Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Bynajmniej. Pisałam coś wręcz odwrotnego- że Rosja nie chce walczyć z NATO, stąd zależało jej na neutralności Ukrainy. Do wojny więc zostało niejako przymuszona.
Oczywiście, ze jedne i drugie media naginają prawdę pod swoja propagandę. Nie trzeba być geniuszem by to wiedzieć, a inteligencja polega na tym, by konfrontować ze sobą te informację oddzielając ziarno od plew.
Widzisz, ja w przeciwieństwie do Ciebie wschód trochę znam i nie muszę podpierać sią wyłącznie mediami.
Rosja tak bardzo nie chce wojny , że aż ją wywołała hehe No popatrz.
A tak poważnie to chce aby Ukraina była panstwem satelickim Rosji na podobnej zasadzie jak Białoruś , dlatego ta wojna. Rosja dba o swoje interesy , które są w dużej mierze sprzeczne z interesami np. Polski. Druga sprawa obecnie to mamy jedynie wojne lokalną.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Ja mam pojęcie o historii Polski i Ukrainy jeśli chodzi o tamten czas. Studiuje historie od chyba urodzenia.

Dawid sam wypisujesz rzeczy niestworzone albo z dupy wzięte. Temat Wołynia i potencjalnych przeprosin pozostawię bez komentarza bo tu nie ma co komentować. I w dupie mam politykę kiedyś a politykę dzisiaj.

Pleciesz coś o zagrożeniu dla Polski gdyby Ukraina ble ble ble. Owszem z pewnością Rosja tej wojny nie wygra i raczej nikt by jej nie wygrał walcząc tak naprawdę z kilkoma państwami a nie jeden na jeden. Ale tej wojny Rosja tez nie przegra. Piszesz ze juz przegrała bo nie osiągnęła swoich celów. Ale Ty nie wiesz jakie byly cele. Wiesz to co zobaczyłeś w TV i czego sie tam nasłuchałeś. Ale nie wiesz jakie cele zalozyli sobie dowódcy Rosjyjscy czy Putin. Nie było Cie tam wiec nie pindol głupot.

Podobnie pleciesz o traktowaniu Rosji przez Chiny. Chiny przekarza trochę "techniki" Rosji aktualnie trochę Rosję dozbrajają.
Chinom jest potrzebna Rosja. Mowisz "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem"? Bo chyba tak to brzmi poprawnie - USA jest wrogiem zarówno Chin jak i Rosji. Z resztą całkiem na tak dawno stosunki Rosyjsko Chinskie sie bardzo polepszyły i mozesz byc pewny że Chiny nie zrobią z Rosja tak jak USA robiło z niektórymi swoimi "partnerami"
Rosja przegrała lol no tak przecież to w Rosji wszystko zniszczone.

W Polsce juz w II WS panował trochę zepsuty obraz postrzegania pewnych rzeczy. My też nie przegraliśmy choć cały kraj był w pył obrócony. Tak Wielka Brytania włączyła się do wojny żeby się Niemcy za silne nie stały? Beka kropka iksde.

Przecież jak sie WB włączała do Wojny to Niemcy juz sie za ZSRR zabierali, walczyli na kilku frontach i kilka razy atakowali Londyn więc były na tyle silne żeby sie Brytoli nie bać. I domyślam sie ze by ogarnęli gdyby sobie odpuścili ten Związek Radziecki. Bo to właśnie na froncie wschodnim stracili najwięcej wojska.

Kończąc wspomnę jeszcze o... Ano o tym ze przeciez chwilę temu pisałeś o Polsce w NATO i ze Rosja bojąc sie NATO nie odważy sie atakowac Polski. Teraz piszesz ze jak Rosja wygra to będzie zbyt silna? Ale zbyt silna dla kogo? Dla Polski zawsze będzie zbyt silna. Dla NATO z reszta to też.
Wbijcie sobie do tych przypustych łbów co niektórzy ze Rosja może mieć 100tys armię i nie potrzebuje więcej. To państwo nuklearne posiadające największą ilość broni nuklearnej będące w stanie skończyć życie całej naszej cywilizacji. I kto wtedy wygra albo przegra?

Bez znaczenia z kim Polska graniczy bo w tych czasach starcie państw takich jak USA Rosja Chiny czy KRLCh nie zakończy się wygrana kogokolwiek.

BTW wizyty Bidona w Kijowie.
Zdjęcie z PL telewizji trochę niefortunnie im materiał wyszedł i wydawać się może ze wyemitowali ten materiał nieświadomie.

Oglądajcie dalej to przedstawienie na Ukrainie i wierzcie w to czym Was karmią.

Zelenski juz dłuższy czas przebywa w Polsce wraz z rodziną. Kto jest w Ukrainie nie wiadomo. Ale jest ich więcej niz 2 ;)
Drogi uzytkowniku poczytaj sobie historie relacji Polsko Ukraińskich do końca drugiej wojny świtowej , a potem się wypowiadaj , druga sprawa to obecnie relacje polsko-ukraińskie mocno się różnią w stosunku do tego co było do końca drugiej wojny światowej.

Obojętnie jakie cele by sobie Rosja założyła to wyszła na wyniku tych rezultatów słabo. Niedość , że duże straty armii przynajmniej tego nowowczensego sprzętu , sankcje gospodarcze , które mają wpływ na Rosje. MImo , że w jakimś stopniu są omijane to i tak mocno zwiększa koszt handlu co np. zniechęci wiele firm do współpracy. Zyski terenu nie współmierne do strat. A jeszcze nie wiadomo czy coś Rosja nie straci z obecenych zysków terenowych. Sankcje powodują , że spada rola Rosji w świecie , więc wpada w objecia China . Tyle , że Chiny generalnie na świecie nie są objęte sankcjami (moze jedynie w handlu z USA) , ale światowo to nie. Więc mogą trkatowa Rosje jako jeden z wielu wyborów , a Rosja ma tylko dwa duże rynki Chiny , Indie , ewentualnie Turcja. Co stawia Rosje w taki sposób że sprzedaje surowce po zaniżonych cenach , a na tym głównie zarabia i Chiny przez to wykorzystują Rosje jako partnera słabszego gospodarczo.

Zwiazek Radziecki poradził sobie dzięki pomcy od USA oraz UK , ale głównie od USA. Anglosasi rękami innych wojsk pokonali NIemcy.
To samo jest teraz po co ma być wojna kiedyś tam na terenie np. Polski , jak można wysłać broń i niech wojna toczy się na terenie innego kraju. NIby Rosja słabsza od NATO , ale zawsze jest ryzyko , że spróbuje zaatakować. A tak wykończy się Rosje na terenie Ukrainy , aby nie miała sił potem atakowac np. Polske. POlska dając uzbojenie , ma metode walki podobną do tej co kraje anglosaskie za drugiej wojny światowej. Sojusz wtedy w ogóle był papierowy UK , Francja , Polska. Są obecnie przecieki , że UK najpierw cchiało poswięcic Polske , aby osłabić III Rzesze , tylko , Polska za szybko padła co sprawiło , że III Rzesza miała siły zająć Francje , a na koneic UK i USA wsparły Zwiazek Rzadziecki. Najpierw Uk walczyło rękami POlaków , potem Zwiazku Radzieckiego. Zajęcie Francji to taki mały collapse ,rzecz która nie miałą się wydarzyć.
Tak samo teraz lepiej walczyć rekami Ukraińców niech oba kraje jak najbardziej się wyniszczają. Potem jak Ukraina będzie słaba i zniszczona to będzie łątwo nad nia przejąć kontrole gospodarczą i polityczną.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Przedstaw więc jak Ty to widzisz poczynając od przyczyn wybuchu wojny po ocenę kiedy i na jakich warunkach się ona zakończy.
A przyczyny wojny to walka o wpływy na Ukrainie między USA a Rosją. Ukraina ma strategiczne znaczenie dla krajów zachodniej europy jak i Rosji.
Uważam , że raczej będzie długotrwałą wojną , tylko na podobnej zasadzie jak w Donbasie od 2014 roku. Wojna będzie przygasać , ale nie sądze , że się zakończy. Chyba , że jakieś naciski powazniejsze ze strony zachodu by były na Ukrainę , albo może kiedyś ktoś zastapi Putina , co moze być nie wiadomą , albo nadal będzie miał nowy przywdódca ochotę na walke z Ukrainą , albo jakieś ocieplenie stosunkuch z zachodem. Trudno powiedzieć , ale nie sądze że ta wojna tak poprostu się zakończy. Odpowiedniki porozumień mińskich nie dają satyfakcji ani Ukrainie ani Rosji.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
LUDOBÓJSTWO (nie żadna zbrodnia!) wołyńskie rzutuje na relację polsko ukraińskie, więc jak najbardziej do sprawy należy. Jest nadal niezałatwioną sprawą, a to co wypisujesz to zwykłe brednie. Pomnik Bandery stoi nawet w niegdyś polskim Lwowie. To prawy sektor głównie bojował na Ukrainie prześladując też rosyjskojęzyczną ludność.
A jaki jest stosunek ukraińskich władz- ambasador tegoż państwa w Niemczech usprawiedliwia rzeź wołyńską koniecznością czasów i mówi to w czasie gigantycznej pomocy, jaką Ukraina i Ukraińcy otrzymują od Polaków! Jak człowiek coś takiego słyszy aż ma ochotę się złośliwie odgryźć- Skoro wtedy był czas by Polacy ginęli, to może teraz czas by ginęli Ukraińcy? I wszystko zgodnie z normą pana ambasadora.
I tak to jest z tą Ukrainą właśnie i z pokrętną mentalnością jej mieszkańców- filozofia Kalego w czystej formie...
Jak można mieć zaufanie do takiego narodu i nie widzieć zagrożenia w tak dużym jego napływie?
Niedawno na jednym z polskojęzycznych proukraińskich portali przeczytałam o tym jak sytuacja wygląda teraz w Lwowie. Miała to być kolejna laurka dla Ukrainy wzurszająca czytającego. No więc było o matce tęskniącej za synem, jakimś wolontariuszu i sprzedawcy czegoś tam. Moją uwagę jednak najbardziej przykuło, że reporterka spotkała też koczującą po dworcu kobietę z dziećmi.
W Polsce takiej sytuacji nie uświadczysz, a Ukraińcy co? Pozwalają by kobieta z dziećmi się tułała po dworcu bez dachu nad głową? Nie przyjmą do siebie, do jakiegoś ośrodka? Tylu z nich wyjechało- nie mogli użyczyć mieszkań uchodźcom?
A oligarchowie? Mgliby kupić kilka województw, a nie mogą sponsorować uchodźców?
Taki to naród- egoistyczny, cwaniacki, wewnętrznie skłócony i skorumpowany po uszy. Prawdy nie dojdziesz kto tam kogo popiera.
Oczywiście są w tym wszystkim normalni ludzie, którzy przez to cierpią. Lecz nie jest to cierpienie zadane wyłącznie z rosyjskiej strony. Tam źle się dzieje od lat, dekad.
We wspomnianym Lwowie wojny nie ma. Ona jest na wschodnim skrawku Ukrainy. Co więcej jest tam nie od roku, tylko blisko 10 lat!
Czemu więc akurat rok temu ten temat wywołano? Daje to do myślenia, ale wyłącznie komuś, kto myśleć potrafi...
Ludobójstwo jak wiele innych , między Polską a jej sąsiadami, wiec nie wiem po co ciągle wałkujesz tą jedna sprawe.
Napisz cos o ludobójstwie w Bykowni , bo ten wołyń jest już nudny.
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
111
Punkty reakcji
24
Na portalu Myśl Polska ukazał się "List otwarty. Opamiętajcie się. Stop wojnie"
Bardzo polecam przeczytać.

W związku z tym, że coraz więcej stron jest blokowanych przez rządową cenzurę
wklejam też link do filmiku, jak ją obejść.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 351
Punkty reakcji
203
A przyczyny wojny to walka o wpływy na Ukrainie między USA a Rosją. Ukraina ma strategiczne znaczenie dla krajów zachodniej europy jak i Rosji.
Uważam , że raczej będzie długotrwałą wojną , tylko na podobnej zasadzie jak w Donbasie od 2014 roku. Wojna będzie przygasać , ale nie sądze , że się zakończy. Chyba , że jakieś naciski powazniejsze ze strony zachodu by były na Ukrainę , albo może kiedyś ktoś zastapi Putina , co moze być nie wiadomą , albo nadal będzie miał nowy przywdódca ochotę na walke z Ukrainą , albo jakieś ocieplenie stosunkuch z zachodem. Trudno powiedzieć , ale nie sądze że ta wojna tak poprostu się zakończy. Odpowiedniki porozumień mińskich nie dają satyfakcji ani Ukrainie ani Rosji.
Z braku czasu zacznę od końca a o przyczynach będzie w kolejnym wpisie.
Jak rozumiem forumowicz nadal wierzy w wygraną Ukrainy co do której to wygranej mam wątpliwości.
Jak oceniać możliwości militarne państw?
Moim zdaniem trzeba zacząć od możliwości mobilizacyjnych
Ich stosunek Rosja -Ukraina to 3:1 (a może być więcej)
Patrząc od tej strony trzeba się dziwić że strona mająca taką przewagę jeszcze tej wojny nie wygrała.
Wiedząc że stroną tą jest Rosja...człowiek jakby mniej się dziwi.
Zgadzam się że zmobilizowani mogą nie być tak wyszkoleni jak być powinni.
Jednak jeśli się ich rzuci kolejne 300 tys na front to czym odpowiedzą Ukraińcy?
Trzeba sprawić aby liczebność wojsk straciła na znaczeniu.
W tym celu trzeba Ukrainie dostarczyć broń lepszą od posiadanej przez Rosjan.
I tutaj ktoś wysunął teorię że gdyby Ukraina liczyła tylko na Zachód Europy
to wojnę już by przegrali.
Nasuwa się więc pytanie czy USA chcą i są w stanie dostarczyć Ukrainie
taką broń która zmniejszy znaczenie rosyjskiej przewagi w liczebności.
Ja bym stawiał że może...ale czy chce?

Inna sprawa
Czy USA chce upadku Rosji?
Moim zdaniem nie!
Istnienie agresywnej Rosji powoduje że kraje Europy środkowo-wschodniej
mniej lub bardziej podporządkowują się woli USA.
Chyba więc wojna zakończy się na warunkach odpowiadających USA.
Tu może być tak jak napisałeś długotrwała wojna.

Natomiast Putinem bym się tak nie przejmował.
Tak naprawdę to nie wiemy kto w jakim zakresie rządzi na Kremlu
i możliwym jest że Putin też ma ksywkę wzorem pewnego genseka "balerina"
bo tańczy jak mu zagrają.
Problemem będzie to gdy ktoś postanowi Putina zastąpić.

No właśnie zastąpić Putina.
Wyobraźmy sobie że najbliższa rosyjska ofensywa się nie powiedzie!
Moim zdaniem na razie jest to "pobożne życzenie"
Ale gdyby faktycznie się nie powiodła myślę że to może być koniec Putina.
Nie jest ważne czy będzie on przechodził obok otwartego okna
czy też pozwolą mu odejść na polityczną emeryturę.
Stawiam że kolejnego niepowodzenia nikt tam już nie zniesie.
Tylko kto zastąpi Putina?
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
Rosja tak bardzo nie chce wojny , że aż ją wywołała hehe No popatrz.
A tak poważnie to chce aby Ukraina była panstwem satelickim Rosji na podobnej zasadzie jak Białoruś , dlatego ta wojna. Rosja dba o swoje interesy , które są w dużej mierze sprzeczne z interesami np. Polski. Druga sprawa obecnie to mamy jedynie wojne lokalną.
A Ty nadal nie nauczony czytania ze zrozumieniem. Rosja chce uniknąć na przyszłość ataku NATO na swoje terytorium. Woli prewencyjnie powojować z taką Ukrainą, niż mieć tam pod granicami wojska i rakiety NATO.

Ludobójstwo jak wiele innych , między Polską a jej sąsiadami, wiec nie wiem po co ciągle wałkujesz tą jedna sprawe.
Napisz cos o ludobójstwie w Bykowni , bo ten wołyń jest już nudny.
Tutaj to nawet szkoda komentarza, tu by się co najmniej z liścia przydało...
Skoro ,,ludobójstwo jak ludobójstwo'( wcale nie, bo genocidium atrox), tak tutaj tym bardziej- wojna jak wojna... Co nas Polaków to?- idąc twoim żenujacym tokiem myślenia.
Bo bajki o tym jak to Ukraina broni Polski przed Rosją, wstawiaj komu innemu.
Ps. Nie pamiętam kto dokładnie wywołał temat historii, ale skoro dalej jest wałkowany, to się nie dziw, że ktoś odpowiada otwarcie i bez upiększeń.

No to masz szczescie że twoje dziecko dostało miejsce w przedszkolu. Bo dla przedszkola dużo lepiej przyjąć dziecko ukrainskie niż polskie.
Za dziecko z ukrainy przedszkola dostają specjalne dotację z rządu, jesli dobrze pamiętam to 5 tysiecy rocznie na ukrainskie dziecko.
Na tym forum pokazywałem informację z ministerstwa o tym dodatku dla przedszkoli.
Polacy są teraz drugim sortem w Polsce. Najpierw ukraincy a jesli będą wolne miejsca to i Polak... tak jest na studiach tak jest w przedszkolu.
Uczelnie państwowe na studenta z ukrainy dostają trzy razy większą dotację niż na studenta z Polski.
To jest oficjalnie stosowane od 2017 roku i są o tym dokumenty rządowe w opublikowane w internecie.
Z tym bym nie przesadzała. Gmina musi zapewnić przedszkole wszystkim polskim dzieciom, taki ma obowiązek. Ja mieszkam w mieście wojewódzkim i tych przedszkoli mam w pobliżu kilka. Moje dziecko dostało się bez problemu, tak jak dzieci znajomych.
Nie przenośmy, proszę, agresji na dzieci, bo one są niczemu niewinne.

Zelenski juz dłuższy czas przebywa w Polsce wraz z rodziną. Kto jest w Ukrainie nie wiadomo. Ale jest ich więcej niz 2 ;)
Patrz, że ja o tym nie pomyślałam, a może tak być.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 489
Punkty reakcji
173
Miasto
Polska
Nie przenośmy, proszę, agresji na dzieci, bo one są niczemu niewinne.
Ale to ja mam obowiązek placic za dzieci ukrainskie? Dlaczego tylko ukrainskie? Może powinienem placic na wszystkie dzieci swiata?

Będzie dodatkowa dotacja na dziecko ukraińskie w przedszkolu. "Prawdopodobnie ok. 5 tys. zł"​

Z tym że to już nieaktualne, dodatkowa dotacja na dzieci ukrainskie z rządu to okolo 10 tysiecy rocznie na jedno ukrainskie dziecko.
Dlaczego ja mam za to placic? Czy to ja miałem przyjemnosc? Całkowicie mi jest obojętne to dziecko i nie wiem dlaczego mam dbac o dzietnosc w rodzinach ukrainskich.
Taka informację przekazał Marek Wójcik, sekretarz Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Podkreślił, że strona samorządowa stanowczo domagała się przyznania na ten cel kwoty ponad 800 zł za miesiąc, w dodatku w takiej samej wysokości dla wszystkich jednostek samorządu terytorialnego. Z udostępnionej informacji wynika, że w ostateczności samorządom będą przekazywane środki w wysokości 833 zł za miesiąc, czyli blisko 10 tys. zł w skali roku.

Jednocześnie Sekretarz KWRiST przekazał wiadomość, że z Ministerstwa Finansów uzyskał informację, iż pieniądze za cały okres od 24 lutego br. do 30 czerwca br. samorządy otrzymają w połowie lipca br. na podstawie danych z Systemu Informacji Oświatowej (SIO) razem z transzą subwencji za czerwiec. Poinformował też, że w przedszkolach w Polsce jest blisko 50 tys. dzieci ukraińskich.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
Wygląda że tylko za opieke przedszkolną dla 50 tysiecy dzieci ukrainskich mój kraj placi rocznie pół miliarda złotych! A to przecież tylko ułamek kosztów utrzymania ukrainców w Polsce. Tylko za przedszkola pół miliarda!
Do tego ukraincy którzy przepracowali w Polsce minimum 1 miesiąc legalnej pracy dostaną minimalną polską emeryturę , teraz to około 1600 zł brutto.
Do tego ukraincy dostają 500+ 300+ tak jak Polacy. A przecież to miało byc wsparcie polskich rodzin aby rodziły sie Polskie dzieci...... .
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
Trochę nie dopowiedziałeś- musi mieć przepracowanych 25 lat, czyli nie każdy Ukrainiec, aczkolwiek to uważam przesada.
Co do dzieci, to pewnie chodzi o zatrzymanie ich w kraju i łatanie fatalnej polskiej dzietności, by w przyszłości gospodarka nie osłabła.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 489
Punkty reakcji
173
Miasto
Polska
Trochę nie dopowiedziałeś- musi mieć przepracowanych 25 lat, czyli nie każdy Ukrainiec, aczkolwiek to uważam przesada.
Co do dzieci, to pewnie chodzi o zatrzymanie ich w kraju i łatanie fatalnej polskiej dzietności, by w przyszłości gospodarka nie osłabła.
Przepracowanych na ukrainie? Takie zaswiedczenie kosztuje tam 100 dolarów. Za 300 możesz załatwic sobie dokumenty ze pracowalas 150 lat.
Zresztą co mnie obchodzi ile lat ktos pracował na ukrainie?
Rząd PiSu podpisał kila lat temu umowę że te 25 lat to obojetnie w którym krajy jest przepracowanych, czy na ukrainie czy Polsce.
Twoje dziecko będzie zyło w nędzy i pracowało na emerytury dla milionów ukrainców.

Na jakiej podstawie twierdzisz ze chodzi o zatrzymanie w kraju ukrainskich dzieci? Są na to jakies dokumenty? Pod tym warunkiem dostają te pieniądze?
Przecietny ukrainiec, nawet ten który pracuje oddaje panstwu Polskiego w podatkach o wiele mniej niż bierze od Polski.
Wystarczy ze ma jedno dziecko i jesli to dziecko chodzi do szkoły lub przedszkola to panstwo placi tylko na to dziecko około 1500 zł, tak minimum.
A ile ten ukrainiec zaplaci podatku? Nie wiecej niż 1000 zł. A wiec każdy ukrainiec to wydatek dla panstwa, nawet ten pracujący.
 
Ostatnia edycja:

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
291
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
dawid128 okej...

Musiałem trochę usiąść... Usiąść i odpowiedzieć tak jak należy. Nie muszę czytać ani o historii Ukrainy ani Polski czy Niemiec, Czech, Iranu... Juz to przerobiłem dawno dawno temu. To tak gwoli ścisłości.

No ale poruszyłeś temat więc pozostaje mi odpowiedzieć. I nie będę zaczynał od powojennej czy chwilę przedwojennej historii Ukrainy. Napiszę ogólnie całość.

Początkiem państwowości ukraińskiej sięgają roku pańskiego 988. Wtedy to Władek Wielki przyjął chrzest (pomijając już fakt że Władek był księciem a nie królem). Państwo to nazywało sie Ruś Kijowska. Następnie to państwo zostało podbite przez Tatarów. Ziemie Rusi Kijowskiej były wyzwalane stopniowo. O te ziemię walczyły dwa państwa - te w których obowiązywał ten sam język urzędowy, ta sama religia czy kultura oraz obyczaje co dawniej w Rusi Kijowskiej. Było to Wielkie Księstwo Moskiewskie oraz tak samo Wielkie Ksiestwo Litewskie. W roku pańskim 1569 dołączyła Korona Krolestwa Polskiego. Kilkaset lat później z Rusi Kijowskiej wyodrębniły się trzy państwa. Tam gdzie wpływ silny miało Wielkie Ksiestwo Litewskie powstała Białoruś, tam gdzie równie silne wpływy miała Moskwa powstała Rosja a tam gdzie mały wpływ miała Korona Krolestwa Polskiego powstała??? Ukraina... Nazwa ta pojawiła się dlatego ze żadne z trzech zaangażowanych nad Dnieprem państw nie chciało przyznać mieszkańcom tamtych ziem, prawa nazywania sie Rusinami.

Ukraińcy sami doszukują sie jakiejś historycznej "historii", którą będzie mozna przypisać sobie i w nia wierzyc. Każde państwo chciałoby by jego historia była jak najdłuższa itd itp. W przypadku Ukrainy niestety z marnym skutkiem. Idzmy dalej. Gdzies po drodze a dokładniej w okolicach I WS po wybuchu powstania na ziemiach dzisiejszej Ukrainy powstaje Ukraińska Centralna Rada którą reprezentuje jako tako Ukraincow. Przewodniczy jej Mychajł Hruszewski. Jego życiorys idealnie oddawał losy ukraińskiej myśli narodowej. Urodził się w Chełmie, w rodzinie nauczyciela seminarium prawosławnego, sprowadzonego z głębi imperium, aby rusyfikować Polskę. Nauki pobierał w Tbilisi oraz Kijowie, a następnie wyjechał do Lwowa, gdzie na austriackim uniwersytecie – w którym językiem wykładowym był polski – wykładał po ukraińsku przedmiot o nazwie „historia Ukrainy–Rusi” (propagował używanie nazwy „Ukraina” dla dziejów Rusi Kijowskiej).Zesłany na Syberię za kolaborację z Austriakami. W 1917 r. został przewodniczącym UCR mieszkał w Czechosłowacji. Gdy wybral sie do Związku Radzieckiego juz z niego nie wrócił. Zgnił w więzieniu.

Po co o tym pisze? Ano po to by co niektórzy zdali sobie sprawę z tego czym, jakim, i skąd jest twór Ukraina i w imię kogo bądź czego dzis Polska oddaje sprzęt, miliony złotych i do tego sporo ryzykuje...

Dochodząc do tego momentu nie stwierdzam Ukrainy jako państwa godnego chocby wydania złotówki na pomoc militarna dla nich. Idzmy dalej.

I tu Dawidzie coś dla Ciebie. Wspominałeś o historii Ukrainy chwilę przed i chwilę po wojnie. Skoro tak naciskasz to juz odpowiadam...

Przed II wojną światową znaczną część Ukrainy wchodziła w skład państwa Polskiego.
Potężna mniejszość etniczna dążyła do oderwania od Rzeczpospolitej, zgłaszając aspiracje niepodległościowe. Próby uzyskania suwerenności przez Ukraińców były tłumione przez polskie władze, które nierzadko uciekały się do rozwiązań siłowych.
Gdy Związek Radziecki zaczął okupować ziemię polskie tak zakończyła sie emancypacja Ukrainy ktorej tereny od tego samego momentu znajdowały sie w obszarze Związku Radzieckiego i to w całości... To co dotychczas bylo ziemiami wschodniej Polski tak od tego momentu nosi nazwę Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej.
W praktyce oznaczało to ze tą Republika kierowała Moskwa a Ukraińcy nie mieli żadnego wpływu na działanie federacji.

Skoro ja nie mam wiedzy w temacie historii i mam cos doczytywać to nie bede pytal gdzies Ty sie historii uczył bądź gdzie żeś ją poznawał... W każdym bądź razie z całym szacunkiem, co poszło nie tak ze masz tak zjxany światopogląd?

Sytuacja zmieniła się diametralnie po rozpoczęciu niemieckiej ofensywy na ZSRR w czerwcu 1941 roku.

Wtedy to Ukraińcy uzyskali pozorną niezależność i rozpoczęli formowanie silnych grup zbrojnych, które sprzyjały niemieckiej polityce, a jednocześnie stanowiły zaplecze niepodległościowych organizacji ukraińskich, w tym antypolskiej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN).
Dalej chyba pisać nie trzeba. Dla mnie to w zupełności wystarczy. Ta ich historia o której kazałeś mi doczytywać utwierdza mnie w przekonaniu ze wypadalo by byc neutralnym w najlepszym wypadku. W gorszym można by nawet pomoc Rosji. Tym bardziej dlatego ze po dzis dzień nie padło chocby słowo przepraszam. I nie ważne ze to inne pokolenie. Choć Ukraina innym pokoleniem czci pamięć tamtych ludzi to w Polsce w dupie każdy ma czczenie pamięci zamordowanych i brata sie z Ukrami... Mógłbym nie pisac ale napisze.

OUN-B kierował Stiepana Bandera. Jego zaangażowanie w walkę z Sowietami przyniosło mu na Ukrainie status bohatera narodowego. Niezależnie od metod i form walki postać ta stanowi ważne historyczne dziedzictwo Ukraińców, symbolizując opór stawiany okupantowi oraz niezłomność w próbach odtworzenia niepodległego państwa. Mordom na Wołyniu przyszedł koniec w połowie 1944 roku. Powodem tego końca nie była czyjas pomoc czy ogarnięcie się Ukraincow. Koniec przyszedł dlatego ze Polski element na tamtejszych ziemiach został zniszczony. Oczywiście Polacy próbowali sie bronić ale Ukraincow było zdecydowanie więcej. Finalnie państwo Ukraińskie zostało utworzone dopiero po upadku Związku Radzieckiego. Wcześniej Rus Kijowska nie była żadna Ukraina. Ale o tym doczytaj sobie sam.

Powiem tak. Polska próbowała zniszczyć OUN i UPA. Działo sie to w latach 1947-1950 i próby te nazywaly sie akcją Wisła. Za akcję Wisła Polacy przepraszali. Zrobił to prezydent Kwaśniewski. My za akcję Wisła przeprosiliśmy ale Ukraina do dziś za Wołyń nie przeprosiła. Teraz wielce bronicie tych ludzi. Jebnijcie sie w głowy
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 489
Punkty reakcji
173
Miasto
Polska
Początkiem państwowości ukraińskiej sięgają roku pańskiego 988. Wtedy to Władek Wielki przyjął chrzest (pomijając już fakt że Władek był księciem a nie królem). Państwo to nazywało sie Ruś Kijowska.
No i już tutaj totalne kłamstwo. Bo to było ksiestwo założone przez Wikingów i miejscowi to byli tam niewolnikami. I ci miejscowi to nawet nie ukraincy bo tych jeszcze przez kilkaset lat nie było. Miejscowymi byli słowianie wschodni, Rusini których potomkami w lini prostej są Rosjanie i Białorusini. Ukraincy są mieszanką Rusinów i mieszkanców okolicznych panstw. A wiec ukraincy to mieszancy Polaków-Rusinów-Rosjan, WęGrów, Tatarów-Turków itd.
Dlatego ukrainiec z Lwowa wygląda inaczej niz ten z nad morza Czarnego. Nie ma wzorca genetycznego.
Polacy obojetnie skąd wyglądają podobnie bo są genetycznie podobni. A ukraincy nawet nie są w 100% Europejczykami genetycznie.
Tatarzy i Turcy przez wieki dawali swoje geny wiesniaczkom z południa dzisiejszej ukrainy.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
W kazdym razie może być tak, że gdy pańs
Na jakiej podstawie twierdzisz ze chodzi o zatrzymanie w kraju ukrainskich dzieci? Są na to jakies dokumenty? Pod tym warunkiem dostają te pieniądze?
Na takiej, że w Polsce dzieci brakuje, co grozi w przyszłości katastrofą gospodarczą. Ukraińcy- pomijając fatalną historię, są mentalnie zbliżeni do Polaków. Nawet urodą się specjalnie nie różnią, co stwarza szansę pełnej asymilacji.
Ukraińskie dzieci bardzo chętnie i szybko uczą się polskiego i integrują z polskimi dziećmi, co widzę na własne oczy.
Nam w Polsce dzieci potrzeba i czemu miałyby to nie być ukraińskie dzieci wychowane w Polsce? Bez przyszłych pokoleń i przy takim niżu, system emerytalny zawali się jak domek z kart, albo trzeba będzie ściagać masowo kolorowych imigrantów, obcych kulturowo. Co grozi wzrostem przestępczości, wyodrębnianiem się gett, a nawet w dalszej perspektywie coraz większym ograniczeniem praw obywatelskich, terroryzmem, zamieszkami, tworzeniem fanatyzmy tak kolorowego, jak białego.
Mali Ukraińcy to dla nas okazja. Pomijając już całkowicie sam aspekt ludzki/humanitarny.
A z tymi dokumentami to chyba jakiś tępy żart, bo jaki dokument byś chciał mieć?;)

,,Twoje dziecko będzie żyło w nędzy i pracowało na emerytury milionów ukraińców.''

To^, to już grubszy kaliber ,demagogii'-nie wiem czy to odpowiednie słowo, ale lepszego nie znalazłam. W każdym razie chyba sam Józef Goebbels, by się nie powstydził podobnej retoryki...
Aż z innej beczki przypomniały mi się zmartwienia pewnego XIXwiecznego Anglika, któremu sen z powiek spędzały dorożki. Mianowicie był przerażony faktem iż do połowy XX wieku przybędzie ich tyle, iż władze Londynu nie nadążą ze sprzątaniem końskiego łajna...;)
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
dawid128 okej...

Musiałem trochę usiąść... Usiąść i odpowiedzieć tak jak należy. Nie muszę czytać ani o historii Ukrainy ani Polski czy Niemiec, Czech, Iranu... Juz to przerobiłem dawno dawno temu. To tak gwoli ścisłości.

No ale poruszyłeś temat więc pozostaje mi odpowiedzieć. I nie będę zaczynał od powojennej czy chwilę przedwojennej historii Ukrainy. Napiszę ogólnie całość.

Początkiem państwowości ukraińskiej sięgają roku pańskiego 988. Wtedy to Władek Wielki przyjął chrzest (pomijając już fakt że Władek był księciem a nie królem). Państwo to nazywało sie Ruś Kijowska. Następnie to państwo zostało podbite przez Tatarów. Ziemie Rusi Kijowskiej były wyzwalane stopniowo. O te ziemię walczyły dwa państwa - te w których obowiązywał ten sam język urzędowy, ta sama religia czy kultura oraz obyczaje co dawniej w Rusi Kijowskiej. Było to Wielkie Księstwo Moskiewskie oraz tak samo Wielkie Ksiestwo Litewskie. W roku pańskim 1569 dołączyła Korona Krolestwa Polskiego. Kilkaset lat później z Rusi Kijowskiej wyodrębniły się trzy państwa. Tam gdzie wpływ silny miało Wielkie Ksiestwo Litewskie powstała Białoruś, tam gdzie równie silne wpływy miała Moskwa powstała Rosja a tam gdzie mały wpływ miała Korona Krolestwa Polskiego powstała??? Ukraina... Nazwa ta pojawiła się dlatego ze żadne z trzech zaangażowanych nad Dnieprem państw nie chciało przyznać mieszkańcom tamtych ziem, prawa nazywania sie Rusinami.

Ukraińcy sami doszukują sie jakiejś historycznej "historii", którą będzie mozna przypisać sobie i w nia wierzyc. Każde państwo chciałoby by jego historia była jak najdłuższa itd itp. W przypadku Ukrainy niestety z marnym skutkiem. Idzmy dalej. Gdzies po drodze a dokładniej w okolicach I WS po wybuchu powstania na ziemiach dzisiejszej Ukrainy powstaje Ukraińska Centralna Rada którą reprezentuje jako tako Ukraincow. Przewodniczy jej Mychajł Hruszewski. Jego życiorys idealnie oddawał losy ukraińskiej myśli narodowej. Urodził się w Chełmie, w rodzinie nauczyciela seminarium prawosławnego, sprowadzonego z głębi imperium, aby rusyfikować Polskę. Nauki pobierał w Tbilisi oraz Kijowie, a następnie wyjechał do Lwowa, gdzie na austriackim uniwersytecie – w którym językiem wykładowym był polski – wykładał po ukraińsku przedmiot o nazwie „historia Ukrainy–Rusi” (propagował używanie nazwy „Ukraina” dla dziejów Rusi Kijowskiej).Zesłany na Syberię za kolaborację z Austriakami. W 1917 r. został przewodniczącym UCR mieszkał w Czechosłowacji. Gdy wybral sie do Związku Radzieckiego juz z niego nie wrócił. Zgnił w więzieniu.

Po co o tym pisze? Ano po to by co niektórzy zdali sobie sprawę z tego czym, jakim, i skąd jest twór Ukraina i w imię kogo bądź czego dzis Polska oddaje sprzęt, miliony złotych i do tego sporo ryzykuje...

Dochodząc do tego momentu nie stwierdzam Ukrainy jako państwa godnego chocby wydania złotówki na pomoc militarna dla nich. Idzmy dalej.

I tu Dawidzie coś dla Ciebie. Wspominałeś o historii Ukrainy chwilę przed i chwilę po wojnie. Skoro tak naciskasz to juz odpowiadam...

Przed II wojną światową znaczną część Ukrainy wchodziła w skład państwa Polskiego.
Potężna mniejszość etniczna dążyła do oderwania od Rzeczpospolitej, zgłaszając aspiracje niepodległościowe. Próby uzyskania suwerenności przez Ukraińców były tłumione przez polskie władze, które nierzadko uciekały się do rozwiązań siłowych.
Gdy Związek Radziecki zaczął okupować ziemię polskie tak zakończyła sie emancypacja Ukrainy ktorej tereny od tego samego momentu znajdowały sie w obszarze Związku Radzieckiego i to w całości... To co dotychczas bylo ziemiami wschodniej Polski tak od tego momentu nosi nazwę Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej.
W praktyce oznaczało to ze tą Republika kierowała Moskwa a Ukraińcy nie mieli żadnego wpływu na działanie federacji.

Skoro ja nie mam wiedzy w temacie historii i mam cos doczytywać to nie bede pytal gdzies Ty sie historii uczył bądź gdzie żeś ją poznawał... W każdym bądź razie z całym szacunkiem, co poszło nie tak ze masz tak zjxany światopogląd?

Sytuacja zmieniła się diametralnie po rozpoczęciu niemieckiej ofensywy na ZSRR w czerwcu 1941 roku.

Wtedy to Ukraińcy uzyskali pozorną niezależność i rozpoczęli formowanie silnych grup zbrojnych, które sprzyjały niemieckiej polityce, a jednocześnie stanowiły zaplecze niepodległościowych organizacji ukraińskich, w tym antypolskiej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN).
Dalej chyba pisać nie trzeba. Dla mnie to w zupełności wystarczy. Ta ich historia o której kazałeś mi doczytywać utwierdza mnie w przekonaniu ze wypadalo by byc neutralnym w najlepszym wypadku. W gorszym można by nawet pomoc Rosji. Tym bardziej dlatego ze po dzis dzień nie padło chocby słowo przepraszam. I nie ważne ze to inne pokolenie. Choć Ukraina innym pokoleniem czci pamięć tamtych ludzi to w Polsce w dupie każdy ma czczenie pamięci zamordowanych i brata sie z Ukrami... Mógłbym nie pisac ale napisze.

OUN-B kierował Stiepana Bandera. Jego zaangażowanie w walkę z Sowietami przyniosło mu na Ukrainie status bohatera narodowego. Niezależnie od metod i form walki postać ta stanowi ważne historyczne dziedzictwo Ukraińców, symbolizując opór stawiany okupantowi oraz niezłomność w próbach odtworzenia niepodległego państwa. Mordom na Wołyniu przyszedł koniec w połowie 1944 roku.
Ja bym jeszcze wspomianiała o hajdamakach- swołoczy podobnej do tej upowskiej. Urządzali rzezie, pogromy Polakom/ Żydom. Rzeczpospolita długo nie mogła sobie z tym dziadostwem poradzić, udało się dopiero, gdy również Rosja zaczęła ich tępić.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
No i już tutaj totalne kłamstwo. Bo to było ksiestwo założone przez Wikingów i miejscowi to byli tam niewolnikami. I ci miejscowi to nawet nie ukraincy bo tych jeszcze przez kilkaset lat nie było. Miejscowymi byli słowianie wschodni, Rusini których potomkami w lini prostej są Rosjanie i Białorusini. Ukraincy są mieszanką Rusinów i mieszkanców okolicznych panstw. A wiec ukraincy to mieszancy Polaków-Rusinów-Rosjan, WęGrów, Tatarów-Turków itd.
Dlatego ukrainiec z Lwowa wygląda inaczej niz ten z nad morza Czarnego. Nie ma wzorca genetycznego.
Polacy obojetnie skąd wyglądają podobnie bo są genetycznie podobni. A ukraincy nawet nie są w 100% Europejczykami genetycznie.
Tatarzy i Turcy przez wieki dawali swoje geny wiesniaczkom z południa dzisiejszej ukrainy.
Wikingowie najechali te ziemię, tak jak najeżdżali też terytorium Rosji. Od nich do Rosji przybyły tak popularne w niej imiona, jak Olga czy Igor.
Wszystkie narody się mieszały przez wieki, miały też władców z zagranicznych dynastii.
A to ciekawe z tym wyglądem Ukraińców. To znaczy czym się niby różnią? Kolor włosów to dla Ciebie różnica?:p
A jak to wygląda typowy Polak, Twoim zdaniem? Bo nie wiem czy się kwalifikuję.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
Powiem tak. Polska próbowała zniszczyć OUN i UPA. Działo sie to w latach 1947-1950 i próby te nazywaly sie akcją Wisła. Za akcję Wisła Polacy przepraszali. Zrobił to prezydent Kwaśniewski. My za akcję Wisła przeprosiliśmy ale Ukraina do dziś za Wołyń nie przeprosiła. Teraz wielce bronicie tych ludzi. Jebnijcie sie w głowy
Jestem wnuczką kombatanta tej akcji:) Bardzo dumną ze swojego dziadka, który zgłosił się tam na ochotnika, jako młody chłopak, z zupełnie innej części Polski. Choć dziadek jako osoba skromna i charakterna- przedwojenny garnitur ludzi, dziś już takich nie robią:(, wcale się tym nie chwalił i to umniejszał. Powiedział mi, że zgłosił się do wojska, bo był głodny:) Była bida aż piszczy. Liczył, że wojsko dobrze go nakarmi.;)

Ale dość prywaty. Wracając do polityki- dla mnie jakiekolwiek przeprosiny za tamtą- słuszną(!) akcję są kpiną. Była to przecież odpowiedź na barbarzyństwo UPA. Nigdy żadne przepraszam nie powinno paść! To tak jakby Polacy przepraszali Niemców za walkę z nazistami na swoim terenie. Nawet gdyby Ukraina przeprosiła za Wołyń, przeprosiny za Wisłę nie powinny paść, a co dopiero bez tego. To dowidzi, że już wtedy rządzili nami zdrajcy, albo kompletni ignoranci, wycieraczki bez honoru.
Min. dlatego ja tak tych postkomuchów nie cierpię i w życiu bym na nich, ani ich nowe odnogi nie zagłosowała, chociaż przekonaniowo jestem socjaldemokratką. Na polska tzw. ,lewicę' w zyciu!
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 489
Punkty reakcji
173
Miasto
Polska
Powiem tak. Polska próbowała zniszczyć OUN i UPA. Działo sie to w latach 1947-1950 i próby te nazywaly sie akcją Wisła. Za akcję Wisła Polacy przepraszali. Zrobił to prezydent Kwaśniewski. My za akcję Wisła przeprosiliśmy ale Ukraina do dziś za Wołyń nie przeprosiła.
Uważam że nie powinno się nawet pisac o Akcji Wisła przy pisaniu o Włymiu 1943. Przecież to była akcja przesiedlenicza tylko.
To można co najwyżej porównac do przesiedlenia Polaków z ukrainy do Polski po wojnie.
W czasie tej Akcji Wisła żaden cywil ukrainski nie zginął za zabity przez Polaków. Umarło tylko kilkanascie osób z chorób lub ze starosci, to normalne.
Polacy przesiedlani z ukrainy mieli identyczne warunki przesiedlenia. Na dodatek ukraincy przesiedlali się z prymitywnych chałup bez prądu,gazu itd do domów i mieszkań z prądem i czesto gazem. Oni powinni być wdzieczni .
Osobiscie uważam jednak że Akcja Wisła to był błąd i powinna być Akcja ukraina i ci ludzie powinni byc wysyłani na ukrainę tak jak Polacy z ukrainy do Polski byli wysyłani.
A to ciekawe z tym wyglądem Ukraińców. To znaczy czym się niby różnią? Kolor włosów to dla Ciebie różnica?
No cóż mało jestes spostrzegawcza jak na kobietę... chyba.... bo raz piszesz o sobie jako ona a zdarza sie że jako on.
A więc tak chodzi też o kolor włosów, ale czesto też o skórę, mieszkańcy południa mają ciemniejszą czesto skórę, to po przodkach z Azji, Tatarach i Turkach.
Ukraincy to mieszanka narodów, to nawet nie jest ludnosc etniczna tych terenów bo są ludnoscią napływową.
Ludność miejscowa to byli Rusini wybicie prawie doszczętnie przez Tatarów, na ich miejsce na ukrainie zamieszkali ludzie z okolicznych panstw, zbiegli chlopi panszczyzniani i rózni przestępcy, wszyscy ci którzy mieli w swoich panstwach problemy ... hmmm prawne.
Tak powstał naród ukrainski.
Nam w Polsce dzieci potrzeba i czemu miałyby to nie być ukraińskie dzieci wychowane w Polsce? Bez przyszłych pokoleń i przy takim niżu, system emerytalny zawali się jak domek z kart, albo trzeba będzie ściagać masowo kolorowych imigrantów, obcych kulturowo. Co grozi wzrostem przestępczości, wyodrębnianiem się gett, a nawet w dalszej perspektywie coraz większym ograniczeniem praw obywatelskich, terroryzmem, zamieszkami, tworzeniem fanatyzmy tak kolorowego, jak białego.
A więc twierdzisz ze dzieci innych ras są gorsze? Bo są kolorowe? Ciekawy przykład idei lewicowych.
I twierdzisz ze ukraincy są podobni do Polaków?
Akurat ukraincy to zagrożenie dla Polski. To ukraincy są fanatykami banderyzmu, to ukraina jest panstwem gdzie przestepcy i korupcja jest najwieksza w europie. Tego chcesz w Polsce? Juz skala przestepstw w Polsce wzrosła po tej ukrainizacji a co będzie dalej?
Ja juz wolę migrantów ciemnoskórych bo ich chociaz można rozpoznac a ukraincy wsród nas to V kolumna, wygladają czesto jak Polacy ale to wrodzy i zawsze będą przeciwko nam.
Ukraincy w większosci nie są podobni mentalnie do Polaków, widac nawet to bylo na Wołyniu w 1943 i nawet teraz w czasie wojny.
Oni oczywiscie mówią to co ty chcesz usłyszec, ale robią swoje. Mozna to chociaż zoibaczyc na filmach w internecie ktore robią dla swoich.
Mają sadystyczne skłonnosci, są potomkami przestepców, dewiantów itd. Taką mają historię, tak powstal ten naród.
Wikingowie najechali te ziemię, tak jak najeżdżali też terytorium Rosji. Od nich do Rosji przybyły tak popularne w niej imiona, jak Olga czy Igor.
Wszystkie narody się mieszały przez wieki, miały też władców z zagranicznych dynastii.
Co ty powiesz, naprawdę? Nieprawdopodobne i dlatego ukraincy twierdzą ze Ruś Kijowska została stworzona przez ukrainców? Których jeszcze wtedy nie było? Co ma piernik do wiatraka?
Wiklingowie najechali Rusinów i dlatego Rus Kijowska to pierwsze panstwo ukrainskie...... mocne.
Aż z innej beczki przypomniały mi się zmartwienia pewnego XIXwiecznego Anglika, któremu sen z powiek spędzały dorożki. Mianowicie był przerażony faktem iż do połowy XX wieku przybędzie ich tyle, iż władze Londynu nie nadążą ze sprzątaniem końskiego łajna.
Bardzo mądre, a słyszałaś o czyms takim jak brexit? Jak myslisz z jakiego powodu Anglicy wyszli z UE? Bo mieli już dość białych emigrantów obcych kulturowo?
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
Uważam że nie powinno się nawet pisac o Akcji Wisła przy pisaniu o Włymiu 1943. Przecież to była akcja przesiedlenicza tylko.
To można co najwyżej porównac do przesiedlenia Polaków z ukrainy do Polski po wojnie.
W czasie tej Akcji Wisła żaden cywil ukrainski nie zginął za zabity przez Polaków. Umarło tylko kilkanascie osób z chorób lub ze starosci, to normalne.
Polacy przesiedlani z ukrainy mieli identyczne warunki przesiedlenia. Na dodatek ukraincy przesiedlali się z prymitywnych chałup bez prądu,gazu itd do domów i mieszkań z prądem i czesto gazem. Oni powinni być wdzieczni .
Osobiscie uważam jednak że Akcja Wisła to był błąd i powinna być Akcja ukraina i ci ludzie powinni byc wysyłani na ukrainę tak jak Polacy z ukrainy do Polski byli wysyłani.

No cóż mało jestes spostrzegawcza jak na kobietę... chyba.... bo raz piszesz o sobie jako ona a zdarza sie że jako on.
A więc tak chodzi też o kolor włosów, ale czesto też o skórę, mieszkańcy południa mają ciemniejszą czesto skórę, to po przodkach z Azji, Tatarach i Turkach.
Ukraincy to mieszanka narodów, to nawet nie jest ludnosc etniczna tych terenów bo są ludnoscią napływową.
Ludność miejscowa to byli Rusini wybicie prawie doszczętnie przez Tatarów, na ich miejsce na ukrainie zamieszkali ludzie z okolicznych panstw, zbiegli chlopi panszczyzniani i rózni przestępcy, wszyscy ci którzy mieli w swoich panstwach problemy ... hmmm prawne.
Tak powstał naród ukrainski.
W żadnym miejscu nie piszę o sobie jako on, ale moja płeć jest i tak bez znaczenia w tej dyskusji.
Państwo Australia w całości powstało z przestępców, a teraz to jeden z lepszych krajów do życia. Szwedzi obecni a ci sprzed 300 lat to też przepaść mentalna.
Więc nie wiem co tym akurat usiłujesz udowodnić?
Chcesz wojować z dziećmi? Mierzyć oznaki rasowe, niczym hitlerowcy?
O co Ci chodzi?
Każdy naród jest zmieszany, bo ludy od zarania dziejów migrują. Naród tworzy wspólny język, kultura, nie poziom melaniny w organizmie.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 489
Punkty reakcji
173
Miasto
Polska
Chcesz wojować z dziećmi? Mierzyć oznaki rasowe, niczym hitlerowcy?
Przeciez to własnie ty pisalas o kolorowych dzieciach których nie chcesz w Polsce. No i jest post w którym piszesz o sobie on, ale fakt to nie jest najważniejsze
ale jesli chodzi o rasizm to ty piszesz że wolisz białe ukrainskie dzieci od kolorowych, to ja jestem rasistą i hitlerowcem?
Ja wolę wiedziec z kim mieszkam. I tak jest kolorowymi, łatwo ich odróznic. Najgorszy wróg to ten którego nie widac... ukrainiec.
. Naród tworzy wspólny język, kultura, nie poziom melaniny w organizmie.
Tylko ze język ukrainski został stworzony przez Austriackich lingwinistów z 3 miejscowych gwar. wlasnie po to by Polacy w Galicji mieli wrogów.

Własnie dlatego jest taki prosty i ubogi w słownictwo.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 544
Punkty reakcji
90
Nic takiego nie napisałam i aż mnie obrzydzenie wzięło, ze faktycznie napisałam w ten sposób, że ktoś to może wywnioskować z mojej wypowiedzi.
Mi chodziło bardziej o różnice kulturowe, mimo najlepszej woli trudne często do pogodzenia, które przy zbyt dużym napływie takiej ludności mogą tworzyć problemy.
 
Do góry