Kolczyk W Chrząstce !

kathe92

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
126
Punkty reakcji
0
Miasto
Lublin
heh, ale jak przebijesz kolczykiem to pozniej nie musisz go wyciągac... i tak nie boli (przynajmniej w mojej ocenie ;) ) :D Ja tym sposobem zrobiłam sobie 3 dziurki w uchu i wszystko ładnie się zagoiło :D
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
ale jak przebijasz igłą, to wkładasz kolczyk w igłę, ją wyciągasz a kolczyk zostaje :p chociaż jak to woli ;)
najgorsze w kolczykach jest to że tak wciagają ;)
 

kathe92

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
126
Punkty reakcji
0
Miasto
Lublin
Taaa.. ja już dałam sobie spokój :D I tak ciągle gubię kolczyki.. mam tyle pojedyńczych ze szok :mruga: u mnie wystarczy tyle co jest ;) (4 w lewym i 1 w prawym ;) )
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
o tak:) piercing wciaga bez dwoch zdan:) ja mialam na poczatku w jednym uchu na platku 3 kolczyki, potem zachcialo mi sie zrobic helixa, potem tragusa (to moj lubiony;)), industriala, a teraz planuje rooka:)
 

ReD_ClouD

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2008
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Wlkp.
Prosicie o fotke ? Niestety nje dodam bo aparat zepsuty. Fotkę sprobuję zrobić jak najszybciej.
W ogóle nie bolało. Dzisiaj idę kupić kolczyki do moich pierwszych dziureek xdd
dodam że w tym roku robię jeszcze prawdopodobnie w językuuu xdd


Edit. :

Zapomniałam dodać że gwiżdże mi w uchu i lekko nie słyszę :(( musiałam coś źle zrobić.
Woda kolońska wleciała mi do ucha . Ta zwykła też przy myciu głowy.
Dzisiaj na 6 lekcji w szkole zaczęło mi gwiżdżeć.
 

snide

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
warszawa
moim zkromnym kolczykowanie się samemu, gdy nie ma się odpowiedniej wiedzy oraz warunków by zabieg był przeprwadzony w sterylnych warunkach to totalna głupota. szkoda tylko, że większość dowiaduje się o tym po czasie, gdy jest już najczęściej za późno. chodzi mi tu o to, że kolczykując się samemu przy użyciu wenflonu czy tam kolczyka [kompletna paranoja], rękawiczek [bez odpowiedniej dezynfekcji rąk], spirytu/wody utlenionej ryzykujecie zdrowie a nawet życie. mam tu na myśli zarażenie się m.in. wzw, hiv'em. najpierw radzę się poważnie zastanawić nad tym czy naprawde warto oszczędzać te kilkadziesiąt złotych na zdrowiu by zaimponować innym etc
co do pielęgnacji ucha to należy szczególnie uważać na to by nic się nie dostało do kanału przekłucia. ofc cały czas powinnaś przemywać octeniseptem i solą fizjologiczną.
 

kathe92

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
126
Punkty reakcji
0
Miasto
Lublin
Heh.. przecież nikt nie jest głupi zeby nie zrobic dezynfekcji :mruga: ... I nie znam kogos kto robiłby to czyms brudnym itd.... A przebicie płatka czy chrząstki ucha to nie jest nic strasznego... no fakt są sieroty co kompletnie nie maja o tym pojęcia i konsekwencje są różne. A kolczykowanie samemu sobie nosa, czy tez pępka (albo gdzieś tam jeszcze indziej ) to kompletna głupota. heh...

a i nigdy nie przekułam sobie ucha dla szpanu. poprostu szkoda mi było kasy :D
 

ReD_ClouD

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2008
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Wlkp.
xd a wodą kolońską można?

Mi pierwsze dwie dziurki właśnie wygoiły się na wodzie kolońskiej i ślinie ;pp
 

kathe92

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
126
Punkty reakcji
0
Miasto
Lublin
o_O na wodzie kolońskiej i ślinie :mruga: łoł... no nie wiem jak dało rade :] U mnie wszystko odbywało sie sterylnie.... :)
 

snide

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
warszawa
widze, że jak grochem o ściane.
sterylne warunki zabiegu to: dezynfekcja rąk-dokładnie, chirurgiczne mycie rąk 2 razy, potem rękawiczki, narzędzia do zabiegu w piapierkowo-foliowych pakietach etc więc nie wal mi tu, że zachowałaś sterylne warunki, o których najprawdopodbniej nie masz pojęcia. poza tym przetarcie [dezynfekcją tego się nie da nazwać] spirytem kolczyka nic nie da. kolczyk musi być wysterylizowany w autoklawie, o którym zapewne też nigdy nie słyszeliście.
połączenie wody kolońskiej + sliny jest denne. nic nie da a jedynie może podraznić skórę wokół kolczyka. tak samo przemywanie wodą utlenioną/spirytem w procesie gojenia :x
poza tym nie ciesz się zbyt prędko. wzw czy hiv nie dają widocznych objawów, aby sprawdzić czy nie jest się nosiecielem należy zrobić testy ;)
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
snide, ja raczej się staram, więc nie uogólniaj. Dostęp do autoklawy mam i zawsze kolczyk jest wysterylizowany. Dokładne mycie rąk, miejsca przekłuwanego, rekawiczki. Po przebiciu przemywanie solą fizjologiczną. Nie zajmuje to dużo czasu a warto zadbać o czystość ;]
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
;) ale oczywiście zdarzają się też inne przypadki. Ostatnio spotkłam się z .. przebijaniem języka w szkolnej łazience.. Aż szkoda komentować ;) no i to nie na ten temat ;)
 

snide

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
warszawa
chodź wątpie w to by 14 latka oraz 16 latka miały pojęcie jak przygotowywać się odpowiednio do zabiegu nie będąc piercerkami oraz mając nie wiele wspólnego z body piercingiem. poza tym umyć łapki zwykłym mydłem a w sumie to po co marnowac mydło najlepiej odrazu wziąść a łapki igłe i ruszać każdy głupi potrafi ;) chodzi mi jedynie o to, by jak już się kolczykujecie to miejcie pojęcie jak się odpowiednio do tego przygotować a najlepiej idźcie do osoby, która się na tym lepiej zna-piercer.

PS spiryt i woda utleniona etc to żadna dezynfekcja ;) poza tym po zabiegu miejsce przekłucia przymywa się octeniseptem a nie solą fizjologiczną, gdyż jest to jedynie jałowy płyn <_<
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Niedawno siedzac na lawce w parku widzilam jak dziewczyna na lawce obok przebijala sobie sama biodro... <_< Igla w reke i ciach!
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
bleee :p w uchu jeszcze spoko mozna sobie samemu przebic :p oczywiscie na dole, bo sama sobie przebilam 2 dziurke i nie zaluje, zadnych komplikacji :D ale inne miejsca? Po co ryzykowac?
 

snide

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
warszawa
żeby zoszczęscić kase i poszpanowac jakim to się jest za:cenzura:istym 'piercerem'?! :/ :mruga:
 
Do góry