Gdzie kupujecie książki?

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Często w Empiku, na targach książek, bądź w różnych księgarniach rozsianych po mieście, czasem trafią się niezłe promocje.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
90% w empiku (bo odbieram zamówione na miejscu za darmo), gdzie indziej - tylko gdy w empiku nie ma.

Do kolegi reklamującego na 2 kontach Solaris - mam z tym wydawnictwem tylko pozytywne doświadczenie. Za darmo dostarczają przesyłki wszystkie, gdy coś ichniego się również zamówi, błyskawiczny transport. Fajne, niszowe książki wydają, tylko - jakość tych książek - kiepska. Bardzo niewygodnie się je czyta (dziwnie sklejone kartki i się siłujesz żeby ci się nie zamknęła, jedną ręką nie poczytasz) (ilość stron i miękka okładka nie jest wytłumaczeniem żadnym, bo inne wydawnictwa jakoś sobie radzić z tym potrafią często). Więc szepnij coś tam swoim kasodawcą jeśli łaska :p
 

maajdan

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
1
Miasto
Oleśnica
Ja kupuję na przeróżnych targach książek gdzie ceny nowych książek często nie przekraczają 20 złotych, a mozna 'wyrwać' ciekawe pozycje ;D

A wszystkie, których nie moge kupic na takich targach, wypożyczam z biblioteki ;D
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
No ja mam kilka źródeł zaopatrywania się w książki. Pierwsze - księgarnie, które znajdują się najbliżej mojego miejsca zamieszkania. Drugie - empik (bo można zamówić książkę i odebrać ją na miejscu). Trzecie - tanie książki ;) Czwarte - targi książek, bazary przydworcowe (bo można trafić na prawdziwe rarytasy). Piąte - internet (i tutaj będzie sporo stronek, w zależności od kategorii, z której książkę potrzebuję czyli najprzeróżniejsze księgarnie internetowe i wydawnictwa, w tym - te od ebooków jak goneta). Jak widać - przekrój jest ogromny ;)
 

K.B.

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2011
Posty
36
Punkty reakcji
5
Miasto
bywa różna
Dużo książek wypożyczam w bibliotece i są to na ogół nowsze pozycje, ale jeszcze więcej kupuję. Wszelkie księgarnie oczywiście, tanie książki, lecz to co lubię najbardziej to bazary, targi i antykwariaty, skąd za nie takie olbrzymie pieniądze wychodzę wypakowana od góry do dołu :lol: Tam tylko znajduję te stare z podniszczonymi oprawkami i pożółkłymi kartkami - bajka :lol:
 

dushma

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2010
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
wlkp
książki zazwyczaj kupuje w empiku. chociaż ostatnio empik chyba zszedł na "psy". usunęli kanapę i teraz nie można obczytywać książek! kiepsko też u nich z gazetami o określonej tematyce. Chciałam ostatnio kupić art&business i nie było! dziewczyna z obsługi też się nie orientowała o jaką gazetę chodzi:/
obsługa pozostawia wiele do życzenia natomiast a&B zawsze tam znajdowałam sama :)
 

BloodyMery

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o poradniki, czy literaturę faktu to na pewno jednym z lepszych sklepów jest alehistorie.pl Można tam znaleźć ciekawe pozycje z życia wzięte. Tam na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
 

scholarium

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Ja kupuję książki anglojęzyczne w American Bookstore - szybkość wysyłki od nich jest niesamowita. Zamawia się w niedzielę wieczorem, a w poniedziałek około południa książkę przywozi poczta. Są mocni.
 
M

Marjeretka

Guest
Nie kupuję za często książek, bo niespecjalnie mnie na nie stać, za to regularnie chodzę do biblioteki :) Ale i tak lubię po prostu zaglądać do księgarni i wertować półki, to jedno z milszych zajęć, o jakich mogę teraz pomyśleć :) Czasami też kupuję przez allegro czy w antykwariatach, czasami zaglądam pod Halę Targową (jestem z Krakowa) i czasami można wyszperać tam niezłe perełki. Czasami też podczytuję e-booki na komputerze i marzy mi się czytnik - to jednak bardzo wygodne. Szczególnie, że coraz więcej wydawnictw ma ciekawą ofertę elektroniczną, np. Goneta - tych książek nie widziałam nigdzie indziej.
 

Gosia19932

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2011
Posty
25
Punkty reakcji
2
Dla tych co chcieliby kupić ksiązki w języku angielskim. Wiadomo, że w księgarniach, empiku ksiązki obcojęzyczne są zwykle drogie. Ale dla tych co będą na przykład w krakowie polecam wstąpić do księgarni massolit. Można tam kupić książki anglojęzyczne w naprawdę dobrej cenie. Owszem są tam też drogie pozycje, ale trzeba trochę poszukać i można znaleźć naprawdę dobre książki po 8 czy 10 zł. Ja ostatnio kupiłam 6 książęk za 46 zł tylko i to m.in Grishama czy Irvinga. A więc naprawdę warto! :)
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Ja tam jak już mam na to odpowiednia sumę staram się kupować w antykwariacie, nie daleko mnie jest własnie taki malutki zapchany książkami, zawsze cos znajdę zdarza sie utargować pare groszy. Oczywiście nie ma tam najnowszych książek, ale mnie i tak nie stać na nie gdy koszt wynosi 50zeta i wiecej.
 

Kava

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dla Krakusów, ale chyba nie tylko: można szukać książek na booka.net.pl/
 
J

Jotaro

Guest
Ja najczęsciej korzystam z księgarni internetowej Selkar . Jest naprawdę tanio i do tego mają bardzo dużą ofertę.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
To zależy jakie książki. Ostatnio dosyć często czytam ciekawe poradniki, dlatego wchodzę na alehistorie.pl gdzie można znaleźć książki z prawdziwymi historiami, najbardziej zainteresowała mnie książka "jego zdrada" z której można dowiedzieć się o motywach facetów oraz jak sobie radzić, gdy zostało się zdradzonym. Przydatna lektura.
 
C

compton_style

Guest
Wszędzie gdzie się da, w stacjonarnych, antykwariatach, na targach książek i przez internet. Jeśli chodzi o książki naukowe, to ostatnio znalazłem ciekawą stronę impulsoficyna.com.pl, sporo publikacji na wiele tematów i dziedzin - pedagogika, historia, psychologia, prawo i tak dalej.
 
Do góry