Kara śmierci

Kara śmierci - ZA czy PRZECIW??

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Zaznaczam PRZECIW. Dlaczego? Hmh... w zasadzie nie wiem,ale nie należy zabijać człowieka. Już lepiej dać mu dożywocie,ale nie zabijać! Co to da? Morderca zginie, poszkodowany zginie a dwie rodziny będą rozpaczać... a martwi nie będą się już niczym przejmować <_<
 

Thornat

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
116
Punkty reakcji
0
Miasto
Kielce
Zaznaczam PRZECIW. Dlaczego? Hmh... w zasadzie nie wiem,ale nie należy zabijać człowieka. Już lepiej dać mu dożywocie,ale nie zabijać! Co to da? Morderca zginie, poszkodowany zginie a dwie rodziny będą rozpaczać... a martwi nie będą się już niczym przejmować <_<
Tak tylko tego morderce państwo musi utrzymywać do końca życia a i tak umrze.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Z jednej strony faktycznie, nie powinno sie ludzi karać śmiercią. Kiedy jednak słyszy się w Wiadomościach o kolejnym idiocie, ktory wyszedł na wolność z pierdla i znów zgwałcił / zabił to nóż sam się w kieszeni otwiera... Nie zaznaczam więc żadnej odpowiedzi. Byłbym za karą kastracji ew. innego trwałego okaleczenia. Zwłaszcza gwałcicieli. :D
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Tak tylko tego morderce państwo musi utrzymywać do końca życia a i tak umrze.
Skoro i tak wszyscy umrzemy to odrazu się nawzajem pozabijajmy. <_<
Jak już mówiłam jestem PRZECIW karze śmierci.
Wg. mnie. takich ludzi zamiast na karę śmierci można skazać na dożywocie.
I:
a)Zamknąć ich w celi bez okien, W celi conajwyżej 2 m x 2m, albo mniejszej
b)Raz w miesiącu, przynieść im miednicę z wodą, aby się umyli.
c)Pojeni byli by tylko wodą z kranu. Żadnych herbatek, kawek (teraz pewnie dostaja takie luksusy :/)
d)Jedzenie podawać dwa razy dziennie, Bardzo małe racje żywnościowe.
e)kibel w ciasnej celi-jakiś prowizoryczny
f)Spanie na jakimś cienkim materacyku,bez poduszki, jakaś cienka kołdra

W takich warunkach łtwo można było zwariować.
Wolałabym, żeby ktoś popełnił samobójstwo, niż żeby go zabić.
 
N

Nazer

Guest
Jestem ZA w przypadku morderców, gwałcicieli, pedofili itp.

hihra - bardzo ciekawe, jesteś przeciwko karze śmierci ale jak gostek zwariuje to ok? :D
 

Emi107

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2005
Posty
111
Punkty reakcji
1
Jestem ZA. Już od dawna. Po co dają dozywocie, by po kilku latach zwolnić za dobre sprawowanie. Wyjdzie i znowu zabije i tak jest w 70 % wypadkach. A oni w tym więzieniu mają niekiedy lepiej niz niejeden uczciwy człowiek. Ludzie żyją na ulicach, a ci w więzieniach jeszcze telewizora się domogają. W sumie czy im tam źle? Jeść dostaną, dach nad głową mają, nie musza sie o nic martwić. A czy nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na głodujęce dzieci?
 

Moonfang

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2006
Posty
156
Punkty reakcji
0
Miasto
wiesz?
Jestem ZA. Już od dawna. Po co dają dozywocie, by po kilku latach zwolnić za dobre sprawowanie. Wyjdzie i znowu zabije i tak jest w 70 % wypadkach. A oni w tym więzieniu mają niekiedy lepiej niz niejeden uczciwy człowiek. Ludzie żyją na ulicach, a ci w więzieniach jeszcze telewizora się domogają. W sumie czy im tam źle? Jeść dostaną, dach nad głową mają, nie musza sie o nic martwić. A czy nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na głodujęce dzieci?
no to zalezy kim jestes i do jakiego wiezenia idziesz :] czesto bywa tak ze wracasz z kropką za uchem ( chyba kazdy wie o co chodzi ) :p
 

agatka_87

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2006
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Radom
ja jestem przeciw!!

oczywiście zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że trzeba ukarać przestępcę ale nie karą śierci, w tym jest ból, że nasze prawo jest jednym słowem do :cenzura:!! i przypuśćmy ktoś zabije i zostanie wypuszczony na wolnośc za pare lat a może nawet miesięcy a ktoś zabije w obronie własnej i spędzi w więzieniu reszte swojego życia i to jest niesprawiedliwe. ale kara śmierci nie powinna być ponieważ zabijając nie jesteśmy lepsi od przestępcy!! nio i oczywiście jesteśmy ludźmi i nikt z żyjących tu na świecie nie ma prawa odbierać życia drugiemu człowiekowi nawet łajdakowi!! zamiast kara śmierci- dożywocie w takich warunkach żeby ten ktoś przez resztę życia myślał tylko o tym, że śmierć to jego ratunek...niestety w Polsce moim zdaniem takie prawo to utopia nie ma co się oszukiwać nigdy nie było i nie będzie sprawiedliwości na tym świecie...
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
hihra - bardzo ciekawe, jesteś przeciwko karze śmierci ale jak gostek zwariuje to ok? :D
Jak zwariuje to ok- przecież to sprawa jego umysłu, że był za słaby.
A jeśli popełniłby samobójstwo sam się skazał na karę.

Jestem ZA. Już od dawna. Po co dają dozywocie, by po kilku latach zwolnić za dobre sprawowanie. Wyjdzie i znowu zabije i tak jest w 70 % wypadkach.
W tym wypadku proponuję zaostrzenie przepisów-jak sugeruje opozycja.

Ja jestem tak przeciwna karze smierci , że byłabym zdolna manifestować.
 

Michas89

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2006
Posty
411
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
z otchłani...
Jestem przewciw. Dlaczego? Uważam, że dla takiego mordercy lepszą karą będzie przesiedzenie reszty życia w zamknięciu i odizolowaniu od świata niż krótka i chwilowa śmierć. Poza tym nie chcę tu filozofować ale człowiek uczy się miłosierdzia i powinien zawsze darowac życie drugirmu człowiekowi bez względu na okoliczności.
 

Areq

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
613
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
z KOSMOSU
kara śmierci jest łagodniejsza od więzienia bo uwalniają cię a dozywocie jest bardziej złe bo siedzisz w więzieniu i sie męczysz skoro i tak masz umrzeć to wolisz od razu czy wolisz przeżyć reszte życia w więzieniu

chociaż mogli by wprowadzić takie coś ze to co zrobil ofiarze trzeba zrobic mu
 

asiekwil

złośnica
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
5 437
Punkty reakcji
1
Miasto
z wariatkowa/pokój 8 obok Sary
Tak tylko każdy wie jakie jest nasze więzienie i prawo :/
Powinny być gorsze warunki,jakieś kary,"urozmaicenia" żeby tych bandytów należycie ukarać,tak żeby sami woleli umrzeć niż odsiadywać wyrok :/
 

ja17

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jestescie ZA czy PRZECIW karze śmierci???
Naprawde tyle osob jest za karą smieci?? Co sie z Wami dzieje, gdzie jest Wasza dusza?? Pragniecie czyjejs smierci?? A jesli bedzie kara smierci i chocby raz na tysiac, raz na milion sie pomylono i osadzono blednie..zabito.. czyz nie zal byloby czlowieka? Kto wtedy odpowiedzialby za jego smierc? Czy ktokolwiek z tych ktorzy sa ZA podejmie sie tego?

Z drugiej strony czy nie wiekszą karą jest meczarnia tu na ziemi w wiezieniu od uwolnienia z doczesnych nieszczesc?
 
Do góry