Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 527
Punkty reakcji
87
Nic mi się nie wyrwało. Rasizm to jest uprzedzenie do kogoś ze względu na rasę, jakieś cechy wyglądu. Ja jedynie mam problem z fanatykami religijnymi, a ci są teraz wyłącznie w islamie.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 527
Punkty reakcji
87
Tylko wiesz, teraz to Polska nie jest pozytywnie widziana w Unii Europejskiej, przez PiS, który zepsuł relacje z Brukselą, z Niemcami, a nawet z Rosją, ponieważ ten rząd w Polsce tak się zachowuje.
Dlaczego za poprzednich rządów Polska takiej sytuacji nigdy nie miała w Europie i Unii? Czy za Platformy Polska miała zablokowane środki unijne? Czy były problemy w Polsce z praworządnością? Czy były złe relacje z Brukselą, Niemcami i Rosją? Nie. Nie było tego za Platformy.
A dlaczego tak się z PiS dzieje? Ten rząd Polskę osłabił na arenie międzynarodowej i w strukturze Unii Europejskiej i NATO.
Polska nie tylko przez takie rządy złe nie otrzymuje należnych środków, to do tego też dużą część środków już przepadła i Polska ma naliczane kary finansowe za brak praworządności, a wcześniej za sprawę Turowa, przy granicy z Czechami.
PiS tych kar finansowych nie płaci i olewa sobie to, więc urzędnicy unijni odliczają sobie te kwoty ze środków, które miały być Polsce wypłacone i na tym zyskują dla siebie środki finansowe.
To Polska stała się krajem frajerskim, a Unia Europejska na tym zyskała, bo to też jest po kątem finansowym.

I tak właśnie Polska jest teraz negatywnie widziana przez Komisję Europejską, przez rząd niemiecki, ale i przez Rosję.
Przecież w Rosji się śmieją z Polski frajerskiej, bo wiedzą, co się w Polsce wyprawia.
Także za to wszystko, co Polskę dotknęło należy podziękować Kaczyńskiemu i jego "bandzie" podłej.
Weszlismy bo my Polacy od zawsze byliśmy Europejczykami. Każdy w europie wie kto to Polak i większość krajów jest do nas nastawiona pozytywnie wbrew temu co piszesz. Bo Polacy są znani. Polscy bohaterzy narodowi czesto są bohaterami narodowymi innych państw.
Generał Bem to bohater narodowy Polski i Węgier, Kosciuszko, Puławski itd.
Pokaz mi jakiegos bohatera ukrainskiego którego za bohatera uważa inny naród? Nie ma takich.
Wiesz że o Polakach którzy wspólnie z Włochami będą walczyć jest w jednej ze zwrotek hymnu Włoch?
Tak Włosi spiewając swój hymn spiewają że wspólnie z Polakami będą walczyc z Austriakami. To coś mówi o Polak i o tym jak byliśmy postrzegani.... nasi przodkowie.

Co masz do tego żródła? Pokazuje nie to co bys chciała widziec? Bo nie ma tam cenzury? Fakt podejrzane zródło bo brak cenzury, ty czytasz siebie? Do czego to doszło brak cenzury to podejrzane zródło. To oglądaj YT tam są tylko uczciwi, mądrzy , odważni ukraincy, bardzo poprawni politycznie.

Ja własnie jestem rasistą i jestem zacofany dla lewaków. Ale ja się tego nie wstydzę tak jak ty. To tobie wyrwało się cos z duszy i teraz tego się wypierasz. Ale pomimo ze jestem rasistą to wolałbym w Polsce imigrantów z Filipin, kolorowych katolików niż banderowców z ukrainy którzy się usmiechają i twierdzą ze kochają Polskę..... tak jak ich przodkowie z UPA którym stawiają pomniki na ukrainie.
I nie uwazam że mam płacić na nich podatki, nie chcę aby zyli w Polsce za moje podatki. Nie obchodzą mnie ani dorosli ani dzieci.
Trzeba zrobic obozy dla uchodzców po to aby to ONZ placiło na nich. Uchodzcom trzeba zapewnic wyzywienie, ciepłe miejsce do spania i podstawową opiekę lekarską i tylko to, na dodatek za pieniądze z ONZ bo POlska a więc i JA płacę składki na tą organizację i ona powinna to zapewnic.
Ale dopóki będziemy dawac ukraincom 500+ itd to ONZ nic nie da bo to według prawa międzynarodowego nie uchodzcy, Polska dake im inny statut i ONZ umywa ręce.

Są ludzie którzy z tym wojują ale ABW ich niszczy, bo PiS to banderowska organizacja polityczna i kontroluje służby.
POlska zgodziła się w 2016 roku na placenie haraczu dla ukrainy bezwarunkowego. Mamy placic, i dawac ukrainie to co oni zapragną i tyle.
Zadłużamy się dla ukrainy, Polska jest zadłuzona na prawie 700 miliardów dolarów, PiS w czasie swoich rzadów zadluzył Polskę na prawie 300 miliardów dolarów.

Oczywiscie ze teraz nie chce bo i nie ma na to sił. Ale na samym poczatku było tak jak napisał Kibic, chciał zajac całą ukrainę Zelenski miał uciec lub zginąc. Ale i wtedy ukraina by przetrwała, ba pewnie nawet w starych granicach ale na ukrainie rządzili by ludzie posłuszni Putinowi, taka druga Białoruś tylko bardziej zależna bo Łukaszenko nie chce do końca podporządkować się Rosji.

Pewnie przeczytales to na forum historyków gdzie piszą geniusze strategi politvznej na emeryturze. Smieszny Kibic ukrainy.
USA nie są w stanie zmusic swoich wasali aby zgodzili się na przyjecie ukrainy do NATO.
Ukraina w NATO to koniec tej organizacji, nikt w Europie poza głupkami z PiSu nie chce umierac za Kijów.
Jedyny sposób na przyjecie ukrainy to likwidacja Rosji, wtedy Niemcy, Włochy, HIszpania, Francja, Belgia, Portugalia, Turcja, Grecja itd zgodzą się na ukrainę w NATO.
Nikt nie jest samobójcą.
Do kogo ty w ogóle kierujesz tę swoją wypowiedź, bo coś ci się chyba zlało?
Wątpię by Putin chciał kiedykolwiek podbijać Ukrainę. Chciał ja co najwyżej kontrolować.
A mnie i wielu Polaków akurat dzieci obchodzą, bardziej niż tacy jak ty, chociaż z narodem ukraińskim jako takim mam problem.
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
111
Punkty reakcji
23
Tylko, że Ukraina nie ma zbytnio szans na wejście do NATO bo jest wstanie wojny z innym krajem i jej granice nie są uregulowane.
Obecnie jest takie bezprawie i hipokryzja, pogwałcenie zasad i traktatów, że mnie nie zdziwi, jeśli ich przyjmą i do NATO i do UE bez żadnych warunków wstępnych.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 462
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Wątpię by Putin chciał kiedykolwiek podbijać Ukrainę. Chciał ja co najwyżej kontrolować.
Tylko aby coś kontrolowac najpierw trzeba to coś zdobyc i oddac w dobre ręce.
Do kogo ty w ogóle kierujesz tę swoją wypowiedź, bo coś ci się chyba zlało?

Każda odpowiedz pod kontkretnym cytatem, jest cytat jest odpowiedz. Tak to się czyta. Tylko ze nie każdy cytat był podpisany.
A mnie i wielu Polaków akurat dzieci obchodzą, bardziej niż tacy jak ty,
No cóż będę musiał z tym jakoś żyć. Ja niestety nie mam tyle pieniędzy by pomagac całemu swiatu. Nawet tylko tym białym.

Ale jak widze na filmie w YT jak prezydent ukrainy mówi że ukrainskie dzieci będą chodzic do przedszkoli i szkół a dzieci z Donbasu będą siedziec w piwnicy lub zginą to myślę że to może jednak karma, kara Boska. A z Bogiem nie ma co zaczynac. Karma wraca.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 527
Punkty reakcji
87
Nigdy bym się nie zniżyła do poziomu takich co przenoszą uprzedzenia i waśnie na dzieci. Dziecko zawsze jest tylko ofiarą. Nawet takie, które nosiło szmaty hitlerjugendt czy takie z afrykańskiego buszu strzelające do ludzi. Dziecko to tylko dziecko i to dorosły co za nim stał jest winien.
Nie wyobrażam sobie jak można odwrócić się od dziecka, które uciekło przed wojną, gdy jest się w stanie jej udzielić. Na szczęście nie ja jedna.
Również za skandal i coś niewyobrażalnego uważam muzułmańskie dzieci marznące w pogranicznym lesie.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 462
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Nigdy bym się nie zniżyła do poziomu takich co przenoszą uprzedzenia i waśnie na dzieci.
Nikt nie chce robic krzywdy dzieciom tylko Polski nie stac na utrzymywanie dwóch narodów, NIE STAC NAS NA TO.
Dlatego trzeba wyżywic je, dac dach nad glową i podstawową opiekę lekarską, one mają swoich rodziców swój kraj.
Ja nie jestem MATKĄ TERESĄ. Mam swoją rodzinę, swój kraj to dla mnie ważne.
To ja płace podatki i nie mam zamiaru utrzymywac obcych. Polska dla Polaków.Czy to dziwne? Tak robią normalne rządy.
Norwegia to bogaty kraj ale ukraincy nie chcą tam jechac bo tam ich trzymają w obozach dla uchodzców. I ukraincy są oburzeni, tak samo Szwajcaria.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 527
Punkty reakcji
87
Polska ma dziurę demograficzną, grożącą gospodarcza katastrofą. Te dzieci z Ukrainy to okazja na podratowanie demografii.
,,Polska dla Polaków''? XX wiek pokazał do czego prowadzi nacjonalizm, do tego stopnia, że powinno się rozważyć delegalizację go jako kryminogennej, zbrodniczej ideologii.
Aby Polska służyła Polakom musi mieć ludzi pracujących na jej gospodarkę i starzejące się społeczeństwo! W tej chwili żadne europejskie państwo nie utrzyma się bez imigrantów. Lepiej, żeby w dużej mierze byli to imigranci podobni kulturowo, zasymilowani, a ci z obcych kultur stanowili mniejszą ich część, bo liczebna przewaga obcej kultury grozi ekstremizmem mającym podporządkować rdzenna ludność do swoich zasad, czy pojawieniem się nowego rodzaju przestępczości, jak ,,balkonówki'' w Szwecji(dziewczyny wyrzucane z balkonów w ramach zbrodni honorowych), obcinanie głów czy terroryzm.
Podkreślam- drobna grupa takich migrantów nie stanowi zagrożenia, a ponieważ będziemy potrzebować migrantów, bo samo przedłużenie wieku emerytalnego nie wystarczy, lepiej żeby było to jak najwięcej imigrantów kulturowo zbliżonych, by równoważyli napływ takich mogących się w przyszłości zradykalizować,
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
289
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
Trochę nie ogarniam kolego Dawidzie. Jak możesz jako Polak mówić tzn pisać takie rzeczy jak choćby to że za Wołyń nikt nie musi przepraszać czy że Banderowcy teraz to nie tacy Banderowcy co dawniej tudzież Azowcy to nie Azowcy no chyba że tylko z nazwy.

Albo żeś nie Polak, albo totalny z Ciebie ignorant. Zaczepiłeś co najmniej 4 osoby w tym temacie i te 4 zaczepione przez Ciebie osoby odpowiadając próbowały naprostować (delikatnie pisząc) miejsca "skrzywienia" Twoich poglądów w temacie konfliktu Ukraińsko Rosyjskiego. 4 razy rozpocząłeś temat, wskazałeś temat, prosiłeś też o doinformowanie się co niektórych rozmówców i choć każda z odpowiedzi była nieco inna to efekt końcowy był prawie taki sam. Jednak jak widać nic to nie dało.

Miałem przemilczeć fakt że już Kibic zaczął pisać z sensem i trochę nawet narrację zmienił, znaczy że jednak potrafi myśleć. A Ty ? A Ty nadal nic. Nic i idziesz nie w tą stronę...

Założę się że w swoim prywatnym aucie - jeśli takie posiadasz masz założoną ukraińską flagę na antenie tudzież w innym miejscu np lusterka czy gdzieś na szybie... Na facebooku na zdjęciu profilowym zapewne też masz flagę Ukrainy. I ogólnie to sama Twoja pasja, miłość czy uj wie co to jest do Ukrainy mnie gówno obchodzi. No ale mógłbyś czasem czytać to co piszesz...





Nie to żebym się czepiał ale nie widzę innej opcji. Ciebie trzeba wziąć spakować i wysłać do sanatorium najlepiej w okolice Bachmutu. Ogólnie bez znaczenia gdzie byle byś był blisko żołnierzy Ukraińskich. Wśród nich nie brakuje wyznawców Bandery (tam co 2 z takich) Wystarczy że będziesz przebywał z nimi +- 2h i zweryfikujesz sobie swoje przekonania, wiarę i ogólnie to co wypisujesz tutaj,

Przecież na logikę czytając niektóre Twoje posty można stwierdzić że nadużywasz alkoholu. W jednym komentarzu potrafisz opisać coś co wykluczysz trzy linijki niżej . Nadmienię ponownie że kilka osób Cię już zdisowało.

Zauważyłem też że odpowiadasz wyłącznie na poszczególne części czy tam treści pomijając inne. Dokładniej to odpowiadasz tam gdzie średnio zauważasz argument. Tam gdzie go zauważysz temat omijasz - zakładam że z powodu braku kontrargumentu lub braku wiedzy...

Tak czy inaczej niezrozumiała dla mnie jest Twoja miłość do Ukrainy i przekonywanie wszystkich do tego w co sam wierzysz czy wyznajesz... Zupełnie nie widzisz tego co widzieć powinieneś, to o czym jednak wiesz puszczasz w niepamięć bo to trochę niewygodne dla Ciebie i Ukrainy. Zbrodnie nie ważne, wszystkie inne przeciw również nie ważne. Bronisz Ukrów i Ukrainy bardziej niż własnej ojczyzny. Dziwne.

Raz piszesz tak raz odwrotnie. Politycy powinni lobbować Banderyzm... A nie lobbują ? Nie lobbowali ? Andrzej Duda w 2015 roku publicznie obiecywał że zajmie się tą sprawą. Obiecywał to samo w 2019 roku. Jednak do dziś dnia poza obietnicami nic nie zrobił. Ostatnio przed uroczystościami na Wołyniu nieoficjalnie ambasador Ukrainy powiedział że podczas uroczystości zostanie odczytany list napisany przez Żeleńskiego w którym padną słowa przeprosin. List odczytano jednak żadnych przeprosin nie było. Sam list był raczej formą autoreklamy i mówił o zajebistości Żeleńskiego i o tym ile dobrego on dla kraju robi...

Sami Ukraińcy o Wołyniu wypowiadają się w takim tonie :

"Ukraina nie powinna przepraszać. - To nasza historia, nie zmienimy jej. Dziś nie powinniśmy się na tym skupiać, trzeba pójść dalej i traktować to jako fakt historyczny. Jeśli znów zaczniemy o tym mówić, to tylko pogorszy stosunki polsko-rosyjskie..."

Mogę zrozumieć że masz w dupie te przeprosiny bo należysz do grona Polaków którzy nie mają nic przeciwko takim wydarzeniom historycznym, nic się nie stało bo nie dotknęło to osobiście ani Ciebie ani nikogo z Twoich bliskich. A ewentualny fakt że kilkudziesięciu Ukraińców 80 lat temu zgwałciło Twoją babcię po czym nabiło ją na pal podpaliło a na koniec ugasili ją np moczem zupełnie Ci nie przeszkadza. I uj wbijać w to że całkiem możliwe jest to że jakiś młody Ukr siedzi w Polsce na zasiłku który poniekąd Ty sponsorujesz jest wnukiem jednego z tych oprawców. Żeby było zabawniej to ten Ukr na 90% czci pamięc swojego dziadka poniekąd bohatera wierząc że jego dziadek zrobił wiele dobrego takim właśnie postępowaniem. No ale przecież to inny człowiek ;) Przykładowo Ty pamiętasz o śmierci babci ale nic się nie stało.

Boże widzisz i nie grzmisz... Dobra bo się wkurwxxx idzie...

Jedynym ukłonem Ukrainy w stronę Polski było ustanowienie prawnych i socjalnych gwarancji dla obywateli Polski znajdujących się na terytorium Ukrainy cokolwiek to ma oznaczać to chyba trochę za mało...

Na zakończenie dodam że największym problemem jaki wyniknie po ewentualnym przyznaniu się do Wołynia przez Ukrainę oficjalnie będzie pochówek ofiar tych rzezi. Z racji tego że rodziny ofiar rzezi Wołyńskiej domagają się ekshumacji i pochówków... A to jest niemożliwe z racji tego że prawo Ukraińskie zabrania ekshumacji i pochówków ofiar... Zakaz dotyczy ofiar ludobójstwa dokonanych przez UPA oraz ukraińskie organizacje współpracujące z Niemcami oraz żołnierzy polskich którzy zginęli w czasie I WŚ, II WŚ i chwilę po II WŚ... Ukraina jest jedynym państwem w Europie który ma oficjalny zakaz ekshumacji i pochówków ofiar...

Kpina, Ch*j dupa i kamieni kupa. A teraz co by nie powiedzieć głośno to zaraz zamkną ci mordę bo Ukraina ble ble ble... A można by naprawdę walić te przeprosiny, walić przyznanie się do czegokolwiek przez Ukrainę, walić poglądy polityczne walić wyznanie i światopogląd. Czysto humanitarnie pochowanie ofiar to obowiązek moralny. I choćby się waliło i paliło to należy się tym ofiarom normalny pochówek... Po dziś dzień wszyscy którzy tam zginęli nie mają grobów ich ciała są gdzieś porzucone. Jedynie w niektórych przypadkach zachowano jakieś tam informacje jak np kilka "dołów śmierci" w żadnym jednak wypadku nie było ekshumacji nigdzie i nikomu nie ustawiono krzyży.


No ale dawid twierdzi że nic się nie stało...
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 387
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Biedna ta, Ukraina się stała...
Taka... poszkodowana... A była już "biedna" od samego początku rozwiązania ZSRR. Nigdy nie było dobrze w tym kraju, pod względem pracy i zarobków. Oczywiście, w wyjątkowych sytuacjach niektórzy mieli dobrą pracę, ale to tylko w dużych i największych miastach na Ukrainie, a i też nie zawsze.
To zależało od stanowiska i jakości pracy. Tak samo jak i w Polsce.
Niby dlaczego wielu ludzi młodych opuszczało Ukrainę, z całej Ukrainy i emigrowali do Polski, ale nie tylko do Polski? Bo szukali lepszego życia i lepszej godnej pracy.
Teraz jak się wojna zaczęła, to taka biedna Ukraina i tak też jest widziana w Unii Europejskiej.
Kraj nie jest samowystarczalny ekonomicznie i gospodarczo, a ma taki potencjał, że mógłby być samowystarczalny i to nawet dużo lepiej od Polski.
Gdyby mieli uczciwe i normalne rządy to by były środki na wiele rzeczy.
Byłyby środki na lepsze pensję, emerytury, renty i pomoc socjalną. Byłyby środki na armię, na policję i na inne służby mundurowe.
Sama armia ukraińska była słaba w tym kraju i wiem od ukraińskiej politolog, która od iluś lat mieszka w Polsce i zna dobrze sytuację własnego kraju, że: kiedyś, a właściwie od początku niepodległości Ukrainy armia ukraińska była tak niedofinansowana, że brakowało nie tylko na dobry sprzęt i pojazdy wojskowe, ale i na całe wyposażenie dla żołnierzy. Oni chodzili w starych i zniszczonych butach wojskowych, bo brakowało środków na nowe, porządne buty wojskowe. Ale brakowało też na inne rzeczy wojskowe.
Tak samo było, w jakimś stopniu w policji i w innych służbach mundurowych.
Kraj niewydolny gospodarczo, z winy samych rządów ukraińskich.
I od początku niepodległości Ukrainy nikt się tym nie przejmował, ani w Polsce, ani w Unii Europejskiej. Kraj zresztą nie należał nigdy do tej struktury, więc co miała do tego kraju Unia?
Szerzyła się tam patologia, czyli: narkomania, alkoholizm, prostytucja, bezdomne dzieci ( obejrzałem kiedyś dokument o bezdomnych i zaniedbanych dzieciach z Odessy, które już w dziecięcym wieku sięgały po alkohol i narkotyki i spały po różnych miejscach i piwnicach i to był smutny dokument ). Nikt się nie przejmował tam tymi dziećmi.
Bardzo młode nastolatki ukraińskie już weszły w świat prostytucji, bo uciekały z domów patologicznych i alkoholiczych i chciały lepszego życia, więc sprzedawały własne ciało różnym facetom za lepszą kasę. W Polsce, ile było prostytutek ukraińskich, które przyjechały do Polski, aby lepiej zarabiać w Polsce na seksie.
I np. stały gdzieś na wylotowych drogach i oczekiwały kierowców.
Zresztą do teraz tak jest.
Alb w Agencjach pracowały i świadczyły usługi seksualne i do teraz tak jest.
Obejrzałem inny dokument o domach dziecka na Ukrainie, jak matki-alkoholiczki i też prostytutki oddawały swoje dzieci do tychże domów dziecka, bo nie chciały wychowywać.
Były bardziej zajęte facetami i seksem za kasę, a także alkoholem i narkotykami. I te matki często nie odwiedzały swoich dzieci w domach dziecka albo w jakichś ośrodkach dla dzieci.
To są smutne rzeczy co się działo i dzieje w tym kraju.
Same rządy ukraińskie taką sytuację zgotowały własnemu społeczeństwu, a szczególnie to dotykało biednych, samotnych, pokrzywdzonych i słabych.
Wtedy jeszcze nie mieli wojny, ale też nie działo się tam dobrze, pod innymi względami.
Jak się zaczęła wojna, najpierw w samym Donbasie, a potem obecna wojna, to od razu się trafili tacy, i to nie tylko z samej Ukrainy, ale także z innych krajów Europy, którzy "zwęszyli" na tym własny interes i zysk.
I tacy nie mają żadnych sentymentów dla biednego i skorumpowanego kraju. Oni widzą tylko własny interes, na cudzym...
Bo "hieny" pazerne są wszędzie na świecie i zawsze tacy się znajdą.

Natomiast, co do tej... wojny... to jest to tak biedny i osłabiony kraj, że nawet nie mają własnej, dobrej armii, bo od 1991 roku armie zaniedbali i nie dofinansowali.
Więc brakowało środków na dobre i pełne wyposażenie armii i wojska.
I gdyby nie Zachód, który być może się lituję nad biedną Ukrainą, to armia ukraińska by padła od razu... Wojska rosyjskie by "zmiotły" całą armię ukraińską, w ciągu kilku miesięcy nawet, a nie w ciągu całego roku czy dłużej.
Przynajmniej tak sobie przypuszczam.
Zachód "pompuję" Ukrainę w różną broń ( ale robi to też Polska ), w pojazdy i wyposażenie wojskowe i to w połowie albo nawet i prawie w całości zastępuję krajowe wyposażenie wojskowe. Bo sama Ukraina już właściwie prawie nie ma własnego sprzętu, broni i wyposażenia wojskowego.
Bo gdyby mieli, to by nie potrzebowali broni, pojazdów i wyposażenia z innych krajów europejskich.
Więc, to świadczy o czymś.
Ale to nie jest bezinteresowne, że Polska i Zachód tak sobie całkiem za nic dają wyposażenie wojskowe Ukrainie. Polska może daje w prezencie broń i pojazdy wojskowe Ukrainie, bo PiS robi to z miłości do swojego "przyjacielskiego kraju".
Ale inne kraje w Unii Europejskiej nie robią tego za nic.
Bo oddawanie własnego sprzętu i wyposażenia wojskowego, nie mając z tego nic, to nie jest to fajne dla rządów europejskich, gdyż sami się pozbawiają własnego wyposażenia wojskowego i muszą potem zakupić nowe wyposażenie broń, pojazdy wojskowe dla własnych armii, a to więcej kosztuje budżety tych krajów.
Dlatego muszą z tego mieć jakiś zysk i korzyść rządy krajów unijnych i nie tylko unijnych.
Widzą rządy w krajach Europy i w Unii, że Ukraina to kraj biedny, niewydolny, skorumpowany i sama armia ukraińska by... padła szybko przed wojskami rosyjskimi.
I oni to w Unii Europejskiej i w USA wiedzą.
Natomiast dlatego, że "pompują" biedną Ukrainę w broń zachodnią i w wyposażenie, to walki trwają nadal, bo oni to sami eskalują, dla korzyści.

Zachód też, razem z Polską finansuję tę wojnę ukraińską, bo dają na to swoją kasę i sprzęt wojskowy.
Mają zarzuty do Rosji, że Rosja ściąga sprzęt, broń i pojazdy z krajów zaprzyjaźnionych na Ukrainę, ale sam Zachód też tak robi. USA przekazują pojazdy i broń Ukrainie.
Także oni nie są bez winy, na Zachodzie, tyle że się do tego nie przyznają.
 
Ostatnia edycja:

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Polska ma dziurę demograficzną, grożącą gospodarcza katastrofą. Te dzieci z Ukrainy to okazja na podratowanie demografii.
,,Polska dla Polaków''? XX wiek pokazał do czego prowadzi nacjonalizm, do tego stopnia, że powinno się rozważyć delegalizację go jako kryminogennej, zbrodniczej ideologii.
Aby Polska służyła Polakom musi mieć ludzi pracujących na jej gospodarkę i starzejące się społeczeństwo! W tej chwili żadne europejskie państwo nie utrzyma się bez imigrantów. Lepiej, żeby w dużej mierze byli to imigranci podobni kulturowo, zasymilowani, a ci z obcych kultur stanowili mniejszą ich część, bo liczebna przewaga obcej kultury grozi ekstremizmem mającym podporządkować rdzenna ludność do swoich zasad, czy pojawieniem się nowego rodzaju przestępczości, jak ,,balkonówki'' w Szwecji(dziewczyny wyrzucane z balkonów w ramach zbrodni honorowych), obcinanie głów czy terroryzm.
Podkreślam- drobna grupa takich migrantów nie stanowi zagrożenia, a ponieważ będziemy potrzebować migrantów, bo samo przedłużenie wieku emerytalnego nie wystarczy, lepiej żeby było to jak najwięcej imigrantów kulturowo zbliżonych, by równoważyli napływ takich mogących się w przyszłości zradykalizować,
Obce osoby mogą jedynie
Przebywać w kraju gdy nie
Ma kryzysu gospodarczego a
Jego przypadku wyprowadzka i
Pierwszeństwo do pracy i
Nauki rodacy .
Kryzys demograficznych można
Zatrzymać przez promowanie
Powrotu do kraju rodaków z
Całego świata a nie obcych.
Gdy te osoby mają krew
Polską powinny mieć prawo
Za darmo dostać dokumenty i
Transport a od majątku i
Zdolności specjalne warunki
Ekonomiczne.
Kryzys wynika kilka rzeczy i
Nie trzeba obcych tylko kilku
Zakazów.
1 zakaz propagowania przez
Media prostytucji .
2 aborcja tylko powodu choroby,
Zagrożenie życia matki, czyn
Kryminalny.
3 rozwodu gdy są dzieci
Tylko na podstawie Realnych
Patologii i listy patologii
Albo decyzją sądu zgoda
Psychologa który go ratuje
Albo nie a dziś kobiety
Nadmiar kasy za rozwód i
Swoboda testów genetycznych .
4 zakaz klubów nocnych
Które na pijaństwie kobiet
Mają kasę i każdy zastanawia się
Jak można za ich picie dawać kasę.
5 zakaz brania nowych
Związków po śmierci i brak
Praw do majątku tej osoby
Jeśli ma nowy związek i
Nie ma prawa do
Majątku obca osoba i nie
Powinna mieć żadnych praw
Do tego majątku kosztem
Legalnych krewnych i jedynie krewni
A najlepiej rodzeństwo tej
Osoby ma prawo do związku
A nie obcy i majątku a
Najlepiej niech żyje celibacie .
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 527
Punkty reakcji
87
Szerzyła się tam patologia, czyli: narkomania, alkoholizm, prostytucja, bezdomne dzieci ( obejrzałem kiedyś dokument o bezdomnych i zaniedbanych dzieciach z Odessy, które już w dziecięcym wieku sięgały po alkohol i narkotyki i spały po różnych miejscach i piwnicach i to był smutny dokument ). Nikt się nie przejmował tam tymi dziećmi.
Bardzo młode nastolatki ukraińskie już weszły w świat prostytucji, bo uciekały z domów patologicznych i alkoholiczych i chciały lepszego życia, więc sprzedawały własne ciało różnym facetom za lepszą kasę. W Polsce, ile było prostytutek ukraińskich, które przyjechały do Polski, aby lepiej zarabiać w Polsce na seksie.
I np. stały gdzieś na wylotowych drogach i oczekiwały kierowców.
Zresztą do teraz tak jest.
Tzw. bezprizorni czy bezprizorniki są też w Rosji. Pojawili się wraz z rewolucją październikową, gdy wiele dzieci w krwawej wojnie domowej potraciło rodziców. Zbijały się w dzikie bandy razem z dziećmi z patologicznych rodzin i żyły wspólnie na ulicy. Nigdy ten problem nie został do końca rozwiązany(nie wiem jak w ostatnich latach) Jelcyn coś próbował zaradzić, ale nie do końca mu wyszło. Nie tylko to zresztą. Za jego rządów cały kraj pogrążył się w kryzysie.
Ten kryzys i terroryzm kaukaski pomogły wybić się Putinowi, wylansować na zbawcę, który silna ręką zaprowadzi porządek.
Ukraina była republiką radziecką, wiec problem bezrozorników dotyczył też jej i tak już został, skorumpowani urzędnicy mieli ważniejsze sprawy.
Alb w Agencjach pracowały i świadczyły usługi seksualne i do teraz tak jest.

Obejrzałem inny dokument o domach dziecka na Ukrainie, jak matki-alkoholiczki i też prostytutki oddawały swoje dzieci do tychże domów dziecka, bo nie chciały wychowywać.
Były bardziej zajęte facetami i seksem za kasę, a także alkoholem i narkotykami. I te matki często nie odwiedzały swoich dzieci w domach dziecka albo w jakichś ośrodkach dla dzieci.
Yyy... Tu muszę trochę stanąć w obronie Ukraińców, bo z tego co piszesz można wywnioskować, że norma na Ukrainie jest zaniedbywanie dzieci. Nieprawda. Dzieci krzywdzi i zaniedbuje tylko patologia. Identyczną znajdziesz w Polsce. Tam może na większą skalę, bo większa jest skala biedy. I tu masz najlepszy dowód na to, że nie pieniądze a ich brak tworzy patologię. Dlatego takie programy jak 500 plus przyczyniają się do jej zwalczania, nie dokarmiania, jak twierdzą niektórzy. Przed programami socjalnymi w Polsce była o wiele większa skala patologii, niż obecnie, bo większa była bieda. A co za tym idzie brak perspektyw, zblazowanie i najłatwiejsza rozrywka by uciec od tego np. upijając się.
To są smutne rzeczy co się działo i dzieje w tym kraju.

Same rządy ukraińskie taką sytuację zgotowały własnemu społeczeństwu, a szczególnie to dotykało biednych, samotnych, pokrzywdzonych i słabych.
Wtedy jeszcze nie mieli wojny, ale też nie działo się tam dobrze, pod innymi względami.
Jak się zaczęła wojna, najpierw w samym Donbasie, a potem obecna wojna, to od razu się trafili tacy, i to nie tylko z samej Ukrainy, ale także z innych krajów Europy, którzy "zwęszyli" na tym własny interes i zysk.
I tacy nie mają żadnych sentymentów dla biednego i skorumpowanego kraju. Oni widzą tylko własny interes, na cudzym...
Bo "hieny" pazerne są wszędzie na świecie i zawsze tacy się znajdą.
Na Ukrainie jest wiele problemów i patologii, ale też nie o to chodzi by tym manipulować- a to pisząc laurkę jak niektórzy, a to szkalując. Bo w większości to po prosu normalni ludzie są, podobni do nas.
Jednak ich państwo pozostawia wiele do życzenia czcząc nazistów. Dopóki tego nie zmieni dla mnie do normalnych europejskich krajów nie ma prawa się zaliczać.
Jeśli to zrobi i będzie szła w dobrą stronę, wtedy będzie można złą historię zamknąć i wspólnie budować nową, dobrą relację.
Zachód "pompuję" Ukrainę w różną broń ( ale robi to też Polska ), w pojazdy i wyposażenie wojskowe i to w połowie albo nawet i prawie w całości zastępuję krajowe wyposażenie wojskowe. Bo sama Ukraina już właściwie prawie nie ma własnego sprzętu, broni i wyposażenia wojskowego.
Bo gdyby mieli, to by nie potrzebowali broni, pojazdów i wyposażenia z innych krajów europejskich.
Więc, to świadczy o czymś.
Ale to nie jest bezinteresowne, że Polska i Zachód tak sobie całkiem za nic dają wyposażenie wojskowe Ukrainie. Polska może daje w prezencie broń i pojazdy wojskowe Ukrainie, bo PiS robi to z miłości do swojego "przyjacielskiego kraju".
Ale inne kraje w Unii Europejskiej nie robią tego za nic.
Tak robimy, bo taką mądrą ustawę nasz rząd podpisał. W ogóle jest taki mądry w temacie, że aż ręce opadają.
Ale sami chyba tego nie wymyśli. Czyżby inicjatywa wujka Sama? Na ile sugerowana, na ile wymuszona? Tego się raczej nie dowiemy.
Zachód też, razem z Polską finansuję tę wojnę ukraińską, bo dają na to swoją kasę i sprzęt wojskowy.
Mają zarzuty do Rosji, że Rosja ściąga sprzęt, broń i pojazdy z krajów zaprzyjaźnionych na Ukrainę, ale sam Zachód też tak robi. USA przekazują pojazdy i broń Ukrainie.
Także oni nie są bez winy, na Zachodzie, tyle że się do tego nie przyznają.
Po żadnej stronie nie chodzi o rację czy sprawiedliwość, tylko o biznes. Reszta to stek propagandowych bzdur i manipulacji. A to ten największy na plecach mniejszych ten biznes ubija.
Chcesz znaleźć winnego- trop pieniądze, jak słusznie zauważył sędzia Falcone zwalczając sycylijską mafię i w dużej mierze tępiąc jej pazury, co przypłacił życiem.
Z polityką jest podobnie.
US Dolar cos dziwnie wzmocnił się od wojny, rubel niekoniecznie...
Kto zarabia ten ma interes, pociąga za sznurki. Polityka to nie tylko fasada oficjalnie pokazywana w tv- Są agenci, służby specjalne, prowokacje.
Aczkolwiek Rosja też niewinna nie jest. Ot- Rozgrywki mocarstw toczące się na sąsiednim podwórku- naszemu jednak, wbrew propagandzie, nie zagrażając.
Rosja nigdy nie atakowała zbrojnie zachodu, a my obecnie się do niego zaliczamy. Zawsze natomiast- Czy to jako Rosja czy ZSRR potrzebowała od niego odgrodzenia. Wcześniej byliśmy nim my o NRD, dziś to od nas chcą się odgrodzić Białorusią i Ukrainą- stąd też wątpliwe, by kiedykolwiek planowali włączać ją do swojego terytorium, a nie tylko do strefy wpływów...
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 462
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Trochę nie ogarniam kolego Dawidzie. Jak możesz jako Polak mówić tzn pisać takie rzeczy jak choćby to że za Wołyń nikt nie musi przepraszać czy że Banderowcy teraz to nie tacy
To już ostatnie chwile aby pisac o Wołyniu 1943 . Całkiem możliwe ze już za kilka miesięcy banderowcy z PiSu zabronią pod karą wiezienia pisac o tamtych wydarzeniach. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pracuje nad ustawą która będzie batem na tych Polaków którzy nie chcą zapomnić o bestalistwie ukrainskim i którzy wypominają ukraincom stawianie pomników mordercom z UPA.
Ustawa oczywiscie będzie tak nazwana aby nie kojarzyła się z popieraniem neo-banderowców z ukrainy ale będzie skutkowała karaniem za pisanie o zbrodni Wołynskiej.

„To jest podejście pod rządy autorytarne”. Żaryn zapowiada kary za „dezinformację”. Wspomina m.in. pisanie o Wołyniu​

Polityk mówił także o przypadkach „wrzucania różnego rodzaju fałszywych narracji czy fałszywych dyskusji, które mają polaryzować społeczeństwo”. Według niego tego typu zabiegiem bywa często wspominanie w dyskusji o rzezi wołyńskiej.


– To jest temat ciągle żywy i naturalny w polskim społeczeństwie, ale Rosjanie robią z tego już swój użytek, przekonując, że Polska nie powinna współpracować obecnie z Ukrainą, póki ta sprawa nie zostanie wyjaśniona i rozliczona – twierdzi
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 462
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Na Ukrainie jest wiele problemów i patologii, ale też nie o to chodzi by tym manipulować- a to pisząc laurkę jak niektórzy, a to szkalując. Bo w większości to po prosu normalni ludzie są, podobni do nas.
Jednak ich państwo pozostawia wiele do życzenia czcząc nazistów.
Czytasz czasem sobie to co sama napiszesz? I rozumiesz siebie? Ukraincy to krysztalowi ludzie, usmiechają się do ciebie, mówią dobre rzeczy.
Tylko panstwo jest złe...... przepraszam co to panstwo?
Państwo to politycy wybrani przez naród, większość tego narodu popiera to co robią politycy bo to NARÓD wybrał tych POLITYKÓW!
To ukraincy głosują na neo-banderowców bo MAJĄ TAKIE PRZEKONANIA. Ukraincy w Polsce udają dobrych, nie wiedzą nic o UPA są przyjazni dla Polaków.

Ale wejdz na YT i obejrzyj jakiś film na którym jakis ukrainiec mówi zle o Polakach, albo na przykład coś zrobi Polakom.
Ogólna euforia wsród komentarzy, dobrze zrobiłes tym Polakom! Trzeba ich gnoić,Lachy są nam niepotrzebni. My ukraincy pracujemy na Polaków a oni za mało nam są wdzieczni! Za mało zarabiamy w Polsce Polacy nas okradają!Ostatnio ukraincy zaczeli twierdzic że oni ukraincy wiecej wplacają dla Polski niż biorą bo płaca podatki. A wiec drodzy ukraincy idzcie w h...j do siebie i nie placcie podatków w Polsce. Nie było ukrainców a Polska rozwijała sie i to szybciej niż teraz z wami. Teraz od pól roku PKB w Polsce spada.
Typowy ukrainiec.
A tutaj porównanie co należy się samotnej matce z dwójką dzieci .Kto ma w Polsce lepiej, Polacy czy ukraincy?
 
Ostatnia edycja:

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Obce osoby mogą jedynie
Przebywać w kraju gdy nie
Ma kryzysu gospodarczego a
Jego przypadku wyprowadzka i
Pierwszeństwo do pracy i
Nauki rodacy .
Kryzys demograficznych można
Zatrzymać przez promowanie
Powrotu do kraju rodaków z
Całego świata a nie obcych.
Gdy te osoby mają krew
Polską powinny mieć prawo
Za darmo dostać dokumenty i
Transport a od majątku i
Zdolności specjalne warunki
Ekonomiczne.
Kryzys wynika kilka rzeczy i
Nie trzeba obcych tylko kilku
Zakazów.
1 zakaz propagowania przez
Media prostytucji .
2 aborcja tylko powodu choroby,
Zagrożenie życia matki, czyn
Kryminalny.
3 rozwodu gdy są dzieci
Tylko na podstawie Realnych
Patologii i listy patologii
Albo decyzją sądu zgoda
Psychologa który go ratuje
Albo nie a dziś kobiety
Nadmiar kasy za rozwód i
Swoboda testów genetycznych .
4 zakaz klubów nocnych
Które na pijaństwie kobiet
Mają kasę i każdy zastanawia się
Jak można za ich picie dawać kasę.
5 zakaz brania nowych
Związków po śmierci i brak
Praw do majątku tej osoby
Jeśli ma nowy związek i
Nie ma prawa do
Majątku obca osoba i nie
Powinna mieć żadnych praw
Do tego majątku kosztem
Legalnych krewnych i jedynie krewni
A najlepiej rodzeństwo tej
Osoby ma prawo do związku
A nie obcy i majątku a
Najlepiej niech żyje celibacie .
Obcy obniżają wynagrodzenia
W kraju i warunki pracy i
Tego powodu ofiary wojny
Mają jedynie prawo do strefy
Bezpieczeństwa i tylko tam
Mogą mieszkać i jedynie mogą
Uzupełniać gospodarkę a
Nie wchodzić do tych miast i
Normalnie na wschodzie kraju
Mogli zbudować szybko baraki
I wykorzystać puste wioski a
Nie dawać im na mieszkanie
Pieniądze i kursy kosztem
Własnych rodaków .
Szczególnie młodym nadmiar
Osób blokuję karierę i zarobki.
Agencję pracy obniżą zarobki
I warunki a próba podwyżki nie
Ma sensu i czeka sporo obcych.
wynika to podstawowych
Zasad matematyki i ekonomii
Nadmiar oznacza spadek
wynagrodzenia .
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 527
Punkty reakcji
87
Czytasz czasem sobie to co sama napiszesz? I rozumiesz siebie? Ukraincy to krysztalowi ludzie, usmiechają się do ciebie, mówią dobre rzeczy.
Tylko panstwo jest złe...... przepraszam co to panstwo?
Państwo to politycy wybrani przez naród, większość tego narodu popiera to co robią politycy bo to NARÓD wybrał tych POLITYKÓW!
To ukraincy głosują na neo-banderowców bo MAJĄ TAKIE PRZEKONANIA. Ukraincy w Polsce udają dobrych, nie wiedzą nic o UPA są przyjazni dla Polaków.
A Ty czytasz czasem co ktoś napisał? Czy każdą wypowiedź usiłujesz dogiąć do swojego widzimisię? Nigdzie nie napisałam, że są ,,kryształowi''. To co dokładnie napisałam to, że jest większa skala patologii przez większą biedę, ale w większości to normalni ludzie, podobni do nas.
Politycy? Sama jakiś wybieram- nie popierając ich, bo wielkiego wyboru nie mam a coś wybrać muszę. Ważę więc tzw. ,,mniejsze zło'' nie utożsamiając się specjalnie z tym co wybrałam. Decydują względy finansowe, bezpieczeństwa państwa, itp. a nie taka czy inna ideologia. U nich pewnie jest tak samo. Z tego co wiem na swoją politykę narzekają bardzo.

Co do internetu- wystarczy mi, że otworzę polski, by zobaczyć ilu jest frustratów, szowinistów(nawet tutaj)- wypisujących bzdury o innych narodowościach, których nawet osobiście nie poznali, krajach, w których nigdy nie byli albo o kobietach, dzieciach, posiadaczach psów, gwiazdach filmowych, sportowcach, celebrytach, postaciach i wydarzeniach historycznych, itd;- dowolnie, by tego nie przekładać na rzeczywistość.
Tacy ludzie są bojowi tylko w necie. Znasz określenie- ,,kozak w necie, pi*** w świecie''? Jest ich jakaś garstka, ale nie reprezentują większości. A wielu z nich nawet się nie zastanowi nad wypisywanymi bzdurami i szybko by je zweryfikowali w realnym życiu, lecz mieli gorszy dzień, życie im dowaliło, to sobie odreagują na kimś innym, takim co się bardziej rzuca w oczy. Humor się poprawi i zapominają o bzdurach, które wysmarowali.

Napisałeś kiedyś ironicznie użytkownikowi ,,dawid(coś tam)'', że podziwiasz jego inteligencję, no to ja teraz ,podziwiam' Twoją, gdy wchodząc na filmiki o wiadomej tematyce, gdzie logiczne, że znajda się tam rozmaici frustraci, nieudacznicy wylewający swoje chore żale, przekładasz to na całe społeczeństwo.
Podejrzewam, że nie znasz osobiście żadnego Ukraińca, co najwyżej z widzenia, ale masz wyrobione zdanie np. wyszukiwanych filmików o celowo szowinistycznym profilu. Brawo, bardzo miarodajne:)
Być zdziwionym, że się znalazło coś, czego się uparcie szukało, to już granda. Spróbuj może czasem znaleźć coś przeciwnego, też znajdziesz i prawdopodobnie przy mniejszej determinacji;)
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 387
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Trzeba zapamiętać jedną rzecz, ludzie, że za każdą wojną i za każdym jakimś konfliktem idzie też duża kasa i zyski.
Tak było podczas dwóch wojen światowych, gdzie Niemcy się na tym bogaciły, które wywołały dwie wojny światowe. I tak było podczas domowych, lokalnych wojen w krajach Afryki i gdzieś na Bliskim Wschodzie.
Wojny i walki to jedno, a zarabianie i zyski na wojnie, to drugie.
Jak niektóre kraje Europy zachodniej skolonizowały sobie niektóre kraje Afryki, a nawet kilka krajów w Ameryce Południowej ( do teraz w Ameryce Południowej jest Surinam holenderski i Gujana francuska i jest to pod zarządem tychże krajów europejskich i na tym te kraje zarabiają ), to czerpały na tym swoje zyski.
Zyski na cudzym...
Również USA i inne, niektóre kraje na świecie.
Dlaczego nie mieliby mieć też zysków z Ukrainy, a to jest i tak kraj zniszczony, skorumpowany i rozkradziony?
Bo oni się przyglądali, jak przez 8 lat trwały walki w Donbasie i nie chcieli tego zakończyć.
To znaczy, głównie chodzi o Kijów, ale kraje Europy zachodniej nie wpływały na Kijów, aby zakończyć walki i się dogadać z separatystami i także Rosją.
Być może jest politykom Europy zachodniej i unijnym politykom wygodna taka, wojna, bo na tym się ma jakiś zysk.
A walki i konflikty nie są w ich krajach, tylko w innym kraju, który do tego nie jest krajem w Unii Europejskiej.
Więc, to jest im wygodne, że w kraju skorumpowanym, zniszczonym trwają walki, bo taki kraj można poświęcić na zniszczenia, który i tak był zniszczony i osłabiony.
A skoro trafiła się okazja do jakiejś korzyści, w cudzym kraju, dlaczego nie korzystać i nie ponieść straty we własnym kraju?
Także, w każdym prawie kraju na świecie, nie tylko w Europie nie jeden polityk widzi w czymś własny interes polityczny i zawsze jakaś "pokusa" na coś jest i będzie. Tego się nie zatrzyma.
Natomiast, Ukraina tak naprawdę nie była i nie jest widziana zbyt pozytywnie na arenie międzynarodowej i gorzej była i jest widziana i oceniana niż Polska.
Dlaczego?
Ponieważ sami Ukraińcy niszczyli i osłabiali ten kraj, a nikt nie kazał im tego robić.
Sami we własnym kraju wprowadzili mentalność korupcyjną, nieuczciwość, kombinację i doprowadzili do biedy zwykłych ludzi. Tak było od samego początku rozpadu ZSRR.
Kraj, z takim potencjałem, który mógłby być bogatszy od Polski nawet i nie tylko od Polski, ale nawet od Czech albo na podobnym poziomie, stał się jednym z najbiedniejszych ( może obok Bułgarii i Mołdawii ) w całej Europie, a do tego skorumpowanym, z patologiami i z nedzą.
No to kto gdzieś na arenie międzynarodowej szanuje i dobrze widzi taki kraj?
Miasta ukraińskie, jak Odessa są ładne i krajobrazy kraju również, ale co z tego, jak kraj zniszczyli i osłabili gospodarczo i ekonomicznie?
Teraz, z informacji to inflacja na Ukrainie, i to jeszcze przez wojnę sięga prawie 30 %. Jest wyższa niż w Polsce. To jest jeszcze większa bieda w tym kraju niż była wcześniej.
Bo wojna, zarówno w samym Donbasie, jak i teraz, obecnie do tego jeszcze biedy i złej sytuacji dołożyła. Powiększyło się jeszcze bardziej bezrobocie w kraju. Wiele milionów ludzi wyjechało z tego kraju, nie tylko do Polski i kraj się wyludnił trochę, a nawet nie trochę. To wszystko coraz bardziej osłabia ten kraj i podnieść się z tego będzie trudno i to będzie na lata.
Więc, nikt poważnie takiego kraju w Europie i na świecie nie będzie traktował. Nawet w Unii Europejskiej nie traktują poważnie Ukrainy, ale "niby wspierają" ten kraj, jednak nie robią tego bezinteresownie, tylko mają z tego korzyść.
Wiem, że było coś takiego, że ukraiński prezydent obraził albo nie stosownie wypowiedział jakieś słowa w stosunku do Izraela, na temat Żydów i to się nie spodobało izraelskiemu premierowi, który zwrócił Ukrainie na to uwagę.
Bo Izrael bardziej szanuję i uważa Rosję niż Ukrainę. Zresztą, co Ukraina mogłaby zaoferować Izraelowi, jak i innym krajom na świecie? To z Rosją są lepsze stosunki i interesy, bo Rosja jest nie tylko największym krajem świata, ale ma bogate surowce. Rosja ma ogromny potencjał, który wykorzystuje na arenie międzynarodowej i Rosja jest kilkakrotnie bogatszym krajem od Ukrainy i od Polski.
To oczywiste, bo ma surowce, ma złoża, które sprzedaje. I to w ogromnych ilościach.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 387
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Tzw. bezprizorni czy bezprizorniki są też w Rosji. Pojawili się wraz z rewolucją październikową, gdy wiele dzieci w krwawej wojnie domowej potraciło rodziców. Zbijały się w dzikie bandy razem z dziećmi z patologicznych rodzin i żyły wspólnie na ulicy. Nigdy ten problem nie został do końca rozwiązany(nie wiem jak w ostatnich latach) Jelcyn coś próbował zaradzić, ale nie do końca mu wyszło. Nie tylko to zresztą. Za jego rządów cały kraj pogrążył się w kryzysie.
Ten kryzys i terroryzm kaukaski pomogły wybić się Putinowi, wylansować na zbawcę, który silna ręką zaprowadzi porządek.
Ukraina była republiką radziecką, wiec problem bezrozorników dotyczył też jej i tak już został, skorumpowani urzędnicy mieli ważniejsze sprawy.

Yyy... Tu muszę trochę stanąć w obronie Ukraińców, bo z tego co piszesz można wywnioskować, że norma na Ukrainie jest zaniedbywanie dzieci. Nieprawda. Dzieci krzywdzi i zaniedbuje tylko patologia. Identyczną znajdziesz w Polsce. Tam może na większą skalę, bo większa jest skala biedy. I tu masz najlepszy dowód na to, że nie pieniądze a ich brak tworzy patologię. Dlatego takie programy jak 500 plus przyczyniają się do jej zwalczania, nie dokarmiania, jak twierdzą niektórzy. Przed programami socjalnymi w Polsce była o wiele większa skala patologii, niż obecnie, bo większa była bieda. A co za tym idzie brak perspektyw, zblazowanie i najłatwiejsza rozrywka by uciec od tego np. upijając się.

Na Ukrainie jest wiele problemów i patologii, ale też nie o to chodzi by tym manipulować- a to pisząc laurkę jak niektórzy, a to szkalując. Bo w większości to po prosu normalni ludzie są, podobni do nas.
Jednak ich państwo pozostawia wiele do życzenia czcząc nazistów. Dopóki tego nie zmieni dla mnie do normalnych europejskich krajów nie ma prawa się zaliczać.
Jeśli to zrobi i będzie szła w dobrą stronę, wtedy będzie można złą historię zamknąć i wspólnie budować nową, dobrą relację.

Tak robimy, bo taką mądrą ustawę nasz rząd podpisał. W ogóle jest taki mądry w temacie, że aż ręce opadają.
Ale sami chyba tego nie wymyśli. Czyżby inicjatywa wujka Sama? Na ile sugerowana, na ile wymuszona? Tego się raczej nie dowiemy.

Po żadnej stronie nie chodzi o rację czy sprawiedliwość, tylko o biznes. Reszta to stek propagandowych bzdur i manipulacji. A to ten największy na plecach mniejszych ten biznes ubija.
Chcesz znaleźć winnego- trop pieniądze, jak słusznie zauważył sędzia Falcone zwalczając sycylijską mafię i w dużej mierze tępiąc jej pazury, co przypłacił życiem.
Z polityką jest podobnie.
US Dolar cos dziwnie wzmocnił się od wojny, rubel niekoniecznie...
Kto zarabia ten ma interes, pociąga za sznurki. Polityka to nie tylko fasada oficjalnie pokazywana w tv- Są agenci, służby specjalne, prowokacje.
Aczkolwiek Rosja też niewinna nie jest. Ot- Rozgrywki mocarstw toczące się na sąsiednim podwórku- naszemu jednak, wbrew propagandzie, nie zagrażając.
Rosja nigdy nie atakowała zbrojnie zachodu, a my obecnie się do niego zaliczamy. Zawsze natomiast- Czy to jako Rosja czy ZSRR potrzebowała od niego odgrodzenia. Wcześniej byliśmy nim my o NRD, dziś to od nas chcą się odgrodzić Białorusią i Ukrainą- stąd też wątpliwe, by kiedykolwiek planowali włączać ją do swojego terytorium, a nie tylko do strefy wpływów...
Ja nawet już nie wiem czy ja mam z Tobą na takie tematy wchodzić w dyskusję, na temat Ukrainy, ale i na temat Polski, bo Ty wiesz swoje i ja wiem swoje...
Ja mam swoje zdanie i Ty masz swoje zdanie i niech tak sobie zostanie.
Zresztą, forum służy do wymiany własnego zdania i każdych poglądów.

Dlatego nie mam chęci za bardzo Ciebie cytować i wchodzić z Tobą w dyskusję, na różne tematy.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 527
Punkty reakcji
87
To nie wchodź, jak się boisz moich argumentów. Ja będę robiła co chcę i będę się odnosić także do Twoich postów i je cytować. Od tego jest przecież forum, jak sam zauważyłeś.
Chociaż masz zwyczaj pisania takich rozlazłych kobył, że cytowanie Ciebie wymaga nie lada cierpliwości. Niestety chyba nie potrafisz zwięźle i rzeczowo.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Putin to doskonale wiedział więc jest to powód do wojny dla naiwnych.
Z drugiej strony może nie mam racji ale stawiam że Rosja nie chciała zająć całej Ukrainy.
Moim zdaniem świadczy o tym liczebność początkowo użytych wojsk w rosyjskiej inwazji.
Przypuszczam że założenie było takie że Zeleński ucieknie z kraju
Rosja stworzy posłuszny im rząd ponadto uzyskają terytorium pozwalające na wygodne
lądowe połączenie z Krymem.
W ten sposób powstanie Białoruś bis.
Ale to było przed 24 lutego 2022 roku.

Nato?
Uważany za wzór dyplomaty Henry Kissinger twierdzi że teraz Nato nie ma innego wyjścia jak tylko przyjąć do szeregów Ukrainę.
Swoją drogą kiedy Polska rok się z powodzeniem broniła przed inwazją Rosji?
Pomińmy rok 1920 kiedy to teoretycznie agresorem była Polska.
Myślę , że Putin chciał obalić prezydenta Ukrainy i wprowadzić tam rząd marionetkowy i styl operacji na to wskazuje . Jest to raczej prawdopodobny powód operacji. Putin raczej chciał obalić prezydenta , na papierze siły zbrojne Ukrainy nie były za duże plus bezwład decyzyjny , więc Rosja przejmuje Ukraine.

Potem obstawiam oddanie wschodniej Ukrainy Ukrainie by pokazac propagandowo , że takiej Ukrainy chcą rzekomi separatyści. Ukraina i białoruś odtwarzają wtedy dawny związek radziecki. I ten cały blok może stanowić duże siły nacisku na NATO>
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
O matulu, już mi ręce do ziemi opadły.
Ile razy mam jeszcze pisać, ze Putin nie chce podbijać Ukrainy, żeby dotarło?!
Destabilizuje ten kraj, aby nie wszedł do NATO i Unii, bo ma w tym swoje polityczne, przyszłościowe cele. Ochrona ludności to pretekst, aczkolwiek nie bezpodstawny.

Nie wątpię, że ciężko się czyta komuś, kto nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
Ale Ukraina raczej i tak by do NATO nie weszła . Nie ma stabilnych granic z Rosją oraz jest w stanie wojny od 2014 roku. Rosja już w 2014 roku zablokowała możliwośc wejścia Ukrainy do NATO.
Może na mapie owszem taki kraj by istniał , ale byłby to kraj marionetkowy coś jak Białoruś , więc wychodzi praktycznie na to samo jakby Ukraina zmieniła się w Rosje. Poza tym Rosja wtedy mogłaby np. probować robić jakies prowokacje na Polskę na całej wschodniej granicy.
 
Do góry