Kolczyk W Chrząstce !

kathe92

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
126
Punkty reakcji
0
Miasto
Lublin
no i to jest własnie chore. znam taką jedną co przebiła sobie pępek sama dla szpanu. Idiotka zrobiła to w zimie i kazde dotknięcie swetra powodowało u niej podraznienie. W efekcie musiała pojsc do lekarza. jakies zakazenie jej się wdało. i ehh..jej pępek wygląda jak pocharatany przez psa... laska się oszpeciła. ale jak juz mowiłam. madra nie jest :bag:
 

doczkapoczka11

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Szczecin
Cześć dziewczyny :) Mam zamiar przebić sobie ucho właśnie tam gdzie mówicie, o dziwo moi rodzice nie są tacy ,że mi na wszystko pozwalają ale w tej sprawie nawet nie usłyszałam słowa nie :) Mam pytanie czy jak się pójdzie do kosmetyczki to będzie gorzej wygladało czy o co chodzi ??:D
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
Cześć dziewczyny :) Mam zamiar przebić sobie ucho właśnie tam gdzie mówicie, o dziwo moi rodzice nie są tacy ,że mi na wszystko pozwalają ale w tej sprawie nawet nie usłyszałam słowa nie :) Mam pytanie czy jak się pójdzie do kosmetyczki to będzie gorzej wygladało czy o co chodzi ??:D
dlatego odradza się przebijanie u kosmetyczki bo najczęściej przebija on pistoletem, który rozrywa tkankę ( przez co utrudnia się gojenie). Możesz iśc do kosmetyczki ale pod warunkiem że przebija igłą ( lub wenflonem) i naprawdę zna się na przebijaniu.

Ja tak samo planuję od dłuzszego czasu przebić sobie chrząstkę. Tylko że mieszkam w małym mieście gdzie nie ma salonu piercingu, więc będę musiała iść do kosmetyczki. Ale całe szczęście mam namiary na kosmetyczkę która zna się na rzeczy ( ma dobrą opinię jeżeli chodzi o przekłuwanie ciała) .
 

eve84

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2008
Posty
48
Punkty reakcji
0
Ja mam kolczyk w chrząstce i nic nie bolało i nie boli. Przebijała mi koleżanka - oczywiście wszystko było sterylne. W ogóle to mam 7 dziurek w uszach i 6 przebijałam u kosmetyczki.
 

doczkapoczka11

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Szczecin
Ja idę jutro przebijać ucho , ale podobno moja koleżanka powiedziała ,że nie ma co się oszukiwać ,że to strasznie boli ale nie ma się co bać :p A teraz się naprawdę boje ja jestem płochliwa jeśli chodzi o takie rzeczy i w życiu nie dała bym sobie co kol wiek zrobić wenflonem igłą więc sama sobie po prostu "robię" na gorsze. Jutro napiszę czy mnie bolało czy nie :p :bag: :bag: :papa:
 

Mirabel

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Ja mam kolczyk w chrzastce od maja i tylko mnie bolalo przez 1 dzien a tak to nic :)
 

doczkapoczka11

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Szczecin
Hejj :0 Dziewczyny nic mnie nie boli ,nie bolało i w ogóle robiłam pistoletem :p Zemdlałam po zrobieniu z tego spięcia bo jedna laska mi nagadała ,że to boli strasznie i w ogole :):p Paaaa :***
 

TiGeReK

paskuda największego kalibru
Dołączył
27 Sierpień 2005
Posty
1 380
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
małopolska
mam, a raczej miałam 4 kolczyki w chrząstkach z czego 3 robione pistoletem i jeden igłą przez koleżankę, która jest profesjonalistką - po kursach i praktykuje już kilka lat. ;p
wszystkie 3 kolczyki robione pistoletem goiły się około miesiąca, choć po upływie tego czasu nadal odczuwałam pewien dyskomfort i lekki ból przy dotyku, jeden z kolczyków ropiał, ucho puchło i bardzo bolało. najstarszy z nich robiony ponad 3 lata temu spowodował mały nadrost na uchu, którego się już najprawdopodobniej nie pozbędę. Poza tym niedawno urosło mi obok zapięcia coś niemiłosiernie bolejącego i ropiejącego więc kolczyka wyjełam, po 3 dniach nie było jak go włożyć spowrotem :]
Kolczyk robiony igłą nie bolał W OGÓLE poza nieprzyjemnymi przeżyciami przy jego wkładaniu zaraz po przebiciu, zagoił się szybciutko i bez komplikacji.
wniosek ? nigdy już nie zrobię sobie kolczyka pistoletem. NIGDY ;p
 

doczkapoczka11

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Szczecin
Mój kolczyk musiał być robiony bardzo profesjonalnie , gdyż w 1 dzień juz mogłam na nim spać nie puchło mi i do tego neio bolało :D W tym wniosek taki ,że zależy komu co jak lezy :D:D:d czekam na wasze wypowiedzi :***
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
Mój kolczyk musiał być robiony bardzo profesjonalnie , gdyż w 1 dzień juz mogłam na nim spać nie puchło mi i do tego neio bolało :D W tym wniosek taki ,że zależy komu co jak lezy :D:D:d czekam na wasze wypowiedzi :***
profesjonalnie pistoletem?? dziwne :mruga: zobaczymy co będzie za jakiś tydzień. Moja koleżanka jak przebijała sobie chrząstkę pistoletem to w pierwszy dzień tez jej nic nie było. Ale po jakimś tygodniu ucho strasznie jej napuchło :/
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
zapewne 99 % osob ktore maja przebite ucho pistoletem bedzie mialo komplikacje z gojeniem sie przeklucia, ale zawsze jest mozliwosc ze dziewczyna znajdzie sie w tym 1% szczesliwcow :]
 

doczkapoczka11

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Szczecin
wszystko jak naraziwe jest nadal dobrze nic nic nic nie bolało i nie puchło!! ,Mam zamiar zrobic sobie kolczy k po środku taaam pomiędzy dolnym a górnym tam gdzie jest najgrubiej |:D:D co wy na to :D:D ??? czekam na wasze zdanie :) pomóżcie mi :))
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
hmm... nie podejmuj pochopnych decyzji, owszem piercing wciaga ale poczekaj z robieniem nastepnego kolczyka do czasu az ten ci sie zagoi bo jeszcze roznie moze byc (chociaz mam nadzieje ze nie bedziesz miec zadnych komplikacji). Osobiscie ten kolczyk o ktorym mowisz mi sie nie podoba, ale tylko i wylacznie dlatego ze jak ja robie sobie kolczyk to w miejscu wyjatkowym, a nie w takim w ktorym ma co druga osoba napotkana na ulicy/w szkole :p
 

snide

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
warszawa
jak grochem o ściane <_<
chwalenie się, że koleżanka wam kłuła cokolwiek jest żenujące [wyjątek: gdy ta osoba jest PROFESJONALNĄ piercerką a nie smarkulą]. STERYLNE WARUNKI to nie odkażenie igły [nie wiem wogóle jak można odkażać sterylna igłe, ale bywają takie ewenemety, które to robią], przemycie miejsca przekłucie spirytem czy też tam wodą utlenioną, założenie jednorazowych rękawiczek albo i nie [no taa, bo po co :/] lecz dezynfekcja rąk, miejsca przekłucia, zmiana rękawiczek, sterylny kolczyk, jednorazowa igła etc-czyt. WARUNKI, KTÓRE MOŻE ZAPEWNIĆ JEDYNIE PROFESJONALNY PIERCER. nie sztuką jest wbić igłe w ciało i wsadzić tam kolczyk grunt by później nie latać z wzw lub hivem!! BB)
co do komplikacji podczas gojenia, gdy ucho było kłute pistoletem u kosmetyczki to jeśli chodzi o chrząstke to nie ma opcji by ich nie było-wiadomo ucho puchnie, kolczyk jest za krótki więc się wrzyna, do tego jakaś infekcja może sie trafić. co do płatków uszu to też mogą wystąpić komplikacje ale rzadziej niż w przypadku chrząstki. WNIOSEK: najlepiej kłuć się u piercera by się później nie martwić.
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
wszystko jak naraziwe jest nadal dobrze nic nic nic nie bolało i nie puchło!! ,Mam zamiar zrobic sobie kolczy k po środku taaam pomiędzy dolnym a górnym tam gdzie jest najgrubiej |:D:D co wy na to :D:D ??? czekam na wasze zdanie :) pomóżcie mi :))
mi się akurat nie podoba w tym miejscu <_< ale o gustach się nie dyskutuje:)
Jak co się podoba to zrób, ale musisz to dobrze przemysleć. Słyszałam że kolczyk w tym miejscu bardzo długo się goi i na pewno bardzo boli przy przebijaniu ( bo to gruba chrzastka).
Zgadzam się z sternum poczekaj aż ten w chrząstce ci się dobrze zagoi dopiero potem rób następnego.
A ! I tego kolczyka lepiej nie rób pistoletem bo podobno strasznie puchnie po przebicu
 

fankypanki

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2008
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Oł Jee Poland
Ja też robiłam pistoletem rach ciach i jest a igłą to co bardziej boli. A pozatym ropieć i puchnąć będzie wtedy jak będzie się kolczyk wyciągać, przekręcać i jeszcze nie wiadomo co, najlepiej tego nie ruszać i będzie ok ;)
 

TiGeReK

paskuda największego kalibru
Dołączył
27 Sierpień 2005
Posty
1 380
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
małopolska
mam porównanie i zdecydowanie wybieram chwilowy ból igłą i brak późniejszych komplikacji. :]
 

doczkapoczka11

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Szczecin
Ok , poczekam aż mi się zagoi trochę ten kolczyk w chrząstce dopiero później pójdę sobie zrobić ten na środku :D:D Jak bym wiedziała jak wstawić zdjęcie z chęcią bym wam pokazało mojego kolczyka :) :bag:
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
Ok , poczekam aż mi się zagoi trochę ten kolczyk w chrząstce dopiero później pójdę sobie zrobić ten na środku :D:D Jak bym wiedziała jak wstawić zdjęcie z chęcią bym wam pokazało mojego kolczyka :) :bag:
to wstaw jesli masz ;)
A zeby wstawić zdjęcie to bierzesz odpowiedz, jak już bedziesz pisać posta to bierzesz przegladaj i wybierasz plik i wstawiasz :)
 
Do góry