Księża

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oj to co powiedział nie spodoba się wszystkim, szczególnie patriotycznych katolików oraz wszelkiej maści specjalistów od wyznaczania kto jest prawdziwym katolikiem
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Herbatniczek napisał:
oj to co powiedział nie spodoba się wszystkim, szczególnie patriotycznych katolików oraz wszelkiej maści specjalistów od wyznaczania kto jest prawdziwym katolikiem
Herbatniku przesadzasz, nie zauważyłem w tej wypowiedzi nic nadzwyczajnego.
Może Twoje rozumienie nauki Kościoła było lub jest nico błędne, nie wspominając o Ptaku który z zasady jest przeciw.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Michalik poszedł na całość, już wie lepiej co jest dobre dla katolicyzmu niż papież, jest też jedynym interpretatorem słów swojego szefa. A co na to Franciszek


"Media komercyjno-ideologiczne próbują walczyć z rzekomo bogatym Kościołem przy pomocy papieża" - twierdzi abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita przemyski. Zdaniem hierarchy niektóre media pokazują papieża Franciszka "kremówkowo".
W katolickim portalu Niedziela.pl opublikowano tekst "Ubóstwo to nie dziadostwo" autorstwa abp. Michalika.
- Ubóstwo jest postawą duchową, której nie należy łączyć ani z nędzą, ani z abnegacją, ani z "dziadostwem". Bł. Jan Paweł II żył ubogo i był ubogi, nieprzywiązany do dóbr, ale musiał je otrzymać, żeby wybudować dom dla głodnych i bezdomnych w Rzymie. (...) Mam wrażenie, że medialny obraz papieża Franciszka jest trochę "kremówkowy", co może spłycać autentyzm jego przesłania. Umiłowanie ubóstwa, czyli dystans do dóbr materialnych, każdemu z nas się przyda, ale media komercyjno-ideologiczne próbują walczyć z rzekomo bogatym Kościołem przy pomocy papieża. Trzeba jednak zauważyć jego autentyzm życiowy i jego naukę na temat pracy, etyki rodzinnej, odwagi w wierze itp. - czytamy w tekście.
Według abp. Józefa Michalika dziś media "żywią się" sensacją. "Jeśli sensacji nie ma, to trzeba ją wywołać. Myślę, że taką próbą są owe teksty o potrzebie ubóstwa Kościoła, ubrane w szatę nowoczesności, starające się wmówić, że są to opinie ze wszech miar nowoczesne, odkrywcze" - uważa przewodniczący KEP.
W środę podczas audiencji generalnej papież Franciszek potępił "rządy pieniądza". - Często kieruje nami pycha panowania, posiadania, manipulowania, wyzysku - mówił papież cytowany przez PAP.

Luksus w Kościele? Koń dla księdza

Abp Michalik uważa, że "współczesne media są niezwykle kosztowne". "To są bardzo bogate środki komunikacji, niepozbawione wpływów politycznych" - pisze hierarcha w dalszej części tekstu. Abp Michalik zapewnia, że Kościół "zawsze pamiętał i pamięta o ubogich i pokrzywdzonych". "Wspierał i wspiera chorych, dzieląc się tym, co otrzymał od biednych i bogatych" - przekonuje przewodniczący KEP.
Jego zdaniem "negatywnie rozumiane bogactwo dotyczy przede wszystkim naszej mentalności". Abp Michalik twierdzi, że Kościół "musi dysponować pewnymi środkami materialnymi, aby móc realizować przykazanie miłości bliźniego". "Na pewno nie godzi się posługiwanie luksusem, skoro żyjemy z ofiar wiernych" - przypomina metropolita przemyski.
Według hierarchy "luksusem jednak dziś już nie jest ani sprawny samochód, ani komputer, bo to narzędzia pracy". "Luksusem dziś byłby np. koń, którego ksiądz pielęgnuje dla snobizmu. Luksusem nie jest na pewno diecezjalna czy ogólnopolska rozgłośnia radiowa ani Telewizja Trwam, która kosztuje bardzo wiele, ale pełni bardzo ważną rolę w ewangelizacji i formacji wiary. Kościół w Polsce jest bogaty ludźmi, nie pieniędzmi" - twierdzi abp Józef Michalik.
Przekonuje też, że to właśnie dzięki wiernym Kościół może wspierać ludzi dotkniętych kataklizmami, np. Argentynę, którą w ostatnich tygodniach nawiedziła powódź, jaka pochłonęła dziesiątki ofiar. Caritas Polska przeznaczyła na pomoc 50 tys. dolarów. "A zatem dość pokaźną kwotę" - podkreśla abp Michalik.
"To przykład tego, jak duchowe ubóstwo Kościoła rozporządza jego materialnym bogactwem" - podsumował hierarcha.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Michalik, cóż człek specyficzny, lecz jeśli pisze coś o nim Wybiórcza, to z wysokim prawdopodobieństwem można założyć manipulację wypowiedzią, nie wiem i nie chce mi się szukać danych, ale dla wybiórczej Michalik i jemu podobni to "zuo"
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czyli jak ktoś powie głupotę to trzeba zwalić na media cytujące ? Piszesz jak rasowy polityk. Podzielam twoje zdania jeśli byłby to opis mowy, ale tu jest cytowania

Te wypociny Michalika cytowała nie tylko GW, ale i portal Niedziela.pl ; portal fronda.pl itp. Ciekawe że słowa są identyczne ? Rozumiem że nie lubisz GW ale zacznij od czytania co kto mówi a nie od tego kto to cytował
 
C

Czart

Guest
Ksiądz Lemański odniósł się też do słów arcybiskupa Michalika, który skrytykował media za nagłaśnianie słów papieża stygmatyzujących wystawny sposób życia ludzi Kościoła. - I Bogu niech będą dzięki! Gdy to mówi papież Franciszek, to naszych niektórych hierarchów krew zalewa, że coś będzie trzeba zmienić. To już się zmieni, bo ci biskupi, którzy przyjeżdżają wystawnymi furami pod sekretariat episkopatu, raz, drugi i trzeci sfotografowani zastanawiają się, jak ten samochód sprzedać - mówił Lemański.

24 maja ks. Wojciech Lemański, po dwóch upomnieniach kanonicznych otrzymał zakaz wypowiadania się w mediach. Jednak Lemański złożył w kurii odwołanie, więc zakaz nie może obowiązywać do czasu jego rozpatrzenia. Od tego czasu wypowiadał się w "Tygodniku Powszechnym" i dzisiaj w Radiu Zet.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,14047693,Ks__Lemanski_o_zakazie_wypowiedzi__Nie_zgadzam_sie_.html
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
tak jak napisałem nie chciało mi się sprawdzać, a jako, że naturalną praktyką wyborczej jest manipulowanie przekazem swych ideologicznych wrogów, to napisałem jak napisałem
gdybym był katolikiem, to Michalik nie byłby moim guru ...
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Czart napisał:
Ksiądz Lemański odniósł się też do słów arcybiskupa Michalika, który skrytykował media za nagłaśnianie słów papieża stygmatyzujących wystawny sposób życia ludzi Kościoła. - I Bogu niech będą dzięki! Gdy to mówi papież Franciszek, to naszych niektórych hierarchów krew zalewa, że coś będzie trzeba zmienić. To już się zmieni, bo ci biskupi, którzy przyjeżdżają wystawnymi furami pod sekretariat episkopatu, raz, drugi i trzeci sfotografowani zastanawiają się, jak ten samochód sprzedać - mówił Lemański.

24 maja ks. Wojciech Lemański, po dwóch upomnieniach kanonicznych otrzymał zakaz wypowiadania się w mediach. Jednak Lemański złożył w kurii odwołanie, więc zakaz nie może obowiązywać do czasu jego rozpatrzenia. Od tego czasu wypowiadał się w "Tygodniku Powszechnym" i dzisiaj w Radiu Zet.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,14047693,Ks__Lemanski_o_zakazie_wypowiedzi__Nie_zgadzam_sie_.html
Słusznie dostał upomnienie za obronę ks Boniecki dla którego Nergal nie jest satanistą i nie popierał listu Biskupów którzy potępili jego zachowanie . Celem każdego kapłana jest obrona wartości chrześcijańskich i obrona symboli swojej religii a nie kwestionowane potępienia osób które je znieważają . KS Boniecki kwestionuje sakramenty i wymyśla dziwne teorie. Na łamach Tygodnika powszechnego występują osoby które maja niewiele spólnego Chrześcijaństwem i te osoby są agresywne wobec chrześcijaństwa. Pani Środa pisze gazecie Wyborczej. Wyborcza jest gazetą która wyznaje antypolonizm i promuje Grossa . Magdalena Środa (córka prof. Ciupaka, marksisty i „religioznawcy” z czasów PRL } Ma Takie same poglądy jak jej ojciec . Czemu gazecie Chrześcijańskiej pisze osoba która nie wierzy w Boga ? . Tygodniku Powszechnym promował poglądy Grossa . Kwestionował obecność Krzyża w Sejmie i poparł pomysł Palikota. Pomysł ten przed Palikotem promuje NIE które stworzył Urban . Fanatyczny antykomunista i agresywny ateista . Znieważał Popiełuszkę i do dziś go znieważa . FiM gazeta podobna do Nie . Łagodniejszy język. Pisze tam morderca Popiełuszki który umniejsza swoje zbrodnie . Przeprowadzili wywiad ministrantem który zamordował kapłana i okradł go . Według nich nie chodziło o rabunek bo zabrał tylko ponad 1000 zł. Promowali tego ministranta jako ofiarę kapłana . Te osoby popierały zdjęcie krzyża i dlatego nie można popierać tych osób i realizować tych pomysłów bo potem nastąpią inne radykalne pomysły . Jego ludzie piszą artykuły Gazecie Wyborczej. Do tej gazety nie powinni pisać osoby wierzące i wspierać ich agresywny ateizm . Kwestionował spowiedź dzieci przed pierwszą komunią . Spowiedź jest obowiązkowa . Według niego dzieci stresują się i dlatego nie powinny się spowiadać i dorośli maja to samo. . Realizowanie Otwartego i nowoczesnego Kościoła który promuje doprowadzi do upadku wiary. Europie Zachodniej doprowadziło to do upadku wiary , rodziny i pustych Świątyń . Niemczech wiele szkół Katolickich promuje związki Gejowskie i ignoruje nauczanie Kościoła . Protestantyzm ten sam efekt i dodatkowo kapłanami są geje i rozwodnicy . Tygodnik Powszechny nie powinien mieć prawa nazywania się Katolickim. Sprzeciwiał się Lustracji i odkrywaniu zdrajców a jego gazecie są donosiciele . Według teorii Kościół nie powinien sprzeciwiać się władzy i bronić wartości. Anglii pozwolili na prowadzenie aborcji i sponsorowania jej przez państwo . Nie popierał bojkotu programu którym występował Nergal. Dostał prace w tym programie tylko dlatego że porwał Biblie . Gdyby znieważył inną świętą księgę to można być pewny że pracy tym programie by nie dostał a sąd ukarał by go. To pokazuje że Telewizja Publiczna ignoruje wartości wyznawane przez większość . Ma obowiązek promować wartości chrześcijańskie . Dlatego trzeba bojkotować ten program. Nie może występować telewizji człowiek który znieważa Chrześcijaństwo i na tym buduje karierę. Dostał zakaz noszenia symboli Satanistycznych i mógł się wypowiadać tylko o muzyce. Po programie robił co chciał. Nie popierał tego pomysłu . Zadaniem kapłana jest obrona Chrześcijaństwa . Obrona Krzyża i Biblii . Kwestionowanie Bojkotu i umniejszanie zbrodni Nergala pokazuje że umniejsza role szatana i pozwala na znieważanie Chrześcijaństwa.
 

amightywind

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
157
Punkty reakcji
3
Wiek
15
Herbatniczek napisał:
oj to co powiedział nie spodoba się wszystkim, szczególnie patriotycznych katolików oraz wszelkiej maści specjalistów od wyznaczania kto jest prawdziwym katolikiem
przeczytajcie cały katechizm (echizm kata) od a do z , a dowiesz się czy jesteś prawdziwym katolikiem
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Czart napisał:
Ksiądz Lemański odniósł się też do słów arcybiskupa Michalika, który skrytykował media za nagłaśnianie słów papieża stygmatyzujących wystawny sposób życia ludzi Kościoła. - I Bogu niech będą dzięki! Gdy to mówi papież Franciszek, to naszych niektórych hierarchów krew zalewa, że coś będzie trzeba zmienić. To już się zmieni, bo ci biskupi, którzy przyjeżdżają wystawnymi furami pod sekretariat episkopatu, raz, drugi i trzeci sfotografowani zastanawiają się, jak ten samochód sprzedać - mówił Lemański.

24 maja ks. Wojciech Lemański, po dwóch upomnieniach kanonicznych otrzymał zakaz wypowiadania się w mediach. Jednak Lemański złożył w kurii odwołanie, więc zakaz nie może obowiązywać do czasu jego rozpatrzenia. Od tego czasu wypowiadał się w "Tygodniku Powszechnym" i dzisiaj w Radiu Zet.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,14047693,Ks__Lemanski_o_zakazie_wypowiedzi__Nie_zgadzam_sie_.html
Oprócz występowania mediach wrogich Chrześcijaństwu czyli Gazecie Wyborczej i TVN . Pomagał Michnikowi znieważać Polaków popierając winę Polaków za Jedwabne . Świadkowie potwierdzają że Niemcy zmusili ich do zbrodni i zrobiły to Hitlerowskie Szwadrony Śmierci które dostały zadanie każdej wiosce na terenach Sowieckich i okupowanych przez Sowietów mordować Żydów . . Przez wiele dni kreował to że jego szef zachował się do niego dwuznacznie a media wykreowały że molestował go a po wielu dniach że pytał go obrzezanie . Powinien mieć zgodę Biskupa gdy chciał wypowiadać się mediach nigdy tego nie zrobił .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Dawno się tak nie ubawiłem czytając słowa pewnego biskupa polskiego

Biskup pomocniczy diecezji łowickiej Józef Zawitkowski wygłosił kazanie do tysięcy rolników, którzy przybyli w niedzielę do Częstochowy na doroczne dożynki. Z Jasnej Góry apelował o szacunek dla chleba.
- Człowieku dożynkowy, ostrzegam Cię. Bez Komunii, bez modlitwy - zdziczejesz, a potem przyjdzie oziębłość, seks i wyznasz: Ale ja jestem niewierzący! Nie mów tak nigdy! Łaskę wiary dał ci Pan Bóg, rodzice tak dużo zainwestowali w ciebie, abyś był szlachetnym i mądrym. Zdeptałeś to wszystko! Więc jesteś kłamcą, oszustem i przekrętem, ochrzczonym draniem! - grzmiał kaznodzieja.

Mocne napomnienia biskup przeplatał wspomnienia ze swojego dzieciństwa, wspomnienia wsi, której już nie ma. Mówił, że brak mu prawdziwych Borynów. - Brak mi siewców, co święcą ziarno przed siewem. Brak mi dziadka Franciszka, który przed siewem całował ziemię i prosił, aby ziemia przyjęła ziarno - dodał.
- Jaskółek już nie ma. Bociany, babie lato, żurawie, kuropatwy zostały tylko na obrazach Chełmońskiego z moich Boczek i z Kulkówki. Do kwiatów trzeba mówić, ze zwierzętami trzeba rozmawiać, w niebo trzeba z wiarą spoglądać, a ziemię jak matkę rodzoną kochać. Dobrze, że przy żniwach dla podbieraczki i kosiarza nie ma już niewolniczej pracy. To była bardzo ciężka praca, dziś niech robią to maszyny, ale czy ludzie przez to są lepsi? - pytał.
Biskup Zawitkowski w homilii nawiązał też do rozpoczynającego się roku szkolnego. - Nauczyciele czcigodni! Dlaczego nie zaczynacie lekcji od modlitwy, tylko od wychowania seksualnego? - pytał.

Mam gorącą prośbę do ministrantów - przestańcie mu wreszcie dosypywać te świństwa do kielicha mszalnego, to go w końcu zabije !
 

ZlodziejNickow

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2013
Posty
116
Punkty reakcji
6
:D Fajne kazanie.
Ciekawe, czy oni w to wierzą naprawdę czy po prostu tak mówią, żeby było ich słychać?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
na przykład

"a potem przyjdzie oziębłość, seks" ??? Jak człowieka ogarnia oziębłość to ma ochotę na seks ???

"Mówił, że brak mu prawdziwych Borynów. - Brak mi siewców, co święcą ziarno przed siewem. Brak mi dziadka Franciszka, który przed siewem całował ziemię i prosił, aby ziemia przyjęła ziarno - dodał." jak brakuje prawdziwych Borynów to pewnie i mówimy o Antku i wspólnej kobiecie Jagnie, brakuje nam takich fajnych trójkątów. A czy nie lepiej trochę nawozu zamiast całowania, całować to można żonę, dzieci

To są po prostu taki dyrdymałki, wspomnienie dzieciństwa które dzieciństwem pozostania bo rzeki się nie odwróci
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Widzisz Herbatniku, Biskup Zawitkowski jest poetą i w takim stylu głosi kazania, dlatego należy słuchać jego kazań jak wierszy.
Pewnie że nie jest Norwidem, ale jego poezja jest lepsza niż wielu uznanych pismaków.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w pełni się zgadzam że nie jest Norwidem, nie każdy ma talent do poezji
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ten z kolei ma talent do interpretacji : jeden z ulubionych bohaterów czyli Sławoj-Głódź

W swojej homilii do ludzi pracy duchowny, odnosząc się do ostatnich manifestacji związkowców w Warszawie, podkreślił: "W sporze między władzą a ludem, rację ma zawsze lud".
Jednak, jak mówią mieszkańcy gdańskiej dzielnicy Nowy Port, słowom arcybiskupa zaprzeczają jego czyny. I pokazują przykład: zakończona porażką walka o pozostawienie w dzielnicy proboszcza parafii, którego metropolita, wbrew woli protestujących ludzi, odwołał z dnia na dzień i przeniósł do parafii w Trutnowach na Żuławach.
- Skoro głos ludu jest dla księdza arcybiskupa najważniejszy, dziwię się, że nie wysłuchał go, kiedy wierni przyszli prosić o pozostawienie proboszcza parafii św. Jadwigi Śląskiej w Nowym Porcie Wiesława Phillipa
Czyli jak Lud jest przeciw PO to ma rację, a jak przeciw arcybiskupowi to już nie
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
przesadzasz Herbatniczku, u mnie - u Luteran zdanie biskupa w sprawie tego, czy ktoś ma być proboszczem, lub nie, ma znaczenie 2 rzędne, w krk odwrotnie
u mnie decyduje Rada Parafialna, a w krk jest ona "kwiatkiem do kożucha" - zupełnie inna pozycja księdza i samej parafii, w krk najważniejsza jest hierarchia (ze wszystkimi złymi i dobrymi stronami tego rozwiązania)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przecież co innego chciałem wskazać. Jeśli ktoś publicznie mówi że każda władza ma się słuchać ludu to należy to przekładać na każdą dziedzinę władzy. Przecież wybrana w wyborach władza też ma prawo rządzić tak jak politycznie chce. Ma mandat i byle nie łamała prawa. I tu się włącza Głódź który krytykuje władzę że nie słucha ludu a sam tego ludu też nie słucha. Czy to nie jest dwulicowość ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nasz niezrównany lider wśród duchownych też coś powiedział


Wesołowski o skłonności pedofilskie został oskarżony przez lokalne media na Dominikanie. Polski duchowny został nagrany, kiedy przechadzał się po dzielnicy słynącej z prostytucji dziecięcej. Sprawa jest poważna, arcybiskupa odwołał z Dominikany papież Franciszek. Biskup oskarżany o wyjątkowo perfidne przestępstwa będzie sądzony przez władze kościelne.

W jego obronie stanął jednak inny duchowny ojciec Tadeusz Rydzyk, który uważa, że oskarżenia o pedofilię mogą być inspirowane przez mafię narkotykową. - Był w dwóch krajach, w których bardzo mocno działają mafie narkotykowe. I występował przeciw. A może te mafie narkotykowe się zemściły i coś podstawiły? Można przeróżne rzeczy zmontować, podprowadzić człowieka. To trzeba widzieć, to jest walka z Kościołem - grzmiał z anteny radiowej Rydzyk.
Ojciec dyrektor powołał się też na swoje źródła w Boliwii twierdząc, że Wesołowski to człowiek szlachetny

Poszedłbym dalej, to mafia narkotykowa zaraziła go specjalnie zmutowanym wirusem pedofilii, skoro pedofilia to choroba to pewnie można się zarazić. A że papież Franciszek odwołał natychmiastowo tego zboczeńca to oczywiście manipulacja. Rydzyk wie lepiej od Franciszka to pewne
 
Do góry