Kara śmierci

Kara śmierci - ZA czy PRZECIW??

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
428
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
deep inside the borderline
wiesz jimmy z twojej wypowiedzi dochodze do wniosku że najlepiej to strzelic sobie w łeb bo przecież przeludnienie jest na świecie :/
chyba juz lepiej dać komus tą druhgą szansę ... resocjalizacja to sie nazywa podobno :eek:k:
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
Nikt tu nie ma strzelać sobie w łeb. Przeludnienie jest na całym świecie, ale pomyślałeś dlaczego??? Odpowiem bo nie ma surowych kar, a w więzieniach nie jest najgorzej. Kara śmierci skutecznie odstraszyła by potencjalnego przestępce. Może każdy być przeciwny, a ja zostanę przy swoim.
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
...Jimmy chyba troszke przesadzasz...
...To może wybierzesz się do tego więznienia, skoro uwazasz że tam nie jest najgorzej??
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
jimmy ma troche racji
Madziu jestes idealistka? wierzysz w to ze mordercy i gwałciciele nawróca sie i beda zamiatac ulice w akcie odkupienia swych win?
Jednak wole stapać twardo po ziemi.
Resocjalizacja rzadko daje pozytywne efekty.
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
...Carmen może nie od razu idealistką :)
...ja też stapam twardo po ziemi, ale jak mozna pisac że w więzieniu nie jest wcale najgorzej :(
 

Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
428
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
deep inside the borderline
to nie tak że nawrocą sie od razu. Musza wiedziec że popełnili błąd ... wtedy resocjalizacja jest w pełni skuteczna. Odstrasza tych ludzi perspektywa kolejnego spedzenia w tym więzieniu następnych nastu lat.
1 2 3 mozna przeżyć ... ale wyobrazcie sobie 15 lat ... chodzenie po ścianach to malo. Pozatym co z tego że zabije sie takiego człowieka? Drugiemu to życia nie wroci! Morderca musi poczuć że źle zrobił i wierzcie mi oni to czują i wiedzą ... gdyby mieli mozliwość cofnąć czas sprzedali by dusze za to ... co do gwałcicieli to oni odczuja to inaczej że o pedofilach nie wspomne. Ich czeka wśród wspołwięźniów resocjalizacja :bag:

jimmy ... spojrz na stany ... w każdym stanie inna i gorsza ... Czy odstrasza? Zmniejsza to liczbe morderstw?gwałtów? ... człowiek nie myśli o karze niestety jaka go czeka za czyn ... to przychodzi póxniej



:papa: :papa: :papa: :papa: :papa:
 

Piratomanka

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2006
Posty
53
Punkty reakcji
0
Miasto
Północ
Tak, jasne...
A najlepiej powrócmy do gilotyny - ucinajmy głowy komu popadnie.
Jestem przeciw.
Nawet morderca zasługuje na szansę.
Ludzie nie urodzili się by umierać.
A poza tym, moze morderca też ma bliskich którzy go kochają...?
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
ale jak mozna pisac że w więzieniu nie jest wcale najgorzej

Oglądałam z 2 lata temu w jakims reportażu, że w Piotrkowie Trybunaskim czy gdzieś wybudowali nowe więzienia... i oni mieli tam luksus!!! Jeśli dobrze pamiętam, to wydali na to bodajze... 5 mln zł???!!! Wszystko piękne, elegancke, jak w 4-gwiazdkowym hotelu, oni nawet tam bilard mieli!!!!! Pomyślałam sobie 'K*** ja ide zaraz kogoś zabić zeby tak mieszkać!!!'

(o przeznaczeniu na tez szczytny cel naszych podatków juz sie ugryze w jezyk:/)
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
..Jera popieram Cię :)
...Zamiast zainwestowac w Domy Dziecka lub inne podobne placówki, to dogadzają tym, którzy mają niby cierpieć i pokutować.
...To wszystko to normalnie parodia :/
 

Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
428
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
deep inside the borderline
no to jest fakt ... może i to troche przegięcie z tym luksusem. Żarcie mieli zarąbiste i buntowali sie gary jedne ...
Pamietam jak w woju z qmplami czytaliśmy ich jadłospis to nam aż ślinka leciała :p

ale pamietajcie że to wciąż jest więzienie ... 4 ściany na np. 15 lat ... ale wiem że nie powinni dostawać przepustek :/
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Późno sie przyłączam do dyskusji bom tu jest nowy.
Głosowałem "za" choc jestem wielkim miłośnikiem życia ale zdarzają się takie sytuacje, kiedy tylko eliminacja zbrodniarza może uchronić społeczeństwo przed jego ewentualną dalszą działalnością albo popełnione zbrodnie są tak potworne, że ich sprawca juz nie zalicza się do gatunku homo sapiens.
Kara śmierci, poprzez swą nieodwracalność jest karą wyjątkową i tylko w wyjątkowych przypadkach dopuszczam jej zastosowanie. Brak kary śmierci w ustawodawstwie gwarantuje najgorszym zwyrodnialcom przeżycie a to kłóci się z moim poczuciem sprawiedliwości.
 

kermit0831

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jestescie ZA czy PRZECIW karze śmierci???
Jest to trudne pytanie ale jest na to odpowiedz. Wiele mysli ze w dzisiejszym swiecie jest tyle zla ze kara smierci jest nie unikniona, ja takze tek myslalem. Ale powinnismy pokierowac sie wyzszymi wartosciami, zachowac trzezwy umysl i decyzje o zyciu danej osoby pozostawic temu kto stworzyl ta jednostke zycia ludzkiego a my pozostaniemy czysci w oczach Boga oraz nasze sumienie nie bedzie obciazone zadna wina krwi :) mam nadzieje ze wielu zmieni poglad co do wprowadzania kary smierci. My takze jestesmy ludzmi i popelniamy bledy, wiem ze sa to bledy niewybaczalne takie jak zabicie kogos ale jest to pewna nierownowartosc gdybysmy takie decyzje podejmowali poprostu nie jestesmy do tego upowaznieni
 

Carbon

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
101
Punkty reakcji
0
Wszyscy, którzy sądzą, że wprowadzenie i wykonywanie kary śmierci ustrzeże ich od śmierci z rąk jakiegoś zwyrodnialca to są w grubym błędzie. Cóż mamy w USA? No co? Przestali się zabijać? Nie.

Dalej, że przeludnienie w więzieniach... to co może kara śmierci rozwiąże ten problem? Też nie, bo ile może być w ciągu roku wykonanych kar śmierci? Dalej, znowu popatrzmy na USA, czyż nie jest tak, że skazany czeka na śmierć kilka, czasem kilkanaście lat? Oczywiście można wprowadzić egzekucje prawie natychmiastowe, stryczek, tłum gapiów... po sprawie. Można i tak, ale czy to coś zmieni?

'Jeśli jesteś bez winy pierwszy rzuć kamieniem'.

Jeśli jesteś za karą śmierci to rozumiem, że możesz być katem? Nie? Nie możesz? To dlaczego godzisz się na zabijanie innych?

Nie tędy droga! Jak można budować społeczeństwo oparte na poszanowaniu godności drugiego człowieka, jeśli będzie powszechne przyzwolenie na zabijanie?
No tak, zabijanie 'usprawiedliwione'... 'oko za oko, ząb za ząb'... taa...

Jeśli w dalszym ciągu jesteś za karą śmierci, to życzę ci, abyś nigdy nie zabił przypadkiem człowieka...

Kara śmierci powinna być bo więzienia już są przepełnione, a utrzymywanie więźniów zbyt drogie!!!

Nie bądź śmieszny :D To co jak ukradne drogie ciuchy ze sklepu i mnie wsadzą to co też miałbym iść na stryczek? 'Bo nie ma miejsca w więzieniu?'
Oczywiście hiperbolizuję, ale nie przesadzajmy tak z tym przeludnieniem.

Co do wykorzystania więźniów to jestem za. Skoro taki czy inny ktoś zadziałał na szkodę drugiego człowieka, to powinien zmazać swoją winę czynną pracą, a nie bezowocnym siedzeniem w celi. Co więcej powinno się takim ludziom zapewnić kontakt ze społecznością(oczywiście tym z lżejszymi 'grzeszkami' na sumieniu) i różne inne. Jeśli ten człowiek ma się zmienić to ktoś musi mu pokazać, że można żyć inaczej, lepiej, nie krzywdząc przy tym innych.

A zatwardzialców do kamieniołomów! :D
 

milenkaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2005
Posty
188
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
gdzieś tam...
hm... tak sobie myślę...
patrząc z punktu widzenia chrześcijanina człowiek człowiekowi nie może odebrać życia choć nie wiem jakby ten drugi narozrabiał....
więc według mnie zamiast kary śmierci najlepdzym wyjściem jest izolacja - pusta cela i łóżko do spania (niech zapomną o więznieniach co wyglądają jak hotele), no i przymusowa praca (wynagrodzeniem byłoby tylko wyżywienie) - a jest co robić, niech za darmo w kopalniach pracują, drogia naprawiają, sprzątają, noszą cegły na budowach etc.
 

piotr99900

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2005
Posty
275
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z nieba =)
Jestem za karą smierci. No w zasadzie czlowiek nie powinien ingerować w los zycia drugiej osoby i odbierac mu zycie, ale jak jest to jakis seryjny morderca, no to dostanie dożywocie i bedzie wiudł spokojne życie na koszt obywatelów Polski. Dlattgo uważam iż taka sooba zasługiała by na kare śmierci.
 

AniA 11

Kombii i tak RULEZZZ;-)
Dołączył
16 Listopad 2005
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Heartland
Jestem zdecydowanie ZA karą śmierci! Moim zdaniem powinni odcinać głowy mordercą :bag:
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
PRZECIW! (Chociaz dla państwa jest lepiej od razu zabić niż karmić więźnia itp. przykre... ) Zrozumiałam to czytając "Zieloną Milę" S. Kinga...My ludzie nie mamy prawa odbierać życia!
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Życie za życie!! Ale zabic go tak, zeby cierpial a nie zeby lekko odszedl.
Takie bestialstwa jak molestowanie dzieci, gwałty,morderstwa powinny byc karane jak najsurowiej!!A co takim barbarzyncom po wiezieniu?? Maja tam co jesc, jest im cieplo, maja nawet ksiazki do czytania :/
 

Carbon

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
101
Punkty reakcji
0
Smutne, że panuje tak wielkie przyzwolenie na zabijanie :(
A potem ludzie się dziwią, że mordują innych, a sami to popierają w pewnym sensie...
 
Do góry