Druga Strona

Status
Zamknięty.

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
k4dxye.jpg



Witam,

Chciałem założyć ten temacik, żeby zorientować się czy byłby ktoś chętny na sesję w klimacie nawiązującym do wilkołaków, wampirów etc?
Generalnie chodzi mi trochę o mroczny świat znany np. z filmów: Blade, Underworld, seriali typu True Blood, czy cRPG Vampire The Masquerade??

Jeśli znajdą się 3 osoby zainteresowane to w tym tygodniu wrzucę posta rekrutacyjnego.

Pozdrawiam
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
You know it ;)

Będąc ciągle pod fascynacją cRPG Vampire Masquearade Bloodlines, mówię stanowcze tak, szczególnie jeżeli weźmiesz znane z tego systemu klany itp
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Otoczka była fajna, bo w końcu wyjęta z klimatycznego systemu, ale tak notabene to pod względem technicznym tą grę zaniedbali.
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
wiele miejsc w grze było najłatwiej przejść dzięki bugom (walka z tym wykoksanym wilkołakiem na przykład) i w ogóle mechanizmy były tu i tam słabe (np. przechodnie, policja itp) A mimo to byłem w szoku, że tyle fabuły upakowali na dosyć małych lokacjach, które dopiero poznawałeś. Szkoda też, że nie dało się zmienić zakończenia tak o 180 stopni ani grać Sabbatem.

Tak czy inaczej temat dobry jest, jeśli łączymy nasze czasy z archaicznymi wampirami ;)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Też grałem w Bloodlines i też jestem pod wrażeniem tej gry, ale to nie będzie na pewno kalka tej gry. Chciałem to uprościć i oprócz wampirów wpuścić do tego świata wilkołaki, undeady itd.

PS: Nawet jeśli tylko wasza dwójka będzie chciała grać to możemy zacząć, choć nie ukrywam, że liczyłem jeszcze na pewnego łowcę mutantów :p
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
ale w Bloodlines były i wilkołaki i undeady ... (w tym zamku klanu perwersyjnych wampirów, co w podziemiach bawiły się w nekromancję)
Uproszczenie jest dobre ale chodzi mi głównie by można było równie mocno różnicować postacie, niekoniecznie przez statystyki. Wampir to niby wampir ale jest różnica gdy z jednej strony dziedziczy chorą psychicznie krew i może przekazywać szaleństwo innym (Malkav), gdy jest brzydki i dobrze się skrada (Nosferat) czy gdy się zamienia w zwierzę i ma power (Gangrel).
Zresztą, pokażesz co sam masz na myśli ;)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Powiem tak - inspiracja VtM:Bloodlines to tylko jedna z wielu inspiracji, z których mam zamiar czerpać. Coś się pojawi na pewno, co... zobaczycie sami.

Ja zrobie tę sesję, ale jeśli macie kogoś solidnego kto chciałby dołączyć to kierujcie go tutaj bo dla dwóch graczy to jakoś tak dziwnie...
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
no i dobrze, że jedna, nie mówię. Tylko hm... co możnaby niby z Blade zapożyczyć? :p chyba, że pomysł, że wampiry są u szczytu władzy i kierują ludźmi, nawet bardziej Daybreakers.
 

Kaj

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2008
Posty
294
Punkty reakcji
28
Czy jesteście zdeterminowani i przyjmiecie takiego gracza jak ja, któremu te klimaty nic nie mówią, a jedyną styczność z wampirami miał w książkach Andrzeja Pilipiuka i mitologii słowiańskiej. Pewnie też nieraz będzie trzeba mnie kopnąć na PW, żebym odpisał. Za to mogę powiedzieć, że będę sobą reprezentował wysoki poziom postów, nie będę robił błenduff i będę starał się, jak mogę, aby gra ze mną była przyjemnością, zarówno dla GM'a, jak i innych graczów.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Jeśli zaznaczysz śledzenie tematu, niepotrzebne będą pw.
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
GM podaje opis świata i potrzebne zdjęcia czy też dźwięki a sprawy techniczne omawia się zawczasu w temacie oddzielnym. Można więc poradzić bez znajomości w.w. tytułów filmów/gier. Ale i tak warto je poznać ;)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Czy jesteście zdeterminowani i przyjmiecie takiego gracza jak ja, któremu te klimaty nic nie mówią, a jedyną styczność z wampirami miał w książkach Andrzeja Pilipiuka i mitologii słowiańskiej. Pewnie też nieraz będzie trzeba mnie kopnąć na PW, żebym odpisał. Za to mogę powiedzieć, że będę sobą reprezentował wysoki poziom postów, nie będę robił błenduff i będę starał się, jak mogę, aby gra ze mną była przyjemnością, zarówno dla GM'a, jak i innych graczów.
Ok jeśli chcesz grać to brak doświadczenia nie jest problemem. Co do odpisów to jak powiedział Caleb, wystarczy śledzić sobie temat. Do celowo tempo to jeden post dziennie i chciałbym je utrzymać, więc jeśli się podejmujesz to spoko.

PS: Obejrzyj sobie np. Underworld żeby złapać trochę klimatu jeszcze przed sesją.

GM podaje opis świata i potrzebne zdjęcia czy też dźwięki a sprawy techniczne omawia się zawczasu w temacie oddzielnym. Można więc poradzić bez znajomości w.w. tytułów filmów/gier. Ale i tak warto je poznać ;)

Dokładnie
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Kaj ile masz lat? Nie to, żeby było arcy ważne, ale dobrze wiedzieć jak z kimś mam pierwszy raz grać.
 

Kaj

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2008
Posty
294
Punkty reakcji
28
Nie przyznam się do wieku i wolałbym, abyś nie próbował tego ustalić. Jest to arcyważne, gdyż jeśli GM pozna wiek gracza, nabiera uprzedzeń i próbuje wytworzyć sobie obraz, jak taka osoba może grać i czego wymagać od sesji. :) W takim razie pragnę dołączyć do sesji.
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
o ile pamiętam pisywali tu ludzie młodzi, tak długo jak uważali - ale jak uważasz, może potem powiedz;)
A może jest to ważne odnośnie treści +18... (nie żeby takie były często ale warto wiedzieć)

Niemniej, Bishop, masz Trinity, jak w Blade
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Ja może bym był chętny, ale najpierw chciałbym zobaczyć świat w jakim akcja będzie się działa i klasy(czy jak to nazwać) będzie można wybrać. Wtedy możliwe, ze byłbym chętny zagrać. O ile nie przeszkadza wam to, że pierwszy raz zagram w rpg i w związku z tym mogę popełniać jakieś tragiczne błędy, które nie zdarzają się graczom siedzącym w temacie.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
@Mayte - ok brak doświadzenie to nie problem

Jeśli chodzi o wiek to sam nie wiem czy to istotne. Jeśli chodzi o treści +18 to takich nie przewiduję. Będzie natomiast dużo akcji, ciachania mieczami, strzelania itd. Jeśli do tego jest potrzebne +18 to przyjmijmy, że osoby, które się zgłaszają mają taką świadomość i deklarują pełnoletniość. Ok?
 
Status
Zamknięty.
Do góry