Druga Strona

Status
Zamknięty.

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
vampirehunterbypetraver.jpg

Rider
Wiek: 37 lat
Rasa/Klan: Człowiek
Profesja: Łowca
Lokalizacja: Des Moines w stanie Iowa
Historia: Rider zaczął dostrzegać symptomy działalności nieludzi, jeszcze gdy był nastolatkiem. Osoba, która opowiada podobne historie nie zdobywa dobrej renomy - dlatego też uchodził za dziwaka i wyrzutka. Ostatecznie, gdy skończył szkołę i nie można było zrzucić jego słów na karb chłopięcej wyobraźni, jego rodzice uznali, że zachowanie syna jest już nazbyt niepokojące. Został poddany szeregu badań psychiatrycznych, aby po latach trafić do zamkniętego ośrodka jako ciężki przypadek. Choć dotychczas był przekonany o tym, że wcale nie odszedł od zmysłów, to tam - faszerowany lekami, w otoczeniu śliniących się ludzi, zaczął brać uwagę opcje, gdzie istoty, których istnienie podejrzewał, były faktycznie wytworem schorowanej wyobraźni. Z błędu wyprowadził go jeden z lekarzy, Jacob Girhan. Okazało się, że Jacob należy do Zakonu Świętego Jerzego i pracuje w zakładzie incognito, w celu werbowania do organizacji ludzi omyłkowo uznanych za szalonych, takich jak on. Girhan stwierdził, że w rzeczywistości są to osoby patrzące na świat spoza ram biernego konsumenta i przez to dostrzegających więcej. Lekarz nie bez problemów załatwił dokumenty stwierdzające odzyskanie sprawności umysłowej, umożliwiając pacjentowi nie tylko powrót na łono społeczeństwa, ale i odkrycie drugiej maski świata już w pełni. To było coś kompletnie odmiennego od szarej rzeczywistości znanej milionom ludzi. Zamiast rutyny nudnej pracy i przyziemnych problemów, tutaj nie brakowało mrocznych intryg i prastarej magii, wreszcie spraw dawnych ras, których istnienie skrywała noc oraz miejsca, o których nie mówiło się głośno. Przez wiele miesięcy Jacob wdrażał swego ucznia w arkana osobliwego świata, jednocześnie pokazując mu jak walczyć z tą jego częścią, która jest zepsuta i krwiożercza. Rider nigdy jednak nie dołączył do zakonu. Przeszłość zbyt zdeterminowała jego charakter indywidualisty, aby potrafił trwale współpracować z innymi ludźmi, nawet w imię wyższych celów. Zaczął prowadzić bój z nieludźmi na własną rękę. O nieprawości wielu z tych istot przekonał się na własne oczy przez czas spędzony z zakonnikiem i tyle mu już wystarczyło do nabrania pewnego osądu. Gdy uznał, że jest gotów działać sam, kupił niewielkie mieszkanie w starej dzielnicy miasta. Aby nie zostać zidentyfikowanym zaczął używać pseudonimu pod jakim znany jest do dziś. Nikt, nawet wielokrotni zleceniodawcy, nie znają jego prawdziwego imienia i nazwiska, człowieka który co noc, pokrzepiony krótką modlitwą, rusza w mroczne odmęty miasta, aby wypleniać jego wypaczenia.
Charakter: Rider to surowy, zahartowany przez życie mężczyzna. Nie uznaje prawa jako takiego, choć też nie zamierza go z premedytacją łamać. Zna w zarysie zwyczaje oraz hierarchię nieludzi, ale nie przyglądał im się nigdy ze specjalnym zainteresowaniem. Posiada własny kodeks, którego twardo się trzyma. Dawno przestał postrzegać moralność jako czarno-biały obraz. Wiedząc, że zarówno wśród wampirów oraz innych istot występuje szerokie spektrum charakterów, nie zabija ich z własnego widzi mi się, a jedynie tych, bezpodstawnie szkodzących ludziom. Nie da się jednak zaprzeczyć, iż stroni od nich, bynajmniej nie przez swój introwertyzm. Wierzy w Boga, gdyż właśnie jego mocą tłumaczy sobie choćby istnienie telepatów, jednakże w swojej wierze nie jest tak zapalczywy jak zakon. Szanuje księży oraz święte miejsca, nieraz oddaje się modlitwie, ale daleko mu od rzucania bogobojnymi hasłami przy eksterminacji przeciwników.
Statystyki:
Budowa Bijatyka (4) Kondycja (2) Walka bronią (0)
Zręczność Prowadzenie pojazdów (0) Strzelectwo (6) Złodziejstwo (0)
Charakter Blef (0) Perswazja (0) Zastraszanie (2+1)
Spryt Medycyna (0) Technika (0) Wiedza ogólna (2)
Percepcja Orientacja w terenie (0) Spostrzegawczość (2) Ukrywanie się (2)
Magia Umysł (0) Materia (0) Jasnowidzenie (0)

Ekwipunek:
  • Kel-Tec PMR-30 (10mm, 0/30; 2 obrażeń) $100
  • Skórzana kurtka (1 obrony) $50
  • Paczka żywnościowa (potrzebna ludziom i Wilkołakom) $10
  • Telefon komórkowy $20
  • $20 luzem, jeśli nie dostaję na starcie - wydaję na amunicję
Kiedy zaczynamy?
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Kp wporzo. Zajumałeś mi zdjęcie NPC :p

Każdy dostał prezent do KP. Caleb ammo, Mayte kasę, kdVer fiolkę krwi.

Czekam na Kaja, ale jeśli do jutra wieczorem nie będzie KP to wrzucam pierwszy post.
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Jedną z umiejętności rozwijan tylko do pewnego czasu więc niech tak zostanie.
Chciałbym zapytać także czy umiejętność perswazji i umysłu się łączą w czasie gdy próbuje kogoś do czegoś przekonać i czy magia mogę się posługiwać będąc w ludzkiej formie? Czy jednak muszę być przemieniony?
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Jedną z umiejętności rozwijan tylko do pewnego czasu więc niech tak zostanie.
Chciałbym zapytać także czy umiejętność perswazji i umysłu się łączą w czasie gdy próbuje kogoś do czegoś przekonać i czy magia mogę się posługiwać będąc w ludzkiej formie? Czy jednak muszę być przemieniony?
Jeśli chcesz łączyć umiejętności to możesz wykorzystać system bonusów opisany w części "Mechanika".
Nie musisz być przemieniony żeby korzystać z magii.

PS Dostaję cały magazynek (30) ?
Tak.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Dobra napisałem chyba najdłuższego posta w historii tego forum a nawet jak nie to i tak jestem rozwalony... :D

Jeśli Kaj będzie chciał to może dorzucić KP w trakcie gry.

Btw. Jak się widzi wstęp? Taki miałem niekonwencjonalny pomysł trochę :p (chyba niekonwencjonalny). I jeszcze jedno - Podręcznik był przydatny? Pytam z myślą o ewentualnych przyszłych sesjach. Pozdrawiam
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Podręcznik spoko, choć ja bym najpierw opisał więcej świata - ogólnikowo, potem przeszedł do bardziej szczegółowego opisu ras i profesji. Tak gracz łatwiej przyswaja, przynajmniej moim zdaniem.
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
do tworzenia postaci na pewno konieczny, chyba nawet więcej było tam info niż zazwyczaj w rekrutacji.
Chcesz cały czas utrzymać oddzielne posty na każdą postać czy to tylko ekonomia decyduje ile chcesz napisać na raz?
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Pisałem oddzielne posty bo tak mi było łatwiej po prostu... Raczej nie planuje żeby było tak na stałe. Poza tym moje wpisy są teraz długaśne bo 1. ja zawsze się rozwlekam z wpisami :p (no najczęściej) 2. Chcę na wstępie zrobić dobry klimacik ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Mam nadzieję, że nie pozwoliłem sobie na dużo z inwencją w kwestii ostatniego posta.
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
Ustosunkowując się do pytania wyżej, moje - czy w takim razie to mógłby być precedens dla innych?
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Podręcznik się przydał i to bardzo, chociaż mogłaby w nim znajdować się strona o całym świecie. Tak byśmy mieli więcej wiadomości.
Aha jakby coś z moimi wpisami było źle to dajcie znać. W końcu się dopiero uczę.
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
nie wiem jak orzeknie nasz pan i władca ale zasadniczo piszemy zazwyczaj w 3 osobie w sesji
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Okej, następne wpisy będą w 3 osobie. Dzięki za informacje.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Mam nadzieję, że nie pozwoliłem sobie na dużo z inwencją w kwestii ostatniego posta.
Ustosunkowując się do pytania wyżej, moje - czy w takim razie to mógłby być precedens dla innych?
Lubię inwencję i doceniam takie posty. To może być nawet potraktowane jako bonus przy testach (patrz. podręcznik)
Czasami nawet zostawiam gracza z takim otwartym nawiasem, który ma sam sobie domknąć bo to zawsze generuje ciekawe interakcje.
Jedna uwaga - inwencja nie może przerodzić się w przesadę. Ramy świata są w podręczniku i na bieżąco sam je kreślę. Ale jednocześnie zachęcam do twórczego rozwijania. Taki akcent typu znalezienie jakiegoś ćpuna, pasuje do charakteru postaci, świata itp więc jest jak najbardziej ok.

dołączę dziś jak to aktualne, ale wieczorem jak wrócę do domu :)
Spoko. Po prostu daj KP jak pisałem w privie tak będzie najszybciej.

Podręcznik się przydał i to bardzo, chociaż mogłaby w nim znajdować się strona o całym świecie. Tak byśmy mieli więcej wiadomości.
Aha jakby coś z moimi wpisami było źle to dajcie znać. W końcu się dopiero uczę.
nie wiem jak orzeknie nasz pan i władca ale zasadniczo piszemy zazwyczaj w 3 osobie w sesji
Okej, następne wpisy będą w 3 osobie. Dzięki za informacje.

Jakoś tak się przyjęło, że piszemy w trzeciej osobie, ale mi to wsio ryba. Dla wygody możesz zacząć też pisać w takie osobie.

The GM has spoken :)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
KP
Zdjęcie:







220px-Patrick_Jane.jpg

Jane P.


Wiek: 32
Rasa: Człowiek
Profesja: Telepata
Lokalizacja: Sacramento, Kalifornia, USA.
Historia: Jane wychował się i przez całe życie mieszkał w Kalifornii. Dzieciństwo spędził w małej posiadłości pomiędzy jednym z małych miasteczek a Sacramento. Było to jednak dobre miejsce dla kogoś o zapewnionej przyszłości, Jane jako typowe dziecko chciał jednak spędzać czas z rówieśnikami, po lekcjach wybrać się do salonu gier czy urwać na pierwsze młodzieńcze piwka, tak więc wysłany został do szkoły z internatem. Szybko dostosował się do życia w wielkim mieście i aż do późnych lat miał go nie opuścić. Swoje nietypowe zdolności odkrył dopiero, jak poszedł do college’u. Nie kontrolował tego na początku, jednak wrodzona zdolność do improwizacji uratowała jego wizerunek jako normalnego człowieka. Przypadkiem jego zdolności skierowały go w ciemną stronę miasta. Odkrył, co dzieje się po zmroku i jakie niebezpieczeństwa skrywają się pod maską zwykłych przestępstw. Widząc to zobaczył przed sobą nowe możliwości. Szybko wkręcił się w nocny biznes. Dzięki swojej powierzchowności i talentowi do kłamstw udało mu się przetrwać w niebezpiecznym otoczeniu dosyć długo. Z czasem w sprawach interesów zaczął odwiedzać inne Stany. Praktycznie gdzie się nie ruszył miał więc w jakimś stopniu przyjaciół jak i (w większym stopniu) wrogów.
Charakter: Jane charakteryzuje się dużym poczuciem humoru. Do każdego zlecenia podchodzi z dystansem. Jego metody działania opierają się nie tylko na specjalnych zdolnościach, ale też na blefie – prowokuje kłamstwami ludzi by zmusić ich do określonych sytuacji. Kłamie, by wiedzieć kiedy inni kłamią. Jednak niczemu nie ufa bardziej niż kuli wystrzelonej zawczasu.
Jego metodą walki jest wykorzystywanie swojej zdolności jasnowidzenia do przewidywania ruchów ludzi. Rzadko kiedy wykorzystuje to, by ‘zaglądać w przyszłość’. Skupił się na obserwowaniu najbliższych chwil, dzięki czemu zazwyczaj to on strzela pierwszy, lub strzela tam, gdzie dopiero za chwilę znajdzie się jego wróg. Nie zabija jednak bez powodu – tylko wtedy, gdy ktoś mu grozi. W innych przypadkach jest to ostateczność, woli bardziej subtelne metody.
Co do zleceń nie jest też bezmyślną maszyną na żetony. Każde zlecenie analizuje dokładnie i dopiero decyduje, czy podejmie się pracy. Nie ma nic przeciwko wyręczaniu policji, jednak zawsze dokładnie sprawdza swoje cele. Chętniej natomiast podejmuje się zadań powiązanych z wszelkiego typu ładunkami. Przechwycenie przesyłki, odnajdywanie zagubionych rzeczy – to jego hobby.
Statystyki:
Budowa Bijatyka (x) Kondycja (2) Walka bronią (x)
Zręczność Prowadzenie pojazdów (z) Strzelectwo (2) Złodziejstwo (x)
Charakter Blef (1+4) Perswazja (x) Zastraszanie (x)
Spryt Medycyna (x) Technika (1) Wiedza ogólna (3)
Percepcja Orientacja w terenie (x) Spostrzegawczość (3) Ukrywanie się (x)
Magia Umysł (1) Materia (1) Jasnowidzenie (3)

Ekwipunek:
SW 500 (10.5 in [267 mm (.500 S&W Magnum)], 0/5; 3 obrażeń)
Marynarka z Kamizelką (1 obrony)
Lornetka
Telefon komórkowy
Paczka żywnościowa



tak jak się umówiliśmy, SW za stówkę, bo mniej niż shotgun mieści xD
KP postarałem się zrobić jak najszybciej, muszę spa wypropwadzić, potem mogę je wizualnie poprawić :)

co z amunicją? xD
A i pozwoliłem sobie dać marynarkę z kamizelką, mam kurtkę skórzaną i wcale nie boli w niej mniej niż w jakiejś marynarce xD
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Postać spoko, ale mam kilka uwag:
1. Mniejsze zdjęcie by się przydało :D
2. Gnat nie już zostanie jako substytut shotguna.
3. Generalnie postaci magiczne mogą pakowac w magię i nikt więcej bo jak widać chociazby po ostatnich wpisach połączenie np. walki bronia i magii na zasadzie opisanych bonusow potrafi dawac dobre efekty w wacle. Posta, ktora na star moze jeszcze pakowac duzo w inne atrybuty przydatne w walce moze byc na poczatek przekozaczona i niestety w tym przypadku tak sie stalo. Nie bez powodu przy generowaniu wlasnych profesjii zaznaczylem "0 Magia"

Moje propozycje są takie: Albo przemodelujesz postac wedlug wskazan z podrecznika albo mozemy isc na uklad, ktory jest propozycja na zasadzie nie do odrzucenia ;) Zostaje 4 Jasnowidzenie i nic wiecej w magii oraz zakaz rozwijania Materii i Umysłu. W ten sposób zostaje ci 18 pkt do rozdania (standardowo było 20) i tylko tyle na początek. Jeśli ta opcja Ci pasuje to ok w tym poście wchodzisz do gry.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Nieee, to już dostosuje do zwykłego telepaty i sobie rozwinę potem
Jeszcze poprawiłęm, 4 punkt w dział z tech i wiedzą, dałem trzy wcześniej xD

już, choć te 3 punkty w wiedze ogólna zmarnowane jak diabli wg mnie, to niech już tak będzie :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry