z Benedyktem nie wypaliło ,to moze ten uratuje kolosa na glinianych nogach.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dalej pozytywnie zaskakuje mnie nowy papież

Papież Franciszek skrytykował postawę tych, którzy uważają, że tylko katolik może czynić dobro. W homilii podczas porannej mszy w Watykanie papież powiedział, że nie można wznosić "murów" wobec niewierzących, bo to prowadzi do wojen. W czasie mszy w watykańskim Domu świętej Marty Franciszek przywołał fragment Ewangelii o tym, że niektórzy uczniowie Jezusa uważali, iż ktoś spoza ich grupy nie może czynić dobra.
- Mówili: jeśli nie jest jednym z nas, nie może czynić dobra. Ci uczniowie byli trochę nietolerancyjni, zamknięci w przekonaniu o tym, że wszyscy ci, którzy nie mają dostępu do prawdy, nie mogą nieść dobra - powiedział Franciszek, cytowany przez Radio Watykańskie.
"On nie jest katolikiem, nie może czynić dobra"
Taka postawa jego zdaniem jest błędna. Papież wskazał, że nakaz czynienia dobra dotyczy wszystkich ludzi i jest "drogą prowadzącą do pokoju". - Niektórzy mówią: ale ojcze, on nie jest katolikiem, nie może czynić dobra. Ależ może. Musi, nie może, lecz musi - powiedział.
Następnie Franciszek ocenił: Takie zamknięcie w myśleniu, że nie można czynić dobra, będąc kimś z zewnątrz, to mur, który prowadzi do wojen i do tego, że niektórzy w przeszłości mieli pomysły, by zabijać w imię Boga.
- To jest bluźnierstwo - oświadczył.

Papież mówił o potrzebie dialogu także z ateistami. - Kiedy słyszę: ale ja nie wierzę, ojcze, jestem ateistą, odpowiadam: czynisz dobro i to nas łączy - dodał papież.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
na pewno tak powiedział? o, to nie ma racji, nie nalezy wznosic murów wobec wierzących w innego Boga bo to jest większym problemem. Niewierzący w żadne bostwa są, moim zdaniem mniej agresywni jak ci którym się zmienia obraz bóstwa
 
Do góry