Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Kiedy to było? Ofiary Wołynia żyją po dziś dzień. Po dziś dzień się modlą- ,,Od głodu, wojny i Ukraińców, zachowaj nas Panie'' Po dziś dzień nie dostały przeprosin! O rekompensacie nie wspominając... Czeka się chyba na to aż wymrą i całą sprawę się wymaże, tak jak to było za ,,komuny'', to obrzydliwe!
Zważywszy, że to taki rzekomo bratni naród, któremu tyle pomagamy.
Z drugiej strony Kaczyński żąda reparacji od Niemiec po 80 latach!

Akcja Wisła była słuszną odpowiedzią na Wołyń i działa się w tych samych czasach. Jeżeli ona była na dzisiejsze standardy zbrodnia wojenną, to czym był na dzisiejsze czasy Wołyń? Ludobójstwo ponoć się nie przedawnia, jak ten pajac z tv wspomniał.
Nie ma znaczenia czy ludzie z tych czasów żyją czy nie, mord to mord obojętnie kiedy był. A taki rzezi w historii Polski było dużo więcej , Wołyń to nie jest jakieś wyjątkowe wydarzenie.
Druga sprawa to między polską a ukrainą są pewne nie wyjaśnione zaszłości historyczne które powinny zostać wyjaśnione np aby nie czcili jako swoich bohaterów historycznych np ludzi z organizacji banderowskich , natomiast to są bardziej rola polskich polityków aby lobbowali aby pewne sprawy między dwoma krajami wyjaśnić,ale to są bardziej zaszłości historyczne. Obecnie Ukraina nie jest zagrożeniem militarnym dla Polski, Polacy mogą odwiedzić Ukraine i nie muszą się bać że UPA ich zamorduje. Tak samo nie ma zagrożenia ze strony organizacji banderowskich dla Polski. Więc podane zaszłości są tylko zaszłościami historycznymi.
Poza tym nie byłbym bym taki pewien czy czasem jacyś polscy ochotnicy nie zaciągają się do np batalionu Azow teraz to się inaczej nazywa bo jest przekształcone ale też mogą być jacyś Polacy.
Więc tak jak pisałem to jest temat wojny na Ukrainie a nie zaszłości historycznych.

W praktyce akcja Wisła z obecnej perspektywy było dobrym posunięciem bo nie ma dzisiaj już problemu z banderyzmem problem został rozwiązany. Ale mówię to jako sam sposób przeniesienia ludności. ZSRR było krajem totalitarnym i Stalin nie dbał o o konwencje i zasady tylko robi co chce, bardziej w tym znaczeniu to pisałem o tym że to była poszczęści zbrodnia wojenna.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Na razie nie jest. NATO w Ukrainie, czy na Krymie takie zagrożenie by stwarzało.
Strefa wpływów ma być właśnie po to, by temu zapobiec, bo Rosji biedne jak mysz tereny Donbasu nie są do niczego potrzebne. Co innego port w Odessie czy Krym i tu Putin odniósł pełen sukces.
Porażką dla niego, chociaż nie okazuje jest wejście Szwecji i zwłaszcza Finlandii do NATO.
Rosjanie po dziś dzień mają w pamięci ciężkie boje z malutka Finlandią, jak i snajpera Simo Hayhe- ''Białą Śmierć''.
Stawka toczy się o Arktykę. To właśnie fińskie wojsko wykryło trenujący w Arktyce w mundurach maskujących Rosjan, a Putin zapisał ochronę Arktyki jako jeden z priorytetów na przyszłość. To w dużej mierze o nią toczy się gra na Ukrainie.
Tylko, że Ukraina nie ma zbytnio szans na wejście do NATO bo jest wstanie wojny z innym krajem i jej granice nie są uregulowane.
Bardziej Ukraina kiedyś w przyszłości może wejść do UE ale do NATO ciężko.
A co do Finlandii i Szwecji to oba kraje nawet obecnie są w sojuszach wojskowych z NATO mimo, że nie są w NATO.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Tak ale wtedy kiedy się nie wygrywa to ma się inny atut jak np
  • lepsza broń od przeciwnika
  • lepsze tej broni wykorzystanie (jeśli są porównywalne)
  • być może lepsza logistyka

Nie chce mi się przepisywać przyczyn wojny więc zerknij na ten link.
Zauważ że nie ma tam nie ma mowy o przystąpieniu Ukrainy do Nato
Innymi słowy
"po czym poznać idiotę? po tym że sądził iż Ukrainę przyjmą do Nato i dlatego napadła ich Rosja".

W poprzednim wydaniu Polityki ukazał się wywiad Żakowskiego z Romanem Kuźniarem
gdzie ten twierdzi że gdyby Putin wiedział że Zachód tak stanie po stronie Ukrainy
to do wojny by nie doszło.
Jakiś czas wcześniej Paweł Lisicki redaktor naczelny Do Rzeczy jako powód wojny podał przypuszczenie że

podczas rozmów ostatniej szansy w styczniu 2022 USA nie uświadomiło bądź nie zrobiło tego dość mocno
że w ewentualnej wojnie USA poprą Ukrainę.


Nie zgodzę się z tymi dwiema wypowiedziami.
Otóż Ukraina dla USA jest "za górami za lasami"
Dla Rosji zaś tuż za miedzą.
Wojny na Ukrainie nie można było wygrać w trzy dni i z tym się zgodzę.
Ale wygrać w tydzień już tak.
Kto widząc po tygodniu upadek Ukrainy wysłałby do niej jakikolwiek sprzęt prócz może "5 tys hełmów"?
Za wcześnie jest aby dzielić skórę na Rosjanach ale oni powinni byli tę wojnę w kilka dni wygrać
a tymczasem zrobili jakieś takie założenia jakby ich krajem Jaś Fasola rządził.
Nie zdziwię się jeśli w przyszłości ktoś zamiast nazwania kogoś debilem zwyczajnie nazwie go ...ruskim.
Ukraina jest w stanie wojny i jej terytorium jest nie uregulowane przez, więc praktycznie nie ma szans na NATO. Też nie wiadomo czy wszystkie kraje NATO by chciały aby Ukraina była w NATO.
Bardziej uważam, że wejście do UE kiedyś jest bardziej prawdopodobne.

Aby wejść do NATO, Ukraina musiałby zrzec się utraconych terytoriów podpisać trwały pokój z Rosją.
Wtedy byłoby to możliwe ale obstawiam jakieś prowokacje Rosyjskie by na Ukraininie.

A co do samego ataku Rosji na Ukrainę to były przecieki, dlaczego Rosja tak się zachowała, są tego powody takie:

Ukraina na papierze 24lutego miała tylko 150tyś żołnierzy Rosja, zaangażowane miała 400-500tys , na Ukrainę weszło 150/200 tyś ale logistyka drugi rzut itp to było tego z 400tys conajmniej.

Dodatkowo było sporo zdrad na Ukrainie - na północy - dlatego wojska rosyjskie doszły pod kijów, pod Charkowem oraz na południu.
W tym założeniu to podbicie Ukrainy było realne...

Natomiast Rosja nie przewidziała że wciągu tygodnia Ukraina zmobilizuje 100 tyś żołnierzy więcej bo po tygodniu miała 250 tyś po 2 tygodniach 350tys i ta liczba rosła.
Poza tym dużo błędów taktycznych rosyjskiej armii, potem w marcu pierwsze dostawy sprzętu były, duża waleczność społeczeństwa Ukraińskiego.

Założenia Rosji były zbyt papierowe,nie mieli planu B co gdy im nie wyjdzie szybka operacja...

Owszem Ukraina nie jest priorytetem dla USA bardziej Ukraina ma znaczenie dla Rosji.

Dla USA priorytetem jest Tajwan, bo jeśli Chiny by zajęły Tajwan to Chiny miałyby dostęp do półprzewodników które są istotne do rozwoju technologii oraz pkb Chin by przeskoczyło USA. Poza Tajwanem i Filipinami to USA nie mają kontroli nad tą częścią świata. Zajęcie Tajwanu zagraża USA w pozycji numer 1 na świecie.
To jest priorytetem dlatego tak USA walczy z Chinami. Ukraina to co najwyżej walka o strefę wpływów w europie wschodniej. Bardziej dla Polski to ma znaczenie.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Ukraina jest w stanie wojny i jej terytorium jest nie uregulowane przez, więc praktycznie nie ma szans na NATO. Też nie wiadomo czy wszystkie kraje NATO by chciały aby Ukraina była w NATO.
Bardziej uważam, że wejście do UE kiedyś jest bardziej prawdopodobne.
Tego nikt nie kwestionuje natomiast pojawiają się głosy że wybuch wojny spowodowany jest ich chęcią przystąpienia do Nato.
Chęci to można mieć ale już dawno temu Merkel temu się sprzeciwiła a SPD i Scholtz były na podobnym stanowisku przed wojną.
A Turcja czy Węgry?
Ukraina na papierze 24lutego miała tylko 150tyś żołnierzy Rosja, zaangażowane miała 400-500tys , na Ukrainę weszło 150/200 tyś ale logistyka drugi rzut itp to było tego z 400tys conajmniej.
Rosja początkowo użyła nieco ponad 150 tys żołnierzy.
Taką liczbę wymieniano przed agresją jako skoncentrowani na granicy i dlatego nie dałem wiary że ta wojna wybuchnie bo ta liczba była zbyt mała.
Natomiast Rosja nie przewidziała że wciągu tygodnia Ukraina zmobilizuje 100 tyś żołnierzy więcej bo po tygodniu miała 250 tyś po 2 tygodniach 350tys i ta liczba rosła.
Poza tym dużo błędów taktycznych rosyjskiej armii, potem w marcu pierwsze dostawy sprzętu były, duża waleczność społeczeństwa Ukraińskiego.
Pytanie czy oni cokolwiek przewidzieli.
A przecież mieli ich za miedzą a nie na drugim biegunie.
Ciekawe jakimi wiadomościami karmią oni teraz Putina?
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Tylko, że Ukraina nie ma zbytnio szans na wejście do NATO bo jest wstanie wojny z innym krajem i jej granice nie są uregulowane.
Bardziej Ukraina kiedyś w przyszłości może wejść do UE ale do NATO ciężko.
A co do Finlandii i Szwecji to oba kraje nawet obecnie są w sojuszach wojskowych z NATO mimo, że nie są w NATO.
No! Brawo, ,miszczu', chyba tym samym wreszcie pojąłeś czemu Putin destabilizuje Ukrainę? Dodam jeszcze, że ma do tego solidne preteksty i podstawy społeczne, bo ludność rosyjskojęzyczna faktycznie padała ofiarą dyskryminacji i ataków- zwłaszcza po majdanie. Było to inspirowane i sponsorowane z zachodu, i zachodnia propaganda nam teraz pokazuje, jak powinniśmy widzieć ten konflikt.
Ukraińskie faszystowskie bojówki wysadziły też budynek węgierskiej szkoły na Zakarpaciu- bodaj w 2016/17 roku. Stąd Orban ich nie lubi. W ogóle praktycznie żaden naród mający wątpliwą przyjemność mieszkania na ukraińskim terenie, Ukraińców nie lubi.

Owszem czy ofiary żyją i czy zostały wystosowane przeprosiny mają OGROMNĘ, KLUCZOWE znaczenie. Wystawia krajowi świadectwo. Zwłaszcza w takich okolicznościach, jak obecne. Tu pokazuje tylko podwójne standardy tego kraju i społeczeństwa. Ten kraj uczynił sobie ze zbrodniarza narodowego bohatera. Co ja mówię ze zbrodniarza? Ze zbrodniarzy! Tam są szkoły, całe instytucje im. Suchewycza, Bandery, itp.
Największych katów Polaków, Żydów ale też innych mniejszości. Widzisz, państwo Izrael coś nie jest chętne wspieraniu Ukrainy- opinia publiczna mądrzejsza od polskiej, nie byłaby chętna?
A propos Żydów. Moja rodzina nie miała nic wspólnego z Jedwabnem, a jednak cieszę się że premier mojego kraju, także w moim- jako Polki imieniu przeprosił za tę ohydną zbrodnie. Skoro mój naród się czegoś takiego dopuścił, to ja nie będę udawać, że tego nie było, albo że zrobił to kto inny, czy usprawiedliwiać, tylko to potępiam i chcę się od tego wyraźnie odciąć. Tym się właśnie od Ukraińców różnie.

Acha- Azowcy i prawy sektor to już nawet nie rosyjscy prowokatorzy, tylko Polacy według Ciebie... Litości! Szkoda, że nie kosmici...
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
No cóż, niektórzy chcą ukrainskich emigrantów bo są mentalnie podobni do Polaków..... podobno. No i są biali, przynajmniej od zewnątrz, ale moim zdaniem mentalnie to ukraincom bliżej do Afryki niż do Europy.
Kilka filmów z ukrainskich ulic, miast, z czasów z przed wojny. To jeszcze były czasy pokoju i prawa.
Jak widac pełna europa, ciekawe kiedy w Polsce zaczną stosowac swoją kulturę wobec Polaków.
Na razie jeszcze nie są pewni co mogą ale skala p ukrainskich przestępstw w Polsce wzrosła już na tyle ze Policja informuje że przestaje podawac narodowosc przestepcow.... nie chcą wzbudzac niechęci do ukrainców.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
To samo mówią o Polakach w niektórych krajach, wiesz? I przestań wreszcie brać mnie pod włos, wypaczając całkowicie moją wypowiedź, którą tłumaczyłam Ci jak 4letniemu dziecku.
Nie mam nic przeciwko kolorowym ludziom w Polsce. Mogłaby być ich więcej.
A takie filmiki z podejrzanych źródeł nie bardzo mnie interesują. W każdym kraju można coś takiego nakręcić, aby oszkalować dany naród.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
A takie filmiki z podejrzanych źródeł nie bardzo mnie interesują. W każdym kraju można coś takiego nakręcić, aby oszkalować dany naród.
Co mówią o Polakach w innych krajach i w jakich, bredzisz, To nakrec takie w Polsce.
Najbardziej podejrzane zródło to teraz YT bo cenzura tam jest gorsza niż w Polsce za czasów PRL.
Wszystko co może pokazac ukrainę w niekorzystnym swietle jest banowane a filmy kasowane.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Zachodnich. Mw. to samo, co Ty o Ukraińcach. Że jesteśmy zacofani i nie nadajemy się do Europy:]
Oczywiście mówią tak tylko pewne środowiska, a podpierają na plujących we własne gniazdo polskich imigrantach.
Nie zajmuję się kręceniem propagandowych filmików i nie zamierzam się zajmować.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Zachodnich. Mw. to samo, co Ty o Ukraińcach. Że jesteśmy zacofani i nie nadajemy się do Europy:]
I dlatego weszlismy do UE i NATO ? To MY jestesmy Europą. Ja tylko pokazuje CO ROBIĄ UKRAINCY U SIEBIE.
A ty wymyslisz sobie coś, No ty jestes zacofana i rasistowska. Ale podobno nie jestes typową Polką. Ta sama piszesz o sobie.
Ja po prostu nie po to płace podatki aby szły na darmozjadów z ukrainy.
Uciekinierzy wojenni według prawa międzynarodowego mają prawo do miejsca do spania, wyżywienia i podstawowej opieki lekarskiej. Nie do 500+ i tym podobnych.
Dlatego ONZ nie daje pieniedzy na ukraincow bo nie traktujemy ich jako uchodzców tylko jak swoich obywateli, tylko tych lepszych.
Masz za dużo pieniedzy to plac na ukrainców, ja nie mam.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
No! Brawo, ,miszczu', chyba tym samym wreszcie pojąłeś czemu Putin destabilizuje Ukrainę? Dodam jeszcze, że ma do tego solidne preteksty i podstawy społeczne, bo ludność rosyjskojęzyczna faktycznie padała ofiarą dyskryminacji i ataków- zwłaszcza po majdanie. Było to inspirowane i sponsorowane z zachodu, i zachodnia propaganda nam teraz pokazuje, jak powinniśmy widzieć ten konflikt.
Ukraińskie faszystowskie bojówki wysadziły też budynek węgierskiej szkoły na Zakarpaciu- bodaj w 2016/17 roku. Stąd Orban ich nie lubi. W ogóle praktycznie żaden naród mający wątpliwą przyjemność mieszkania na ukraińskim terenie, Ukraińców nie lubi.

Owszem czy ofiary żyją i czy zostały wystosowane przeprosiny mają OGROMNĘ, KLUCZOWE znaczenie. Wystawia krajowi świadectwo. Zwłaszcza w takich okolicznościach, jak obecne. Tu pokazuje tylko podwójne standardy tego kraju i społeczeństwa. Ten kraj uczynił sobie ze zbrodniarza narodowego bohatera. Co ja mówię ze zbrodniarza? Ze zbrodniarzy! Tam są szkoły, całe instytucje im. Suchewycza, Bandery, itp.
Największych katów Polaków, Żydów ale też innych mniejszości. Widzisz, państwo Izrael coś nie jest chętne wspieraniu Ukrainy- opinia publiczna mądrzejsza od polskiej, nie byłaby chętna?
A propos Żydów. Moja rodzina nie miała nic wspólnego z Jedwabnem, a jednak cieszę się że premier mojego kraju, także w moim- jako Polki imieniu przeprosił za tę ohydną zbrodnie. Skoro mój naród się czegoś takiego dopuścił, to ja nie będę udawać, że tego nie było, albo że zrobił to kto inny, czy usprawiedliwiać, tylko to potępiam i chcę się od tego wyraźnie odciąć. Tym się właśnie od Ukraińców różnie.

Acha- Azowcy i prawy sektor to już nawet nie rosyjscy prowokatorzy, tylko Polacy według Ciebie... Litości! Szkoda, że nie kosmici...
Czyli Putin chce podbić Ukrainę aby ona przeprosiła Polskę za banderyzm w 1943 roku ? hehehe
Ludnośc rosyjsko jezyczna nie padła ofiarą dyskryminacji , ponieważ ona jest nie jako związana z kulturą ukraińską , dużo ukraińców zna ukraiński i rosyjski oraz oba języki mają swój wspólny slang już nie pamietam nazwy. Ukraińcy musieliby sami siebie dyskryminować nie jako.

Please daruj sobie już te wywody bo naprawdę cieżko się to czyta , Putina nie obchodzą jacyś rosjanie , gdzieś tam w innych krajach , rząd Rosji nie specjalnie da o swoich obywateli w samej Rosji a co dopiero za granicą. To są bardziej plany odbudowy wpływów z czasów Związku Radzieckiego , nawet sam Putin oficjalnie stierdził , ze upadek związku radzieckiego to była największa tragedia. Naiwna wiara w rosyjską propagandę widzę.

Wielu ochotników z wielu krajów trafia do wielu jednostek wojskowych i milicji ukraińskich . Chyba nawet kiedyś z kimś wywiad słuchałem.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Pytanie czy oni cokolwiek przewidzieli.
A przecież mieli ich za miedzą a nie na drugim biegunie.
Ciekawe jakimi wiadomościami karmią oni teraz Putina?
Ukraina bała sie przed wojną mobilizować wiecej żołnierzy by nie prowokować Rosji.
Rosja czyta Ukrainę za pomoca służb specjalnych FSB , GRU itp. , to samo jest w drugą stronę Ukraina czyta Rosję i też próbuje ją wprowadzić w błąd. Obie służby niby ze sobą współpracują w jakiś aspeatach ,ale naprwdę próbują ugrać dla siebie i zdobyć informacje , skrumpować kogoś z lokalnej władzy itp.

Była kiedyś akcja FSB z POlską , FSB twierdizło , że na granicy jest jakas grupa przestępcza miedzy POlską a Rosją , natomiast żadnej grupy przestępczej nie było , tylko FSB zrobiło infiltracje Polskich służb.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Tego nikt nie kwestionuje natomiast pojawiają się głosy że wybuch wojny spowodowany jest ich chęcią przystąpienia do Nato.
Chęci to można mieć ale już dawno temu Merkel temu się sprzeciwiła a SPD i Scholtz były na podobnym stanowisku przed wojną.
A Turcja czy Węgry?
Też , ale myślę , że kraje zachodniej europy też średnio patrzą na wejscie Ukrainy do NATO , bo to jednak zmusza ich do głębszej interwencji na Ukrainie , już nie tylko sprzęt ale np. wojsko i bezpośrednia wojna NATO-Rosja.
Polska to może i jeszcze by to chciała bo to bardziej dotyka Polskę , ale dlasze kraje to już raczej patrzą na to sceptycznie.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
I dlatego weszlismy do UE i NATO ? To MY jestesmy Europą.
Weszliśmy, bo takie były wtedy interesy i nadal są, ale tu było o tym co mówią. Ukraina też by weszła, gdyby panowała inna w niej sytuacja.
Ja tylko pokazuje CO ROBIĄ UKRAINCY U SIEBIE.
Nie. Tylko pokazujesz propagandowe filmiki z podejrzanego źródła.
A ty wymyslisz sobie coś, No ty jestes zacofana i rasistowska.
No raczej nie ja. Nie mierz innych swoją miarą.
Ale podobno nie jestes typową Polką. Ta sama piszesz o sobie.
A kto to jest typowa Polka, panie nie-zacofny, nie-rasisto:D
Ja po prostu nie po to płace podatki aby szły na darmozjadów z ukrainy.
Uciekinierzy wojenni według prawa międzynarodowego mają prawo do miejsca do spania, wyżywienia i podstawowej opieki lekarskiej. Nie do 500+ i tym podobnych.
Dlatego ONZ nie daje pieniedzy na ukraincow bo nie traktujemy ich jako uchodzców tylko jak swoich obywateli, tylko tych lepszych.
Masz za dużo pieniedzy to plac na ukrainców, ja nie mam.
No to idź i z tym wojuj, arcy-ważna persono. Ciekawe lie zdziałasz;)
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Czyli Putin chce podbić Ukrainę aby ona przeprosiła Polskę za banderyzm w 1943 roku ? hehehe
Ludnośc rosyjsko jezyczna nie padła ofiarą dyskryminacji , ponieważ ona jest nie jako związana z kulturą ukraińską , dużo ukraińców zna ukraiński i rosyjski oraz oba języki mają swój wspólny slang już nie pamietam nazwy. Ukraińcy musieliby sami siebie dyskryminować nie jako.

Please daruj sobie już te wywody bo naprawdę cieżko się to czyta , Putina nie obchodzą jacyś rosjanie , gdzieś tam w innych krajach , rząd Rosji nie specjalnie da o swoich obywateli w samej Rosji a co dopiero za granicą. To są bardziej plany odbudowy wpływów z czasów Związku Radzieckiego , nawet sam Putin oficjalnie stierdził , ze upadek związku radzieckiego to była największa tragedia. Naiwna wiara w rosyjską propagandę widzę.

Wielu ochotników z wielu krajów trafia do wielu jednostek wojskowych i milicji ukraińskich . Chyba nawet kiedyś z kimś wywiad słuchałem.
O matulu, już mi ręce do ziemi opadły.
Ile razy mam jeszcze pisać, ze Putin nie chce podbijać Ukrainy, żeby dotarło?!
Destabilizuje ten kraj, aby nie wszedł do NATO i Unii, bo ma w tym swoje polityczne, przyszłościowe cele. Ochrona ludności to pretekst, aczkolwiek nie bezpodstawny.

Nie wątpię, że ciężko się czyta komuś, kto nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Też , ale myślę , że kraje zachodniej europy też średnio patrzą na wejscie Ukrainy do NATO , bo to jednak zmusza ich do głębszej interwencji na Ukrainie , już nie tylko sprzęt ale np. wojsko i bezpośrednia wojna NATO-Rosja.
Polska to może i jeszcze by to chciała bo to bardziej dotyka Polskę , ale dlasze kraje to już raczej patrzą na to sceptycznie.
Putin to doskonale wiedział więc jest to powód do wojny dla naiwnych.
Z drugiej strony może nie mam racji ale stawiam że Rosja nie chciała zająć całej Ukrainy.
Moim zdaniem świadczy o tym liczebność początkowo użytych wojsk w rosyjskiej inwazji.
Przypuszczam że założenie było takie że Zeleński ucieknie z kraju
Rosja stworzy posłuszny im rząd ponadto uzyskają terytorium pozwalające na wygodne
lądowe połączenie z Krymem.
W ten sposób powstanie Białoruś bis.
Ale to było przed 24 lutego 2022 roku.

Nato?
Uważany za wzór dyplomaty Henry Kissinger twierdzi że teraz Nato nie ma innego wyjścia jak tylko przyjąć do szeregów Ukrainę.
Swoją drogą kiedy Polska rok się z powodzeniem broniła przed inwazją Rosji?
Pomińmy rok 1920 kiedy to teoretycznie agresorem była Polska.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Nie wiemy tak naprawdę jaka jest sytuacja tam, na Ukrainie.
Media nie informują o wszystkim i zawsze coś przeinaczą na temat Ukrainy i wojny.
Patrzyłem na filmy, na YOUTUBE, jak jakiś Ukrainiec nagrał film i pokazał sytuację w Kijowie. Sporo ludzi chodzi po ulicach Kijowa i ludzie są uśmiechnięci, jak zauważyłem na filmie.
Także, tak jakby wojny nie było czuć w Kijowie, ale też w innych miastach Ukrainy.
Bo walki się odbywają tylko na terenie Donbasu i gdzieś w okolicach, za Donbasem, tak jak to było od 2014 roku.
Oczywiście, wojska rosyjskie przeprowadziły uderzenia na obiekty wojskowe Ukrainy i na prawie całym terenie tego kraju i były to wypuszczane rakiety i pociski, które lecą do konkretnych celów.
To nie jest tak, jak pewnie niektórzy myślą sobie, że: Rosjanie uderzali w co chcieli na terenie całej Ukrainy. Nie.
Tylko w obiekty i miejsca wojskowe ukraińskiej armii, aby zniszczyć uzbrojenie Ukrainy.
Natomiast, jeżeli sami Ukraińcy rozmieścili i nadal to robią swoje uzbrojenie i pojazdy wojskowe gdzieś blisko własnej ludności, zamiast na terenach odległych od zabudowań i domów, a potem Rosjanie wykrywali te miejsca i tam uderzali pociskami, a w pobliżu byli ludzie cywilni, to raczej powiedziałbym, że to wina samych Ukraińców.
Czy Rosja celowo chce wypuszczać pociski, aby je kierować w ludność cywilną gdzieś na Ukrainie, w różnych miastach? Trudno mi w to uwierzyć, że tak by to było.
No ale sam Kijów zarzuca wszystko Rosji i robi to razem z Polską i Zachodem. Sami Ukraińcy się dopuszczają różnych prowokacji, bo są zdolni do tego, a potem to wszystko przerzucają na Rosję.

Poza tym, nie ma walk na większości terenach Ukrainy i jest w miarę spokojnie.
No a uderzenia pociskami rosyjskimi w obiekty i miejsca wojskowe Ukrainy, to tak, jakby to był jakiś pożar takich miejsc, przez podpalenie albo zwarcie elektryczne, bo takie zdarzenia też mają miejsce na świecie.
To nie jest jeszcze żadna tragedia dla prawie całej Ukrainy, bo ludzie cywilni na Ukrainie nie mieszkają w miejscach i na obiektach wojskowych armii ukraińskiej.
A sprawa dotyczy właściwie tylko samego Donbasu, i to być może nie całego.
Inną kwestią jest to, że być może dalej niektóre kraje w Unii Europejskiej, jak w całej Europie kupują od Rosji surowce, pomimo że Unia Europejska, w tym i Polska miała zrezygnować z surowców rosyjskich.
Nie znamy też sytuacji w tej kwestii, bo media nie przedstawiają pełnej prawdy na ten temat. Są różne przeinaczania medialne, zarówno w telewizji, jak i w gazetach i w sieci, w tej sprawie.
Ja czytam często różne informacje w sieci na temat Ukrainy, wojny i całej tej sytuacji i takie są przeinaczania i nie pełne fakty, że wierzyć we wszystko na ten temat nie można.

Może jest tak, że niektóre kraje ( a nawet i Polska ), "po cichu" dalej kupują surowce od Rosji. Może nie jest to już gaz rosyjski, ale jest węgiel i ropa.
Niemcy już nie otrzymują gazu od Rosji, bo wysadzili, prawdopodobnie Amerykanie lub Brytyjczycy te dwa rurociągi gazowe, przez które Niemcy kupowały gaz z Rosji.
Teraz to Norwegia zaopatruje w gaz Niemcy, ale też Polskę. No ale Niemcy mogą nadal współpracować z Rosją i kupują od Rosji węgiel i ropę.
Zresztą, Rosja nawet jak przed wojną sprzedawała surowce dla prawie całej Europy i Unii Europejskiej, to nie całość surowców.
Część surowców pochodziła z innych krajów. Rosja w pełni nie zaopatrywała w surowce Europę.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Weszliśmy, bo takie były wtedy interesy i nadal są, ale tu było o tym co mówią. Ukraina też by weszła, gdyby panowała inna w niej sytuacja.
Weszlismy bo my Polacy od zawsze byliśmy Europejczykami. Każdy w europie wie kto to Polak i większość krajów jest do nas nastawiona pozytywnie wbrew temu co piszesz. Bo Polacy są znani. Polscy bohaterzy narodowi czesto są bohaterami narodowymi innych państw.
Generał Bem to bohater narodowy Polski i Węgier, Kosciuszko, Puławski itd.
Pokaz mi jakiegos bohatera ukrainskiego którego za bohatera uważa inny naród? Nie ma takich.
Wiesz że o Polakach którzy wspólnie z Włochami będą walczyć jest w jednej ze zwrotek hymnu Włoch?
Tak Włosi spiewając swój hymn spiewają że wspólnie z Polakami będą walczyc z Austriakami. To coś mówi o Polak i o tym jak byliśmy postrzegani.... nasi przodkowie.
Nie. Tylko pokazujesz propagandowe filmiki z podejrzanego źródła.
Co masz do tego żródła? Pokazuje nie to co bys chciała widziec? Bo nie ma tam cenzury? Fakt podejrzane zródło bo brak cenzury, ty czytasz siebie? Do czego to doszło brak cenzury to podejrzane zródło. To oglądaj YT tam są tylko uczciwi, mądrzy , odważni ukraincy, bardzo poprawni politycznie.
A kto to jest typowa Polka, panie nie-zacofny, nie-rasisto
Ja własnie jestem rasistą i jestem zacofany dla lewaków. Ale ja się tego nie wstydzę tak jak ty. To tobie wyrwało się cos z duszy i teraz tego się wypierasz. Ale pomimo ze jestem rasistą to wolałbym w Polsce imigrantów z Filipin, kolorowych katolików niż banderowców z ukrainy którzy się usmiechają i twierdzą ze kochają Polskę..... tak jak ich przodkowie z UPA którym stawiają pomniki na ukrainie.
I nie uwazam że mam płacić na nich podatki, nie chcę aby zyli w Polsce za moje podatki. Nie obchodzą mnie ani dorosli ani dzieci.
Trzeba zrobic obozy dla uchodzców po to aby to ONZ placiło na nich. Uchodzcom trzeba zapewnic wyzywienie, ciepłe miejsce do spania i podstawową opiekę lekarską i tylko to, na dodatek za pieniądze z ONZ bo POlska a więc i JA płacę składki na tą organizację i ona powinna to zapewnic.
Ale dopóki będziemy dawac ukraincom 500+ itd to ONZ nic nie da bo to według prawa międzynarodowego nie uchodzcy, Polska dake im inny statut i ONZ umywa ręce.
No to idź i z tym wojuj, arcy-ważna persono. Ciekawe lie zdziałasz
Są ludzie którzy z tym wojują ale ABW ich niszczy, bo PiS to banderowska organizacja polityczna i kontroluje służby.
POlska zgodziła się w 2016 roku na placenie haraczu dla ukrainy bezwarunkowego. Mamy placic, i dawac ukrainie to co oni zapragną i tyle.
Zadłużamy się dla ukrainy, Polska jest zadłuzona na prawie 700 miliardów dolarów, PiS w czasie swoich rzadów zadluzył Polskę na prawie 300 miliardów dolarów.
Ile razy mam jeszcze pisać, ze Putin nie chce podbijać Ukrainy, żeby dotarło?!
Oczywiscie ze teraz nie chce bo i nie ma na to sił. Ale na samym poczatku było tak jak napisał Kibic, chciał zajac całą ukrainę Zelenski miał uciec lub zginąc. Ale i wtedy ukraina by przetrwała, ba pewnie nawet w starych granicach ale na ukrainie rządzili by ludzie posłuszni Putinowi, taka druga Białoruś tylko bardziej zależna bo Łukaszenko nie chce do końca podporządkować się Rosji.
Uważany za wzór dyplomaty Henry Kissinger twierdzi że teraz Nato nie ma innego wyjścia jak tylko przyjąć do szeregów Ukrainę.
Pewnie przeczytales to na forum historyków gdzie piszą geniusze strategi politvznej na emeryturze. Smieszny Kibic ukrainy.
USA nie są w stanie zmusic swoich wasali aby zgodzili się na przyjecie ukrainy do NATO.
Ukraina w NATO to koniec tej organizacji, nikt w Europie poza głupkami z PiSu nie chce umierac za Kijów.
Jedyny sposób na przyjecie ukrainy to likwidacja Rosji, wtedy Niemcy, Włochy, HIszpania, Francja, Belgia, Portugalia, Turcja, Grecja itd zgodzą się na ukrainę w NATO.
Nikt nie jest samobójcą.
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Weszlismy bo my Polacy od zawsze byliśmy Europejczykami. Każdy w europie wie kto to Polak i większość krajów jest do nas nastawiona pozytywnie wbrew temu co piszesz. Bo Polacy są znani. Polscy bohaterzy narodowi czesto są bohaterami narodowymi innych państw.
Generał Bem to bohater narodowy Polski i Węgier, Kosciuszko, Puławski itd.
Pokaz mi jakiegos bohatera ukrainskiego którego za bohatera uważa inny naród? Nie ma takich.
Wiesz że o Polakach którzy wspólnie z Włochami będą walczyć jest w jednej ze zwrotek hymnu Włoch?
Tak Włosi spiewając swój hymn spiewają że wspólnie z Polakami będą walczyc z Austriakami. To coś mówi o Polak i o tym jak byliśmy postrzegani.... nasi przodkowie.

Co masz do tego żródła? Pokazuje nie to co bys chciała widziec? Bo nie ma tam cenzury? Fakt podejrzane zródło bo brak cenzury, ty czytasz siebie? Do czego to doszło brak cenzury to podejrzane zródło. To oglądaj YT tam są tylko uczciwi, mądrzy , odważni ukraincy, bardzo poprawni politycznie.

Ja własnie jestem rasistą i jestem zacofany dla lewaków. Ale ja się tego nie wstydzę tak jak ty. To tobie wyrwało się cos z duszy i teraz tego się wypierasz. Ale pomimo ze jestem rasistą to wolałbym w Polsce imigrantów z Filipin, kolorowych katolików niż banderowców z ukrainy którzy się usmiechają i twierdzą ze kochają Polskę..... tak jak ich przodkowie z UPA którym stawiają pomniki na ukrainie.
I nie uwazam że mam płacić na nich podatki, nie chcę aby zyli w Polsce za moje podatki. Nie obchodzą mnie ani dorosli ani dzieci.
Trzeba zrobic obozy dla uchodzców po to aby to ONZ placiło na nich. Uchodzcom trzeba zapewnic wyzywienie, ciepłe miejsce do spania i podstawową opiekę lekarską i tylko to, na dodatek za pieniądze z ONZ bo POlska a więc i JA płacę składki na tą organizację i ona powinna to zapewnic.
Ale dopóki będziemy dawac ukraincom 500+ itd to ONZ nic nie da bo to według prawa międzynarodowego nie uchodzcy, Polska dake im inny statut i ONZ umywa ręce.

Są ludzie którzy z tym wojują ale ABW ich niszczy, bo PiS to banderowska organizacja polityczna i kontroluje służby.
POlska zgodziła się w 2016 roku na placenie haraczu dla ukrainy bezwarunkowego. Mamy placic, i dawac ukrainie to co oni zapragną i tyle.
Zadłużamy się dla ukrainy, Polska jest zadłuzona na prawie 700 miliardów dolarów, PiS w czasie swoich rzadów zadluzył Polskę na prawie 300 miliardów dolarów.

Oczywiscie ze teraz nie chce bo i nie ma na to sił. Ale na samym poczatku było tak jak napisał Kibic, chciał zajac całą ukrainę Zelenski miał uciec lub zginąc. Ale i wtedy ukraina by przetrwała, ba pewnie nawet w starych granicach ale na ukrainie rządzili by ludzie posłuszni Putinowi, taka druga Białoruś tylko bardziej zależna bo Łukaszenko nie chce do końca podporządkować się Rosji.

Pewnie przeczytales to na forum historyków gdzie piszą geniusze strategi politvznej na emeryturze. Smieszny Kibic ukrainy.
USA nie są w stanie zmusic swoich wasali aby zgodzili się na przyjecie ukrainy do NATO.
Ukraina w NATO to koniec tej organizacji, nikt w Europie poza głupkami z PiSu nie chce umierac za Kijów.
Jedyny sposób na przyjecie ukrainy to likwidacja Rosji, wtedy Niemcy, Włochy, HIszpania, Francja, Belgia, Portugalia, Turcja, Grecja itd zgodzą się na ukrainę w NATO.
Nikt nie jest samobójcą.
Tylko wiesz, teraz to Polska nie jest pozytywnie widziana w Unii Europejskiej, przez PiS, który zepsuł relacje z Brukselą, z Niemcami, a nawet z Rosją, ponieważ ten rząd w Polsce tak się zachowuje.
Dlaczego za poprzednich rządów Polska takiej sytuacji nigdy nie miała w Europie i Unii? Czy za Platformy Polska miała zablokowane środki unijne? Czy były problemy w Polsce z praworządnością? Czy były złe relacje z Brukselą, Niemcami i Rosją? Nie. Nie było tego za Platformy.
A dlaczego tak się z PiS dzieje? Ten rząd Polskę osłabił na arenie międzynarodowej i w strukturze Unii Europejskiej i NATO.
Polska nie tylko przez takie rządy złe nie otrzymuje należnych środków, to do tego też dużą część środków już przepadła i Polska ma naliczane kary finansowe za brak praworządności, a wcześniej za sprawę Turowa, przy granicy z Czechami.
PiS tych kar finansowych nie płaci i olewa sobie to, więc urzędnicy unijni odliczają sobie te kwoty ze środków, które miały być Polsce wypłacone i na tym zyskują dla siebie środki finansowe.
To Polska stała się krajem frajerskim, a Unia Europejska na tym zyskała, bo to też jest po kątem finansowym.

I tak właśnie Polska jest teraz negatywnie widziana przez Komisję Europejską, przez rząd niemiecki, ale i przez Rosję.
Przecież w Rosji się śmieją z Polski frajerskiej, bo wiedzą, co się w Polsce wyprawia.
Także za to wszystko, co Polskę dotknęło należy podziękować Kaczyńskiemu i jego "bandzie" podłej.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
No cóż, nie wszystko jest tylko czarne i białe. Dlatego ja nie lubię i PiS i PO, bo to dwa końce tego samego kija.
I ja akurat nie lubie PiSu nie za to za co ty ich nie lubisz.
Teraz w UE trwa walka o pozycję Polski w UE. Za czasów PO nie było tej walki bo PO godziło się na wszystko co robiły Niemcy.
Nie uwazam aby Niemcy i Polska miały ten sam interes.
Niemcy chcą aby UE stalo się państwem na wzór USA z przewodnią rolą Niemiec, taka IV Rzesza ale bez przesladowan innych narodów.
A Polska chce tylko uni gospodarczej tak jak było na początku UE. Chce zostac suwerennym panstwem. I chce miec większą rolę o decydowaniu w UE.
A tak ogolnie to nie Polska łamie prawo UE tylko UE próbuje siłą zmienic prawo, ale słabszy zawsze nie ma racji.
 
Do góry