Kolczyk W Chrząstce !

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
Hej, mam pytanie. Chciałabym przebić sobie chrząstke (chodzi mi o tą u góry ucha) mam 3 kolczyli w jednym uchu, tyle że w płatku, a chciałabym teraz w chrząsce. Jak już bym sie zdecydowała to tylko u kosmetyczki (nie nawidze salonu) i pistoletem. Moj brat mial robione iglą 2 miesiace temu dwa kolczyli w chrząsce i go strasznie bolalo, jutro bedzie mial kolejne również igłą. Ja do odważnych raczej nie należe. Miała ktoraś z Was robione pistoletem? :)
ja tez planuję przebić chrząstkę tylko że pistoletem nie dałabym sobie przebić :mruga: poczytaj sobie troche o skutkach przebijania chrząstki pistoletem , moga wystąpic różne komplikacje (np. może się chrząstka zdeformować)....
ja tez do odważnych nie należę ale dla własnego zdrowia wolę trochę dłużej pocierpieć przy przebijaniu niż potem cierpieć przez kolczyk ktory nie chce się zagoić....
a i jeszcze wpisz sobie w wyszukiwarkę "kolczyk w chrząstce" i poczytaj sobie trochę na temat takiego kolczyka :)
 

Joanne42

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
Miasto
L-no
Zastanowie sie jeszcze, zobacze jak moj brat zniesie bol (dzisiaj mu przebije dziewczyna) no i wtedy zobaczymy ;)
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
no więc jak już wspomniałam kilka postów wcześniej zastanawiam się nad przebiciem chrzastki ucha. Planuje to przebicie od pół roku :D :D dzisiaj znowu na necie szukałam sobie o tym informacji i natrafiłam się na pewnym forum na coś takiiego : że przebijajaąc ucho może dojść do ogłuchnięcia w tym uchu i utraty wzroku w oku przy przekłuwanym uchu :mruga: :mruga: czy to jest możliwe ?? bo jak to przeczytałam strasznie sie przestarszyłam
 

Joanne42

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
Miasto
L-no
Jejku, jak to by była prawda to straszne. Ja już byłam prawie przekonana a teraz taka wiadomosć :niepewny: Mam jednak nadzieje, ze to nieprawda, inaczej juz nidgy nigdzie nie zrobie kolczyka, a przyzam ze mnie to wciąga :)
 

eglise

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2007
Posty
745
Punkty reakcji
0
Ja mam 6 dziurek w uszach, wszystkie przebijane igłą.. Ale na chrząstce nie przebiłabym nigdy wiecej.. Kolczyka mam od 3 lat i cały czas mam z nim problemy, ropieje, boli, puchnie.. Przez jakiś czas miałam spokój, a teraz znowu.. Ale każdy reaguje inaczej
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
już sama nie wiem czy robić sobie tego kolczyka :niepewny: wszyscy piszą że boli, że się babrze kilka miesięcy ... boję sie po prostu że u mnie też tak będzie :(
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
ja bym się bała sama sobie przebijac... owszem fajnie wyglada :p ale bez przesady, to musi zrobic profesjonalista, lub ktos kto ma wprawe
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
no więc jak już wspomniałam kilka postów wcześniej zastanawiam się nad przebiciem chrzastki ucha. Planuje to przebicie od pół roku dzisiaj znowu na necie szukałam sobie o tym informacji i natrafiłam się na pewnym forum na coś takiiego : że przebijajaąc ucho może dojść do ogłuchnięcia w tym uchu i utraty wzroku w oku przy przekłuwanym uchu czy to jest możliwe ?? bo jak to przeczytałam strasznie sie przestarszyłam

oczywiście że tak :) a wracając do domu ze szkoły możemy zostać portąceni, może spać na nas drzewo, może się budynek zawalić, może nas piorun trzasnąć nawet ;p możemy się potknąć/ poślizgnąć i umrzeć w jednej chwili :)

ja z kolczykiem w chrząstce problemów NIE miałam ;) przekłucie jak każde inne.
 

snide

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
warszawa
no więc jak już wspomniałam kilka postów wcześniej zastanawiam się nad przebiciem chrzastki ucha. Planuje to przebicie od pół roku :D :D dzisiaj znowu na necie szukałam sobie o tym informacji i natrafiłam się na pewnym forum na coś takiiego : że przebijajaąc ucho może dojść do ogłuchnięcia w tym uchu i utraty wzroku w oku przy przekłuwanym uchu :mruga: :mruga: czy to jest możliwe ?? bo jak to przeczytałam strasznie sie przestarszyłam
bzdura
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
uff.. całe szczęście że z tym ogłuchnięciem i oslepnięciem to nieprawda.
a tak poza tym to wczoraj zakończyłam przeglądanie wszystkich stron jakie mi w google znalazło o przebiciu chrzastki BB) już jestem zdecydowana że sobie zrobię tego kolczyka :) tylko że się dalej boję że to mnie będzie strasznie bolec :( i że zemdleję jak bedą mi igłe w ucho wbijać :/ ale może tak nie bedzie. Narazie musze się tylko rodziców zapytać czy mi pozwolą.
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
uff.. całe szczęście że z tym ogłuchnięciem i oslepnięciem to nieprawda.
a tak poza tym to wczoraj zakończyłam przeglądanie wszystkich stron jakie mi w google znalazło o przebiciu chrzastki BB) już jestem zdecydowana że sobie zrobię tego kolczyka :) tylko że się dalej boję że to mnie będzie strasznie bolec :( i że zemdleję jak bedą mi igłe w ucho wbijać :/ ale może tak nie bedzie. Narazie musze się tylko rodziców zapytać czy mi pozwolą.

Dziewczyno spokojnie:D nie przebijasz sobie biodra czy mostka tylko ucho:) przebicie nie jest bolesne, dopiero pozniej samo pieczenie jest dosyc nieprzyjemne... wiadomo, organizm musi jakos reagowac na obce cialo. raczej jest niemozliwe omdlenie;) a co do gojenia to helixy goja sie szybko 2-3 tyg. jesli w ciagu tego czasu sie nie zagoi to znaczy ze masz go zle zrobionego i radze ci go wyjac bo z niego juz nic ladnego nie bedzie:) sama mam troche tych kolczykow to wiem:D
 

kathe92

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
126
Punkty reakcji
0
Miasto
Lublin
Heh... samo przebicie to nic takiego ;) Tylko pozniej to gojenie... o wiele dłuzsze niz w płatku. I niestety bardziej bolesne... :/ ja robiłam sobie sama :D heh, naostrzyłam kolczyk, odkaziłam.. i pyk! Przekułam :) Ładnie sie wygoiło :) hehe
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Gojenie bedzie trwalo krócej jesli, nie wlozysz kolczyka ze srebra (bo srebro wchodzi w reakcje z cialem i troche utrudnia gojenie sie) a z tytanu. Tytanowe kolczyki bywaja drogie wiec mozna tez spokojnie uzyc kolczyka ze stali chirurgicznej, oczywiscie najlepiej to przemywac sola fizjologiczna, bo zwykla woda utleniona ma slabe wlasciwosci odkazajace :)
 

afganka

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2008
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Pomiędzy złem, a dobrem...
Ja mam już przebita chrząstkę jakieś 3 czy 4 lata. Około tygodnia nie dawałam rady spać na tym uchu, ale na szczęście nie ropiało i w miarę szybciutko się zagoiło. Jak każdą przekłutą część ciała zwykle przemywałam solą fizjologiczną i smarowałam tribiotykiem. Także żadnych zakażeń i problemów :) Powodzenia :D a kolczyki fajna sprawa, i wciąga :p
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
dziekuję wszystkim za odpowiedzi :) przebiję sobie chrząstkę w najbliższym czasie, być może jeszcze w tym tygodniu, jezeli uda mi się rodziców namówić :/
 

ReD_ClouD

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2008
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Wlkp.
Wiec takk. przebiłam ucho blisko chrząstki i mnie lekkawo boli .
Jak dam rade to dam fotkę mojego uszka.
Dodam tylko że moja 2 dziurka w 1 uchu wygoiła się na zwykłym drucianym kolcu , jest ok.
Dzisiaj kupiłam nowego zwykłego kolca , przyciemnianego , przemyłam wodą kolońską (?) , dość ostry był i piiik! dziurka zrobionaa xd
Teraz mam czerwone ucho xd nawet nie spuchnęło , tylko boli gdy dotykam xdd .
Jeeej ;ddd jak szliczniee wyglądaa :**
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
Wiec takk. przebiłam ucho blisko chrząstki i mnie lekkawo boli .
Jak dam rade to dam fotkę mojego uszka.
Dodam tylko że moja 2 dziurka w 1 uchu wygoiła się na zwykłym drucianym kolcu , jest ok.
Dzisiaj kupiłam nowego zwykłego kolca , przyciemnianego , przemyłam wodą kolońską (?) , dość ostry był i piiik! dziurka zrobionaa xd
Teraz mam czerwone ucho xd nawet nie spuchnęło , tylko boli gdy dotykam xdd .
Jeeej ;ddd jak szliczniee wyglądaa :**
wstaw fotke jak najszybciej ;)
 

kathe92

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
126
Punkty reakcji
0
Miasto
Lublin
Brawo Red :D Ja byłam trochę starsza od Ciebie jak sobie sama przekułam :) Do odwaznych świat nalezy :D hehe
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
nie wiem jak wy mozecie sobie same cokolwiek przekłuwać. Oczywiście podziwiam was za odwagę :) kiedyś próbowałam sobie sama przebić kolczyka w płatku ucha. Wbiłam igłe do połowy, ale widocznie za słabo zamroziłam ucho, przestraszyłam sie i wyjełam ta igłe. Potem już nie dało rady dalej przebić bo poszła krew :/ więc już chyba nigdy więcej nie będę probowac czegoś sama sobie przebić
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
a ja nie wiem jak można sobie cokolwiek KOLCZYKIEM przekuć, nie ogarniam tego :D ja zawsze igła, i dopiero potem kolczyk.
 
Do góry